Gázolaj árak 647 Ft Benzin árak 650 Ft EUR 394.48 Ft USD 369.69 Ft CHF 406.5 Ft GBP 459.56 Ft

Fórum

Massey Ferguson traktor szervíz

Létrehozta: edeske , 2008-11-04 11:00:52

Kedvencekhez Segítség

249 hozzászólás
Nincs profilkép
#199 Sk Laci
2024-01-23 16:07:16

Válasz kovacsviktoraggtelek #193. hozzászólására
Érdekeset írsz. MF-eket nem ismerem, mert felénk csak pár db van. JD úgymond van minden sarkon, de ezen nem kell meglepődni, mert a Lévai járásban van eladva a legtött JD Szlovákián belül. Nagyon jó a szervizhátterük, és a 2018-as JD akciókkal sok gazdánál zöldebb lett az udvar.
Akár csak nálam. Igaz, ez volt az első JD a portán /JD 6120m/. Én elégedett vagyok vele. Egyedül ami nem tetszik az olajfolysás a kinti olajkörök csatlakozásánál a dugókban.

#198 szanberg
2024-01-22 22:57:08

A Dyna váltó viszont klasszisokkal komolyabb a Jd váltótól, azok a kis M-esek úgy ugranak sebesség kapcsoláskor mint a bakkecske, meg amolyan hajtáslánci hangok is jönnek be a kabinban, ami pl a 11.000 órás 5455dyna4-nél sincsen, egy lehelletnyi sem,.pedig ebben még elég vékony és kemény kopogós műanyagokból vannak a kabin burkolatok és nem sok semmi szigetelés van beépítve.

6713-ast vett barátom tavaly , az meg egyenesen olyan finom és csendes, hogy semmilyen más gépben nem éreztem még ilyet! Valami fantasztikus!!!!

#197 szanberg
2024-01-22 22:47:47

Válasz Sk Laci #191. hozzászólására

Az 5713-as picit puritánabb a 6130m-től, a 6713-as viszont jóval felülmúlja azt. Az az R-es kategóriát is.
Én mondjuk inkább 5713-ast valasztanek, ültem ilyen 120-130M-ben de azok nem komoly traktorok, cserébe sokkal drágábbak.
Annyi, hogy van az 5700-ból a global széria, mechanikus váltóval rugózás nélkül, no azt végképp ne hasonlítsd össze a 6130-al, mert ott már nagy lesz a teknikai különbség közöttük. Egyébként kisegítő gépnek én minél egyszerűbbet vennék, azzal annál kevesebb baj lesz majd öregedő korában...
Áldom a döntésemet mikor az m5.111-est megvásároltam, elektro hidraulikus irányváltás meg egy power hi-lo van, egyébként mechanikus!!!! Hárompont ,kihelyezett körök és még a diffizár is. Ettől már kevés egyszerűbb traktor van, meg az 5700-as globalt is ide sorolnám. Majdnem csak az MTZ, persze az más dimenzió minőségben.

#196 Mfpisti
2024-01-22 18:30:09

Válasz Sk Laci #191. hozzászólására
Szia!
Nem tudok hozzászólni érdemben, lassan 10 éve nem forgalmazunk MF-t, a mostani típusokat abszolut nem ismerem.
Az 1000% biztos, hogy egyáltalán nem rosszabb traktor mint akármelyk másik, és ha a környékeden jó a kereskedő, akkor sokkal jobb is lehet. A háttér támogatás maximálisan adott hozzá!

#195 medikus
2024-01-22 18:29:02

Válasz Mfpisti #194. hozzászólására
Mi köze a kapcsolónak a hőmérséklethez? Melegben nem kapcsol?
smile sweatdrop

#194 Mfpisti
2024-01-22 18:26:04

Válasz Anonimus82 #190. hozzászólására
Próbáld meg a kapcsolót kiváltani!

Nincs profilkép
#193 kovacsviktoraggtelek
2024-01-22 17:49:44

Válasz Sk Laci #191. hozzászólására

Nem kereskedő vagyok,Mf eket hajtok 9-ève,Novemberben jöttek JD,
MF eket is feltudod extrázni,hogy elèrd a JD szintjét,fogyasztása összesem hasonlítható az MF javára,másabb a JD az kétségtelen,de jóval drágább,mint egy hasonlóan felszerelt MF,de vannak akik aztmonják Jd-Fendt más szint,tizenezer órás MF múltal mondom ezek sem rossz gépek,mindegyiket 0,- km vettem át ès csak èn hajtom őket,de a mi vidèkünkön is van aki fikázza az MF et,de van aki köpködi a JD-Fendt típust is!Embere válogatja

#192 csferri
2024-01-22 17:03:02

Válasz Sk Laci #191. hozzászólására

Azt ne hasonlítsd a 6130m -hez nem egy kategória

Nincs profilkép
#191 Sk Laci
2024-01-22 16:51:39

Válasz Mfpisti #188. hozzászólására
Szia!
Mint gépértékesítőhöz lenne kérdésem, de ha lehetne nem elfogult választ szeretnék az MF részére.
Nézegetem az MF 5713 traktorokat. Eléggé tetszetős az ára. 130 lovas JD 6130m majdnem a duplájába kerül.
Az akciós MF nagyon le van koppasztva az említett JD-hoz képest, vagy a MF konstrukciója is gyengébb mint a JD?
58 000 eurós MF 5713 mi mindennel van felszerelve, hogy ilyen az ára?

#190 Anonimus82
2024-01-22 14:22:41

Válasz Mfpisti #188. hozzászólására

Helló hát sajnos nem szünt meg a hiba ugyan úgy mikor meleg nem vált àt

#188 Mfpisti
2024-01-21 17:40:22

Válasz Anonimus82 #187. hozzászólására

Ha nem jár a motor, nincs 17 bar, nem csinál semmit.
Azt a kapcsolót nyomod meg, mikor nyúl-békát váltasz, amit bekarikáztál.
Ha majd vissza lesz rakva a fedél, fel lesz töltve olajjal, térjünk vissza rá.
A piros szálon gyújtás pozitívnak illik lenni.

#187 Anonimus82
2024-01-20 19:15:24

itt kellett volna csináljon mikor áramot kapott valamit de semmi

#186 Anonimus82
2024-01-20 19:11:58

Válasz Mfpisti #184. hozzászólására

[kep1]igazad volt egy piros és egy fehér vezeték van, mikor lent volt a fedél adtam neki àramot az akkumulátorol a piros meg a fehér szàlnak lássam történik valami de semmi valyon miért?

#185 Anonimus82
2024-01-20 19:08:55

Válasz Mfpisti #184. hozzászólására

igazad volt egy piros és egy fehér vezeték van, mikor lent volt a fedél adtam neki àramot az akkumulátorol a piros meg a fehér szàlnak lássam történik valami de semmi valyon miért?

#184 Mfpisti
2024-01-20 15:58:26

Válasz Anonimus82 #183. hozzászólására
Azaz!
Az érzékelő helyére nem próbáltál kapcsolót tenni?
Fotózz már be a váltóba is! (ha már le van véve a fedél)
Tengelyek nem lógnak?
Felső tengellyel egyben lévő fogasgyerek? Hátul a legszélesebb 17 fogas.

#183 Anonimus82
2024-01-20 10:47:14

erre gondoltàl van 3 db gumi rajta de kell még valahol valamit cserelni

#182 szanberg
2024-01-16 11:40:10

Válasz envagyok2 #177. hozzászólására

kétszer volt a 13év alatt, mikor ide került, meg egyszer valamikor csak úgy.
De ha tele volt szemettel a tied, akkor azt muszáj kiszedni halló!!!!!!

#181 Mfpisti
2024-01-16 07:57:10

Válasz Anonimus82 #178. hozzászólására
Akkor valószínűleg csak a kapcsoló.
A váltóoldalán van egy nagy kerek fedél, ahol a váltókar rudazat bemegy a váltóba. Abban mélyen van egy kapcsoló. Elméletileg egy fehér, egy piros száé megy rá. Húzd le őket, és tegyél á egy egyszerű nyomógombot, amit behúzol a fülkébe. Nézd meg hogy működik-e melegen.

#180 Mfpisti
2024-01-16 07:54:26

Válasz envagyok2 #177. hozzászólására

Ha letömítesz mindent rendesen, miért pont azt az egy hibalehetőséget hagynád meg?
Azt a szűrőt igazából akkor kell cserélni, ha valahonnan jön a szemét. Magyarul megellik valami a hajtóműben.
Ha jó minden, akkor felesleges.
Ebben az esetben viszont nagyon kell!

#178 Anonimus82
2024-01-15 20:12:15

Válasz Mfpisti #176. hozzászólására

Hidegen a lámpa is átvált,meg a váltó is mikor melegszik akkor nem vált se lámpa se váltó, általában mikor meleg nem működik hidegen úgy működik mint normálisan kéne

Nincs profilkép
#177 envagyok2
2024-01-15 19:08:53

Válasz Mfpisti #175. hozzászólására

az a könyököt sose vettem le, azt is le kellene, és tömíteni? Máté azt mondja ő ezt a szűrőt sose cserélre még életébe, talán egyszer. ehhez képest én csak ezt akönyöket nem mertem levenni.
én a nyugati végeken vagyok, hahah

#176 Mfpisti
2024-01-15 18:13:42

Válasz Anonimus82 #173. hozzászólására
Apropóniló!
Lámpa át vált?


#175 Mfpisti
2024-01-15 18:12:37

Válasz envagyok2 #174. hozzászólására
A felső csőkönyökön tömítő alátét van a kontraanya alatt.
A szivacsszerű valami az nem érdekes, az "csak" rizsföldi" tömítés.
A diffi házban lévő szűrő belső végén van egy O gyűrű, nekem úgy rémlik, az tömít a házhoz.
Merre is vagy?

Nincs profilkép
#174 envagyok2
2024-01-15 17:00:30

Válasz pisti17 #171. hozzászólására

köszönet, a fékeken rajta vagyok, itt van már minden dobozban, csak neki kellene állni, és a két hidraulika szivattyú is itt van mindenestül, nem olyan sokért tudtam venni a nagynyomásút sem, hogy érdemes legyen kétszer nekiállni, közben pedig futkozni...
mondod a cső alatti szűrőt és a cső tömítéseit. itt hány tömítés van? ugye a cső alatt abba a lemezbe belesütött gumi, a cső másik végénél egy o gyűrűt teszünk abba a könyökbe és ott van még az a szivacsszerű valami, amit a csőre ráhúzva felnyomom a könyökbe.
és ha jól tudom, a szűrőnek a kifelé néző végénél, tehát a cső felőli végére oda a fém nyakára megy rá egy o gyűrű. megy ennek a szűrőnek a belső végéhez is valami o gyűrű? mert ott nincs meg a helye, plusz azt hiszem ez a szűrő csak úgy belelóg ott az olajtérbe, tehát ott hátul nincs furat kialakítva, amibe a szűrő vége o gyűrűstől beleülne. ezeket a tömítéseket mindig szoktam cserélni, mármitn ha szűrő csere van, mindent cserélek, azt a lemezbe beéesütöttet is kompletten.
ha valaki bevállalná ezt a váltó szivattyú cserét, vinném, egyelőre a hidraulika szivattyúkért is nagyon hálás vagyok/leszek, ha a fékeken túl vagyok, úgy beszéltük meg. köszönet!!!

#173 Anonimus82
2024-01-15 08:35:31

Válasz pisti17 #172. hozzászólására
Megnézem remélem megtalálom, köszönöm egyenlőre, még nem volt Mf,csak mtz így hát biztos még lesz kérdés

Nincs profilkép
#172 pisti17
2024-01-15 08:06:48

Válasz Anonimus82 #170. hozzászólására
Ha mákod van, akkor a váltó fedélben lévő nyúl-béka átváltó munkahenger gumigyűrűje a beteg.

Nincs profilkép
#171 pisti17
2024-01-15 08:05:36

Válasz envagyok2 #169. hozzászólására

Huhúúúú...........
Van baj bőven.
Nagyon rendbe kellene tenni a fékeket, mert ha lekopott a szinterfém akkor folyamatosan temeli a spént. Előbb utóbb valami nagyon meg fog állni.
Feltöltő szivattyú csere, ez egyértelmű, a magasnyomásút nem kell cserélni, mert lehet javítani.
A vezérlő szelepet be kell állítani.
A csúnya hangot a váltó gerotor szivattyúja adja, mert nem kap elég olajat, és valószínű falsot szív.
A vastag cső alsó végénél van egy szűrő a difi házban, annak csere, és a csőhöz kapcsolódó összes tömítés csere. Ha ez nem segít hogy elmúljon, akkor traktor széthúz, és szivattyú csere. Addig amíg nem lesz nagyobb baj. Eddig nagyon jól megúsztad.
Igazság szerint a váltón lévő összes proporcionális szelepet ki kellene venni, kitakarítani egyenként.

#170 Anonimus82
2024-01-14 00:08:14

Üdv segitségre volna szükségem az alany MF 8130 ,a hiba nàlla melegen nem vált kicsiböl nagyra (teknősröl nyúlba) és ez fordítva is igaz , reggel indítás úttán hidegen mindig vált egy kis idő után már nem és mikor ismét hideg megint megy nap közben ha dolgozik mondjuk szánt akkor egész nap teknősben marad nem lehet sehogy rá venni hogy vàltson.

Nincs profilkép
#168 envagyok2
2023-11-24 21:37:39

Válasz Mfpisti #166. hozzászólására

huhh, köszönet, leírom "röviden", mert javítva azóta sincs, de bal kezem odaadnám, ha elvihetném oda télen, ahol egyszer már volt szívbillentyű műtéten, hahaha.
szóval tavaly ősszel melegedett, és ez volt a szűrőházban, de szűrőkön nem láttam sok mindent. kicseréltem mindent, ment. idén tavaszt végigdolgoztam, ment, illetve egy kamion pótkocsi fékjét szerelgettem, emiatt sokat fékezgettem (és már tudod mi lesz a gond), akár állóra. aratáskor fogtam pótra, első ürítést elvittem, melegedett, de nem vészesen, 35 fok volt, mondom benne van. második ürítést vittem, és nem billentette le, 25 tonna lapátolás... nyél gázon se. huhha. másnap reggel vittem még egyet, akkor lebillentette. szóval meleg olajjal nem emelte fel nagy teknőt, de meg se mozdította. reggel-este egy ürítésre játszottam, vagy magtárba hagytam gépet, és fél nap múlva ott kezdtem, vagy esőbe mentem vele, és akkor nem melegedett anynira, és billentett. aztán jött a tarlóhántás, egy napot mentem, és már mindenféle hangok jöttek a hasából, melegszik, és nem emeli ki kultivátort. másnap már 2 óra is elég volt, és a kormány is kezdett nehéz lenni, nem emel, rángatva vált. harmadik nap fél óra után már nem lehet kormányozni. de hidegen, induláskor minden jó, tűrhetően vált, krmány megy, emel, csak melegen nem. és borzalmas hang jön belülről, nem fémes, hanem valami szürcsögő, vagy nem is tudom mi. jah és kormány akkor ment, akkor elkönnyült, ha vele egy időben működtettem kiadó szelepet, tehát úgy fordultam, hogy akkor emeltem vagy yüllyesztettem a kultivátort... levettem szűrőket, ez a szívő szűrő kicsit átszakadva, nyakig ferrodollal. és a váltó szűrőjébe is volt ferrodol, de nem olyan sok. nah mondom halál. de fokozatok megvoltak mindenhol, mi lehet. kéziféket megmozgatom, wd40, ami csak létezik, fékeket megtaposom. összerakom, új szűrőkkel, megy, nem melegszik, kormány nem jó, alig puhul. de nem melegszik, több óra után se. sőt, egész nap után se, kormány nem nagyon lett jó, akkor elkönnyül, ha kiadót működtetem. három éjszaka alatt elolvastam szervízkönyvet, kivettem prior szelepből a két tolattyút, kimosom, nem emlékszem már, de egyikbe mintha valami rugós dolgo is lett volna, vagy valami belső kis járatok, kimosom, helyét, mindent, összerakom. szuper, fasza, megy minden. dolgozok egy napot, leveszem szűrőket újra, tiszták, minmális ferrodol a szívóba. beszéltem Zolival, azt mondja szerinte fék, tapossam meg, melyiknek van fémes hangja, az lesz az. óvatosan megvizslatom, mindkettőnek. jóvan, akkor nem fékezünk, úgy dolgozunk. nah és azóta így van, nem fékezünk, szó szerint nem fékezünk, aratáskor pótkocsi megfogja, kicsit belerúgunk, és már satuzik is hála Istennek, nagy kerekek, nagy súly, fog az rendesen, talajon meg meg lehet oldani. de nagyon imádkoznék, hogy télre beférjen...
viszont, szivatytúk. feltöltő szivattyúját még nyári szűrőcsere előtt megvettem, sejtettem a tünetekből, hogy nincs olaj a rendszerben, vagy az falsot szív, vagy keringeti magába, szóval már akkor is úgy álltam neki a szűrőknek, hogy szivattyút kicserrélem, csak látva a nyakig rakott szűrőt, gondoltam első lépésben ez is elég lesz nekem. aztán azóta is itt van dobozba.
a nagy nyomású szivattyút is szívem szerint kicseréltetném gondolkodás nélkül, ha bent lenne valami fedett helyen, mert így tiszta szűrőkkel is nagyon lassan billneti fel pótot, de tényleg nagyon lassan. és grubbert is lassan emeli ki, elejét kiveszi, hátulján, kiadón keresztül pedig majdnem megfprdulok, mire kiemeli, két kis munkhenger, összesen 3 liter olajjal... de sokkal érdekesebb, hogy indításkor eltelik pár másodperc, hidegen 4-5, melegen több, akár 10-15-20 is, amíg adja a "bte" hibakódot: Low pressure gearbox circuit leírással. S ez valami fémes nyikorgással szűnik meg, tehát beindítom gépet, csipog a hiba, kilépek, hallgatom, lehet hallani mintha valami belül megindulna, kicsit csikorog, mint amikor póton féket kiengedjük, és megindul, olyan kis csikorgás, nyikorgás, és eltűnik a hiba. munka közben meleg olajnál, apajáraton bevillan, kis fordulaton eltűnik. ez a váltó szivattyúja lehet, vagy ott belül valami más?
de van egy másik hiba is, ez most a ferrodol darálás után jött, ez eddig nem volt: a "lub", Lubrication system (rear axle). nem tudom, kevés lehet a nagy nyomású szivattyú teljesítmnye, nem jut ide olaj vagy ez is valami részleges dugulás valahol? munka közben, kis fordulaton néha, forduláskor, de csak akkor, ha közben mást is működtetek, tehát kiemelem vasat, kormányzok, akkor elő elő fordul, hogy bevillan, megállok az emeléssel, és el is tűnik 1-2 másodperc alatt.
szóval ha nagy szivattyú csere valamit megoldana, akkor inkább csere, mint ne. és gondolom a fékek lehetnek, akár mind a három, nyikorognak, a kéziféket meg se merem mozdítani. fokozatok vannak, mindegyik megvan, egyik se csúszik, munkatartományba nem veszem észre, most ősszel is dolgozunk vele, még ma is mentem, ha kicsit is csúszna, jópár sárba vergődős óra belement most ősszel is, biztos észrevennénk, ha csúszna. és szerintem fölötte, nagyob fokozatok se csúszhatnak, őssszel is pótóztam vele, nagy póttal, ha ott csúszna valami, biztos megadta volna magát, nem?
szóval nem matadt más mint fék.
hidraulika olajszivattyú cserékről mit gondolsz?
Illetve mi lehet ez a bte hibakód, mi lehet emögött, a váltó szivattyúja, vagy ott lehet még valami más előtte? csak ezért széthúzni... tudok vele élni, induláskor pár másodperc, melegen nem szoktam engedni fprdulatot 900-950 alá esni, megálláskor is kicsit járatom, napokig nem látom a hibakódot, ha meg bevillan, akkor 1-2 másodperc, és elalszik. gyors halál lesz ebből?

#167 Mfpisti
2023-11-24 18:54:54

Válasz Bogdán #165. hozzászólására
Okos ember nincs, csak szép.
Távgyógyításban okos nem lehet senki, max. szép.............. ez innen jön.
3690--nél nincs power 1, 2,hanem A, B,C,D van.
Amit írtál azt jelenti, hogy egy-egy váltást érzel, többet nem?
A 4, ( vagyis D) fokozatban menni kell neki, mert akkor elveszi az olajat mindentől, és a rugók nyomják össze a lamella sorokat.

#166 Mfpisti
2023-11-24 18:50:43

Válasz envagyok2 #162. hozzászólására
Basszus ezt most olvastam, bocsánat.
Azóta fejlemény?
Az a spén nagyon nem kéne hogy ott legyen a szűrőházban.

Nincs profilkép
#165 Bogdán
2023-11-23 16:56:58

Szép napot kívánok smile smile Tanácsot szeretnék kérni egy okos embertől :)
Érdeklődöm Ferguson 3690 Power váltós a power részben a 3 és a 4 nem megy.
Minden tartományban csak az 1 - 2 megy.
Teljes lamellacsere volt.
Köszönettel

Nincs profilkép
#163 envagyok2
2022-10-07 14:14:30

Válasz .Richard. #160. hozzászólására

de cserébe legalább a minden is világított, hahahah

Nincs profilkép
#162 envagyok2
2022-10-07 14:08:54

Válasz Mfpisti #161. hozzászólására

Szia,

nem, nem a szűrű megy nehezen a helyére, hanem ennek a csőnek az első-felső végét tudom csak rohadt nehezen belenyomni abba a könyökbe. Ugye abba teszem egy horonyba az o gyűrűt, a csőre meg a fém stucni elé a végére ráhúzom azt a szivacsos gumis valamit, és így nyomom fel, hogy azt a szivacsot összelapítsa felére, bevallom, gumikalapács ésszel...
A szűrő könnyen bemegy, persze, belenéztem, nem látni semmit, kitakarítottam ott a furatot, kitöröltem, az oké.

De kérdezhetnék egyet? Őszi munkák elején vettem észre, hogy melegszik a váltója, kigyullad a piros lámpa, azt hiszem 90 fok körül, mert mikor kigyullad, hídra rámérek, és 88-90 közöttit látok, és ahogy ketyereg pár percet, hűl is vissza, szóval valszeg nem szenzor. És hidegen se valami finom, de melegen még borzalmasabban vált, pláne irányt. Hidegen előremenetbe kapcsolok, mondjuk 1,5 sec után megindul, egész normálisan, melegen ugyan ez mondjuk 5 sec, és akkorát ugrik, hogy kis híján aszfaltot is kikaparja maga alól. Azt hiszem majd minden fokozatba, tehát ott 7-8-9-10 körül biztos, lejjebb, följebb nem nagyon próbálgattam.
Hátrafelé induláskor mintha nem csinálná, vagy nem ennyire. És ha hátrafelé megy, és sebességet váltok, akkor azt egész jól csinálja, előrefelé menetben terhelés nélkül is borzalmas, terheléssel meg se merem próbálni.
S még egy, indítás után (eleinte 3-4 másodpercig, de mostanában már tizen-huszon másodpercig is), és meleg olajnál alapjáraton kidobja a "low pressure gearbox circuit" hibát, kicsivel alapjrat fölötti fordulaton már nem. Ez egész odáig jutott, hogy meleg olajnál 1200as fordulatnál alszik el kb. a lámpa most olajcsere előtt.
Tegnap fejeztem be olajcserét, kicsit próbáltam, mintha jobb lenne, pl. indítás után 3 másodpercel eltűnt az alacsony nyomás jelző, és negyed óra múlva is tök szépen indult, nem rántott, irányváltás után 1 másodpercre megindult.
Ma berakom ezt a lemezt, mert reggelre tócsa lett alatta (ugye gumi nélkül raktam vissza a lemezt, mert lapos gumigyűrűt nem bírtam oda betenni), és kipróbálom.
A kérdés az volna, hogy ezek a váltók így halnak meg, ez a halál első lehelete?
Szűrőkben nem találtam tapintható fémes anyagot, kb. ennyi csillámporszerű valami.

Köszönet!

#161 Mfpisti
2022-10-07 09:07:01

Válasz envagyok2 #159. hozzászólására

A "fergás lemezt" használjuk.
Gyárilag bele van sütve a belső perembe a gumi tömítés. Ha bontod, vagyis pl szűrőt cserélsz, ezt is cserélni kell.
Benéztél a szűrő helyére, nincs benne törmelék?
nem azért megy neezen a helyére?

Nincs profilkép
#160 .Richard.
2022-10-07 08:54:59

Válasz pumpedli72 #155. hozzászólására

smile thumbupnincs mit. Igy már jártam csak nem első lámpával.

Nincs profilkép
#159 envagyok2
2022-10-07 08:06:35

Válasz pisti17 #157. hozzászólására

kifelé ki tudom cibálni azt a csövet, csak visszarakni rohadt nehéz.
alig bírom visszanomyni úgy, hogy az alsó végére azt a 4 csavrt be lehessen hajtani a gépbe.
még egy kérdésem lenne. az alsó végén ott a 4 csavarnál ti hogy tömítitek? ugye a szűrőre megy a gumi gyűrű, és csőszik be a helyére. OK.
DE eltér a claaszos és a fergás katalógus.
ez a classzos. itt a 4-es számú egy lapos gumigyűrű, de fogalmam nincs hogy lehetne oda berakni, miközbe a csövet tolom vissza, ezt hogy lehetne oda illeszteni épp a szűrő és a cső közé, és közbe még azt a stucnit a helyére húzni, és a csavarokat tekerni.



ez meg a fergás katalógus.
itt van egy 4 lyukú lemez, nincs gumi, ez tömítené le. ezt be lehet rakni.



ti melyiket használjátok? a fergás lemezt?

Nincs profilkép
#158 pumpedli72
2022-10-07 07:12:44

Válasz .Richard. #156. hozzászólására

De igen. Ez volt a bibi. Köszi a segítséget!

Nincs profilkép
#157 pisti17
2022-10-07 06:57:51

Válasz envagyok2 #138. hozzászólására
Nagy zéger fogót szoktunk beleakasztani, és azzal kitépni.
Belül gumigyuri zár, azért szoros.
Gumidarab nem érdekes, valaki valamit "túltömített" smile thumbup

Nincs profilkép
#156 .Richard.
2022-10-07 04:38:29

Válasz pumpedli72 #155. hozzászólására

Nem a testre kötötted a testet azért volt gyertyaláng?

Nincs profilkép
#155 pumpedli72
2022-10-06 21:43:12

Válasz .Richard. #154. hozzászólására

Köszi a segítséget! Ez volt a megoldás. Most príma lett.

Nincs profilkép
#154 .Richard.
2022-10-06 14:11:49

Válasz pumpedli72 #151. hozzászólására

Néd meg lekapcsolva melyik madzagon van á ram. Valszinű egyijen sem . Kapcsolj tompitottat. Nézd meg melyiken van áram. Kapcsoj távolságit. Az is meg van akkor a 3dik a test. Led pozitiv a távolsági madzagjára. Test meg a testre.

Nincs profilkép
#153 pumpedli72
2022-10-06 13:19:31

Válasz envagyok2 #152. hozzászólására

Most dolgozom, délután bele merülök. ????

Nincs profilkép
#152 envagyok2
2022-10-06 13:12:00

Válasz pumpedli72 #151. hozzászólására

a h4ben benne van a távolsági és a tompított, a 3 szál valszeg ezért ment rá, távolsági, tompított, test. de mérd meg, hogy melyik vezetéken mi jön, lehet másik kettőre kell kötni.
de ilyen nincs, ha megvan a feszültség, van annyi áram, akkor annak világtania kell. lehet nincs annyi áram azon a kanócon, amirte tetted, bekötve is mérj rá, nem esik-e le a feszültség.

Nincs profilkép
#151 pumpedli72
2022-10-06 12:22:36

Az Amper, Wattszám rendben. A bekötéssel van vmi. A régi lámpán h4 izzó három szállal. Az új ledes lámpa kettő szállal...A régi lámpán reflektor, tompított nem volt csak egy külön kapcsolóval le fel kapcsolható.

Nincs profilkép
#150 pumpedli72
2022-10-05 22:29:52

Válasz envagyok2 #149. hozzászólására

Holnap kipróbálom. Köszi a segítséget!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Tudtad? A kalcium segít kihozni a növényeidből a maximumot!
Tudtad? A kalcium segít kihozni a növényeidből a maximumot!
Célozzuk meg a talaj kondicionálását és a növények támogatását.
Módosult a vis maior rendelet – íme a változások
Módosult a vis maior rendelet – íme a változások
A vis maior kérelmet elektronikus úton kell benyújtani a Kincstár felé.
CASE IH MX 135 traktor
CASE IH MX 135 traktor

8.200.000 Ft

210-es Samasz dobos kasza 500.000 Ft/db
210-es Samasz dobos kasza 500.000 Ft/db

500.000 Ft

Vagyimirec T25 A traktor t 25
Vagyimirec T25 A traktor t 25

1.650.000 Ft

Grammer ülés
Grammer ülés

250.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]