A fao.org.news hírportál közölte, hogy Kína a FAO-val kötött megegyezés és a Nemzetközi Mezőgazdasági és Élelmezésügyi Digitális Fórum (GFFA) határozata alapján a jövőben az e-agriculture honlapon – kínai és angol nyelven – közzéteszi a precíziós gazdálkodással kapcsolatos terveit és kísérleti eredményeit, így azokat az érdeklődő országok megismerhetik, és a kínai tapasztalatokat hasznosíthatják.

precíziós gazdálkodás

A digitalizáció a vidék átformálásának fontos mozgató rúgójává vált

QU Dongyu, a FAO vezérigazgatója – megköszönve Kína felajánlását – kifejtette, hogy a digitalizáció a vidék átformálásának fontos mozgató rúgójává vált, amely új lehetőségeket teremt az agrártermelők számára, de csak nemzetközi összefogással lehet azokat igazán hasznosítani, és a kínai akció az összefogás első akciójának tekinthető.

Dongyu reményét fejezte ki, hogy Kínához hasonlóan más országok is elérhetővé teszik az e téren elért eredményeiket. A GFFA agrárminisztereinek javaslata alapján ebben az évben megalakuló Nemzetközi Mezőgazdasági és Élelmezési Digitális Tanács stratégiai ajánlásokat dolgoz ki a digitalizálás mezőgazdasági hasznosításához, és támogatja a tapasztalatok megosztása terén folytatandó, országok közötti együttműködést.

A Tanács segíti a nemzetközi szabványok kialakítását, és ezzel csökkenti a költségeket, és szűkíti a világot megosztó digitális szakadékot.

A mesterséges intelligencia mezőgazdasági alkalmazásában nagy lehetőségek rejlenek

Kína az utóbbi években komoly erőfeszítéseket tett a precíziós gazdálkodás területén összegyűjtött adatok nemzetközi hasznosítása érdekében, valamint a mesterséges intelligencia mezőgazdasági alkalmazásában. Többek között úgynevezett „széles sávú” városokat alakított ki, amelyek növelték az internet-kapcsolatok sebességét, csökkentették a tarifákat, és az internet-alapú megoldások fokozott hasznosítására ösztönözték a termelőket.