Gázolaj árak 647 Ft Benzin árak 650 Ft EUR 395.1 Ft USD 371.06 Ft CHF 408.5 Ft GBP 461.47 Ft

Fórum

Papírok nélküli traktor újra forgalomba helyezése

Létrehozta: Peti , 2008-08-06 10:13:28

Kedvencekhez Segítség

586 hozzászólás
#536 Szalai A P
2020-11-25 21:11:38

Válasz Nyomasek Bobo #535. hozzászólására

Na ez jókérdés valószínű hogy modszerváltás elött volt ez hivatalosan forgalomban. De kivonatva sem lett mert akkor gondolom az okmányokat rendszámot le kellett volna adni
Ezt is át kell gondolni

#535 Nyomasek Bobo
2020-11-25 20:28:17

Válasz Szalai A P #534. hozzászólására

Erre nincs fedezetlenségi?
Gondolom forgalomban van...

#534 Szalai A P
2020-11-25 20:25:24

Válasz Gumóka #533. hozzászólására

Na ez már fél siker lehet hogy szerencsém van mert van itt két olyan vizsgabázis ahol mindent is le szoktak vizsgáztatni. Majd rákérdezek.
Köszönöm!

#533 Gumóka
2020-11-24 21:16:36

Válasz Szalai A P #532. hozzászólására

Van ahol megcsinálják, van ahol nem. Van itt is vizsgabázis, ahol azt mondták, ami már volt itthon valaha forgalom és rendben vannak a papírjai, azt kérdés nélkül.

De sok helyen nem csinálják.

Én is vizsgáztattam sima vizsgabázison Magyar forgalomból kivont, Szlovákból visszahozott autót. Meg szürkeforgalmis kistraktort is.

Járj utána pár vizsgabázison, lehet megcsinálják. Biztos, hogy van rá kiskapu, mert én is sima vizsgabázisra vittem. Csak nem mindenhol tudnak, akarnak ezzel foglalkozni lehet.

#532 Szalai A P
2020-11-24 21:09:53

Válasz Gumóka #531. hozzászólására

Köszönöm válaszod! Maradna az eredeti tulaj nevén már huszonéves beszerzés csak le kéne vizsgáztatni. Ezekszerint nem kerülhető el a hatósági vizsgav. Öszintén hallotam már több embertől hogy ha megvannak a papírjai akkor sima vizsga meg okmányíroda meg bisztosítás. Ezért megy az agyalás!

#531 Gumóka
2020-11-24 19:18:58

Válasz Szalai A P #530. hozzászólására

Adásvételi, a forgalmiban nevezett tulajjal, vagy volt olyan ahol volt az alváz számhoz egy külön végzés, hogy xy forgalomba helyezhető a pótot.

Mindenesetre itt a jogfolytonosság szükséges, e nélkül nem csinálják.

Alvázszámra az adásvételi alapján kell biztosítás, majd a hatósági vizsga. Nagy vonalakban ennyi.

#530 Szalai A P
2020-11-24 19:00:50

Sziasztok! Kérdeznék egy olyat hogy, adott egy fix platós IFA pótkocsi megvan a régi rendszám (nem háromszög alakú) és a forgalmi. Ezt milyen úton lehet újra forgalomba helyezni NKH vizsga szükséges hozzá vagy van egyszerübb módja?

A segítséget előre is köszönöm!

#529 Elitjocko
2020-11-17 09:44:39

Válasz Nyomasek Bobo #528. hozzászólására

Igazából amiket látok mind olyan 10-20km kategória közé tartozik, mint írtad. Általában alváz táblája van, amin pár súly adat, meg talán az évjárata van feltűntetve , de külön papírt sehol sem fotóznak.
Nem ragaszkodom a műszakihoz, mivel évi 10 napot dolgozna kb., csak ha van lehetőség akkor le papíroznám, hogy a rendőr se cseszegesen..

#528 Nyomasek Bobo
2020-11-17 09:30:22

Válasz Elitjocko #527. hozzászólására

Ha typenschein is van hozzá, akkor simán.
De kb egyikhez sincs. Ugyanis kint ami 25km, 20km, 15km, 10km es táblácskával fut, egyre se kell forgalmi, műszaki. És gondolom hogy esetleg ne derüljön ki, hogy nem régi, vagy volt valaha forgalmija( mint mondjuk egy régi kamion tailer, amit ma traktor húz) a typenschein eltünik egy idő után.
Esetleg erre szakosodott emberkénél érdeklődj, mint soha forgalomba nem helyezett vontatmany, az hogyan megy, üzembentartóival. Lehet "találni" kell hozzá 2-3 előző adasvételit . Majd ők megmondják megy-e.

#527 Elitjocko
2020-11-17 09:12:38

Képbe került egy 2,5-3,5köbös szippantó vásárlása, ami csak víz szállítására lenne használva mint tartálykocsi lehet a szivattyú is lekerulne róla. Kérdésesm az lenne, hogy ezek az osztrákból be hozottak le műszakiztathatok vagy van valami jogszabály amire lehet hivatkozni?
Persze patika állapotban lenne vilagitassal átmenő fékkel stb..

Nincs profilkép
#526 bollagy
2020-06-09 13:31:17

Válasz Sanyi #525. hozzászólására

Ma ugyanilyen ügyben ma felhívtam a tatabányai közlekedési felügyeletet, és azt a választ kaptam, hogy semmilyen módon nem vizsgáztathatom le a trakit, ha nem volt magyarországon üzembehelyezve.

Nincs profilkép
#525 Sanyi
2020-05-26 16:27:59

Jó napot mindenkinek .érdeklödnék van egy olasz gyártásu kistraktor csak adásvédelie van semi más le lehet azt vizsgáztatni ,

#524 Gumóka
2020-01-31 18:02:40

Válasz csoppika #523. hozzászólására

Igen, mert a jogfolytonosság hiányára hivatkozva, nem tudja végig igazolni az eredetét, tehát nem tud rá friss vizsgát rakni a hatóság.

De, van itt pl. Egy szürke forgalmis '82-ben kivont pótkocsi. A forgalmiban a termelő szövetkezet a tulaj, de viszont ehhez társul egy határozat, ami leírja azt, hogy az adott alvázszámú pótkocsi tulajdonosa vizsgáztathatja a pótkocsit, törzskönyv nélkül, mint üzembentartó.
Ettől a tulajdonostól forgalomba helyezés nélkül került megvásárlásra a pótkocsi adásvételivel, szürke forgalmival és a határozattal, így az új tulajdonos tudja,vizsáztatni.

Azt viszont nem tudni, hogy a kivonás után a szövetkezet és az eladó között mi történt. Gondolom ott sem egyenes a dolog, ahogy a lentebb leírt traktornál sem volt épp egyszerű, mégis lett határozat, tehát volt rá megoldás.

Ezért kéne alvázszám után keresgetni, hogy ne érje meglepetés.

#523 csoppika
2020-01-31 15:45:21

Válasz Gumóka #522. hozzászólására

Ha esetleg nincs meg a papírhoz a traktor...akkor nem árt a biankó adasvételit aláíró tulajdonossal valahogy kapcsolatba lépni...mert ki tudja?
Esetleg egy fél éve elhunyt egyénnel nehéz friss adásvételit aláíratnismile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdrop
Oszt ha mégis aláirta...meg kéne magyarázni, hogy hogyan is...smile laugh

#522 Gumóka
2020-01-31 14:51:19

Válasz Powerlifting096 #521. hozzászólására

Alvázszám alapján az NKH talán tud segíteni. Volt itt rá példa, hogy papír nélkülinek lett hivatalosan papírja, alvázszám alapján irattárból meglett a származást igazoló okmány.

Ha meg nem, akkor árulnak papíros traktort, traktor nélkül is.. smile whistling

Vásárlás előtt érdemes utánajárni a lehetőségeknek, a NKH részéről sok telefonálásra készülj fel, van ott homály sokszor, nehezen de tudnak segíteni.

Nincs profilkép
#521 Powerlifting096
2020-01-31 14:28:09

Üdvözletem traktor vásárlás elött állok,kinéztem egy kis fülkés 80-as Mtz-t.Sajnos nincsenek papirjai de viszont nagyon jò áron,állapotban van a gépezet.Nos az lenne a kérdésem hogy esetleg van e lehetőség arra hogy forgalomba helyezzem? A válaszokat előre is köszönöm! :)

#520 csoppika
2020-01-13 21:26:31

Válasz Bécó #519. hozzászólására

Miért...az a piroska egy busz??? Vagy micsoda? Próbáld megérteni amit írtam...smile lolsmile w00t

#519 Bécó
2020-01-13 20:48:02

Válasz csoppika #518. hozzászólására

Így van lefelé megy de vissza már nem!

#518 csoppika
2020-01-13 20:36:38

Válasz Bécó #516. hozzászólására

Ha jól értem a rendeletetsmile biggrin, akkor a gépjármű bizonyos esetben lassú járművé alakítható, de akkor visszaút nincs... Viszont a mezőgazdasági vontató nem gépjármű...smile lolsmile w00t

#517 Hús Futár
2020-01-13 20:28:05

Válasz Bécó #516. hozzászólására
Hatósági vizsgán átminősítik .

#516 Bécó
2020-01-13 20:22:11

Válasz Rabó001 #515. hozzászólására

Jó hellyen jársz én ebbe a cipőben járok. Mivel 200 lovas a gép csak fekete rendszámmal lehet vontató, de mivel már piros lett tehát le lett minősítve lassú járműnek feketére már nem lehet vizsgáztatni!

Nincs profilkép
#515 Rabó001
2020-01-13 19:03:37

Válasz Bécó #509. hozzászólására
Nincs kizárva hogy megcsinálható utólag, hasonlóan, mint leírták, a múltban is megcsinálták, azt is leírták. Én is tudok ilyet. Mikor forgalomba helyezték a traktort, nem újkorán hanem utólag, akkor nem tették fel rá a vonófejet, így nem jegyeztek be vontatást, majd a következő vizsgára kérték a módosítást, felrakták a vonófejet, megkapta.

Viszont nem biztos hogy sikerül, persze valószínűleg igen, főleg ha mondjuk egy céghez kihelyezett vizsgára viszed, általában a lassú járművekhez nagyon jóindulatúan állnak hozzá.
Én egyszer utánanéztem ennek, meg vizsgabiztos ismerőssel is beszéltem, leírva is megtaláltam valamelyik rendeletben, de nemtudom melyikben, talán egyik KöHémben. Szóval lassú járműként csak egy bizonyos motorteljesítmény alatti traktort lehet forgalomba helyezni (a konkrét kilowatt nem megy fejből, ezért nem írom), ez megkapja a vontathatóságot is. E fölötti gépet is forgalomba lehet helyezni lassú járműként, viszont ebben az esetben nem vontathat pótkocsit.
Lehet hogy este megnézem, ha megtalálom, leírom ide.

Ettől függetlenül simán előfordulhat hogy megcsinálják.

#514 Plútó
2020-01-13 18:10:29

Válasz Bécó #511. hozzászólására

Műszaki vizsga nélkül nem írják be.Műszakira kiépíted az átmenő féket.Nem kell azt reklámozni,hogy eddig nem volt rajta.Eddig nem volt rá szükség és kész.Bejelented,hogy vontatás bejegyzése végett akarod műszakiztatni,elviszed,megnézik,ha minden ok.adnak egy műszaki adatlapot,az okmányirodában meg beírják.(egy új forgalmiba)

Nincs profilkép
#513 ND
2020-01-13 14:45:22

Válasz Bécó #511. hozzászólására

nekem vmi olyan rémlik, hogy átalakításnak minősül, és terveztetni kell az ilyeneket.

Nem vagyok benne a témában, csak vmi ilyesmit olvastam régebben.

#512 Gumóka
2020-01-13 13:24:24

Válasz Bécó #511. hozzászólására

Elvileg műszakikor simán be kell írja, ha minden feltétel adott.

#511 Bécó
2020-01-13 13:15:43

Válasz Plútó #510. hozzászólására

Na igen, de Te honosításkor csináltad ezt, nekem meg már érvényes magyar forgalmival rendelkezik csak épp nincs rajta átmenő fék!

#510 Plútó
2020-01-12 19:23:30

Válasz Bécó #509. hozzászólására

Én két éve csináltam.Az enyém Hollandiából jött,levegő rendszer nélkül.Saját magam csináltam a levegő rendszert,Ifa kompresszor,Mtz lefúvó szelep,Mtz egykörös fékszelep,Mtz mechanikus nyomásmérő óra,Mtz légtartály.Műszaki vizsga alkalmával kérni kell,hogy szeretnél rá vontatást.Arra kell figyelni,hogy megfelelő méretű vonófej legyen rajta,mert ha kicsi,akkor csak akkora vontatási tömeget adnak amekkorát a fej bír,nem pedig annyit amennyi a traktor tömege után járna.Mondjuk nálam pont nem érdekelte a vizsgabiztost sem a vonófej,sem a levegő rendszer.Csak körbefotózta és"jó napot".

#509 Bécó
2020-01-11 23:42:39

Sziasztok!

Lenne egy érvényes piros rendszámos magnumom, de szeretnék rá kompresszort tenni ezt be is íratni a forgalmiba hivatalosan vontatási tömeggel.
Van erre megoldás vagy így veszett?

Nincs profilkép
#508 Kiss Lajos
2020-01-10 08:48:38

Válasz menyhartmate #475. hozzászólására szia tudok segíteni.nulla6 30 kilenc4 kettő hét öt 9 három hívj.

Nincs profilkép
#507 Kiss Lajos
2020-01-10 08:37:32

Tudok segíteni.nullahat 30 kilencnégy kettő7öt kilenchárom.

Nincs profilkép
#506 zotya71
2019-11-20 18:37:57

szeretnék érdeklődni van egy traktor vám papir számla meg van megoldható a vizsga vagy felejtős smile rolleyessmile rolleyes

Nincs profilkép
#505 Mihály
2019-11-20 13:36:45

Válasz zotya71 #504. hozzászólására Sajna nem tudok segíteni de ésszerű megoldás lehetne egy zöldrenszám s ha használni kell akkor vezeti a naplót és kész már 30 éve ezt kellet volna nem csűrni csavarni

Nincs profilkép
#504 zotya71
2019-11-20 13:30:06

ki mit tud erőől álítolag akinek van őstermelő igazolványa az kaphat rend számot mint munka gép papirok nélküli traktora smile confusedsmile confused

Nincs profilkép
#503 nsu1992
2019-11-16 20:39:36

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni egyedi gyártású, háromszög rendszámos kis traktor, újra forgalomba helyezésében?

Az email címem: istvan65925@citromail.hu

Üdv: István

#502 Gumóka
2019-11-13 12:46:26

Válasz ..MZ/X.. #499. hozzászólására

Vasárnap ismét kolbászolhatsz smile w00t

Na de hogy témánál maradjunk.
Solt, Bács megye. A régi munkahelyemen az összes autót oda vittük vizsgázni, fölmunkákat végeztünk és hát a kocsik esztétikailag nem mindig voltak toppon. Nem volt nekik akadály.

Egyébként ha valaki vesz egy 3szög rendszámos traktort mondjuk, minden papírjával folyamatos jogfojtonossággal, le tudják papírozni.
Tehát az a lényeg, hogyha itthon már volt forgalomban és igazolható az előélete, megcsinálják a vizsgát.

Az én Tatram is ilyen volt, Magyar kocsi volt, értékesítés céljából Szolvákiába vitték, majd mi visszahoztuk, simán lepapírozták.

De épp friss téma, a rendszámos topikban dobtam fel múltkor az alvázszámát a trakimnak, időszakos vizsga ügyében. A múlt héten vittem itthon vizsgára (Tolna megye), nem akarták megcsinálni.
A vizsgáztató szerint nekik ezért szólnak, mert nem gyári alvázszám, így ezeket átküldik Soltra.

De kérdem én, egy egységes Köhém rendelet alapján a két megye között mi különbség van? Na meg 42 éves traki, körbenéztem itt az idősebb Mtzket a környéken, hát nem találtam két egyforma számsort...

Aztán végülis meglett, ennyiből jó a fényképes adatbázis, mert így láttuk, hogy 10 éve is így vizsgázott.

Ez épp olyan, hogy Borsodban egy gyári, papírok nélküli pótkocsira tudnak rakni rendszámot, itt meg nem.
Van egy bálaszállító kocsim, M zárolt volt, itt semmit nem tudnak vele kezdeni...

#501 csoppika
2019-11-13 10:33:26

Válasz mvtomi #500. hozzászólására

Ha gyanús neki, berendel egy közlekedés felügyelet vizsgálatra...

Nincs profilkép
#500 mvtomi
2019-11-13 09:30:00

Válasz ..MZ/X.. #494. hozzászólására

Azért elképesztő ez az egész rendszer, ami itt van Nálunk. Mindent tiltanak, minden agyonbürokratizált, bonyolult, fejetlenség, mindenhol pénzlehúzás. Na meg az objektivitás hiánya, persze ez abból a szempontból jó, hogy legalább valahol megcsinálják.
Rohadtul nem érné meg nekem a fekete rendszám, egy olyan teherautóra, ami megy 1 évben 2 km-t. A hobbiautósoknak is évek óta okoz problémát az, hogy nincs egy olyan típusú rendszám, amit szezonálisan bárki kiválthat, így sokan illegálisan P rendszámmal járkálnak, de inkább megszigorították a P rendszámot, minthogy keressenek egy optimális megoldást.
Egyébként meg a rendőr nem tudom milyen alapon veheti le a rendszámot, HA érvényes, műszakis autóról van szó. Piros rendszámos, lassú járműnek minősül, érvényes forgalmi, ennyi.

#499 ..MZ/X..
2019-11-12 22:28:36

Válasz Gumóka #498. hozzászólására

Multicar nem mostanság volt talán tavaly vagy 2 éve botlottam bele. Ezeket meg szoktam jegyezni mert felénk már kiírtották mindet. Mondjuk a Dunán onnan az már más világ. Solton sok dolog elfér a papíron ami ideát nem.smile biggrin
Nem kizárt, hogy összefutottunk már. Családhoz, földek miatt csavarodunk arrafelé Paksra viszonylag sűrűn. Meg ha idő engedi akkor a vásárra megyünk állni a dugóban meg enni egy kolbászt.smile whistling

#498 Gumóka
2019-11-12 16:34:46

Válasz ..MZ/X.. #497. hozzászólására

Ott a pálinkafőzde előtt bérelnek telket anyagtárolásra.

Piros rendszámos M22-es multicar volt itt egy bácsinak, az 1 személyes, asszem' kék.

Keresztapáméknál van még a tüzépen 2 működőképes, meg vagy 5 donor, de azok fekete rendszámosak.

De ma már szerintem esélytelen traktoron, kombájnon meg rakodón kívül másra pirosat rakatni, mert többe kerülne, mint amennyit lehet egy ifa ér.

Egyébként volt itt Gaz66, meg uaz is pirossal a vadászoknak.

De ha erre jártas vagy, tuti, hogy találkoztunk már, még ha nem is,tudunk róla smile w00t

Pannoniás tartálykocsin szoktam randalíroznismile lol

#497 ..MZ/X..
2019-11-12 15:00:39

Válasz Gumóka #496. hozzászólására

Nemrég láttam, a halastó meg a pálinkafőzde között kevert megrakva földdel. De régebben aroval, meg öregebb multicarral is találkoztam. Nyáron Solton unimog is jött velem szembe pirossal. Vásáron is szokott lenni egy muki aki egy barna roburral meg lószállítóval megy.

#496 Gumóka
2019-11-12 14:45:28

Válasz ..MZ/X.. #494. hozzászólására

Az a dunaföldvári már piros rendszámmal került ide, egy kombiföldmunkagép mellé vette egy vállalkozó. Megy, de mikor elkezdtek vele dolgozni, a helyi szervek ki is meszelték, annak nem tudom mi lett a vége, egyébként csak itt rohangál a környéken.

Solton még szerintem levizsgáztatja, ott megoldható, de máshol már szerintem ezt se engednék be.

#495 ..MZ/X..
2019-11-12 14:16:06

Válasz zotya71 #490. hozzászólására

Talán 2 éve csináltuk, székesfehérvári okmányiroda és NKH vizsgaállomás.
Vissza kell olvasni többször le volt itt is írva paragrafussal mindennel. Igazolólapon (forgalmi) a tulajdonos rublika üres marad, csak üzembentartót jegyeznek be, de ez semmi hátránnyal nem jár.
Volt régi háromszög rendszám ami még kemény kötésű szürke forgalmival volt, az meg okmányiroda, aztán sima vizsgabázison műszaki.

#494 ..MZ/X..
2019-11-12 14:09:22

Válasz mvtomi #493. hozzászólására

Az piros szerintem már nem lesz. Felénk kiszórták az összeset, műszakira már be sem engedik. Dunaföldvár környékén, meg az alföldön szaladgál még piros rendszámos teherautó. Amíg műszakira engedik őket, meg a rend éber őrei le nem akasztják róluk a rendszámot addig mennek.
Mivel forgalomba helyezéshez NKH vizsgára kell menni, átalakítási dokumentáció nélkül szerintem esélytelen a dolog. Keresni kell rugalmasabb okmányirodát, meg NKH vizsgabázist ahol nem okoz gondot az ilyesmi.

Nincs profilkép
#493 mvtomi
2019-11-12 13:55:24

Válasz ..MZ/X.. #487. hozzászólására

Ez működik IFA-nál is? Ha nincs papírja, mivel igazolom, hogy lassú jármű volt?
Csak egy osztrák ideiglenes forgalmija van. Régen Mo.-i autó volt, de nem itt minősítették át, hanem a külföldi eladás után.

#492 Gumóka
2019-11-11 19:47:48

Válasz medikus #489. hozzászólására

Az nem téma, ha már másik országban volt forgalomba helyezve. Pont ezért nem tud belekötni, mert forgalomban lévő eszköz, tulajdonképpen csak honosítod, illetve ha nincs érvényes vizsgája, akkor időszakos műszaki vizsgát csinálsz.
Egyébként nagyjából a hatósági műszaki sem sokkal macerásabb, mint a normál, csak honosításnál megköveteli.

Ami nem volt még forgalomban, arra vonatkozik a környezetvédelmi norma, tehát új gépről beszélünk.
Ha használtnál is érvényes lenne honosításkor a környezetvédelmi norma, akkor a használtautó kereskedők sem hordanák be európa szemetét az unióból.

#491 medikus
2019-11-11 19:27:00

Válasz zotya71 #490. hozzászólására
Hátszél nélkül nem megy!smile lol

Nincs profilkép
#490 zotya71
2019-11-11 19:09:44

Válasz ..MZ/X.. #487. hozzászólására

kérem mondja meg melyik okmány iroda az engem űgy el hajtottak hogy a lábam nem érte a főldet
smile angry

#489 medikus
2019-11-11 17:42:29

Válasz Gumóka #488. hozzászólására
Környezetvédelmi norma!

#488 Gumóka
2019-11-11 17:25:15

Válasz medikus #483. hozzászólására

Motorszámra gondolsz, vagy a környezetvédelmi normára?
A környezetvédelmi norma csak az újonnan forgalomba helyezni kívánt gépjárműnél kötelesség, ami már volt forgalomba valahol, az nem lényeg.

Eredetvizsgánál van valami kiskapu azt hiszem a motorszámra, volt már példa motorcserés kocsi eredetvizsgára is, ami ki volt csiszolva.
Asszem ott záradékba jegyzi ezt.

#487 ..MZ/X..
2019-11-11 16:05:03

Válasz Fero1 #486. hozzászólására

Másik okmányiroda, 99 előtti adásvételivel ami a nevedre szól és üzembentartóira forgalomba helyezés mint lassú jármű.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hurrá, vége az El Nino-nak? Nincs minek örülni, sajna...
Hurrá, vége az El Nino-nak? Nincs minek örülni, sajna...
Az időjárásban nem okoz jelentő változást – legalábbis rövid távon.
Vadkár? Vitás esetek? Tájékoztató füzet sok hasznos tanáccsal
Vadkár? Vitás esetek? Tájékoztató füzet sok hasznos tanáccsal
Minden, amit jó lenne tudni gazdának és vadásznak egyaránt.
5 tonnás billenős szlovák pótkocsi eladó
5 tonnás billenős szlovák pótkocsi eladó

800.000 Ft

SECO MP122D HD profi fűnyíró traktor
SECO MP122D HD profi fűnyíró traktor

16.490 EUR

Kverneland Accord Optima vetőgép alkatrészek 1000 Ft-tól eladók
Kverneland Accord Optima vetőgép...

1.000 Ft

Bàlabontó+Mtz550
Bàlabontó+Mtz550

5.700.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]