Gázolaj árak 648 Ft Benzin árak 638 Ft EUR 395.73 Ft USD 366.97 Ft CHF 405.19 Ft GBP 462.75 Ft

Fórum

napelempark ha/árak 2020

Létrehozta: fomari , 2020-08-01 08:57:56

Kedvencekhez Segítség

102 hozzászólás
Nincs profilkép
#102 Igazi Földönfutó
2024-01-28 13:16:07

Válasz mihaszna #99. hozzászólására
Jó,de nem a pályázónak kell előfinanszírozni,hanem a kivitelezőnek,nem mindegy.A pályázónak az önrészt kell befizetni,arra is többféle variáció van, lehet egyben,fele előre a többi 10hónap alatt részletre stb.Kivitelezőtől függ.

#100 Ohaza63
2024-01-28 07:53:20

Válasz mihaszna #99. hozzászólására

Nem tudom, hogy írjam le, hogy megértsd.smile innocent

Nem pályáztak, hanem kicsörrentették zsebből a beruházásokat. Volt rá pénzük!!!
Akinek cég, vállalkozás, akár ÖCSG van bejelentve a házába, annak nem jár semmi támogatás, csak a nagy ló f@sz. Ők magán emberként csinálták.

Ha cégként pályázol az megint más feltételekkel teheted.

Hidd el, nagyon sok embert beijesztett a kormány a 240 Ft/KWh áramdíjjal és beleugrottak ebbe, mert a párnacihában ott lapult 20-30 millió Ft.

Ja , soha nem fog nekik megtérülni.

Nincs profilkép
#99 mihaszna
2024-01-27 23:56:48

Válasz Ohaza63 #96. hozzászólására

"Az egyik ismerősöm sem pályázott, mindenki kp.- re rendelte a napelemeket önerőből."
A pályázatos napelemek is úgy mennek. Kp-ra önerőből meg kell csináltatni előre.
És utólag fizeti vissza az állam mikor már kész van minden és a kormányhivatali emberke át vette.
Volt régebben egy fűtés korszerűsítés pályázat is. Ahol gáz konvektorokat lehetett kicserélni. Energia takarékosabbra. Az országba összesen két típusú konvektor felelt meg a kiírásnak. Az is utó finanszírozott volt. Aki nem tudta megelőlegezni magának saját költségen a beszerzést, cserét az azóta is a régi konvektorokkal fűt.

Nincs profilkép
#98 mihaszna
2024-01-27 23:47:29

Válasz Ohaza63 #96. hozzászólására

Csak ahol van 13 millió nap elemre ,ott a villany számlára se a konyha pénzből kell el venni.
Persze lehet hogy a Te ismerősöd nem 13 millióért csináltatott napelemet.
A lényeg ugyan az. Aki a jelenlegi helyzetbe tud több millió forintot nélkülözni, úgy hogy az majd 39 év múlva megtérül, miközben nem tudjuk mit hoz a holnap, esetleg holnaptól mindenkinek ingyen lesz az áram, vagy ilyesmi. Ott van pénz 250 forintos villany számlára is.

Nincs profilkép
#97 mihaszna
2024-01-27 23:41:48

Válasz MTZ1221.3 #86. hozzászólására


"Hát őt gusztustalanul átverték ha csak a napelemes rendszer került annyiba. Kivéve, ha nem aranyozott volt a panel és arany a tartószerkezet."

Vagy csak a számlára volt annyi írva
Lehet kicsit túl árazták okosba hogy "mindenki" jól járjon (kivéve az államot)

#96 Ohaza63
2024-01-27 23:25:14

Válasz mihaszna #95. hozzászólására

Az egyik ismerősöm sem pályázott, mindenki kp.- re rendelte a napelemeket önerőből.

Nincs profilkép
#95 mihaszna
2024-01-27 22:55:39

Válasz Ohaza63 #88. hozzászólására

"A szomszédom is gyorsan felrakatott 20 napelemet a házára aranyáron, majd mindent újra kellett szereltetnie a házban."
Ha van rá pályázat, akkor mindegy hogy mennyibe kerül a telepítés. Az állam úgyis vissza fizeti az egészet. Csak meg kell előlegezni. Mert utó finanszírozott szokott lenni. Ha nem is 100%-os a visszatérítés "csak" úgy 50-70% akkor is nullára szokták kihozni , mert úgy írják a számlákat.
Ami persze törvénytelen.
Na de ki hozza a törvényeket?
Hát nem Én.
Itt is már majdnem minden házon napelem van. Úgyhogy tuti van valami.

#94 máris szomszéd
2024-01-26 08:10:36

Válasz MTZ1221.3 #93. hozzászólására
A telepítés előtt végig zongoráztam a lehetőségeket,és több ajánlat is volt kb ennyiért. Ráadásul volt egy Solar Edge inverterrrel szerelt is de a végén fronius let. Sma,growatt kilőve még az elején a javíthatatlanság miatt.
Akkor ez volt az egyik legjobb,és ha mégis tönkremegy javítható relatív olcsón.Ha most csinálnám akkor valami asszimetrikus termelésre képes 3 fázisú inverterben gondolkodnék.
Annyi,hogy a paneleket mi raktuk fel,ami kb 1 misi mínuszt jelent azaz 13 misibe került volna.

Nincs profilkép
#93 MTZ1221.3
2024-01-25 21:51:22

Válasz máris szomszéd #92. hozzászólására

Az tényleg jó ár volt akkor.
Milyen inverterek lettek feltéve? Mert már akkor is olcsóbb volt egy nagy inverter, mint két kisebb.

#92 máris szomszéd
2024-01-25 21:38:14

Válasz Ohaza63 #88. hozzászólására
4 éve 50 kWp napelem+2db 20kW-os inverter 12.000.000 ft.És az akkori technika jobb minőségű összetevőivel.
Szóval átbaszták az ismerősödet.

Nincs profilkép
#90 MTZ1221.3
2024-01-25 18:53:59

Válasz Ohaza63 #88. hozzászólására

smile thumbup
Egyébként nem is lehet tudni meddig marad a rezsicsökkentés. Egyszer véget ér minden.

Nincs profilkép
#89 Igazi Földönfutó
2024-01-25 18:44:04

Válasz MTZ1221.3 #84. hozzászólására
Deye 5kw inverter lesz és 10kw akku.

#88 Ohaza63
2024-01-25 18:33:48

Válasz MTZ1221.3 #86. hozzászólására

Szerintem is átverték. Mondtam is neki.
De Ő teljesen laikus ebben a témában és beijedt, amikor a kormány elkezdte ijesztgetni a lakosságot a 240 Ft -os áramárral.

Ráadásul tavaly márciusban már előre kifizettették vele az egészet, majd októberben szerelték fel nekik. Azt is csak azért, mert folyamatosan üldözte őket, hogy fizessék vissza a pénzt.

A 8 milla csak a napelem + a többi még + 5 milla, belső villamos hálózat szerelés, klímák, fűtőpanelek.
Én is nagyon sokalltam ezt az összeget. Egyébként még éves szaldóban lesz/van.
Csak az éves leolvasás van nála március 1-től március 1-ig.
Ahogy mondta a napi 40 KWh fogyasztást az havi kb. 1200 KWh a termelés meg 5 KWh/nap = 150 KWh/hó. Így gyorsan kiszalad a 38 Ft áramárból és fizetheti a magasabb költséget.

A szomszédom is gyorsan felrakatott 20 napelemet a házára aranyáron, majd mindent újra kellett szereltetnie a házban.
Mondtam neki , hogy megveszem tőle 10-20 Ft ért a villanyát, mert Lölő /MVM úgyis csak a 5 Ft ad érte, Én meg megfejelem azt az árat, így mindenki jól jár.



Nincs profilkép
#87 MTZ1221.3
2024-01-25 17:45:52

Válasz MTZ1221.3 #86. hozzászólására

Bár lehet beragadt tétel volt és azért volt magasabb ára. Azért tavaly év elején sok cégnél bennmaradt a 80-90ezres napelem panel. Illetve az inverterek is hasonlóan változtak. Szóval a teljes képet nem ismerem, így helyesen nem lehet megítélni.

Nincs profilkép
#86 MTZ1221.3
2024-01-25 17:44:05

Válasz Ohaza63 #85. hozzászólására

Hát őt gusztustalanul átverték ha csak a napelemes rendszer került annyiba. Kivéve, ha nem aranyozott volt a panel és arany a tartószerkezet. Bár ha benne volt a 4db klíma és az is márkás, illetve a teljes villanyszerelése a családi háznak akkor jó áron vette 8millióért.

Éves szaldóba került vagy bruttó elszámolás?
----------
Ahogy lehet matekolni durván. 25ezer forint egy 425-ös normális minőségű monokristályos panel (hétfői ár), ebből kell 24db (10.200Wp), 800-900ezer forint egy 8kW-os inverter, 700ezer a tartószerkezet, ha fel lehet tenni 2sorba és a legdrágább van véve. Egyéb sallangok legyen 500ezer. Plusz kis haszon és 3millióba megáll egy ilyen jobbképű rendszer. Ha van téve smart mérő is, ami mér mindent az még legyen 300ezer.

#85 Ohaza63
2024-01-25 17:28:26

Válasz MTZ1221.3 #79. hozzászólására

Kb 6 cég volt nálam anno 15 éve a legolcsóbb ajánlat is bruttó 2,2 millió Ft volt 5KW-ra.

Az egyik barátomnak (akinek 16.000 Ft/hó villanyszámlája volt) most rakták fel novemberben az egyik jó nevű cég a 8 kW -os napelemét 8 millió Ft-ért.
Vett még 4 db hűtő-fűtő klímát + norvég paneleket+ plusz újra kellet szerelni a belső villanyhálózatát, mert alu kábelezés volt.
Került az egész 13 millióba és most majd megfagynak, pedig nincs is igazi tél.
Most jelenleg fával tüzelnek.

Mindennap nézegeti az óráját, napi 3-5 KWh termelés és 40-45 KWh fogyasztás, ami kintről jön. Így a március 1. i óraleolvasást már remegve várja, hogy mennyit kell fizetnie, mert túl lesz a 2500 KWh/éven.

Nincs profilkép
#84 MTZ1221.3
2024-01-25 17:24:10

Válasz Igazi Földönfutó #77. hozzászólására

smile thumbup Milyen márkájú inverter lesz? Jól sejtem, hogy 5kW-os rendszer lesz? Aksiban 10kWh-s körüli nagyon tuti lesz. Azzal elmegy egy egész estét a ház, még ha klímáztok este akkor is.

Nincs profilkép
#83 MTZ1221.3
2024-01-25 17:22:16

Válasz Koczka József #81. hozzászólására

25 évet lazán kibír. 20 év után csökken 80%-ra a teljesítménye. Én kipróbáltam, egy sörösüveget izomból nekivágtam a napelemnek és nem tört be. Nem olyan sérülékeny ez.
Van egy srác, ő úgy csinálja a napelemes rendszereket magának és a családjának, hogy a 15-20 éves panelokat kg-ra megveszi a németektől, hazahozza és felpakolja itthon. Vett engedélyezett invertert és használja. Jópár rendszere van már így, több megy már 5 éve és termel úgy, mint aki új alul panelezett rendszert csinált.
Éves szaldóba nagyon megérte ez. Illetve ez a mostani pályázatba is megéri, annak akinek magasabb a villanyszámlája, mint neked. Ha már átmegy a rezsicsökkentéses határ felé, jobban ugrik a villanyszámla díja is. Amíg marad a rezsicsökkentés így ahogy van, addig neked nem kell lépni.

Nincs profilkép
#82 Koczka József
2024-01-25 17:18:23

Válasz Ohaza63 #76. hozzászólására

Pontosan így van sőtt még ha a rendszerhasználati díjat csökkentenék annyi sem lenne. És szerintem sem éri meg annak aki nem fogyaszt havi 25 ezer felett.

Nincs profilkép
#81 Koczka József
2024-01-25 17:15:37

Válasz MTZ1221.3 #75. hozzászólására

Hát én is így gondolom pedig havi szinten keres meg cég hogy tuti meg éri beruházni. Ja és nem beszél senki arról ha a napelem tönkre megy azt neked kell megsemisítetned. Hogy az mekkora költség? És 20 év és viheted az összes panelt megsemmisíteni.

#80 Ohaza63
2024-01-25 17:15:00

Válasz .Feco. #74. hozzászólására

Biztosan igazad van, Én nem voltam Pakson és nem is igazán érdekelt, hogy hogyan szabályozzák a reaktort.

Viszont volt egy katonatársam az mesélt egy poénos történetet, Ő ott dolgozott, mint technikus.

Valami gumicső, amin mérőóra volt engedte a gőzt a turbina körben és gyors meg kellett oldani a szivárgást és az egyik pihent agyú kollégája kitalálta, hogy vegyenek kotonokat és azt húzzák a csőre, jó sokat. Kirohantak Paksra és összevásárolták az óvszereket számlára az összes boltból, ahol volt. Tökéletes lett a megoldás, mert később is ezt alkalmazták.

Nincs profilkép
#79 MTZ1221.3
2024-01-25 17:11:17

Válasz Ohaza63 #76. hozzászólására

Felétek tényleg betyárok és rablók vannak.
5kW-os rendszert egy "szipi-szupit" 2-2,5 millióból lazán ki lehet hozni.
Elég sok cég örülne, ha 61 Forintért kapna egy kWh-t smile lol Tavaly csináltunk egy cégnek 50kVA-s rendszert, azt mondta a tulaj, hogy 2 éven belül már 0-n lesz a beruházás. Pedig az visszwattos rendszer, ki nem is termel a hálózatra semmit.

Nincs profilkép
#78 MTZ1221.3
2024-01-25 17:07:56

Válasz Ohaza63 #72. hozzászólására

Nem kötöszködésképpen, de Paksot csak különleges üzemállapotokban szokták visszaszabályozni. Csatolok egy látványosabb napot, ahol látszik, mi az amivel szoktak "játszani" az üzemirányítás során.


Régebben lehet, hogy valamivel drágább volt, mármint 15 éve, de 10 éve már aki telepített biztosan olcsón kapta a rendszerét (azóta én benne vagyok, vagy így vagy úgy). Én inkább a silány minőségű inverterek meghibásodása miatt gondolnám, hogy sokaknak költeni kellett rá esetleg. Nem írok inverter márkát, de jópár fajta van aminél már a gyártó sem küld hozzá alkatrészt.
---------------
Persze, aki naperőművet üzemeltet az vállalja amit menetrendezett, ez az alap, hogy megkötbérezik. Ezzel nincs is baj.
-------------------
Egyébként régen is voltak zsivány kivitelezők akik egy év alatt akartak meggazdagodni, meg most is vannak. De referenciát kell kérni és le kell ellenőrizni a céget, hogy mióta is csinálja azt amit. Sajnos ez mindennel így van az építőiparban és máshol is.

Nincs profilkép
#77 Igazi Földönfutó
2024-01-25 17:04:40

Válasz Ohaza63 #72. hozzászólására
A mostani pályázatnál a leendő kivitelezőm/ha nyerek/a napelemre 25 év,az inverterre és az akkura 10 év garanciát vállal.Két millás önrészért kapok egy hat millás beruházást.Plusz ajándékba kapok egy 2kw-os klímát.Meg az is számít valamit a mai változó időjárásnál,hogy egy komolyabb áramszűnetet is át lehet vészelni vele.10 éven belül meg simán megtérül.Na meg az is benne van,hogy az áram ára megugorhat bármikor.Olcsóbb biztos nem lesz.



#76 Ohaza63
2024-01-25 17:03:55

Válasz Koczka József #73. hozzászólására

Egy 5 KW-os napelem, most kb. bruttó 3-3,2 millió Ft, akksik nélkül.

Jelenleg 38 Ft/KWh az áramdíj a lakosságnak x 180 KWh = 6.840 Ft/Hó
(Magánemberként 37,88 Ft/KWh, cégként 61,75 Ft/KWh minden sallanggal együtt)

3.200.000 Ft / 6.840 Ft/hó = 468 hó = 38,9 év

Csak meg kell élnie az emberfiának.


Nincs profilkép
#75 MTZ1221.3
2024-01-25 16:58:58

Válasz Koczka József #73. hozzászólására

Helló

Fogyasztói szokásoktól függ, ezt én nem tudom megmondani neked látatlanban. Bruttó elszámolásban azzal tudsz "játszani", hogy akkor fogyasztasz amikor a napelem termel. Ezért vannak előnyben a gyártóüzemek, irodák, ahol folyamatos villamos energia fogyasztás van, és lehet rá tervezni.
180kWh fogyasztásra bőven elég volna egy 2kW-os rendszer is (az is tud jó tájolással 2500kWh-t évente), látod pont neked van kitalálva a mostani napelemes pályázat.
Én ilyen fogyasztásra biztosan nem ruháznék be napelemes rendszerre. De egyébként normális inverterre 10+ év garanciát adnak, így arra azért lehet alapozni.

A megtérülés akkor lenne gyorsabb, ha a rezsicsökkentést eltörölnék és piaci árakon "határoznák" meg a villamos energia árát (nem az állam, hanem a villamosenergia kereskedő cégek), ahogyan ausztriában van pl. Ott a HMKE rendszerek energia közösségekben együttesen adják el az el nem fogyasztott villamos energiát. Egyébként most napelem panel árak 4-5 évvel ezelőtti szinten vannak. Kérdés most merre mozdul majd...

Összefoglalva, családi házra ekkora fogyasztásnál nem érdemes napelemes rendszerre költeni, amíg a rezsicsökkentés "él".

#74 .Feco.
2024-01-25 16:55:46

Válasz Ohaza63 #72. hozzászólására

Nem akarok kötözködni, de Pakson nem grafitmoderatoros reaktor van, hanem nyomott nehézvizes, szabályozó kazetták vannak, nem grafit rudak…

Nincs profilkép
#73 Koczka József
2024-01-25 16:46:37

Válasz MTZ1221.3 #71. hozzászólására

Szia én is kíváncsi vagyok hogy hány év alatt térül meg egy családi házra telepített rendszer? Ha a havi fogyasztás 180 kW ami 7000 Ft.

#72 Ohaza63
2024-01-25 16:42:07

Válasz MTZ1221.3 #71. hozzászólására

15 évvel ezelőtt kb. 20-25 éves megtérüléssel számoltak.
Annak idején a nagykerem is kereskedett ilyen dolgokkal és nagyker áron számoltam, de sohasem jött ki a matek, még így sem, mert akkoriban a max teljesítmény 245 W volt napelemként.
Anno pályázat sem volt, hogy támogassák.
Pl. nekem a 10.000 Ft/hó-s villanyszámlámhoz kb. 2,5 millió lett volna a napelem. (5,5 KW)
A villanyszámlám később sem lett sokkal több. Így kb. 250 hónap kellett volna a megtérüléshez. Egyébként amit nem mondanak, hogy az inverterek kb 8 évet tudnak, utána csere. Az sem publikus, hogy a napelem a külső hálózatról kap táplálást és ha az megszűnik a napelem is megáll.

10 év alatt egy normál családi ház fogyasztását figyelembe véve soha nem térül meg egy akkora beruházás. Arról nem beszélve, hogy a modern eszközök töredékét fogyasztják a 15 évvel ezelőtti elektronikai berendezéseknek.
Én is lecseréltem pl, LED-re mindent és lám 25 %-os csökkentést értem el.

A napelemparkok is nagyon óvatosan bánnak a szerződéssel, mert bizony leszerződnek X KWh mennyiségre lehet, hogy 80 Ft-ért, de ha nem teljesíti a vállalását, olyan kötbért kap a nyakába, hogy beledöglik.

Egyébként az államot is meg lehet érteni.
A napelem főleg nyáron és nappal termel, a fogyasztás meg este éjjel és télen van.
A tárolás még gyerekcipőben jár, így mindig figyelni kell az elosztónak, hogy melyik erőművet kapcsolja be a hálózatba, mert Pakson nem egyszerű ki-behúzgálni a grafit rudakat a reaktorból károkozás nélkül.

Nincs profilkép
#71 MTZ1221.3
2024-01-25 16:10:06

Válasz Ohaza63 #70. hozzászólására

10 évnél idősebb háztartási méretű kiserőműveknél már régen vissza kellett jönnie a beruházás értékének (feltéve ha nem verték át csúnyán a beruházót) az éves szaldóval, tehát mit szeretnél még, hogy megtérüljön? Komolyan nem értem. (Normális inverterre amúgy is 10+ év garanciát adnak.)
------------------------
Az új napelemes rendszereket már úgy kell méretezni, hogy el tudd fogyasztani a megtermelt energiát, ami plusz azt meg betolod a hálózatba és kapsz érte egy névleges összeget, de nem erre kell méretezni. Olyan szakembert kell felkeresni aki megfelelő méretű és tudású rendszert ad el neked, a legjobb áron. Ekkor ugyanúgy visszajön az ára (2-)5-8 éven belül. Természetesen valamekkora villanyszámlát kell majd fizetni ezen esetben.
Jelenleg van kedvező napelemes pályázat is, amivel abban az árban tudsz létesíteni akkumlátoros háztartási méretű kiserőműves rendszert, mintha aksi nélkül csinálnál egyet önerőből.
----------------------
A szivatás akkor van, ha menetközbe változtatnak a játékszabályokon. De most nem ez történt. Lehet sírdogálni, de lehet alkalmazkodni és kihasználni a kiváló lehetőséget, ha már adja az EU erre a pénzt. Egyébként pedig csinálni kell napelem parkot (50-500 kVA között) és akkor szerződés függvényében akár 80 Forintért is termelhetsz egy kWht, ha jól sikerül szerződnöd.

#70 Ohaza63
2024-01-25 15:54:50

Kezdődik a szivatás.

Eljött az idő a havi bruttó elszámolásra a 10 évnél idősebb erőművek számára.
"Nesze neked, fogd meg jól."
Hogyan jön ki a 25 éves megtérülés, ha Lölő és az MVM elviszi a hasznot.
Mert 5 Ft/KWh nagyon lassú a megtérülés, talán 100-120 év.

https://www.startlap.hu/vasarlas/mvm-next-napelemek-brutto-elszamolas-szamlazas/

Nincs profilkép
#69 korrektuzlet11
2024-01-15 23:17:09

Válasz Koczka József #68. hozzászólására

Segítek: nem meg állna hanem megállna.

Nincs profilkép
#68 Koczka József
2024-01-15 19:00:18

Válasz korrektuzlet11 #64. hozzászólására

Na ne haragudj de ez csak akkor lenne így ha te a saját neveden regisztrálsz akkor meg állna. Ez meg kifejezetten nevetséges egy semmit mondó nick név mögé bújva.

Azt hiszem hiába kérem, hogy pattanjon le rólam, mert nálam veri a lécet mind intellektuális, mind erkölcsi szinten

Nincs profilkép
#67 Igazi Földönfutó
2024-01-15 18:15:28

Válasz korrektuzlet11 #66. hozzászólására
Speciel az adott nick nevet tiltják x ideig.Más néven egy perc múlva már itt lehetsz.Itt ez a divat.

Nincs profilkép
#66 korrektuzlet11
2024-01-15 18:09:12

Válasz Pharus #65. hozzászólására

Ha egy nick nem köthető valós személyhez, akkor mi alapján tiltanak ki bárkit is?
Akkor egy nicknek lehet írni bármit is büntetlenül nem?
Lehet hogy rossz példa de olvastam, hogy soha annyi adatot nem kért Mo a facebook gazdájától
mint 2023.

Nincs profilkép
#65 Pharus
2024-01-15 17:40:35

Válasz korrektuzlet11 #61. hozzászólására

Egy nick nevet hogyan lehet rágalmazni?
Függetlenül attól, hogy ez a zolika egy sekkfej.......

Nincs profilkép
#64 korrektuzlet11
2024-01-15 17:19:41

Válasz Zoli 63 #62. hozzászólására

Utoljára pazarolok önre időt.
Pár megállapítás.
1. nem én kerestem, ön kötött belém.
2. tisztességes ember vállalja a szavaiért, tetteiért a következményeket.
3. Volt idő amikor a szavakért jót kellett állni, elégtételt kellett szolgáltatni.
4. Hála az evolúciónak, egyes ember csoportok, a gerincesek osztályából átkerültek a gerincsorvadásos csordába.
5. ön gyáva, kamu név mögé bújva kocsmát csinál a fórumból.
Azt hiszem hiába kérem, hogy pattanjon le rólam, mert nálam veri a lécet mind intellektuális, mind erkölcsi szinten, ezért nem kívánok önnel semmilyen párbeszédet folytatni. Ismétlem csak bíró előtt ahol a szavaknak van súlya és következménye.

Nincs profilkép
#63 Igazi Földönfutó
2024-01-14 13:16:06

Holnap indul a pályázat,remélem sikerül.smile thumbup

#62 Zoli 63
2024-01-13 23:26:14

Jajj hát akkor segítek-pontosítok az értelmezésben, a saját régebbi elégedetlenségeit töröltesse, mert rosszpontokat kaphat érte a krumpliosztóktól, érdemtelenség címszóval !

Nincs profilkép
#61 korrektuzlet11
2024-01-13 17:48:23

Válasz Zoli 63 #49. hozzászólására

Ön választási csalás bűncselekménnyel rágalmazott meg.
Szeretném, megadni a lehetőséget, hogy egy Bíró előtt bizonyíthassa állítását.
Ezért kérem adja meg az adatait, hogy megtehessem a jogi lépéseket.

#60 Ohaza63
2024-01-12 09:29:16

Válasz .Feco. #57. hozzászólására

A TSZ-ek működést nem ismertem, mert volt velük dolgom.
Ellenben az olaj és gáziparnak dolgoztam, vagy 35 évig.

Igaz az is, hogy itt a Dél-Alföldi régióban a 70-80-90 években ment a nagy gázhálózat építés, amikor is szinte minden tanyára kivitték a vezetékes gázt, akkor szükség volt sok munkás kézre. De akkor is a fizikai munkások száma 10 szerese volt az irodistáknak.

De a francia mikor megszerezte a cégek, cégeket, mert az Észak-Dunántúli (ÉGÁZ) is az övé volt, teljesen leépítette a fizikai állományt, oly módon, hogy mint most a KATA sokat kényszervállalkozóként vissza alkalmazta, persze sokkal kevesebb bérért.
Mert addig, amíg alkalmazott, addig vonatkozik rá a kollektív szerződés, meg a szakszervezet is hőbörgött mindig az év eleji béremelésekért.
Ezt kikerülve szopatta a régi dolgozóit vállalkozóként, ami mondjuk ki, nem volt szép dolog.

Eladta a gépparkját a cég, de csomagszerűen, egyben. pl. 50-80 milliós csomagokban, amibe tartozott 10 db tolólapos markoló, műhelykocsik, kisbuszok, kisteherautók. Azért ez 1996 ban is igen nagy summa volt.

Szerinted hány elküldött szerelő rúgott labdába, akkor amikor árvereztek egy ekkora tételt.
Mert ha egyesével csinálták volna, akkor biztosan megvették volna azokat az eszközöket, amivel vissza tudtak volna szolgáltatni a volt cégüknek.

Én is így jártam a MOL-nál. Ugyanazon a széken ültem vagy 14 évig, mégis teleírták a régi piros személyimet munkahelyekkel, míg a legutolsó KFT elfelejtett kifizetni. Rendőr, ha megállított és meglátta a régi igazolványomat, meg is jegyezte, hogy jó sok munkahelye volt. Erre Én: és mind ugyanazon a címen.

Nincs profilkép
#59 mihaszna
2024-01-12 09:24:00

Válasz Ohaza63 #41. hozzászólására

Én is úgy tudom hogy már az MVM-is az övé.
Csak nem akarok a Fidesz hívők lelkébe gázolni, hogy a hőn szeretett megváltójuknak is maga felé hajlik a keze. Amivel nem is lenne baj. Lopjon ha annyira akár. De ne ilyen pofátlanul. Vagy már azt is be tudták mesélni talán a híveknek, hogy ez a derék gázszerelő keservesen megdolgozott a száz milliárdjaiért. Keserves - tisztességes kétkezi munkával.
Na de nem akarom tovább offolni a topikot. Ha lehetne , már most indulnék a fideszre szavazni.
Nekem meg 40 évesen a pofámba nincsen fog hiába fizetem a TB-t, mert olyan ár ajánlatot adtak rá hogy hanyat estem

Nincs profilkép
#58 mihaszna
2024-01-12 07:46:07

Válasz MTZ1221.3 #39. hozzászólására

"Egyenlőre Mészárosé az OPUS TITÁSZ."

Szegénykém...
Ha lesz időm, majd meg sajnálom hogy csak az ország egyötöde az övé.
Mikor 13 évvel ezelőtt még semilye nem volt...

#57 .Feco.
2024-01-12 07:43:26

Válasz Ohaza63 #55. hozzászólására

De ha 20 emberrel is működik a rendszer miért kell 1600???? Ha már az eredeti időben is csak 20 lett volna, és nem lett volna a titkárnő titkárnőjenek is titkárnője akkor lehet eredetileg sem került volna a franciákhoz.
A mezőgazdaságban ugyanez volt/van a teeszekkel is. 3-4000 hektáros Teesz foglalkoztat 800 embert, ebből 350 irodán, kb a portással bezárólag mindenki lop, és panaszkodnak hogy nem megy. Maszek világban ez max 10 ember, és ebben már van titkárnő és könyvelő is.
Nem a rendszert kell szidni, hanem alkalmazkodni hozzá. A világ átalakult körülöttünk, aki elfogadja és alkalmazkodik az túlél, a többi elveszik. És ma igazabb, mint bármikor az elmúlt 25 évben amióta mélyebben bele látok a dolgokba.

Nincs profilkép
#56 mihaszna
2024-01-12 07:25:54

Válasz Erdőjaro #33. hozzászólására

Az egy átlagos háztartás szükségleteit fedezi.

#55 Ohaza63
2024-01-11 21:39:07

Válasz MTZ1221.3 #52. hozzászólására

A villamos rendszerekre nem volt rálátásom, de a gáz rendszerekre igen a Dél-Alföldi Régióba.

Igazad van, külföldi tulajok (franciák, EDF, belgák, GDF Suez) nem fejlesztettek semmit, csak kivitték a lóvét.
Az itt dolgozó franciák, meg "gyarmati pótlékot" kaptak nálunk, külszolgálat címen.

Azért írom le, hogy az energia hálózatok rendszerkarbantartó cégei mennyire lecsökkentették a személyi állományukat.
Igaz ez minden 1996 ban privatizált külföldi tulajdonú régiós szolgáltatókra.
Szerintem ezt mind a villany , mind a gáz szolgáltatókra igaz.

1984 től az OKGT Trösztnél dolgoztam, ami a MOL leánykori neve volt.
Az OKGT -hez tartozott a Dél Magyarországi Gázszolgáltató Rt. is a DÉGÁZ, amit a1996 ban eladtak a franciának, majd ők a belgának, majd megvette a magyar kormány a legvégén.

Az akkori munkahelyemen, amely a nagynyomású országos gáztranzit hálózatért volt felelős, itt Dél-Békésben volt/van egy nagy olaj és gázipari központja.
Egyébként az egyik nagy országos földgáztároló is van itt, amibe nyáron 50-60 barral nyomják be az orosz gázt kompresszorokkal, majd télen meg kiveszik, ha szükséges.

Az egyik földemen is van három ilyen gázkút.
Lassan nem csak Jockey Ewing, hanem Elon Musk is leszek, mert a himbás olajkutakból, most meg lítiumok akarnak kinyerni a visszasajtolásra váró olajos réteg vízből.

1984 ben 10-12 nagy Ikarus busz hordta a dolgozókat 3 műszakban. Akkor 800 ember dolgozott ott, most szerintem 20 embernél több nem dolgozik a nagy telepen. A MOL is lapátra tette a sok embert.

De ugyanígy a DÉGÁZ-nál is anno 1600 fő volt és minden városban kirendeltség irodákkal, pénztárral, műhelyekkel, szerelőkkel 20-30 fővel, falukban irodák.

A francia elkezdte bezárni ezeket a kirendeltségeket, irodákat és elküldte a szerelőket és ügyintézőket, amikor az Orbánék megvették 2010 után és elnevezték MVM nek, ugyanúgy folytatták a rombolást és a leépítést.

Szerintem a villamos szolgáltatónk a DÉMÁSZ is ugyanezt csinálta, az is francia volt, lerombolt minden és elküldött mindenkit.

Ha személyes ügyintézést akarsz, akkor utazz 70-80 km-t, MVM esetén is.




Nincs profilkép
#54 MTZ1221.3
2024-01-11 20:28:44

Válasz hashtag #53. hozzászólására

A németet sosem kellett félteni. Most se. Tudják ők mit csinálnak.

Nincs profilkép
#53 hashtag
2024-01-11 20:26:43

Válasz MTZ1221.3 #52. hozzászólására

Csak gondolom ez a tróger állapot is azért van, mert kicsi volt a torta, aztán valami hasznot is gondolom elvárt, ami maradt meg ennyire volt elég. Viszont ha emelnek rajta, akkor egyből jól megküldték, hagy szokjuk smile sweatdrop

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


A biológiai termékek a gazdasági hatékonyság eredményes és fenntartható eszközei
Támogatott tartalom
Szőlőültetvényed van? Mutatjuk, milyen támogatás igényelhető hozzá
Szőlőültetvényed van? Mutatjuk, milyen támogatás igényelhető hozzá
Közzétették a kifizetési kérelmek benyújtási határidejét.
Bika ûszõ tehèn lO
Bika ûszõ tehèn lO

3 Ft

Állatmérleg
Állatmérleg

150.000 Ft

Kerítés,  drótfonat a gyártótól - verhetetlen áron! Drótháló,  vadháló,  huzal,  kapu
Kerítés, drótfonat a gyártótól -...

569 Ft

PVC-s drótfonat,  huzal,  vadháló,  oszlop,  kapu,  kerítés építés,  drótkerítés
PVC-s drótfonat, huzal, vadháló, oszlop,...

819 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]