Gázolaj árak 601 Ft Benzin árak 590 Ft EUR 401.77 Ft USD 366.84 Ft CHF 428.08 Ft GBP 479.39 Ft

Fórum

Fakitermelés, erdők újratelepítése

Létrehozta: Pista58 , 2009-02-07 13:59:18

Kedvencekhez Segítség

4475 hozzászólás
Nincs profilkép
#525 Fanki
2012-10-14 22:14:08

Válasz #523. hozzászólásra

Szia
Köszönöm az információkat

#524 Radocz
2012-10-10 11:25:08

Válasz #522. hozzászólásra

Minden munka előtt vagy elképzeléseidet beszélj az Erdőfelügyelővel.

Szerintem korrektek, és ők fognak ellenőrizni is.

Azt tudom, hogy a saját erdőmből engedély nélkül nem hozhatok haza fát.
Ebből ndulj ki, és nem fogsz nagyot csalódni.

smile cowboy

#523 ermike
2012-10-10 10:04:53

Válasz #522. hozzászólásra

Erről az erdőterv ad felvilágosítást!

CSak az a lényeg hogy ott mit ír!!

#522 ermike
2012-10-10 10:03:33

Válasz #520. hozzászólásra

Olyan nincs hogy az erdész elossza a 80 % levágható a többi marad ilyen nincs!!!!! Ez Hülyeség!!!!

Vághatod!

Az erdőgazdálkodó és nyilvántartása
17. § (1) Erdőgazdálkodó az erdészeti hatóság által vezetett erdőgazdálkodói nyilvántartásban szereplő tulajdonos vagy jogszerű használó.
(2) Az erdőgazdálkodói nyilvántartás az érintett erdő és az erdőgazdálkodás célját közvetlenül szolgáló, erdő művelési ágú földterület használatára vonatkozóan bejegyzett adatokat hitelesen tanúsítja.
(3) Az ellenkező bizonyításig az erdőgazdálkodói nyilvántartásba bejegyzett adatról vélelmezni kell, hogy az a valóságnak megfelel.
(4) Az erdőgazdálkodói nyilvántartásba bejegyzett adatokkal szemben a bizonyítás azt terheli, aki az adatok helyességét, valósággal egyezőségét vitatja.
(5) Az erdőgazdálkodói jogok és kötelezettségek a nyilvántartásba történő bejegyzéssel keletkeznek és a nyilvántartásból való törléssel szűnnek meg.
(6) A tulajdonosok társult erdőgazdálkodási tevékenységet kötelesek folytatni, ha
a) a földrészletnek több tulajdonosa van, vagy
b) az erdőrészlet több földrészletből áll és a földrészletek különböző személyek tulajdonában vannak.
(7) Társult erdőgazdálkodás esetén a tulajdonosoknak az erdőt egy személy használatába kell adniuk.
(8) Erdőgazdálkodó hiányában az erdő tulajdonosa köteles
a) az erdészeti hatóság felszólítását követően az erdőt károsító hatások és a káros tevékenységek elleni védekezésről, a bekövetkezett károsítások hatásainak felszámolásáról, az erdő talajának védelméről gondoskodni,
b) az erdő szakszerű felújításáról gondoskodni,
c) az erdő őrzésére vonatkozó kötelezettségnek eleget tenni.
(9) A tulajdonos helyett, a (8) bekezdés szerinti kötelezettségek teljesítéséért az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett vagyonkezelői, földhasználati, haszonélvezeti, használati jog jogosultja felelős.

18. § (1) Az erdőgazdálkodó, valamint a használatában lévő erdő és erdőgazdálkodás célját közvetlenül szolgáló, erdő művelési ágú földterület adatait az erdészeti hatóság - kérelemre - nyilvántartásba veszi.
(2) Az erdőgazdálkodói nyilvántartásba a (6) bekezdés szerinti adat bejegyzésének (megváltoztatásának vagy törlésének) közhiteles hatósági nyilvántartásból történő adatátvétel, közokirat vagy teljes bizonyító erejű magánokirat alapján van helye.
(3) Aki szerződés alapján erdő, vagy erdőgazdálkodás célját közvetlenül szolgáló erdő művelési ágú földterület használatára jogosult, köteles a használati jogot a szerződés hatálybalépésétől számított 30 napon belül a szerződés benyújtásával az erdészeti hatósághoz nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni.
(4) Aki tulajdonosként vagy nem szerződésen alapuló jogcímen erdő vagy erdőgazdálkodás célját közvetlenül szolgáló erdő művelési ágú földterület használatára jogosult, köteles a használati jogot - a használati jog fennállását igazoló okiratok benyújtásával az adott jogcím keletkezésétől számított 30 napon belül - az erdészeti hatósághoz nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni.
(5) Az erdőgazdálkodói nyilvántartás adatai országosan vezetettek, nyilvánosak, azokból az e törvény végrehajtására kiadott jogszabályban meghatározottak szerint - elektronikus úton is - hiteles vagy nem hiteles, illetve teljes vagy szemle másolat adható.
(6) Az erdőgazdálkodói nyilvántartás
a) a természetes személy erdőgazdálkodó esetén a következő adatokat tartalmazza:
aa) családi és utónév, ideértve a születési családi és utónevet,
ab) születési hely, idő,
ac) anyja neve,
ad) állandó lakhely,
ae) adóazonosító jel vagy adószám,
af) a mezőgazdasági vidékfejlesztési támogatási szerv által kiadott regisztrációs szám,
ag) erdőgazdálkodói kód,
ah) levelezési cím;
b) jogi személy vagy jogi személyiség nélküli szervezet erdőgazdálkodó esetén a következő adatokat tartalmazza:
ba) szervezet megnevezése,
bb) székhely,
bc) képviselő neve,
bd) gazdálkodó szervezet földhasználó esetén a statisztikai számjel,
be) adószám,
bf) a mezőgazdasági vidékfejlesztési támogatási szerv által kiadott regisztrációs szám,
bg) erdőgazdálkodói kód;
c) a használt erdőre vagy erdőgazdálkodás célját közvetlenül szolgáló, erdő művelési ágú földterületre vonatkozó következő adatokat tartalmazza:
ca) a település neve,
cb) a földrészlet fekvésének (belterület, külterület) megjelölése,
cc) a földrészlet helyrajzi száma,
cd) az alrészlet,
ce) a földterület erdészeti azonosítója,
cf) a használt terület nagysága,
cg) a használat jogcíme,
ch) a nyilvántartásba vétel időpontja,
ci) a használat időtartama;
d) a jogosult erdészeti szakszemélyzetre vonatkozóan a következő adatokat tartalmazza:
da) családi és utónév,
db) nyilvántartási kód;
e) az erdészeti szakszemélyzetre vonatkozóan a következő adatokat tartalmazza:
ea) családi és utónév,
eb) nyilvántartási kód.

Az erdőgazdálkodói nyilvántartásra vonatkozó szabályok

Vhr.11. §

(1) Az erdőgazdálkodói nyilvántartásba vételi kérelem elbírálására az az erdészeti hatóság illetékes, melynek illetékességi területén a kérelemmel érintett erdő, illetve erdőgazdálkodás célját közvetlenül szolgáló, erdő művelési ágú földterület található.

(2) Ha az erdőgazdálkodói nyilvántartásba vétel (a továbbiakban: nyilvántartásba vétel) alapja haszonbérleti szerződés, akkor a haszonbérlőnek igazolnia kell az előhaszonbérleti jogra vonatkozó, külön jogszabályban foglalt előírások betartását.

(3) Földrészlet vagy alrészlet részterületére vonatkozó nyilvántartásba vételre akkor kerülhet sor, ha
a) a földrészlet vagy alrészlet használati jog alapján elkülönülő valamennyi részterülete külön erdőrészletként szerepel az Adattárban, és
b) a földrészlet korábban különböző művelési ágú alrészleteinek összevonására erdőtelepítés, vagy önerdősülés következtében került sor.

(4) A nyilvántartásba vételt a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal Központja (a továbbiakban: az erdészeti hatóság központi szerve) által rendszeresített, és a honlapján közzétett, az alábbi adatokat tartalmazó formanyomtatványon lehet kérelmezni:
a) az erdőről, az erdő védelméről és az erdőgazdálkodásról szóló 2009. évi XXXVII. törvény (a továbbiakban: Evt.) 18. § (6) bekezdése szerinti adatok az (5) bekezdés szerint,
b) a kérelemhez csatolt dokumentumok földrészletenkénti felsorolása,
c) a jogosult erdészeti szakszemélyzet szakirányítási feladatok vállalásáról szóló nyilatkozata,
d) az erdőgazdálkodó aláírása.

(5) A kérelemben az Evt. 18. § (6) bekezdésében foglalt adatokat - az alábbi kivételekkel - kell feltüntetni:
a) az Evt. 18. § (6) bekezdése c) pontjának ce) és ch) alpontjaiban,
b) az erdőgazdálkodói nyilvántartásban még nem szereplő személy vagy szervezet esetén az Evt. 18. § (6) bekezdése a) pontjának ag), illetve a b) pontjának bg) alpontjaiban,
c) a mezőgazdasági és vidékfejlesztési támogatási szerv által még nem regisztrált személy vagy szervezet esetén az Evt. 18. § (6) bekezdése a) pontjának af), illetve a b) pontjának bf) alpontjaiban,
d) az erdőgazdálkodói nyilvántartásban már szereplő személy vagy szervezet esetén az Evt. 18. § (6) bekezdése a) pontjának ab) – af), és ah) alpontjaiban, illetve a b) pontjának bb) – bf) alpontjaiban, valamint
e) a szabad rendelkezésű erdő használójának nyilvántartásba vétele esetén az Evt. 18. § (6) bekezdésének d) és e) pontjaiban
foglalt adatok.

(6) A földrészlet vagy alrészlet részterületére vonatkozó kérelem esetében a kérelemhez mellékelt, 30 napnál nem régebbi, hiteles ingatlan-nyilvántartási térképen fel kell tüntetni a használati joggal érintett területet.

(7) A nyilvántartásba vételt el kell utasítani, ha
a) a nyilvántartásba vétel alapjául szolgáló szerződés nyilvánvalóan érvénytelen;
b) a haszonbérleti szerződés az előhaszonbérleti jogra vonatkozó, külön jogszabályban foglalt előírások megsértésével jött létre; vagy
c) az Evt. 17. § (6) bekezdésének a) és b) pontjaiban foglaltak együttes fennállása esetén a tulajdonosok a társult erdőgazdálkodás feltételeit nem teljesítették valamennyi érintett földrészletre vonatkozóan.

(8) A nyilvántartásba vételi kérelmet nem kell elutasítani, amennyiben az erdő, vagy erdőgazdálkodás célját közvetlenül szolgáló, erdő művelési ágú földterület használatára vonatkozóan, az Evt. 19. § (2) bekezdésében foglaltak figyelembe vétele mellett kötött szerződés - azok ismerete hiányában - nem tartalmazza az Evt. 18. § (6) bekezdése c) pontjának ce) és ch) alpontjaiban szereplő adatokat.

(9) Az Evt. 11. § (1) bekezdésének c) pontja szerinti szabad rendelkezésű erdő használóját az erdészeti hatóság erdőgazdálkodóként nem veszi nyilvántartásba.

12. §

Az erdőgazdálkodói nyilvántartás adataiban bekövetkezett változást az erdőgazdálkodó a változás időpontjától számított 8 napon belül köteles az erdészeti hatósághoz bejelenteni. Az erdőgazdálkodó felel azokért a károkért, amelyek a bejelentett adat valótlanságából, illetve a bejelentés elmulasztásából származnak.

13. §

(1) Az erdőgazdálkodói kód egyedi azonosító, melyet az erdőgazdálkodó első nyilvántartásba vétele alkalmával, illetve a (3) bekezdésben foglaltak teljesülése érdekében a nyilvántartás hivatalból végrehajtott módosításakor kell megállapítani és közölni az erdőgazdálkodóval.

(2) Egy erdőgazdálkodónak egy, országosan egységes erdőgazdálkodói kódja lehet.

14. §

(1) Az erdészeti hatóság erdő, vagy erdőgazdálkodás célját közvetlenül szolgáló, erdő művelési ágú földterület használatára vonatkozó bejegyzés erdőgazdálkodói nyilvántartásból történő törlésére irányuló eljárást folytat le
a) természetes személy erdőgazdálkodó halála, illetőleg erdőgazdálkodó szervezet jogutód nélküli megszűnése esetén, illetve
b) a használati jogosultság megszűnése esetén.

(2) Ha az erdőgazdálkodó erdő, vagy erdőgazdálkodás célját közvetlenül szolgáló, erdő művelési ágú földterület használatára szerződés alapján jogosult, az (1) bekezdés b) pont szerinti eljárásra irányuló kérelemhez csatolni kell a szerződés megszüntetését igazoló okiratot.

15. §

Amennyiben a használat jogszerűségével kapcsolatos kétség esetén az erdőgazdálkodó nem tesz eleget az erdészeti hatóság igazolási felszólításában foglaltaknak, az erdő, vagy erdőgazdálkodás célját közvetlenül szolgáló, erdő művelési ágú földterület használatára vonatkozó bejegyzést az erdészeti hatóság törli az erdőgazdálkodói nyilvántartásból.

16. §

(1) Az Evt. 17. §. (6) bekezdés b) pontja szerinti esetben az egyes földrészletek tulajdonosai a földrészlet határával való egyezőség megteremtése érdekében az erdőterv módosítására vonatkozó szabályok szerint kérhetik az erdészeti hatóságtól az erdőrészlet megosztását, vagy határvonalainak helyesbítését.

(2) Társult erdőgazdálkodásnak kell tekinteni, ha a tulajdonosok az erdőterületüket egy természetes személy, jogi személy, vagy jogi személyiség nélküli gazdasági társaság használatába adják.

17. §

(1) Az erdőgazdálkodói nyilvántartásból adatszolgáltatást – az erdészeti hatósági eljárásban fizetendő igazgatási szolgáltatási díjakról szóló külön jogszabályban meghatározott díj megfizetése ellenében - az erdészeti hatóság végez. Az erdőgazdálkodói nyilvántartásból betekintés útján adatszolgáltatásra nincs lehetőség.

(2) Az erdőgazdálkodói nyilvántartásból adatszolgáltatás ingatlan-nyilvántartási, vagy erdészeti területazonosító adatokkal egyértelműen beazonosítható módon meghatározott erdőre, és erdőgazdálkodási tevékenységet közvetlenül szolgáló, erdő művelési ágú földterületre vonatkozóan teljesíthető.

(3) Adott erdőgazdálkodó használatában lévő összes erdő, és erdőgazdálkodási tevékenységet közvetlenül szolgáló, erdő művelési ágú földterület egyben legyűjtött adatai csak az érintett erdőgazdálkodó részére adhatók ki.

(4) A szemle másolat az Evt. 18. § (6) bekezdése a) pontjának aa)-ad) alpontjaiban, illetve a b) pontjának ba) és bc) alpontjaiban, valamint a c) pontjában megjelölt, az adatszolgáltatás időpontjában hatályos állapot szerinti adatokat tartalmazza.

(5) A teljes másolat a szemle másolat (4) bekezdés szerinti adatait, valamint az adatokban a jelen rendelet hatályba lépésének időpontjától bekövetkező változásokat tartalmazza.

(6) Hiteles másolat kiadásakor azon fel kell tüntetni, hogy az a kiadást megelőző napig az erdőgazdálkodói nyilvántartással megegyezik, és a bejegyzett adatokat hitelesen tanúsítja.

18. §

Az erdőgazdálkodói nyilvántartásból másolat kiadása iránti kérelmet az erdészeti hatóság központi szerve által rendszeresített, és a honlapján közzétett, az alábbi adatokat tartalmazó formanyomtatványon kell benyújtani:
a) adatszolgáltatást kérő természetes személyazonosító adatai,
b) költségviselő számlázási adatai,
c) kérelemmel érintett erdő, vagy erdőgazdálkodás célját közvetlenül szolgáló, erdő művelési ágú földterület ingatlan-nyilvántartás szerinti (helység, fekvés, helyrajzi szám, alrészlet jel), vagy erdészeti (helység, tagszám, részlet jel) területazonosító adatai,
d) adatszolgáltatás típusa (hiteles vagy nem hiteles, teljes vagy szemle másolat),
e) igényelt példányszám,
f) dátum, valamint
g) adatszolgáltatást kérő személy aláírása.
Erdő vagy erdőgazdálkodás célját közvetlenül szolgáló földterület használatának általános szabályai
19. § (1) Erdő vagy erdőgazdálkodás célját közvetlenül szolgáló földterület használatára kötött megállapodást írásba kell foglalni.
(2) A szerződésben - jogcímtől függetlenül - fel kell tüntetni
a) az erdőgazdálkodó 18. § (6) bekezdés aa)-ad) vagy (6) bekezdés ba)-be) pontja szerinti adatait,
b) a 18. § (6) bekezdés c) pontja szerinti adatokat,
c) a felújítási biztosíték (ha van) nyújtásának módját.
(3) A 40. § (3) bekezdés szerinti kérelem benyújtásához a tulajdonos, közös tulajdon esetében a tulajdonostársak tulajdoni hányad alapján számított 2/3 részének írásbeli hozzájáruló nyilatkozata szükséges.

#521 .Norbert
2012-10-10 05:56:28

Üdv, olyanba kérném a segítségeteket hogy akácost (2 ha) hány éves korától lehet gyéríteni?? mert most kb 12 éves de azt beszélik hogy meg kell várni a 15-t??

Nincs profilkép
#520 Fanki
2012-10-09 20:52:10

Válasz #520. hozzászólásra

Köszi

De az nem fordulhat elő,hogy én le akarom termelni ő meg azt mondja nem egyezik bele azt akkor semmi sem történik?
Valamint szerinted lábón mennyit adnának az akác erdőért köbméterenként?

#519 Gabesz2
2012-10-09 20:21:40

Válasz #519. hozzászólásra

Egy erdészt mindenképpen kell fogadni és ő majd megmondja. Legfeljebb elosszátok az erdőt. 80%-át kivágod a többi marad.

Nincs profilkép
#518 Fanki
2012-10-09 20:11:03

Válasz #518. hozzászólásra
Szia
Köszönöm a választ.
Valamint mégegyszer kérdezném,hogy biztos semmilyen fajta nehézsége nem lehet a letermelésnek,ha én az erdő 80%-os tulajdonosa vagyok,vagy a maradék rész tulajdonosa rá kell bólintson a dologra?


Választ előre is köszönöm

#517 Gabesz2
2012-10-08 19:51:59

Válasz #491. hozzászólásra

Akácnál 26 év után lehet tarvágást csinálni. ( ha jól tudom) Tavaly vágattam 9,5 hektárt.

#516 Bán Zsolt
2012-10-08 19:17:32

Válasz #515. hozzászólásra

köszi akkor nem adtak rossz ajánlatot 7000ért
akác viszont 17000smile scared

#515 Radocz
2012-10-08 10:15:19

Válasz #513. hozzászólásra

Nekem is van erdőm.

Kb. annyit értek hozzá, mint Te.

Írj levelet, vagy emailt asz illetékes Erdőfelügyelőségre.

Engem korrektül tájékoztattak.
Elmondod, hogy mit szeretnél, megmondják , hogy mik a lehetőségeid.

Épp most hívom Őket telefonon, mert van egy területem, amiből szántót akartam, és egy másik helyen pótolom a kötelezettséget.

S.O.S

A helyzetet bonyolítja, hogy a Mepar szerint enm támogatott, és "megbukott" az átvezetési kérelem.

Emiatt jogtalan területalapú igénylésnek veszik.
Ez meghaladja a 3 %-ot.

Így "kizárás" következik. A törvény szerint ez így jogos.

Mi meg beleszaladtunk, mert előre nem ismertük a jogot. Most utólag próbáljuk menteni, ami menthető.

Ermike! SAPSi!

Van-e javaslat a megoldásra?
smile cowboy

#514 ermike
2012-10-08 09:44:21

Válasz #514. hozzászólásra

pasz de szerintem olyan 6-8 ezer körül lehetne eladni!

#513 Bán Zsolt
2012-10-06 23:11:08

Ermike!
tüzifának való nyárnak mennyibe megy most köbmétere?

Nincs profilkép
#512 Gabimaci
2012-10-06 21:19:11

Üdv!
A segítségeteket szeretném kérni!

Soha az életben senkítől nemkaptunk semmit anno a kárpotlások során a fater testvére elvitte a zsíros földeket és mondván az erdő nekik nem kell azt át paszolták a faternak ennek van már 20 éve a az erdő osztatlan közös tulajdonban van az 51% többségi tulajdon sajnos nem a mi kezünkbe van de örülünk annak a kicsinek amink van (0.8ha van benne szerszám fa is )a kitermelést saját magunk végeznénk lehetséges ez?tarvágásra érett van erdőgazda aki intéz mindent de azt mondta hogy kell lenni fakitermelő vizsgának, hogy vághasunk vagy eljön ő jó pénzért kb mennyit lehet le termelni ebből.
Tehát a kérdés az ha megvan az idő hogy mikortól és a terűlet is ki van jelölve én neki állhatok-e vagy megkell bíznom valakit a fakitermeléssel ilyenkor mi a teendő
A segítségeteket előre is köszönöm

#511 Pósi
2012-10-04 17:54:49

Ha valakinek van valami ötlete ilyenkor mit lehet csinálni az írjon

Van egy 300 négyszögöl akácerdőnk saját hrsz-on ami körbe van véve 1 nagyobb osztatlan közös tulajdonú erdővel, de az erdészet nem ad vágási engedélyt mondván, hogy egybe van csatolva az osztatlan közös erdővel. Amit csak egyszerre lehetne levágni,
de az osztatlant 1 vállalkozó elkezdte felvásárolni és ha meglesz az 51%-os tulajdonrésze le akarja vágni az összes fát a miénket is beleértve, amit nem tehetne meg (vagy mégis?), de mivel hogy ő kapja meg az erdőkezelési jogot a költséget felszámolja de fánk nem lesz. Ezzel mit lehet kezdeni? smile surrender
Kihez lehet ilyen ügyben fordulni?

#510 princessti
2012-10-04 09:14:06

Válasz #503. hozzászólásra

hello,
azt meg tudnád mondani, hogy mit kell tartalmaznia pontosan a műveleti lapnak?

#509 ermike
2012-09-25 19:31:04

Válasz #509. hozzászólásra

Gyanítom nagyon atvertek, ilyen nincs amit leirtal, szerintem lenyultak a lét már ha adtál, szerintem kérdezz rá a hatóságnál merre van ez ki a felügyelő,

#508 princessti
2012-09-25 19:26:05

Válasz #508. hozzászólásra

Már hogy tudnék távol maradni?
Hiszen megvettük az erdőt, és éppen ki akarjuk termelni. Ehhez várjuk az engedélyt. Érted.

#507 ermike
2012-09-25 19:11:41

Válasz #507. hozzászólásra

Hülyeség ilyet a hivatal nem mondhat a dolog nekem bűzlik valami ott nincs rendben én az ilyen dolgoktól távol maradnék.

#506 princessti
2012-09-25 18:40:59

Milyen jó lenne, ha a fórumot az Erdészeti Igazgatóságok munkatársai is olvasnák. Legalább tudnának ilyenkor segíteni, amikor az ember ennyire tanácstalan.smile helpsmilie

#505 princessin
2012-09-25 16:34:43

Válasz #503. hozzászólásra

Nos, beszéltem az erdőgazdával, akinek az erdőfelügyelő azt mondta, hogy ne hivogassa, majd ha lesz valami, akkor szól.
A hivatalt meg jobb ha nem kérdezzük, mert ott mindenki ideges, és ha felmérgesednek, akkor nem is adnak engedélyt ez évre.

Persze ezt nem hiszem egészen, de nem merek direkt érdeklődni. Különben sincs semmi a kezünkben, nem is tudom pontosan, mikor kérte meg az engedélyt az erdőgazda.
Lehet, hogy csak ő akar távoltartani a hivataltól?
De vajon miért?

Az üzemterv-ben az erdő: vágásos, nincs korlátozás, nem védett. Persze úgy vettük meg a fát, hogy szeptembertől kitermelhető.
Jó lenne már belekezdeni, az emberek is várják a munkát.
Kitől lehetne pontosan megtudni, hogy mikor?smile confusedsmile angry

#504 princessin
2012-09-20 21:32:25

Válasz #503. hozzászólásra

Köszönöm. Azért visszajelzés nélkül csak nem mernék belekezdeni :)
Sok kérdésem lenne még, de már elég fáradt vagyok, holnap jövök megint.

#503 princessin
2012-09-20 21:32:24

Válasz #503. hozzászólásra

Köszönöm. Azért visszajelzés nélkül csak nem mernék belekezdeni :)
Sok kérdésem lenne még, de már elég fáradt vagyok, holnap jövök megint.

#502 ermike
2012-09-20 21:15:51

Válasz #502. hozzászólásra

a bbejelentést követően 31. napon kezdheted a vágást! kivéve ha a hatóság ezt megtiltja, ha nem kapsz semmit a beérkezéstől számított 31.napon vághatod! de a műveleti lapról ne feledkezz meg, a jó kapcsolat érdekében én érdeklődnék az erdőfelügyelőnél!

#501 princessin
2012-09-20 21:12:04

Hello mindenkinek !
Teljesen frissen regisztráltam, de korábban már jártam itt.
Sok okos dolgot olvastam tőletek, remélem tud majd valaki segíteni nekem.
Akinek már tapasztalata van, meg tudná mondani, hogy vágási engedélyt mennyi idő elteltével kap az ember kézhez? Kötődik ez valamilyen időszakhoz, vagy időhöz.A kérelem beadását követően mikor kezdheti az ember a kitermelést. (Nincs semmilyen tiltás a területen, TAR-vágásra készülünk.
smile confusedsmile helpsmilie

#500 ermike
2012-09-06 13:47:14

Válasz #497. hozzászólásra

Hívj fel, vagy küld át az anyagot emailon.
Aztán meglátjuk mit tehetsz.

Nincs profilkép
#499 Pöttinger
2012-09-06 13:39:56

Válasz #499. hozzászólásra

"mert ott hivatalosan nincs erdő. "

Nincs, vagy nem volt erdő. Ez fontos momentum.
Mert ahol a szántó átalakult erdővé, és a felügyelőség már bevezette, akkor ....

smile cowboy

#498 ..MZ/X..
2012-09-06 13:17:34

Válasz #498. hozzászólásra

Szerencsére pénzt nem adtam az erdőért. Vagyis az ügyvédi költséget és a földhivatali illetéket én álltam. A tulajok már szabadulni akartak tőle.
Nem feltétlenül szeretnék túladni rajta, mert a tanyától kb 1,5 km-re van az erdő. Nem volna gond, ha megmaradna.
Viszont, ha tovább szívózik az erdőfelügyelő akkor az marad a vége, hogy tarra lenyomom az egészet és ottmarad üresen.smile sneaky
Mikor mondtam ezt a hivatalban akkor elkezdett hápogni a kezicsókolom, hogy azt nem lehet. Pedig egy büdös szava nem lehetne, mert ott hivatalosan nincs erdő. Jószerivel bárki odamehetne aztán levághatná totál büntetlenül.smile aikido

#497 Északi
2012-09-06 12:16:26

Válasz #497. hozzászólásra

Uff , ha én lennék ilyen helyzetbe én tar vágnám az egész területet, igen az egészet , és eladnám a terület részem, lehet venni erdőt amivel kevesebb ez a jogi cserés csavarás herce hurca. Ez az én véleményem én ezt tenném , mert az én mentalitásommal csak ez kivitelezhető mert türelmem az kevés lenne , ha engem ilyen indokkal cseszegetnének.

#496 ..MZ/X..
2012-09-06 11:22:15

Sikerült nekem is kicsit léc alá futni.smile angry
Használható véleményeket, tanácsokat, ötleteket szeretnék kérni.
Szituáció:
Adott egy 10 hekis, kárpótlás előtt letermelt erdő. Letermelték, majd kiosztották kárpótlásra. Visszatelepítés azóta is elmaradt. Eredetileg hazai nyár volt rajta, az erdészeti hivatal azóta is azt keresi benne. Viszont az elmúlt 20 évben felnőtt benne az akác, vissza erdősült. Annyira nem is rossz, szép az állomány, a közepén van csak egy kisebb területű tisztás. Erdőgazdálkodó, és gazda nélkül volt mióta kiosztották.
Volt majd 30 tulajdonosa az osztatlanban. Pár éve az erdőhatóság elkezdte barackolni a tulajokat.
Végül felajánlották nekem a tulajdonrészüket, mert nem akartak, tudtak vele foglalkozni. Lassan sikerült összeszedni a tulajdonrészeket. Jelenleg nem egészen 2/3 tulajdonom van benne. A maradék 3 tulajdonos elérhetetlen. Egy külföldön él, egy gondnokolt, a harmadik meg szimplán tojik az egészbe. Egyik sem reagál sem az én, sem az erdészeti hivatal leveleire, át sem veszik őket.
Az erdőben azóta dolgoztunk, már harmadik alkalommal mentünk bele, hogy a bálványfát visszaszorítsuk. A költségek a sajátjaim.
Az erdészeti hivatalban kaptunk egy konstruktív, előre haladni akaró kollégát. Akivel annyiban maradtunk, hogy be kell jelentkezni erdőgazdálkodónak és fafajváltást kell csinálni. Azóta lecserélték az ügyintézőnket, az újjal pedig nem boldogulunk. Egyrészt nem akarja az akácot engedni, nyarat akar látni benne. Már kirótt egyszer 100e-es nagyságrendű büntetést, és küldte a következő határozatot is. Legutóbb kinyögte, hogy fafajváltást csak 2/3-os többséggel lehet végrehajtani. Ez persze nincs, nem is lesz az elérhetetlen tulajok miatt.
Bejelentkezni nem akarok erdőgazdálkodónak, mert ha még le is termelem az akácot akkor az nem fedezi a nyaras telepítési, ápolási költségét. Az akácot kiirtani nem éppen egyszerű feladat. A másik három tulaj helyett meg nem akarok büntetést fizetni. Sem a telepítés többletköltségeit egyedül.
Az első büntetést fellebbeztük, a fellebbezést elutasították, a határozatot jóvá hagyták. Kifizetni úgy fogom, hogy kitermelem a fedezetét a nem létező akácból. Saját zsebből nem sok "kedvem" van ezt finanszírozni, ha már ennyit tettem az egészért.

Na erre valakinek valami ötlete? Nekem az lenne a célom, hogy az akác fent maradjon. Aztán folyamatos erdőborítás mellett gyérítésekkel művelni, teret adni az újulatnak.
Peres, jogi úton gondolkodtunk még, de mire lesz belőle valami (ha egyáltalán lesz) addigra évek telnek el. Addig jön a büntetés...
Vagy inkább termeljem le, adjam valami homelessnek és Isten hírével mehet mindenki.smile glaresmile bored

#495 ermike
2012-09-03 23:35:32

Válasz #495. hozzászólásra

10000 sok akkor nagyon jónak kell lennie

Nincs profilkép
#494 Fanki
2012-09-03 22:35:50

Válasz #494. hozzászólásra

Köszi

és tudnátok valamilyen infót a tarvágással kapcsolatban is adni?

KÖSZÖNET

Nincs profilkép
#493 rongyos
2012-09-03 22:07:46

Válasz #493. hozzászólásra

de lehet--nálunk lábon annyiért veszik meg...kitermelik, felsarangolják...és fizetik...az elszállítás már a vevő dolga..

Nincs profilkép
#492 Fanki
2012-09-03 21:58:21

Válasz #492. hozzászólásra

Szia

Vételi szándékom lenne:)
Kitermeltetve minden költséget levonva nem lehet úgy 10ezer/köbbel számolni,persze nem az árát akarom felhúzni csak kíváncsi lennék a valós értékére?

#491 ermike
2012-09-03 21:27:15

Válasz #491. hozzászólásra

6-800 között, érthet! Én nem adnám el!smile nonono

Nincs profilkép
#490 Fanki
2012-09-03 21:16:08

Sziasztok

Lenne egy-két kérdésem újból:)

Egy 27 éves akácerdőről lenne szó ami a 2010-es tervgazdálkodás szerint TKGY-re van kiírva.

A kérdésem a következő:
-Tarrvágásra leghamarabb mikor kerülhet sor?(2020-ban amikor eléri a 35 évet és kijön az új tervgazdálkodás?)
-Valamint mit érhet egy hektár ha kb:120köbméter/hektár a faállománya?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Nincs profilkép
#489 Moderátor
2012-09-02 08:46:20

Moderálási elveink miatt törölve.

Adorex (20695)

2012-09-02 10:50:40

#488 Czanik Sanyi
2012-08-31 20:59:14

Válasz #485. hozzászólásra

TC-nél meg ígysmile thumbup....???smile confused

#487 ermike
2012-08-31 20:57:16

Válasz #487. hozzászólásra

még az nincs meg!!!!!

Hiánypótolni kellett!

Moderálta: ermike (2235) 2012-08-31 21:13:05

Nincs profilkép
#486 Pilátus
2012-08-31 20:52:31

Válasz #486. hozzászólásra

SZERINTEM még csak a hitelbírálat van meg...smile lol

#485 ermike
2012-08-31 20:50:53

Válasz #484. hozzászólásra

megvan!!!Jövő héten hozzák! remélem!

Nincs profilkép
#484 Pilátus
2012-08-31 20:50:23

Válasz #483. hozzászólásra

ÍGY mutatnék én is neked,ha TX-ed lennesmile whistling

Nincs profilkép
#481 Pilátus
2012-08-31 20:45:35

Válasz #476. hozzászólásra
ITT ermike nem azt mondta,hogy oda kerülhetsz ahová kéred...csak azt hogy meghatározhatod a sorsolás írányát

Nincs profilkép
#480 Blasi83
2012-08-31 15:57:19

Válasz #480. hozzászólásra

Ez vonatkozhat olyan esetben is ha nem te vagy a kérvényező, ugyanakkor többséged van?

#479 ermike
2012-08-31 15:48:06

Válasz #479. hozzászólásra

Gyakorlati tapasztalat!

Nincs profilkép
#478 Blasi83
2012-08-31 15:40:01

Válasz #478. hozzászólásra

Tudsz erről mutatni valami törvényt, vagy bármit?

#477 ermike
2012-08-31 15:37:45

Válasz #477. hozzászólásra

BÍRÓSÁGGAL ÉRVÉNYESÍTHETŐ

Nincs profilkép
#476 Blasi83
2012-08-31 12:34:14

Válasz #476. hozzászólásra

Ez nem úgy működik, hogy csak közös megegyezésnél van?
Tudtommal ha bárki is megvétózza a dolgot bármilyen tulajdoni hányaddal, akkor már nem oda kerül az enyém ahova szeretném :S

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Mi történt a magyar lencsével? Egészséges, tápláló, keresett alapanyag, mégis alig termeljük
Mi történt a magyar lencsével? Egészséges, tápláló, keresett alapanyag, mégis alig termeljük
Célzott támogatások és a feldolgozókapacitás megteremtése lehet a megoldás.
Terméseredmények, gabonaárak és egy kötelező teendő
Terméseredmények, gabonaárak és egy kötelező teendő
Az Agroinform.hu heti hírösszefoglalója.
Szelindek-jellegű kiskutyák
Szelindek-jellegű kiskutyák

50.000 Ft

Kiskőrösi Dózsa-kert
Kiskőrösi Dózsa-kert

1.200.000 Ft

Traktorkerék eladó
Traktorkerék eladó

350.000 Ft

540/65/R30 Traktor gumi
540/65/R30 Traktor gumi

180.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]