Thomas Thwaites brit tervező és művész néhány napig kipróbálta, milyen kecskének lenni és megállapíthatta: jobb emberként létezni...

A "küldetést" teljes elkötelezettséggel teljesítette: patákkal és mesterséges gyomorral felszerelve, amely lehetővé tette számára, hogy egy peptidpumpának köszönhetően füvet egyen és emésszen. A végtagjaihoz rögzített járószerkezettel éppen úgy tudott mozogni, mint egy kecske.

Így, "átváltozva" Thwaites egy pásztorbarát kecskenyájhoz csatlakozott a svájci Alpokban. Az állatok gyorsan elfogadták őt "kecsketársnak", mint azt egy hetilapnak írta tudósításában.

De tényleg, miért akar egy ember kecskeként élni a kecskék között? Thomas Thwaitesnek több oka volt: céltalanság, belső nyugtalanság és a jövőtől való félelem. El akarta határolni magát az emberi léttől: "Így logikus volt számomra, hogy állatként próbáljam ki az életet." – mondta.

kecske

A végtagjaihoz rögzített járószerkezettel éppen úgy tudott mozogni, mint egy kecske – forrás: Pixabay

Először nem gondolt a kecskékre, mondja a most 44 éves férfi, aki tíz évvel ezelőtt vágott neki szokatlan kísérletének.

"Valójában az elefánt közelebb állt hozzám. Szeretem ezeket a fenséges állatokat, nyugalmat, erőt és stabilitást sugároznak." Thwaite sokféle emberrel beszélgetett terveiről. Végül találkozott egy sámánnal, aki azt ajánlotta neki, próbáljon meg kecskeként élni. Az elefántoknak – mondta – sok emberi tulajdonságuk van, ami nem jó, ha épp az emberektől akar távolságot tartani.


A svájci gazda, akit megkeresett ötletével, meglepődött (vajon miért...), amikor megtudta a brit férfi tervét. De magával vitte a meredek alpesi legelőkre, ahol egyébként is csak kecskékkel töltik a nyarat. Arra gondolt, eggyel több, vagy kevesebb, nem számít...

A vezérkecske eleinte szkeptikus volt Thomas Thwaites-szel kapcsolatban, de később még – állítólag – a legszaftosabb fű helyét is megmutatta neki. Mint azt a férfi mesélte: amikor a nyáj haladt, nehéz volt lépést tartania velük.

Néhány nap múlva el is érkezett fizikai teljesítőképessége határára. Nem bírta tovább – és rá kellett jönnie, hogy állatként sem könnyebb az élet, sőt...

Forrás: agrarheute