Gázolaj árak 647 Ft Benzin árak 650 Ft EUR 393.39 Ft USD 367.65 Ft CHF 403.23 Ft GBP 457.46 Ft

Fórum

Új földtörvény

Létrehozta: , 2010-07-06 19:13:07

Kedvencekhez Segítség

3647 hozzászólás
Nincs profilkép
#3597 Koczka József
2023-01-28 19:03:43

Válasz kulakman #3592. hozzászólására

És még annyit hogy ha te ennyire előre látsz miért nem mondtad hogy az ősszel mindenki adja el a terményt? És miért vettél műtrágyát drágán? Pofon egyszerű mert a jövőt senki sem látja. De még szerencse.

#3596 kulakman
2023-01-28 19:03:36

Válasz BartaZoli #3591. hozzászólására

Már az , és jól is van az úgy!

Ne feledjük enni mindig kell az emberiségnek , az új autó ráér jövőre is!

Az eladhatatlanságról annyit, az én szüleim soha nem voltak a tszcs-be, én 61-ben lettem iskolás a számokat azóta ismerem ,
Nos akkor 9,5 hold föld adója 9500ft volt ,+ ingatlanadó+ lóadó 800ft meg ha kettő db volt akkor 2000 ft , nekem senki ne mondja most azt ,hogy jaj de mag van adóztatva, abban a teleb@szott kommunizmusban na az adó volt, számolni kell, minden évben egy ház ára adóba!

Nincs profilkép
#3595 Koczka József
2023-01-28 19:00:43

Válasz kulakman #3592. hozzászólására

Értettem is! Mert most még így gondolod, de ha te ennyire előre látsz hogy biztos semmi sem tántoritja el akkor biztos tudod az ötös lottó nyerőszámait is.

#3594 Vén cigány
2023-01-28 19:00:38

Válasz BartaZoli #3591. hozzászólására

"innen egy lépés és azt mondják, hogy a bérleti díj is ársapkás."

Miért nem az, valami ott is változott!

Abba gondolj bele vagy egy mezőgazdasági Kft a tulajdonodban. Ennek a kft-nek adod bérbe a földjeidet. Gyakorlatilag bármennyi pénzt ki tudsz venni adómentesen a cégből, földbérlet jogcímén.

Nincs profilkép
#3593 uff
2023-01-28 19:00:36

Válasz BartaZoli #3591. hozzászólására

igen, ennyi erővel a budai kerületi lakóingatlan átlagárát is beszabályozhatnák?! Nem de?
aztán annyi annak az ára amit adunk érte UGYI smile karateka

#3592 kulakman
2023-01-28 18:57:37

"...de te azt honnét tudod hogy amikor már te nem élsz az unokád mit tesz a földel? Válasz Koczka József #3590. hozzászólására
Ezt voltam bátor kifejteni néhány hozzászólással ezelőtt , hogy velem van a fiam is ,meg egy unokám is és tanítgatom őket ,kikérem a véleményüket, no meg jó példával próbálok elől járni!

Nincs profilkép
#3591 BartaZoli
2023-01-28 18:55:37

Válasz kulakman #3589. hozzászólására
Az előző hozzászóláshoz annyit tennék hozzá, hogy innen egy lépés és azt mondják, hogy a bérleti díj is ársapkás. És akkor az unokádnak nem éri meg bérbe adni majd, és eladni se tudja majd csak nyomott áron.

Nincs profilkép
#3590 Koczka József
2023-01-28 18:51:23

Válasz kulakman #3589. hozzászólására

Én is így veszek földet. De ezek szerint csak igazunk van abban hogy az állam ne szóljon bele a két fél közötti üzletbe. De ahoz hogy te földet vegyél valakinek el kell adni a sajátját, és a nagyapádé mellé veszed így lesz neked több, meg a gyereknek is ha földet akar turni de te azt honnét tudod hogy amikor már te nem élsz az unokád mit tesz a földel? Lehet hogy repülőgépet akar gyártani és kell a tőke, ok van föld eladja de nem kap rendes árat mert a nagyapjának jó volt hogy az állam meghatározás az árát. Lehet 30-50 év múlva egy hektár 10 millió forint lenne de nem lesz mert állam bácsi meg akadályozza. És ha így haladunk ilyen inflációval akkor 50 év múlva pont egy jobb karosszékkel lesz egy árban egy hektár föld. Gondolkoztál ezen? Mert én ezen is szoktam hogy mit hoz a jövő.

#3589 kulakman
2023-01-28 18:29:56

Válasz Koczka József #3586. hozzászólására

Nézd a híres nyugaton sem nagyon adják el, ők a következőt teszik : nagyapám paraszt volt , rámhagyta a földet , nem adom el mert a családé volt, én tisztviselő lettem , a föld az enyém , bérbe adom , elhunytam, a lányom örökli , ő zongora tanár de a földet nem adja el , mert a nagyapámé volt, bérbe adja, születik egy gyermeke és az sem adja el mert a család évtizedek óta abból csinál magának átlag feletti életszínvonalat ,hogy a nagyapó földjét bérbe adja, ennyi.

Ja és mi akik bérbe vesszük , fizetünk mint az a bizonyos, 2 éve vettem meg így egy kisbirtokot, örültem ,hogy végre eladták, és pont kétszer fizettem ki egyszer a 20 év körüli bérleti díjjal , egyszer meg azzal ,hogy a nevemre került, és én örülök , mert így nem maradt bérletes földem , csak kb 2 hektár. tudomásul kell vennünk nekünk földtúróknak is meg az eladóknak is , hogy a föld különleges vagyontárgy!

Nincs profilkép
#3588 BartaZoli
2023-01-28 18:26:47

Válasz BartaZoli #3585. hozzászólására

Pontosan. És mindez egyébként a "gazdékért van", csak éppen ezzel kapcsolatban elfelejtettek megkérdezni bárkit is. Se gazdákat se érdek-képviseletet.
Tényleg olyan mintha megszabnák a lakóházak eladási árát. Nyilván lehet azzal védekezni, hogy nem baj az, hiszen úgyis lakni akarunk benne mindegy az mennyit ér. Ugyanez a föld, nyilván termelni akarunk rajta, de attól még benne van pénzünk, évek munkája, és adott esetben ha pl van egy most 70 éves gazda és mondjuk a gyerekei más vonalon helyezkedtek el, akkor csak tartaléknak gondolta....


Nincs profilkép
#3587 BartaZoli
2023-01-28 18:22:34

Válasz Rabó001 #3584. hozzászólására

"Ez ugyanígy van a részvényekkel is. "

Mármint micsoda? Megszabja az állam, hogy bármennyi is lenne jövőre a részvény értéke, te csak 10%-kal többé tudod eladni mint az idei érték?
Vagy hogy érted?


Nincs profilkép
#3586 Koczka József
2023-01-28 18:21:12

Válasz Rabó001 #3584. hozzászólására

Szerintem az állami beavatkozás nem ugyan az mintha valaki eladta a búzát vagy drágán vett műtrágyára, mert az az ő döntése volt. A föld árába meg lassan nem lesz beleszólásunk de már még abba sem hogy kinek adod el ha el akarod.

Üdv Koczka

Nincs profilkép
#3585 BartaZoli
2023-01-28 18:17:00

Válasz Batka #3580 hozzászólásár

"Nominális értékcsökkenés nincs( a falusi kertesházak tavalyi ár alatti eladása kapcsán)reál lehet, de pillanatnyilag ez bármely befektetésre igaz."

Ez csak példa volt. Itt a lényeg abban volt hogy mesterségesen beleszólnak abba hogy a vagyonod, hogyan gyarapodhat vagy reál értékben hogyan csökkenhet.
Nyilván én sem akarok földet eladni, nem is vagyok se dr, se nyugdíj közeli, de attól még tisztában vagyok vele hogy a birtokomban lévő föld érték, ami most az enyém, aztán a gyermekeimé lesz stb. és ezzel most csökkentik azt.

Persze lehet a földre úgy gondolni, hogy csak használjuk, úgyse adjuk el soha, de akkor pont elég lenne bérelni.

Szerintem attól hogy most nem akarunk eladni földet még nem egy jó dolog, ha földjeink értékét mesterségesen reálértékben csökkentik.




Nincs profilkép
#3584 Rabó001
2023-01-28 18:13:52

Válasz BartaZoli #3553. hozzászólására
Üdv a való világban! :) Ez ugyanígy van a részvényekkel is. Gépekkel is. Mitől világosodtál meg? Van valami abban amit fejtegetsz, de inkább arról az oldalról hogy az állam beavatkozik a piaci folyamatokba, de ez már akkor elkezdődött amikor megszabták hogy ki vehet földet, meg előírták a kifüggesztési kötelezettséget, elővásárlási sorrendet, csak hogy a legújabb kori állami beavatkozásról beszéljünk, amúgy meg mindig is beavatkoztott az állam.
Nincs ebben semmi újdonság. Most attól jobb, ha kiszámolod hogy veszel egy új traktort, akkor egy év múlva kevesebbet fog érni? Egész addig amíg nem adod el a földet, gépet, addig csak egy leltári érték. Még a géppel való összevetés se igazán jó, mert azok elhasználódnak, elavulnak, egy idő után másikat kell venni helyette. Míg a föld normális esetben kvázi örökké tart, a gazdálkódóknak meg szerintem elsősorban nem az számít hogy mennyit érne a földje a piacon, hanem hogy mekkora értéket állít elő rajta. Ha meg eladásra kerül, akkor meg fogja találni a módját hogy a pénzénél legyen. Csak zárójelben jegyzem meg emlékeztetőül, hogy micsoda örömködés ment a benzinársapka idejében: rohadt szemét nyerészkedő benzinkutasok, úgy kell nekik, eddig amit összeharácsoltak most vegyék elő, velünk se foglalkozik senki, ha nem bírja úgy kell neki, majd tönkremegy, nagy kaland, mással is előfordult már, stb...
De mondok mást. Aki nem adta el 137 ezerért a búzáját, most meg majd esetleg csak 100-ért tudja eladni, műtrágyát bevásárolt és ne adj isten lemegy az ára, az verje a fejét a falba, mert igen sok pénzt lehet "veszteni", 50hektáron 10 milliókat...ez a mesterséggel járó kockázat.

#3582 Vén cigány
2023-01-28 17:38:22

Válasz Batka #3580. hozzászólására

Egy dolgot kellene látni, hogy aki eladja földjét, többnyire nem jó kedvéből teszi. Általában a falusi embernek ez az egyetlen nagy értékű vagyontárgya. A többség a föld vételárát be szeretné fektetni, mondjuk egy ingatlanba és azzal szembesül, hogy az ársapkás föld eladási árából, horror áron tud venni, mondjuk egy fővárosi ingatlant. Tehát az ársapkás marhaság a helyi oligarchának jó, aki a piaci ár alatt tud vásárolni.

#3581 kulakman
2023-01-28 17:19:36

Válasz Batka #3580. hozzászólására

A 3564-es hozzászólásomban voltam bátor egy félmondattal utalni arra ,hogy ....még el is tart, igen ebből élek kb 30 éve , és mivel voltam dolgozó a nagyiparban kiváló szakértelemmel, gépipari minőségellenőrző technikus oklevelem van, vezető voltam stb, mégis a földet túrom és állatot tartok 30 éve és örömmel teszem, mert a megélhetésen kívül ad egyfajta szabadságot , amit csak az tud értékelni aki dolgozott máshol ,ha ezen felül még a vagyonom is növekszik az csak hab a tortán , most árulgatom azokat az ipari eszközeimet amikre talán már nincs szükségem , tudod kik érdeklődnek Kevinek meg Rikardók , hogy főnök elviszem kilóba, - anyádat- na ez a földnél nincs ezért kell a Kamara, igen foglalkoznak a magas árral , csak az bírósági herce-hurca, ha tudnátok milyen!

Nincs profilkép
#3580 Batka
2023-01-28 17:10:20

Válasz BartaZoli #3577. hozzászólására

Lehet, hogy én ülök forditva a lovon, de gazdálkodóként nem azt matekolgatom, hogy mennyiért lehetne tovább pattintani a földet, mert tartósan használni szeretném. Amikor megvettem, akkor se azt matekoltam, hogy 5 vagy 10 év után mennyi lesz az ára hanem azt, hogy mennyi értéket tudok rajtaelőállítani. Aki felénk így gondolkodik, annak általában drel kezdődik a neve és légkondis emeleti helyiségben tevékenykefik. Nominális értékcsökkenés nincs( a falusi kertesházak tavalyi ár alatti eladása kapcsán)reál lehet, de pillanatnyilag ez bármely befektetésre igaz.

Nincs profilkép
#3579 Koczka József
2023-01-28 16:18:34

Válasz BartaZoli #3577. hozzászólására

Ahogy én látom itt mindenkinek van egy elképzelése és te attól semilyen érvel nem tudod eltántorítani. Nem számít hogy tőlünk nyugatabbra a piac miatt olyan rohatt drága a föld mert ott az állam nem avatkozik bele. Csak itt sopánkodik a nép hogy olcsó és ha lehetne drágább az ellen meg ággál.

Nincs profilkép
#3578 BartaZoli
2023-01-28 16:13:03

Nyilván nem az a cél hogy külföldiek földet vegyenek. A kirívóan magas földárakat már most is vizsgálniuk kellene a földbizottságoknak! Ez a feladatuk!
Miért jó a magas földár a gazdálkodónak? Mert az övék, mert a mienk a föld.
Nem tudom ki hány hektáron gazdálkodik, de számolja ki a földjei értékét és érdemes barátkozni a gondolattal, hogy innentől az 15-20%-kal kevesebb lett most egy év alatt! Ez jó?

Egyébként se a mesterségesen magas se a mesterségesen alacsony nem jó!


Nincs profilkép
#3577 BartaZoli
2023-01-28 16:06:20

Válasz Batka #3567. hozzászólására

Nem általánosítom évekre ezt az inflációt és igazad van eddig az infláció felett nőtt a gazdák vagyona. De nem azért mert a kormányzat azt mondta évről évre infláció felett kell nőnie, hanem egy természetes folyamat volt.

De ha feltételezem hogy most is infláció felett nőttek volna a földárak (mondjuk 5%-kal) akkor az már 30 %. A 10 % kos mesterséges ársapkával akkor sikerült elérni, hogy a gazdák vagyona, a föld, egy év alatt reál értékben 20% kor csökkent! Fasza.

Azt hogy 2-3-4 év múlva mennyi lesz az infláció, és mennyi lesz az ársapkás % azt nyilván nem tudjuk. Maradjunk csak annál amit tudunk a mostani infláció, és a 10% !

Egyébként ez kb. olyan mintha azt hoznák törvénybe, hogy jövőre falusi kertesházakat csak a tavalyi ár alatt lehet eladni! Miért is ne? nehogy megvegyék gonosz ház-spekulánsok.

Hirtelen a falusi kertesház tulajoknak is csökkenne a vagyonuk!

Én értem hogy aki most nem ad el földet az most nem realizálja ezt a veszteséget, de attól még veszteség.

Ez olyan mintha minden gazdának lenne egy bankbetétje, amit földnek nevezünk. És most egyszeriben azt mondják, mostantól az értéktelenedni fog és mi mondjuk meg mennyivel évente. Oké, hogy amíg nem veszed ki, nem realizálod a veszteséget, de attól még az veszteség.


Nincs profilkép
#3576 arashan
2023-01-28 13:48:43

Válasz Radocz #3575. hozzászólására Azt sem tudjunk amin járunk nem hogy az Ukrán kié mié lesz. De szerintem ezzel senki nem foglalkozik ma mert ahogy miniszter elnök is monda biztonságban vagyunk . Csurka is mondott sok mindent van ami már bejött s még lesz ami bejön de a Turáni átkot nem tudja ez a nemzet átugorni ahogy a vicc lapokban van ha egy jól csinálna valamit másik három vissza húzza nehogy már jó legyen nekünk ez jutott smile cursingsmile cowboy

#3575 Radocz
2023-01-28 13:22:02

Válasz arashan #3573. hozzászólására

Szerinted az Ukrajnai Föld kié lesz?

Az állam megadoztatja.
A tulajdonos örül hogy megszabadul tőle. Olvasd el az elfújta a szél c. könyvet.
Ha időd engedi Csurka István is leírta hogy mi fog lenni.

smile cowboy

Nincs profilkép
#3574 Koczka József
2023-01-28 13:16:53

Válasz Radocz #3572. hozzászólására

Hát azt nem értette hogy ha el akarja adni és máshoz akar fogni akkor a piaci ár csak jobb mint az állam által diktált ár ami csak annak jó aki veszi. Mert hát sosem tudni mit hoz a holnap.

Nincs profilkép
#3573 arashan
2023-01-28 12:32:52

Válasz Radocz #3572. hozzászólására Na na ne fesd az ördögöt a falra ma más a helyzet mert ott ahol vagyunk még van 26 állam és ott ma is másképp van de van irány mutatás de ahogy szokott nekünk a jó nem kell de kell a rosszsmile surrendera kulák kor remélem soha nem tér visszasmile cursingsmile cowboy

#3572 Radocz
2023-01-28 12:28:33

Válasz Koczka József #3571. hozzászólására

Nem akarja a piaci árat!

Mit is értett meg?
Neki mi a jó.
Sokan a piac gazdaságra szavaztunk.

Kárpótláskor Édesanyam azt mondta, óvatosan a földdel.
Annó úgy megadoztattak, hogy örültek, hogy el tudták adni.
"Ami késik, jön".

smile cowboy

Nincs profilkép
#3571 Koczka József
2023-01-28 11:43:27

Válasz kulakman #3570. hozzászólására

Azért látom megértetted a mondanivalómat, de sebaj.

#3570 kulakman
2023-01-28 10:58:11

Válasz Koczka József #3565. hozzászólására
Nemcsak a gyerekem ,még egy unokám is itt van velem és tanítgatom ,hátha elboldogul majd, tudod ahol gazdálkodom ott több mint száz éve egy kis határrész a nagyapám után .......part, nevet visel , tehát én tősgyökeres vagyok ott , nem ilyen uniós világfi ,hogyha nem megy jól egy aszályos évben akkor eladom a földet meg amim van , egyébként ha kihalok és eladják akkor sincs baj , mert nem látom, de nálunk más a gondolkodás!

#3569 endypapa_20120
2023-01-28 10:38:07

Válasz Koczka József #3559. hozzászólására

Nem bánnám az 1000 ft-os földadót ha "visszaforgatnák". Mező őr, utak karbantartás, stb.

Nincs profilkép
#3568 arashan
2023-01-28 10:26:24

Válasz kulakman #3564. hozzászólására Ja még valami: ," semmi nem őrizte úgy az értékét mint a termőföld , ráadásul közben még el is tart!" Hát ezt én nem merném állítani inkább úgy fogalmaznék az elmúlt 30 évben úgy lehetett földhöz jutni hogy nem sok lehetőség volt jobb befektetésre 90-ben az hogy most is úgy eltart hát nem hinném hogy sokan egyetértenének veled mert ahhoz hogy eltartson sokat is kell dolgozni
Szokták mondani nem mind arany ami fénylik és ez a földnél is így van pl a tvalyi év jól mutatja s mindegy hogy az 1 millás mtz 50 esben ültél vagy a 120 milliós New Hollanba az eredmény magáért beszélt az időjárás még most is a bíró smile cursing (na meg a yéger az-az Jakab úr) smile cursingsmile cursingsmile cursingsmile cowboy

Nincs profilkép
#3567 Batka
2023-01-28 10:23:00

Válasz BartaZoli #3553. hozzászólására

Azért van abban némi csúsztatás, hogy a tavalyi 25 % inflációt általánositod. A földárak eddig sem kapcsolodtak az inflációhoz közvetlenül, sok éven keresztül magasabb mértékben nőttek, mégsem reklamált senki, hogy jobban nőtt a vagyona, mint az infláció mértéke. Most kétségtelenül fékként ott lesz ez a jogszabály, de ha tartósan 25% lesz az infláció, akkor szerintem megsüthetjük a vagyonunkat, mert akkora társadalmi feszko lesz, hogy a parlamenttel együtt a földhivatalokat is felgyújtják..qztán jöhet megint egy módszerváltás.

Nincs profilkép
#3566 arashan
2023-01-28 10:14:26

Válasz kulakman #3564. hozzászólására Nos az mindenképpen jobb lenne ha én dönteném el hogy kinek adom el de ettől már megfosztott az állambá......smile cursingsmile cursingsmile cursingaz meg nonszensz hogy az műveli a földem akit gyűlölők teszem felmert ilyen még nem történt meg de én sem fiatalodom és azért ezen 30 év alatt is találni néhányat akit kizárnék ebből a lehetőségből de sajnos nem tehetném meg smile cursingsmile cursingsmile cursingsmile cursingsmile cursingsmile cowboy

Nincs profilkép
#3565 Koczka József
2023-01-28 10:11:16

Válasz kulakman #3564. hozzászólására

Mert ha a gyereked nem akarja a földet turni és el adja nem mindegy hogy mennyiért és főleg nem mindegy hogy ő szabja meg az árát vagy az állam.

#3564 kulakman
2023-01-28 10:01:47

Válasz arashan #3558. hozzászólására

Az miért lenne jó nekem , gazdának ha mint írod vehetnének az unió polgárai és duplája lenne a föld ára, mert egy hónap múlva 30 éve voltam az első árverésen - igaz apámnak mindig volt földje a kommunizmusban is- és azóta hevenyészett számítás szerint 200-300x -a földár az akkorinak , semmi nem őrizte úgy az értékét mint a termőföld , ráadásul közben még el is tart!

Kérdésem miért jó a magas földár a gazdálkodónak????

Nincs profilkép
#3563 CirokMan
2023-01-28 10:00:14

Válasz Koczka József #3562. hozzászólására

Plusz aki sajat maga muveli a foldjet, annak nem kell fizetni. Nalunk is igy van...

Nincs profilkép
#3562 Koczka József
2023-01-28 09:52:48

Válasz gesztenye #3561. hozzászólására

Meg még nagyon sok helyen és senki se hal bele a hektáronként 1000ft ba.

Nincs profilkép
#3561 gesztenye
2023-01-28 09:20:16

Válasz Koczka József #3559. hozzászólására
Hajdúnánáson 2014-óta van... :-(
https://www.hodpress.hu/2022/12/24/megduplaztak-a-foldadot-hajdunanason-ahol-az-ado-ellen-tiltakozo-agrarkamara-alelnoke-a-polgarmester/

Nincs profilkép
#3560 gesztenye
2023-01-28 09:14:48

Válasz BartaZoli #3557. hozzászólására
Így van.... :-( Sokan nem látják a fától az erdőt..

Nincs profilkép
#3559 Koczka József
2023-01-28 08:37:03

Válasz BartaZoli #3553. hozzászólására

De van akinek ez is jobb mint Márkizay 1000ft föld adója.

Nincs profilkép
#3558 arashan
2023-01-28 08:25:04

Válasz BartaZoli #3553. hozzászólására Normális esetben ez a vevő meg az eladó dolga lenne hogy mit mennyiért és hogyan kivéve ahol a kormány diktálja az árat s még a vevő kört is.Talán volt ettől jobb Uniós példa csak nem azt választottuk sajnos. Ettől azért az eu szabályozás is jobb"mert a föld legyen a Magyar gazdáké "az eu meg azt mondja a földből termelt érték legyen azon országé ahol termelték mindegy hogy fekete vagy fehér de amit előállít az francia vagy német országé legyen az Olaszok voltak ilyen röghöz kötött gondolkodásúak ott nem tudom hogy van ma de azért nálunk min duplája lenne a föld ára ha az Osztrák Szlovák v Horváth és más ország állampolgárai is vásárolhatnának ill. a Magyar állam lenne vásárló a földpiacon nem várná ölbe tett kézzel hogy majd az ölébe hullik a manna a sok nyugdíja korú tulajdonosoktól -örököstől smile cursingsmile cursingsmile cursingsmile cowboy

Nincs profilkép
#3557 BartaZoli
2023-01-28 08:18:05

Válasz gesztenye #3555. hozzászólására

Persze, elvileg ez működhetne ilyen 5-10 szeres földáraknál is. Itt látni kell hogy nem ez a cél! Nem ezért kerül ársapka a földekre.

Nincs profilkép
#3556 BartaZoli
2023-01-28 08:16:42

Válasz CirokMan #3552. hozzászólására

Illetve sztem érdemes a példát mindenkinek levetítenie magának. amit most látunk jelen infláció, és 10%-os ársapka, ebből 15% a föld vagyonunk reálérték csökkenése egy év alatt. Utána tovább csökken majd ha marad a szabályozás, de azt most engedjük el....

Érdemes mindenkinek a saját vagyonára kiszámolni! Kinek mennyi földje van, mennyit érhet most, és mennyire jó az hogy egy év múlva kb 15%-kal kevesebbet fog érni?

Nincs profilkép
#3555 gesztenye
2023-01-28 08:15:44

Válasz BartaZoli #3548. hozzászólására

A földbérleti díjaknál már kb. 1,5 éve működik .. ha magasnak találják visszadobják...

Nincs profilkép
#3554 BartaZoli
2023-01-28 08:11:23

Válasz CirokMan #3552. hozzászólására
Annyiban gondolod rosszul szerintem, hogy a te faludban is kell hogy legyen ma is helyi földbizottság. Akiknek pont ezeket a kirívó eseteket joga és feladata lenne visszadobni. Igen tudom ezekre a kirívó földárakra hivatkoznak, a gazdák védelme. De egyrészt erre most is törvény van, hogy nem lehetne. Másrészt, a 10% kos szabályozással, külön indokolva ha úgy akarja a földbizottság magas áron ezután is át fog menni a rendszeren ha úgy akarják.
Harmadrészt az állami földekre nem fog vonatkozni az ársapka! :D azok ára lehet magas, ott mintha nem gazda venné meg a földet, ott nem számít a gazdavédelem.

Nincs profilkép
#3553 BartaZoli
2023-01-28 08:05:54

Ebben az a szomorú, hogy a gazdák adott esetben nem csak vevői oldalon jelennek meg. A gazdák gazdálkodnak a földön, de másrészről földben van a vagyonunk egy része is. Jelentős része. Ebben kívánjuk megőrizni, utódoknak átadni stb.

Na most ha az infláció idén 25% volt, akkor normális esetben a földek átlagosan 25%-kal drágultak volna, hogy megtartsák értéküket. . (tegyük fel hogy a föld mint vagyon csak az infláció ütemében gyarapodott volna) .

Most ezt maximálják 10% ban. Vagyis egy év alatt mindannyiunk földvagyona veszít kb 15%-kot. Nyilván ez akkor realizálódik ha eladjuk. De akkor is az egy vagyon mindannyiunknak.

Konkrétan mondjuk ha valaki gazdálkodik és NEM bankban takarít meg, Nem lakóingatlanban, hanem mondjuk termőföldben. Ha pl van 10 hektár földje, ami érjen 2022-ben 10 milliót, ez normál esetben egy év alatt a jelen inflációs környezetben 12,5 milliót érne kb. egy év múlva. Ezt szabályozzák le úgy, hogy már csak 11 milliót érhet!!!!

És jövőre, tehát minden évben az előző évi adatok alapján növelik a földárat, vagyis 11 millió növelve újabb 10%kal, az 12,1 millió 2024 év végére. Normál inflációt követő növekedéssel ez amúgy 15,5 millió felett lenne már addigra.

Évről évre így fogja ezzel a rendszerrel elveszíteni értékét a termőföldben lévő magánvagyonunk!

Én azt gondolom, felháborító, hogy a gazdák védelmére hivatkozva, a gazdák vagyonának legalább reálértéken maradását ezzel megakadályozzák. Gyakorlatilag mesterségesen csökkentik a vagyonunkat évről évre!

Semmilyen egyeztetés nem történt, se a Nak, se a kormány irányából, ezt gyakorlatilag kész tényként közlik most...

Nincs profilkép
#3552 CirokMan
2023-01-28 07:54:10

A mi falunk melletti telepulesen most van egy szanto adas-vetel kifuggesztve. 0,2411 ha. 10 millio Ft. smile scared
Semmi extra, sima szanto...
Szoval ilyen kirivo esetekben szerintem ertheto lehet az "arsapka".
Vagy rosszul gondolom?

Nincs profilkép
#3551 Koczka József
2023-01-28 07:50:26

Válasz BartaZoli #3548. hozzászólására

Természetesen minden értünk. smile thumbupsmile thumbupsmile thumbup

Nincs profilkép
#3550 arashan
2023-01-28 07:48:13

Válasz BartaZoli #3548. hozzászólására Jut eszembe nm ismerős a téma nekem úgy dereng mint az állami lakások üzlet részek ott van ilyen mint itt lesz ha eladod akkor +a zsebbe néhány millió előre megyünk a fekete gazdaság felé smile cursingsmile cowboy

Nincs profilkép
#3549 arashan
2023-01-28 07:44:28

Válasz BartaZoli #3548. hozzászólására S még csodálkozol miért pont a föld maradt volna ki.....smile cursingsmile cowboy

Nincs profilkép
#3548 BartaZoli
2023-01-28 07:33:32

Gazdatársak, mit szóltok az új földtörvényhez? Első körben ahhoz, hogy a termőföld árára ársapka kerül, nevezetesen, mindig az előző évi átlagár alapján számolják, művelési áganként. És bázisévhez képest nem emelkedhet jobban a földár 10%-nál.

Természetesen az intézkedést a helyi gazdák védelmével indokolják.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Ne kockáztasd a pénzbírságot!
Ne kockáztasd a pénzbírságot!
Sok használt növényvédő gép tanúsító matricája lejárhatott a közelmúltban.
Hirdetés
Hogyan birkózhat meg kukorica gyomirtónk egyidejűleg a hiányzó csapadékkal és szétszórt táblákkal?
Kubota A 15 3 henger maróval
Kubota A 15 3 henger maróval

1.640.000 Ft

FLiegl DK 140 ponyvával piacbevezető akcióban
FLiegl DK 140 ponyvával piacbevezető...

17.500 EUR

FLiegl DK 180-88 ponyvával piacbevezető akcióban
FLiegl DK 180-88 ponyvával piacbevezető...

20.900 EUR

CASE IH / NEW HOLLAND / STEYR RTK egység AGR --hez komplett ÚJ ELADÓ
CASE IH / NEW HOLLAND / STEYR RTK egység...

3.600.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]