Gázolaj árak 639 Ft Benzin árak 650 Ft EUR 393.7 Ft USD 368.46 Ft CHF 403.39 Ft GBP 458.51 Ft

Fórum

Fórum

Létrehozta: Yto , 2010-01-28 19:18:12

Kedvencekhez Segítség

84 hozzászólás
Nincs profilkép
#84 chicken
2017-06-11 17:29:56

Válasz Tibi 76 #83. hozzászólására

szia, én itt vagyok a szomszédba


Nincs profilkép
#83 Tibi 76
2017-06-10 11:54:09

Sziasztok!
Van itt fórumtárs aki Mezőszilason,vagy a környékén gazdálkodik?

Nincs profilkép
#81 kaba.mama
2017-03-27 09:59:06

Itt egy kép róla Ez lenne az

Nincs profilkép
#80 kaba.mama
2017-03-27 09:56:29

Nem tudja véletlenül valaki, hogy mennyiért tudnék értékesíteni egy 4 garatos, szelelős, rostás, zsákolós kukorica morzsolót? 380-as motor van rajta, 4 keréken mozgatható, működőképes, jó állapotú. Tavaly tavasszal használtuk. Gazdaság felszámolása miatt vált eladóvá, a férjem sajnálatos halála miatt. A válaszokat előre is köszönöm.

#78 Masina93
2017-03-26 11:47:07

https://www.youtube.com/watch?v=JjHgSVeSxs4


Sziasztok tudja valaki esetleg ennek a számnak a címét??

#77 Masina93
2015-11-07 23:16:27

https://www.youtube.com/watch?v=vPTXcIrY9Ns

16:40-nél egy darabka magyar történelem a második világháborúból, és még megpróbálja el olvasni is!! :)

#76 Masina93
2015-09-11 20:13:12

Válasz lackó0 #75. hozzászólására

10000000000000000000 köszönet barátom!! :)

#74 Masina93
2015-09-09 13:30:33

https://www.youtube.com/watch?v=xY-tvm9gknc


Sziasztok nem tudja valaki véletlenül a szám címét??

#73 tomsics
2015-05-16 20:05:44

Válasz Bárány #68. hozzászólására

Köszönöm a segítséget,tanácsokat.Sikerült dűlőre jutnunk.Nagyobb volt az idegeskedés mint maga a kár smile smile

Nincs profilkép
#72 kelemate
2015-05-15 17:59:19

Válasz tomsics #71. hozzászólására

Köszönöm. Akkor oda is bemásolom. Köszönöm az ötletet. :)

#71 tomsics
2015-05-15 17:54:13

Válasz kelemate #70. hozzászólására

Szia!
Szerintem ezzel a falugazdász forumba írj,ők biztos tudnak neked válaszolni
falugazda

Nincs profilkép
#70 kelemate
2015-05-15 17:50:32

Üdv Mindenkinek!

Nem tudom jó helyre írok-e most regisztráltam magam. Van egy 14 hektáros egykori gyümölcsösöm ami kipusztult és évek óta tisztítja egy ismerősöm, akivel haszonkölcsön-szerződést kötöttünk.

A haszonkölcsön-szerződések ugye 2014 végén megszüntek. Az illető igényelte a tavalyi év során a támogatást a területre. Viszont idén a megszünt szerződés miatt azt találta ki, hogy én regisztráltassam magam földhasználóként és így a támogatást majd én kaphatom meg a terület után. A falugazdásszal is konzultált,aki azt mondta, csupán egy nyomtatványt kéne kitöltenem ehhez a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalnak (az Egységes Kérelemről van szó).

Én nem vagyok járatos a földekkel kapcsolatos ügyintézésben, a tavaly elhunyt édesapám intézte az ezzel kapcsolatos ügyeket.

Kérdésem, hogy ahhoz, hogy ezt az egységes kérelmet benyújthassam kell-e magam regisztrálni földhasználóként? Ha igen, annak milyen feltételei vannak és ha sikerülne a regisztráció, annak adózás szempontjából illetve bármely más szempontból lehet-e rám nézve bármilyen hátrányos következménye?

Elnézést ha nehezen érthetően fogalmaztam volna,de tényleg nem látom át a témát, ezért gondoltam, hogy hátha találok itt valakit aki tudna válaszolni kérdéseimre.

Előre is köszönöm. :)

#69 tomsics
2015-05-15 13:22:30

Válasz Bárány #68. hozzászólására

Jó ötlet.Köszönöm az eddigi segítséget

#68 Bárány
2015-05-15 13:18:30

Válasz tomsics #67. hozzászólására

Azt kérdezd a fűkaszás, vagy az alkatrészes topicban. Vagy hívj fel egy alkatrészkereskedőt, az még biztosabb.
Reméljük, a vevőd nem akar átverni. Esetleg küldhetne pár fotót. Mondd neki, hogy az alkatrészek beazonosításához kell.

#67 tomsics
2015-05-15 12:55:59

Az a baj,hogy messze van hozzám.Csak az oda vissza út több mint 20 ezer lenne nekem...
Vissza venni már biztos nem fogom,ki tudja,hogy szedték szét,max a javításba szállok be,mert nem akarom elbaszni a cérungot egyik apróhirdetési oldalon se.Ha a tengelyre lett hegesztve a csapágy akkor oda elméletileg egy új tengely kell meg csapágy igaz?Ahogy keresgélek a neten,lengyel kaszához ezt cirka 10 ezerből megúsznánk,rk-ból egy 20-as,de Fahr-hoz nem találok sajnos.Szerintetek mi a reális javítási ár?Mert azt se akarom,hogy többet fizessek mint ami

#66 Bárány
2015-05-15 12:49:35

Válasz tomsics #63. hozzászólására

Amúgy mennyi pénzről is van szó? Nehogy drágább legyen a lé, mint a hús! Ha nem komoly az összeg (persze kinek mennyi a nem komoly), akkor lehet, hogy jobb köpni egyet, aztán kifizetni.
De ha nincs messze, azért, meg kéne nézni, miről is van szó.

#65 Myrrdin
2015-05-15 12:20:13

Válasz tomsics #63. hozzászólására

nos ha már szét szdte akkor mind1 mert mint írtad a szétszedésével nagyobb kárt csinált akkor ne fizess , keress egy vagy 2 szerelőt akiben megbízol és vizsgáljátok meg, a felújítást meg te ne fizesd csak legfeljebb igen kis részét

#64 Bárány
2015-05-15 11:50:34

Válasz tomsics #63. hozzászólására

Hát ez tényleg nehéz ügy. Talán jó lenne, ha elmennél hozzá, és megnéznéd, hogy is áll a dolog, aztán valahogy megegyeznétek.
(Azért képzeld magad vevő helyébe is.)
Mindenképp korrekt, kölcsönösen megfelelő megoldást próbálj keresni. Egy per, meg szakértői hercehurca egyikőtöknek sem hiányzik.

#63 tomsics
2015-05-15 10:32:08

Válasz Bárány #61. hozzászólására

Az a baj,hogy én is azt hittem,hogy új csapágyak vannak benne.Telefonban össze vissza beszélt,hogy rá van hegesztve a csapágy a tengelyre,meg öntvény és nem tudják szétszedni,új tengelyt kell gyártatnia...Mikor nálam volt,azt mondta,hogy nem nagyon ért a szereléshez.Mi van akkor,hogy ha a szétszerelésével nagyobb kárt csinál,mint ami volt és azt akarja velem kifizettetni?

#62 Pityu73
2015-05-15 10:09:34

Hmmm...Nem egyszerű eset.

Nehéz megjósolni, mi lesz a vége.

Legközelebb tessék belefoglalni az adás-vételi szerződésbe, hogy:

a vevő a munkagépet (erőgépet, stb.) megtekintett és kipróbált állapotban veszi át, így azzal kapcsolatban utólagos igényt nem támaszt.

Ezzel sok kellemetlenséget meg lehet előzni.

Sajnos, nem olyan időket élünk, mint pár évtizede, amikor egy kézfogás is elegendő garanciának számított...
Mi is belefutottunk egy évekig tartó pereskedésbe naivitásunk okán. Szerencsére kedvezően végződött az ügy, de azóta nagyon odafigyelünk, sőt, sokszor ügyvédi tanácsot kérünk, ha valamiben nem vagyunk elég tájékozottak...

#61 Bárány
2015-05-15 09:43:01

Válasz tomsics #60. hozzászólására

Használt termékre is van szavatosság. Nézz utána!
Pl. itt kezdheted.
Amúgy a lenti történetet még egyszer átolvasva esetleg a megtévesztés is felmerülhet, mivel valószínűleg elmondta, hogy új ékszíjak és csapágyak vannak benne (hiszen ő így tudta), és ehhez képest meg pont kókányolt csapágy van benne.

#60 tomsics
2015-05-15 08:38:03

Válasz Bárány #58. hozzászólására
Szavatosság?Ezt nem értem,egy kéz alól vásárolt,használt gépre is kell szavatosságot adnom?
Eladtam már pár dolgot,de így még sosem jártam,hogy reklamáltak eladás után

#59 Bárány
2015-05-14 21:56:32

Válasz Bárány #58. hozzászólására

Persze felmerülhet, hogy vajon így vette, vagy már ő mókerolta. Ezt meg szakértő fogja ekbírálni, aminek a költségét egy perben a vesztes viseli.

#58 Bárány
2015-05-14 21:54:12

Válasz tomsics #50. hozzászólására

A csalás itt nem merülhet fel, ez hülyeség. Ami szóba kerülhet, az a szavatosság. Szerintem - bár együttérzek veled - de ez rejtett hiba lehet, a jóhiszeműségedet pedig még ha bizonyítani is tudnád, akkor is a vevőddel szemben neked kell először helytállnod. Vagy megegyeztek egy kártérítési összegben, vagy vissza vásárolod a gépet. A vevőd esetleg polgári perben követelheti a kártérítést, vagy a szerződés semmissé nyilvánítását. Aztán a károdat követelheted a németen, ha tudod.
De ez az én véleményem, kérdezz meg egy jogászt!

Nincs profilkép
#57 Richard.
2015-05-14 21:50:42

Válasz tomsics #56. hozzászólására

Hàt,bíróságra mindennel lehet menni,abbbol élnek. Valaki màr Talàn jàrt igy? Szerintem nix alapja amit mond,Azòta eltelt màsfèl hònap,ki,mire hasznàlhatta. Ha hat èv múlva jàr így,akkor is az eladò hibàlya? Megnèzte mit vesz. Hagyd a fszba,majd elnyugszik.

#56 tomsics
2015-05-14 21:10:09

Válasz Richard. #55. hozzászólására

Írtunk persze,de abban csak annyi szerepelt,hogy xy megvett tőlem egy kaszát.Ezen kívül semmi nem volt rá írva,hogy hibás volt vagy lett volna valami baja.Amint írtam hogy ha tényleg rá is volt hegesztve a csapágy én arról nem tudtam.Nekem azt mondta a német,hogy újak benne és az a szíjak is újak.Szíjakat megnéztem azok tényleg újak,kipróbálatm vágtam vele pár rendet,nálam semmi baja nem volt.Mikor eljött megnézni,kipróbálni szintén nem volt semmi baja

Nincs profilkép
#55 Richard.
2015-05-14 20:36:37

Válasz tomsics #50. hozzászólására
fogas kérdés! adásvételit irtatok? ha leirod a tényszerü dolgokat,meg eltitkolt hiba stb nix rajt,akkor ő is aláirta,nem tehet semmit. talán,ezt kellett volna leirni,hogy mi az eredete. vételkor tudatosul a dologgal,akkor vagy aláirja,vagy nem. legalábbis én ezt csináltam. aztán meg,mivel bizonyitja,hogy nem ő csinálta ugy össze,amit mond róla? használt dolgok,kockázatot rejtenek ilxyen ember menjen a boltba. nekem a permetezőre azt mondta a tulaj,hogy jó volt,csak a tömlők repedtek. amúgy,használhatatlan volt,első ránézésre. de ha olcsón adja,a mihez képest,akkor a javitás sem gond,azt tuti,hogy évekig jó! . mikor eladta,annyit mondott,ha nem jó,nem tetszik,visszaveszi,el is jön érte. ez is egy verzió. smile thumbup

#54 tomsics
2015-05-14 20:17:33

Válasz Myrrdin #53. hozzászólására

Persze,hogy megnézte.Megmutattam neki mindent rajt,felraktam traktorra meg hajtattam a földön is és felemelve is,és nem alapjáraton pörgettem

#53 Myrrdin
2015-05-14 20:14:13

Válasz tomsics #52. hozzászólására

megnézte hogy mit vesz nem? mit panaszkodik , lehet nem megfelelöen volt használva

#52 tomsics
2015-05-14 19:34:14

Válasz Tanonc #51. hozzászólására

Én nem akarok jelentgetni senkit.Csak ilyen miatt ő tényleg feljelenthet?

#51 Tanonc
2015-05-14 19:26:30

Válasz tomsics #50. hozzászólására

Jelentsd fel zsarolásért meg fenyegetőzésért. smile lol Aztán járkálhatsz a bíróságokra.

#50 tomsics
2015-05-13 20:24:24

Szép napot!
Volna egy kérdésem.Március vége felé eladtam egy 2 dobos kaszát,amit szénárt cserébe kaptam egy némettől.Azt mondta,hogy tavaly cserélt benne csapágyakat,ékszíjakat.Az ékszíjakon láttam,hogy új,és nem is lötyögött egyik dob se.Kipróbáltam,kaszáltam is vele,tök jól működött,de nekem van egy nagyobb így március végén eladtam.Ma hívott a srác aki megvette,hogy lekaszált vele negyed hektárt és neki ált lötyögni az egyik tányér.Szerelővel szétbontották és úgy van rá hegesztve a tengelyre a csapágy.Most azt akarja,hogy fizessem ki neki a javítást,különben feljelent csalás miatt.Itt volt megvenni,átnézte,meghajtattam neki,kipróbáltuk semmi gond nem volt,most meg...
Ilyenkor mi a francot csináljak?

#49 Tanonc
2015-05-13 11:07:14

Válasz Masina93 #48. hozzászólására

Jó az a sony szerintem nagyon is.

#47 Tanonc
2015-05-12 19:08:08

Válasz Masina93 #46. hozzászólására

A tipó az jó és E is van a családban az is jól bírja az én tipóm 2.5 éves kb minden 3. éjszakán töltöm de kicsit többet is bírna az E-t nem én kezelem ,de nem szokása lefagyni az is hasonló lehet mint a tipó.

#46 Masina93
2015-05-12 14:26:42

Jó napot kívánok az uraknak!!
Volna egy olyan kérdésem, hogy van-e itt közületek valakinek Sony Xperia E4 telefonja??
Esetleg írhatna pár szót róla (jó/rossz) tulajdonságok, kamera.. ami pedig a legjobban érdekel az aksija menyit bír átlagos használat esetén.. (ez alatt azt értem ha pl: max csak fbzek de aztse állandóan, s zenét hallgatok) a wifi pedig ki van kapcsolva??

Nincs profilkép
#45 dudus6464
2012-11-21 07:59:46

Válasz #32. hozzászólásra

Köszönöm szépen a választ.smile rolleyes

#44 Radocz
2012-11-20 05:07:25

A kukorica szárításhoz.
Van egy táblázat, amit használnak segédeszköznek.

Egyébként valóban kevesebb lesz a súly, mint ahogy az ész diktálja.

Egy tömbházhoz vittünk 10 000 db vályogot.

Mivel ez természetes anyag ezért az ebból készült ház komfortérzete más, mint amit körül szigeteltek.

Hollandiában már náddal szigetelik körül a házakat is.
A tetőt már régen nádra cserélték.

A birtokhasznosítási bizottságokba a pártok is delegáltak személyeket, a Kamara is.
Itt Hajdú-Bihar megyében egyszer sem hívtak egyetlen megbeszélésre sem.
Én is tagja voltam, de semmiben nem kérték a véleményünket.
Ha ez is olyan lesz, akkor kár róla beszélni.


smile cowboy

#43 Ebcsont
2012-11-16 09:53:14

Válasz #42. hozzászólásra

Az innováció nem csak az új termékekre vonatkoztatható. Az innovációnak, mint tevékenységnek, a legfontosabb ismérve, hogy egy addig megszokott dolgot, eljárást az addigiaktól eltérő módon alkalmazunk. Ebből következik, hogy nem feltétlenül kell hozzá új termék. "Elég" lehet a már meglévő eszközök új kombinációban történő alkalmazása.
Magyarországon 1990-ben RÉSZLEGESEN bevezették a piacgazdaságot. Azért csak részlegesen, mert a teljességhez nélkülözhetetlen jó néhány jogszabály csak évek múlva született meg, ha egyáltalán megszületett. Ahogy az egyik kedves tanárom mondotta volt: A kapitalizmus farkas törvényei helyett jó ideig a szocializmus róka törvényei maradtak fent jó ideig.

#42 Radocz
2012-11-16 09:41:20

Válasz #41. hozzászólásra

Majd a nagy "öregek" reagálnak erre.
Ha mégsem,akkor privátban elküldöm neked.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Innov%C3%A1ci%C3%B3

Én próbálkoztam "új" dolgokkal.
Már nem teszem.

A volt TSZ elnök három növényt termel.

Búza, kukorica, napraforgó.
Az átkosban naprát mi nem termeltünk, mert megtermett a cukorrépa is.
Ezt is a szükség hozta.

smile cowboy

#41 Ebcsont
2012-11-16 09:31:58

Válasz #40. hozzászólásra

Ha ez igaz lenne, akkor mégis, hogy lehetett az, hogy a szovjet piac elvesztése után meg se közelítette az exportunk a korábbi méreteket? Erre csak is egy magyarázat van, hogy a magyar termékek versenyképessége finoman fogalmazva is elhanyagolható volt. Hiszen 90-ig komoly versenyben nem kellett részt vennie szinte egyiknek se. Nem tudott a magyar áru a megváltozott feltételekhez alkalmazkodni.
A magyar mezőgazdaság 1990-ig egy üvegbúra alatt volt, ami megóvta a "zordabb", valósághoz közelibb körülményektől. A problémát én inkább abban látom, hogy máig nem javult sem az alkalmazkodó képesség, sem az innovatív képesség. A vég nélküli ügyeskedéseket én nem tekintem innovációnak.

#40 Radocz
2012-11-16 08:56:49

Az NFA-s topikból IDE.

"A szocializmus mezőgazdaságának a legfőbb hiányossága az volt, hogy nem rendelkezett kellő alkalmazkodó képességgel."

Miért is???

Semmi olyat nem termelt a TSZ-ünk, amit nem tudott eladni.
A sor végén állók, a pénzüket is megkapták.

Mit hozott a váltás? Tönkrement libásokat, hasonló sorsra jutott sertéstartókat.

Az egyiket az egyik kormány embere, a másikat a másik kormány idején lépték meg.
Biztos, hogy ezt akartuk?
Jobban élünk, mint ........???
Na de ez már a politikai dühöngőbe kellene.

smile cowboy

Nincs profilkép
#39 Pöttinger
2012-11-15 09:53:48

Válasz #37. hozzászólásra

Itt javasolják egyesek, hogy a Google:

https://www.google.hu/search?q=b%C3%B6jte+csaba&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a

smile thumbupsmile thumbupsmile thumbup

#38 colizoli
2012-11-14 20:55:00

Válasz #34. hozzászólásra

Ámen, Isten engem úgy segéljen

#37 .Norbert
2012-11-14 20:08:34

Válasz #34. hozzászólásra

Hello,

Hol lehet még több az ő tollából származó írást olvasni?? smile confusedsmile confused

#36 musits
2012-11-14 19:56:13

sziasztok. közületek valaki lakik vásárosnamény környékén? itt "nyaralok" néhány napot, és szívesen meglátogatnék valakit itt.

#35 Ebcsont
2012-11-14 19:02:17

Válasz #34. hozzászólásra

Igen nagyjából ez a helyes hozzáállás a világunkhoz. smile biggrinsmile thumbupcool

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Mire figyeljen a gazda, aki ősszel búzát vagy árpát vetett? + VIDEÓ
Mire figyeljen a gazda, aki ősszel búzát vagy árpát vetett? + VIDEÓ
Összefoglaló és videó a Kalászos növények – aktuális munkálatok webináriumról.
Főzzük meg a gyomokat a szántóföldön!
Főzzük meg a gyomokat a szántóföldön!
Az eljárás forradalmasíthatja az egész, peszticidek nélküli gyomirtást.
Kompresszor
Kompresszor

65.000 Ft

Eladó fátyolfólia
Eladó fátyolfólia

30.000 Ft

Hetra 200 SVE - kiskocsira szerelve
Hetra 200 SVE - kiskocsira szerelve

40.000 Ft

AKCIÓS! ÚJ! NILFISK MAGASNYOMÁSÚ MOSÓK
AKCIÓS! ÚJ! NILFISK MAGASNYOMÁSÚ MOSÓK

189.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]