Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak628 FtBenzin árak619 FtEUR410 FtUSD391.85 FtCHF438.79 FtGBP494.8 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Gondolom mi Gazdák eddig is vágtuk, hogy miért kapjuk a sok EU támogatást!
Az élelem-stratégia.
(ha nincs támogatás, akkor az EU-ban , mezőgezdasági termelés se lenne)
Pont az ilyen helyzetekre fenn tartották a mezögazdaság jövőjét. Ha veszteségesen is (támogatásokkal), de termelnünk kell.
Ha nincs támogatás, már rég leállt volna a termelés az, EU-ban és most néznénk a napot-
Válasz #bandi #76260. hozzászólásáraÉn ismerem a fajtáját bandi bácsi bocsánat.
Pálinkáért itt össze vissza vásárolták a "lehetőségeket"
Egyedül a bajonettet azt nem adták el az akhoz (márakinek),mert arra esküdtek fel.
Az usa-tól védtek minket jelszóval szívatták az egész országot.
De erről később....
Aztán valami oknál fogva lett egy csecsen hadúr nem ?Teljesen hihető a vikipéda, eszem én is ,ja nem.
"2004 szeptemberéig Baszajev legkevesebb kilenc terrortámadást rendelt el személyesen orosz rendfenntartók és civilek ellen egyaránt. A támadásoknak legkevesebb 539 halálos áldozata volt, köztük Ahmad Kadirov,!!!!!!! az orosz kormány által kinevezett csecsen elnök is. 2004. szeptember 1-jén az ő parancsára ejtette túszul 34 fegyveres a beszláni iskola tanárait és diákjait. A kibontakozó tűzharcban 334 fő halt meg orosz részről, köztük 186 gyerek és az orosz biztonsági szolgálat 19 katonája. A túszejtőket mind agyonlőtték."
A Kadirov név mond valamit neked napjainkban?
" 2006-ban az orosz biztonsági szolgálat nyomára akadt, és július 10-én egy robbantásos merényletben meggyilkolták Ingusföldön. Maradványait azonban csak december 29-én azonosították DNS vizsgálattal."
Ez annyit takar,hogy felhívták telefonon és mint minden vele utazó családját féltő kiemelt biztonságú ember a gépjárműből kiszállva és huszonöt méter távolságban vette fel a telefonját(utoljára).
Azután jött a drón .2006-ban.
folyt köv by .....(hülyepisti).
Kína 2015-ben már olyan nagyságrendben rendelkezik szabad pénzeszközökkel, hogy képes nagy volumenű külföldi projektek finanszírozására is. Ő látja el pénzzel a BRICS Fejlesztési Bankját, az Ázsiai Infrastruktúra Beruházási Bankot, valamint az Eurázsiai Gazdasági Övezetet és a Tengeri Selyemút Projektet. Ezt akár a második világháború után sikerrel alkalmazott Marshall-terv többszörösen nagyobb változatának is felfoghatjuk, amelyet azonban nem előzött meg katonai hódítás. A cél a szegényebb kereskedelmi partnerek gazdasági felemelése arra a szintre, hogy képesek legyenek kínai termékeket fogyasztani, a kínai szakértelem átvételére, továbbá a Kína által nyújtható szolgáltatások megvásárlására. A pekingi vezetés már tudja, hogy a gazdasági felemelkedéshez beruházásokat kell eszközölni, az infrastruktúrát kell kiépíteni, bővíteni kell a kereskedelmet és felsőszinten is ki kell képezni a fiatalokat. Ennek nyomán az adott ország kiemelkedik a szegénységből, kifejleszti saját termelési kapacitását. Ezzel szinkronban pedig egyre nő a Kína által felajánlott termékeknek és szolgáltatásoknak az értéke.
Kína mindezt olyan nagyságrendben képes megvalósítani, amelyre eddig a történelem során nem volt példa. Sikeresen halad ezzel a gazdasági stratégiával Afrikában, Latin-Amerikában, Dél- Kelet-Ázsiában, Dél-Ázsiában, és a Közel-Keleten is. Itt azonban előrenyomulását átmenetileg lefékezte az ISIS, amely a Nyugat közvetett támogatásával hatalmas pusztítást végzett Irakban és Szíriában. Líbiából az Al-Kaida szorította ki Kínát, ahol nagyméretű infrastruktúra és kőolaj-kitermelési és feldolgozási beruházásokat hajtott végre. Kína korábban (mint már utaltunk rá) Ukrajnában és a Krím térségében is nagy volumenű befektetéseket eszközölt fejlesztési programokba még a Washington-NATO-EU által megszervezett kijevi puccsot megelőzően.
Oroszország, amely a világ egyik legerősebb nukleáris erejével rendelkezik, most már maga mögött tudhatja Kína támogatását. A világ legnépesebb országa el tudja látni minden szükséges kellékkel katonáit, működtetni tudja digitális és elektronikus berendezéseit, meg tudja erősíteni azokat a földrajzi, gazdasági és pénzügyi célpontokat, amelyeket a HEGEMÓN felhasználhatna Kína visszaszorítására, fellazítására, rendszerváltás kikényszerítésére Pekingben. Az elkövetkező évtizedekben semmivel nem lehet pótolni azt az erős köteléket, amit a „Kettőscsavaron” nyugvó világhatalom létrejötte jelent.
A „Kettőscsavar” szövetség nem változtatja meg a résztvevő két állam belső társadalmi viszonyait. A két óriásnak ez a társulása olyan organikus, új államstruktúra, amellyel szemben a HEGEMÓN már nem tud hatékonyan fellépni. Nincs szó formális egyesülésről, sem nemzetközi jogilag megkötött szerződésről, sem az érdekek azonosságáról. Két továbbra is szuverén állam és nemzet él és cselekszik szimbiózisban. Mindez a Sanghaji Együttműködés Szervezetén, az Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködésen (APEC, Asia-Pacific Economic Cooperation), valamint más szervezeteken keresztül nyilvánul meg. Lényegében az erők megsokszorozódásáról van szó. Ezt úgy is felfoghatjuk, mint a geopolitikának egy új dimenzióját.
Fontossága miatt megismételjük, hogy a „Kettőscsavar” szimbiózisában együttműködő Oroszországot és Kínát katonailag nem lehet legyőzni. Nem lehet megbénítani szankciókkal, a gazdasági élet aláásásával, embargóval, blokáddal. Kína és Oroszország közös vállalkozásban hozzáfogott egy új nemzetközi építmény létrehozásába, amely két szuverén állam felelősségén és népeik együttműködésén alapul.
Elsőként kell megemlíteni, hogy Putyin csakis fizikai aranyért ad el orosz kőolajat és földgázt. Közbülső fizetési eszközként elfogadja a dollárt, de az így befolyó dollárokat azonnal átváltja természetes aranyra. 2014 harmadik negyedévében Oroszország fizikai aranyvásárlásai rekordszintet értek el. Ugyanezen időszakban a világ valamennyi országának a központi bankjai összesen 93 tonna aranyat vásároltak és ebből Oroszország részesedése 55 tonna.
Kína is bejelentette 2014 végén, hogy nem növeli tovább dollárban kifejezett arany- és valutatartalékait. Az amerikai-kínai kereskedelmi kapcsolatokban az Egyesült Államok deficitje állandóan növekszik. Kína tehát várhatóan már nem fogad el az áruszállításaiért dollárt. Pontosabban ezután is átveszi áruiért járó közbülső fizetőeszközként. Amikor Kína megkapta a dollárt, azt nyomban továbbadja. Arany és valutakészletében folyamatosan más valutára váltja át a dollárt. Konkrétan arról van szó, hogy Kína a különböző országokkal folytatott kereskedelméből befolyó dollárért többé nem vásárol amerikai államkötvényeket, kincstárjegyeket. A kínai pénzügyi politika elemzéséből arra következtethetünk, hogy Peking a kereskedelméből befolyó dollárjait aranyra fogja átváltani.
Oroszország aranyért, annak világpiaci árán vásárol árukat Kínától, Kína pedig az aranyért megintcsak annak a folyó világpiaci árán orosz energiahordozókat vesz. A szükségletek és az érdekek optimálisan találkoznak. Oroszország megkapja a kínai árukat, Kína az orosz energiahordozókat és az arany a kölcsönös megbízható elszámolási eszköz. Ebben a rendszerben nincs szükség a fedezetlen fiat pénznek számító dollárra. A dollár ma már csak közbülső elszámolási eszköz. Egy feleslegessé vált közvetítő. Oroszországot és Kínát is végső fizetőeszközként csak a fizikai arany érdekli.
Kína válaszolt a NATO-nak
Jens Stoltenberg NATO-főtitkár kijelentette, hogy Kína katonai segítséget nyújthat Oroszországnak, és követelte a kínai hatóságoktól, hogy az ukrajnai helyzetre való tekintettel szakítsák meg az együttműködést Moszkvával.
Stoltenberg nyilatkozatára Kína hivatalos EU-képviselője pusztító erőnek nevezte a NATO-t, amely veszélyezteti a békét és a stabilitást Európában és szerte a világon.
"Soha nem felejtjük el, hogy ki bombázta nagykövetségünket a Jugoszláv Szocialista Szövetségi Köztársaságban. Nincs szükségünk a törvényességről szóló előadásokra azoknak, akik megsértik a nemzetközi jogot" - mondta egy kínai tisztviselő.
@anna_news
Kína: hiábavaló és felelőtlen az amerikai fenyegetés
Peking fenntartja független álláspontját az ukrajnai válsággal kapcsolatban – közölte csütörtökön tartott sajtótájékoztatóján Zhao Lijian, a kínai külügyminisztérium szóvivője. A megjegyzés válasz volt Antony Blinken amerikai külügyminiszter fenyegetéseire, aki csütörtökön arra figyelmeztette Kínát, hogy ára lesz, ha Peking úgy dönt, hogy Moszkvát támogatja.
Kína véleménye szerint az ukrajnai válság megoldásának “kulcsa az Egyesült Államok és a NATO kezében van”, mivel ők a “válság okozói” – mondta Lijian.
12:35
Kína repülőgép-hordozóval hajózott át a politikailag érzékeny területnek számító Tajvani-szoroson, alig pár órával azelőtt, hogy sor kerül a telefonos egyeztetésre Joe Biden amerikai és Hszi Csin-ping kínai elnök közt – állítja a tajvani védelmi minisztérium. A Reuters forrásai szerint a Sandong, Kína kettes számú hordozója hajózott át a Tajvani-szoroson, megközelítve a Tajvan ellenőrzése alatt álló Kinmen szigetét.
A hajó mozgását állítólag a USS Ralph Johnson, egy amerikai Arleigh Burke-osztályú romboló is követte.
Tajvant Kína saját felségterületének tartja, de az önálló önkormányzattal működő szigetcsoport de facto független országként működik.
""A harci helyzet - a hadművész szemével
(néhány ponton frissítve, pontosítva, szerkesztve)
.
Előszó helyett.
Jósolni nehéz. Különösen a jövőre vonatkozóan... ☝️????
.
Ma beléptünk az ukrán-orosz háború negyedik hetébe. Legfőbb ideje kiértékelni, mi is az aktuális harci helyzet.
Mint az sokaknak kiderült, eddig se érmefeldobással találtam el - fej vagy írás alapon -, hogy mi zajlik a keleti végeken. Segítségemre volt, hogy hat évet voltam egyetemista Kijevben, kiválóan bírom az orosz nyelvet, a '90-es évektől bejártam Ukrajnát, a mai napig követem a belpolitikai eseményeket.
Ezen felül hadmérnök a végzettségem, de az egyetemen nem csak mérnöki tudományokat tanultunk (emelt szintű matematika és fizika, elektrotechnika, elektronika, mikrohullámú technológia, rakétatechnika, nukleáris technológia, radarok, számítógép, stb.), de hadtudományt is, szebben mondva: hadművészetet. Azaz, hogyan kell harcolni a csatamezőn, felépíteni a védekezést, a támadást, megtervezni a taktikai és stratégiai harcászatot.
Ezt azért mondtam el, hogy senki ne gondolja, hogy a fotelban ülve, Facebook oldalakat lapozgatva, vagy az ujjamat szopogatva, esetleg Nógrádi György üres fecsegését vagy frissen felkent tévés szakértők "elemzéseit" hallgatva jutok bizonyos következtetésekre.
És még valami.
Nem vagyok sem Putyin, orosz elnök ügynöke, sem barátja, de még tanácsadója sem. Sőt, azt gondolom, Putyin még az FB-oldalamat sem olvasgatja, bár kapok oroszoktól pozitív visszajelzéseket (ukránoktól pedig anyázást bőséggel). Nem én mozgatom az orosz hadigépezetet. Az, hogy bizonyos történéseket előrejeleztem, és az oroszok, főleg Putyin úgy is cselekedtek, ahogy feltételeztem, vagy előrejeleztem egy-két hete, hónapja vagy pár éve, annak két oka lehet:
- az egész a véletlen műve - bár ennyi ponton eltalálni véletlenül egy ilyen komplex eseménysort nyilván nagyon nehéz;
Így marad a másik lehetőség:
- Putyin bizonyos lépéseket racionálisan tesz meg, így logikus gondolkodással és némi lexikális tudással, helyismerettel, geopolitikai tájékozottsággal, korábbi nyilatkozatai vagy éppen az USA viselkedésének elemzésével azok előre megfejthetők. Már ha nem dugjuk homokba a fejünket és/vagy nem nézzük le eleve az oroszokat és főleg Putyint.
És még egy.
Ebben a háborúban mindenki hazudik. De legalább is él a dezinformációs lehetőségekkel.
Így például, az ukrán híreket és az azokat tálaló nyugati cikkeket elemezve, úgy érzed, hogy kész csoda, hogy Moszkva még nem esett el.
Aztán, a Nyugat előbb úgy állította be az orosz támadást, hogy pár nap és vége is, Putyin beveszi Kijevet. Aztán meg azt hangsúlyozta, már-már sulykolta, hogy Putyin nagy bajban van, hiszen nem halad a gyors megszállás.
Putyin négy napot ígért, oszt tessék, befagyott a háború - én egyébként ilyen négynapos villámháborús bemondást az oroszoknál nem találtam. Egy biztos, a NATO óvakodik a közvetlen konfliktustól, kerüli a beavatkozást, még a látszatát is, ez már Zelenszkijnek is leesett - na, ebből tudni, hogy a nyugati és az ukrán sikerpropaganda nem túl megalapozott.
Aztán ott van Victoria Nuland amerikai külügyminiszter-helyettes, aki szerint nincsenek amerikai katonai biolaborok Ukrajnában, de rettentően aggódnak, hogy az ezen - nem létező amerikai - laborokban kifejlesztett, kitenyésztett "termékek" orosz kezekbe kerülnek.
Orosz hírekhez meg magam is egyre nehezebben jutok hozzá, mert a közmondásosan szabad Nyugaton - mint pár éve Kínában - egyre-másra teszik elérhetetlenné az orosz hírforrásokat. Nem elérhető a Russia Today, se angolul, se oroszul, az orosz külügy weboldala, hogy csak két fontos hírforrást említsek.
Valakik meg akarják szabni nekem a szabadság fellegvárában, Nyugaton, hogy mit olvashatok és mit nem. Kommunista idők...
Ezért aztán az ukrán helyzetről beszámoló nyugati cikkek térképes mellékleteit böngészve, tényleg az az érzésed támad, hogy itt-ott zajlik ugyan kisebb konfliktus, az oroszok az ukrán ellenállástól valójában összecsinálták magukat, hamarosan vége a háborúnak, győznek a hős ukrán hazafiak, az oroszok veszítenek, Putyin elnézést kér, és hazarendeli a csapatokat. Talán még Donyeckről és Luganszkról is lemond...
.
Ezért megpróbáltam egy viszonylag független forrásból térképet szerezni, ez pedig - nem hiszitek el - az Al Jazeera arab hírtévé és portál. Ez sem hibátlan, mert a március 9-i és a március 15-i térképe között nem sikerült sok különbséget felfedeznem, de legalább közel áll a valósághoz.
Ezért referenciának feltettem felülre.
Alul pedig kiegészítettem annak megfelelően, ahogy a híradások, az általam olvasottakból leszűrt adatok, tények szerint állhat a valós helyzet, illetve amit feltételezek a közeljövőben - szintén nem túlértékelve az oroszok haladását. A szerintem minimálisan még orosz kontroll alatt levő területeket - Kijev, Zsitomir (Kijevtől 120 km, nyugat), Harkov, Herszon és Odessza környéke halványpirosan satíroztam be.
Valószínűleg az oroszok ennél jobban állhatnak, de én is óvakodnék a hadi sikereik túlbecsülésétől.
.
Első kérdésként felmerül, hogy ha (természetesen a Nyugat szerint) Putyin 4-napos villámháborút ígért, akkor miért nem veszi be Kijevet. Szerintem, nem cél - egyelőre - Kijev bevétele, mert sok kárral, rombolással, kioltott élettel járna, csak a körbezárása, és a fegyverropogás fenntartása. És hogy akiket az elmúlt tíz évért felelősségre akarnak vonni, ne tudjanak elmenekülni, illetve a városba ne jusson be több fegyver, zsoldos, hadianyag, stb..
De akkor mi lehet az orosz stratégák célja?
Egyik közeli cél (harcászati terminus technikus) valószínűleg Kijev körül csapatok összevonása, feltöltése a későbbi átfogó hadműveletekhez.
A másik közeli cél Odessza, illetve Mariupol bevétele - Herszon már elesett, Nyikolajev is hamarosan, ha eddig még nem. Ha az orosz csapatok beveszik a két várost (Odessza, Mariupol), akkor Rosztovtól (az első nagy orosz város Donyecktől keletre) Odesszáig egy kb. 100 km széles sáv a tengerpart mentén teljesen orosz kézbe kerül, így kialakul egy folyosó, egy utánpótlási vonal, és akkor - ahogy Kijev alatt, úgy Odessza felett is - elkezdődhet az utánpótlás, a csapatok összevonása, feltöltése a végső hadművelethez (távoli feladat).
Ez pedig a Zsitomir - Odessza vonal tűz alá vétele, majd közép-Ukrajna körbezárása szárazföldi csapatokkal (lila nyilakkal jelöltem meg). Valószínűleg, ez kemény csapásokkal, ütközetekkel fog járni, de az is lehet, hogy viszonylag könnyen fog menni az erőfölénynek és annak köszönhetően, hogy addigra az ukránok elfáradnak, tartalékaik kimerülnek. Meglátjuk...
Felmerülhet a kérdés, hogy miért foglalná el Putyin Ukrajnát a "zöld vonalig". Kevesebb miért nem elég? A válasz egyszerű: mert csak egy ilyen megoldásnak van orosz szemszögből nézve hadászati-politikai értelme. Csak egy ilyen mértékű megszállással érhetők el a vélelmezett/feltételezett politikai célok, ugyanakkor mindegy mennyit foglal el, a nyugati válaszlépések, szankciók ugyanazok lesznek.
Mit nyerhet ezzel a stratégiai lépéssel Putyin?
1.) Kb. 2 MO-nyi területet - most fehér területek - bekerít, megszerez Ukrajna közepén anélkül, hogy minden négyzetkilométerért meg kéne harcolni;
2.) Elvágja az ukránok nyugati szárazföldi támogatási útvonalait, más meg nincs;
3.) Ekkor veszi majd be Kijevet, meg a Kijev-Odessza között fél úton levő másik nagy atomerőművet (Juzsnoukrainszk);
4.) A frontvonal mögött viszonylag "kényelmesen" - a nyugati utánpótlástól elvágva - elfoglalja a fronttól keletre levő nagyvárosokat (Harkov, Poltava, Krivoj Rog, Dnyepropetrovszk, Zaporozsje, stb.);
5.) Kitolja a frontot - a későbbi várható új orosz határt - a korábban sokszor említett, ezen a térképen is zölddel jelölt területre (kb. Hmelnyickij vonala);
6.) Harcászati értelemben "kiéhezteti" és megadásra kényszeríti a zöld vonaltól keletre levő "Ukrajnát".
7.) Ezek után Putyin felajánlja az érintetteknek, hogy érdemben vissza lehet térni a tárgyalóasztalhoz - új laposztás következik.
Hogy így lesz-e vagy nem, az a jövő zenéje. De megítélésem szerint - hadművészetet tanult hadmérnökként állítom - ez az optimális, "erőforráskímélő" stratégia Ukrajna teljes bevételére (az általam feltételezett 3/4-4/5 rész megszállására). A dolgok jelen állása szerint az ehhez szükséges legfontosabb hadműveletek várható ideje még 4-6 hétre tehető.
Addig Putyin érdemben senkivel nem - még az amerikai elnökkel sem - fog tárgyalni, legfeljebb fenntartja a párbeszéd látszatát - az ukrán-orosz béketárgyalások haszontalanul zajlani fognak és a híradások naponta lehozzák, hogy (ismét) nem jutottak semmire, vagy éppen azt, hogy kompromisszum látszik kirajzolódni -, esetleg Putyin a német kancellárt néha elkíséri az orosz nemzeti bankba, ahol az beválthatja a WizzAir formátumú gurulós bőröndbe pakolt 500 eurós kötegeket rubelre, ha gázt akar venni.
Zelenszkij pedig ígérhet immár bármit, azt Moszkvában meg sem fogják már hallani. A zenebohóc elkésett, elszámolta magát. Elnöki napjai meg vannak számlálva.
Hacsak fel nem ajánlja, hogy Ukrajna önként beolvad Oroszországba.
Legalább a zöld vonalig - de ilyen forgatókönyv nem valószínű.
.
Közben pedig a "zöld vonaltól" keletre eső részt elhagyja még pár millió ukrán, ami a harci cselekmények lezárása után "megkönnyíti" a status quo rendezését. Itt jegyzem meg, hogy a Nyugatra menekülők nagy része soha nem fog visszatérni. A Nyugat pedig krokodilkönnyeket hullatva befogadja őket - kell a munkaképes, dolgozni is akaró, képzett munkaerő. Hogy ők mekkora problémát fognak a Nyugatnak okozni, amikor leesik nekik, hogy a Nyugat átverte őket, és esetleg nem vesznek-e érte revansot évek múlva...
Nos, ezt ma senki nem tudja.""
Válasz gcastle #76645. hozzászólásáraA Kedves Vezető mindentől megvéd minket! És Téged is Testvér!
Brüsszel, Soros, Gyurcsány, Makizaj, Libsik, LMBTQ, pedó, meleg tanárok kicsinálása után Putyin-tesóka tönkreverése, és szenesre alázása már csak hab lesz a tortán.
Békemeneten voltál?
Válasz horvath.agro #76627. hozzászólására Szavad ne felejtsd ha eljön az ideje ..... Nekem nincs bajom azal hogy úgy gondoltátok gyerek nélkül akartok megöregedni de biztos kitart mindkét fél részéről ez az állásfoglalás ???? már csak azért is mert minden férfi emberre több jut 1 nőnél nem vagyok soviniszta hiszen tudom hogy minden második nő egyedül álló azzzal is tisztában vagyok hogy azok aki nem nősülnek meg mert van másnak elvet valják de ezt talán ahoz hasonlíthatnám hogy az apámnak is van traktora de én vettem előbb mert senkiét nem tudnám a magaménak érezni igaz a feleség s a gyerek nem magán tulajdon s mégis még több is annál szóval én nem tudom hogy tudtam volna élni ha nem lenne fiam de hogy már annak is van fia egészen boldog vagyok de az apám is büszke a dédunokájára s az isten áldását látja benne mert az ő apjának nem volt szerencséje megismerni 1 déd unokáját sem hiába volt 7 gyermeke
118510 hozzászólás
Gondolom mi Gazdák eddig is vágtuk, hogy miért kapjuk a sok EU támogatást!
Az élelem-stratégia.
(ha nincs támogatás, akkor az EU-ban , mezőgezdasági termelés se lenne)
Pont az ilyen helyzetekre fenn tartották a mezögazdaság jövőjét. Ha veszteségesen is (támogatásokkal), de termelnünk kell.
Ha nincs támogatás, már rég leállt volna a termelés az, EU-ban és most néznénk a napot-
Válasz #bandi #76260. hozzászólásáraÉn ismerem a fajtáját bandi bácsi bocsánat.
Pálinkáért itt össze vissza vásárolták a "lehetőségeket"
Egyedül a bajonettet azt nem adták el az akhoz (márakinek),mert arra esküdtek fel.
Az usa-tól védtek minket jelszóval szívatták az egész országot.
De erről később....
2
Válasz vén cigány #76267. hozzászólásáraEzt miért tőlem kérded?
1987-ig egy farmon dolgozott Volográd mellett!!!
Aztán valami oknál fogva lett egy csecsen hadúr nem ?Teljesen hihető a vikipéda, eszem én is ,ja nem.
"2004 szeptemberéig Baszajev legkevesebb kilenc terrortámadást rendelt el személyesen orosz rendfenntartók és civilek ellen egyaránt. A támadásoknak legkevesebb 539 halálos áldozata volt, köztük Ahmad Kadirov,!!!!!!! az orosz kormány által kinevezett csecsen elnök is. 2004. szeptember 1-jén az ő parancsára ejtette túszul 34 fegyveres a beszláni iskola tanárait és diákjait. A kibontakozó tűzharcban 334 fő halt meg orosz részről, köztük 186 gyerek és az orosz biztonsági szolgálat 19 katonája. A túszejtőket mind agyonlőtték."
A Kadirov név mond valamit neked napjainkban?
" 2006-ban az orosz biztonsági szolgálat nyomára akadt, és július 10-én egy robbantásos merényletben meggyilkolták Ingusföldön. Maradványait azonban csak december 29-én azonosították DNS vizsgálattal."
Ez annyit takar,hogy felhívták telefonon és mint minden vele utazó családját féltő kiemelt biztonságú ember a gépjárműből kiszállva és huszonöt méter távolságban vette fel a telefonját(utoljára).
Azután jött a drón .2006-ban.
folyt köv by .....(hülyepisti).
Válasz mitbrille #76678. hozzászólásáraMi a ... van itt? sugár...? Már elérték Paksot?
Amúgy az a 15 év Tolsztojnak ... próbálom elképzelni ...
Elég beteg...
Válasz Háromágú villa #76676. hozzászólásáraÉn kérek elnézést!
Válasz Bárány #76675. hozzászólásáraAnnak már azóta "Különleges hadművelet és béke" a címe hivatalosan.
Válasz Mötözö #76674. hozzászólásáraLégyszi, a Háború és Békét is másold be ide!
Kína 2015-ben már olyan nagyságrendben rendelkezik szabad pénzeszközökkel, hogy képes nagy volumenű külföldi projektek finanszírozására is. Ő látja el pénzzel a BRICS Fejlesztési Bankját, az Ázsiai Infrastruktúra Beruházási Bankot, valamint az Eurázsiai Gazdasági Övezetet és a Tengeri Selyemút Projektet. Ezt akár a második világháború után sikerrel alkalmazott Marshall-terv többszörösen nagyobb változatának is felfoghatjuk, amelyet azonban nem előzött meg katonai hódítás. A cél a szegényebb kereskedelmi partnerek gazdasági felemelése arra a szintre, hogy képesek legyenek kínai termékeket fogyasztani, a kínai szakértelem átvételére, továbbá a Kína által nyújtható szolgáltatások megvásárlására. A pekingi vezetés már tudja, hogy a gazdasági felemelkedéshez beruházásokat kell eszközölni, az infrastruktúrát kell kiépíteni, bővíteni kell a kereskedelmet és felsőszinten is ki kell képezni a fiatalokat. Ennek nyomán az adott ország kiemelkedik a szegénységből, kifejleszti saját termelési kapacitását. Ezzel szinkronban pedig egyre nő a Kína által felajánlott termékeknek és szolgáltatásoknak az értéke.
Kína mindezt olyan nagyságrendben képes megvalósítani, amelyre eddig a történelem során nem volt példa. Sikeresen halad ezzel a gazdasági stratégiával Afrikában, Latin-Amerikában, Dél- Kelet-Ázsiában, Dél-Ázsiában, és a Közel-Keleten is. Itt azonban előrenyomulását átmenetileg lefékezte az ISIS, amely a Nyugat közvetett támogatásával hatalmas pusztítást végzett Irakban és Szíriában. Líbiából az Al-Kaida szorította ki Kínát, ahol nagyméretű infrastruktúra és kőolaj-kitermelési és feldolgozási beruházásokat hajtott végre. Kína korábban (mint már utaltunk rá) Ukrajnában és a Krím térségében is nagy volumenű befektetéseket eszközölt fejlesztési programokba még a Washington-NATO-EU által megszervezett kijevi puccsot megelőzően.
Oroszország, amely a világ egyik legerősebb nukleáris erejével rendelkezik, most már maga mögött tudhatja Kína támogatását. A világ legnépesebb országa el tudja látni minden szükséges kellékkel katonáit, működtetni tudja digitális és elektronikus berendezéseit, meg tudja erősíteni azokat a földrajzi, gazdasági és pénzügyi célpontokat, amelyeket a HEGEMÓN felhasználhatna Kína visszaszorítására, fellazítására, rendszerváltás kikényszerítésére Pekingben. Az elkövetkező évtizedekben semmivel nem lehet pótolni azt az erős köteléket, amit a „Kettőscsavaron” nyugvó világhatalom létrejötte jelent.
A „Kettőscsavar” szövetség nem változtatja meg a résztvevő két állam belső társadalmi viszonyait. A két óriásnak ez a társulása olyan organikus, új államstruktúra, amellyel szemben a HEGEMÓN már nem tud hatékonyan fellépni. Nincs szó formális egyesülésről, sem nemzetközi jogilag megkötött szerződésről, sem az érdekek azonosságáról. Két továbbra is szuverén állam és nemzet él és cselekszik szimbiózisban. Mindez a Sanghaji Együttműködés Szervezetén, az Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködésen (APEC, Asia-Pacific Economic Cooperation), valamint más szervezeteken keresztül nyilvánul meg. Lényegében az erők megsokszorozódásáról van szó. Ezt úgy is felfoghatjuk, mint a geopolitikának egy új dimenzióját.
Fontossága miatt megismételjük, hogy a „Kettőscsavar” szimbiózisában együttműködő Oroszországot és Kínát katonailag nem lehet legyőzni. Nem lehet megbénítani szankciókkal, a gazdasági élet aláásásával, embargóval, blokáddal. Kína és Oroszország közös vállalkozásban hozzáfogott egy új nemzetközi építmény létrehozásába, amely két szuverén állam felelősségén és népeik együttműködésén alapul.
Elsőként kell megemlíteni, hogy Putyin csakis fizikai aranyért ad el orosz kőolajat és földgázt. Közbülső fizetési eszközként elfogadja a dollárt, de az így befolyó dollárokat azonnal átváltja természetes aranyra. 2014 harmadik negyedévében Oroszország fizikai aranyvásárlásai rekordszintet értek el. Ugyanezen időszakban a világ valamennyi országának a központi bankjai összesen 93 tonna aranyat vásároltak és ebből Oroszország részesedése 55 tonna.
Kína is bejelentette 2014 végén, hogy nem növeli tovább dollárban kifejezett arany- és valutatartalékait. Az amerikai-kínai kereskedelmi kapcsolatokban az Egyesült Államok deficitje állandóan növekszik. Kína tehát várhatóan már nem fogad el az áruszállításaiért dollárt. Pontosabban ezután is átveszi áruiért járó közbülső fizetőeszközként. Amikor Kína megkapta a dollárt, azt nyomban továbbadja. Arany és valutakészletében folyamatosan más valutára váltja át a dollárt. Konkrétan arról van szó, hogy Kína a különböző országokkal folytatott kereskedelméből befolyó dollárért többé nem vásárol amerikai államkötvényeket, kincstárjegyeket. A kínai pénzügyi politika elemzéséből arra következtethetünk, hogy Peking a kereskedelméből befolyó dollárjait aranyra fogja átváltani.
Oroszország aranyért, annak világpiaci árán vásárol árukat Kínától, Kína pedig az aranyért megintcsak annak a folyó világpiaci árán orosz energiahordozókat vesz. A szükségletek és az érdekek optimálisan találkoznak. Oroszország megkapja a kínai árukat, Kína az orosz energiahordozókat és az arany a kölcsönös megbízható elszámolási eszköz. Ebben a rendszerben nincs szükség a fedezetlen fiat pénznek számító dollárra. A dollár ma már csak közbülső elszámolási eszköz. Egy feleslegessé vált közvetítő. Oroszországot és Kínát is végső fizetőeszközként csak a fizikai arany érdekli.
Az USA adossaga Kinanak meghaladta a gyenge ketto trilio dollart, 1 trilio=1000 miliard
Kína válaszolt a NATO-nak
Jens Stoltenberg NATO-főtitkár kijelentette, hogy Kína katonai segítséget nyújthat Oroszországnak, és követelte a kínai hatóságoktól, hogy az ukrajnai helyzetre való tekintettel szakítsák meg az együttműködést Moszkvával.
Stoltenberg nyilatkozatára Kína hivatalos EU-képviselője pusztító erőnek nevezte a NATO-t, amely veszélyezteti a békét és a stabilitást Európában és szerte a világon.
"Soha nem felejtjük el, hogy ki bombázta nagykövetségünket a Jugoszláv Szocialista Szövetségi Köztársaságban. Nincs szükségünk a törvényességről szóló előadásokra azoknak, akik megsértik a nemzetközi jogot" - mondta egy kínai tisztviselő.
@anna_news
Kína: hiábavaló és felelőtlen az amerikai fenyegetés
Peking fenntartja független álláspontját az ukrajnai válsággal kapcsolatban – közölte csütörtökön tartott sajtótájékoztatóján Zhao Lijian, a kínai külügyminisztérium szóvivője. A megjegyzés válasz volt Antony Blinken amerikai külügyminiszter fenyegetéseire, aki csütörtökön arra figyelmeztette Kínát, hogy ára lesz, ha Peking úgy dönt, hogy Moszkvát támogatja.
Kína véleménye szerint az ukrajnai válság megoldásának “kulcsa az Egyesült Államok és a NATO kezében van”, mivel ők a “válság okozói” – mondta Lijian.
12:35
Kína repülőgép-hordozóval hajózott át a politikailag érzékeny területnek számító Tajvani-szoroson, alig pár órával azelőtt, hogy sor kerül a telefonos egyeztetésre Joe Biden amerikai és Hszi Csin-ping kínai elnök közt – állítja a tajvani védelmi minisztérium. A Reuters forrásai szerint a Sandong, Kína kettes számú hordozója hajózott át a Tajvani-szoroson, megközelítve a Tajvan ellenőrzése alatt álló Kinmen szigetét.
A hajó mozgását állítólag a USS Ralph Johnson, egy amerikai Arleigh Burke-osztályú romboló is követte.
Tajvant Kína saját felségterületének tartja, de az önálló önkormányzattal működő szigetcsoport de facto független országként működik.
Válasz Bárány #76668. hozzászólásáraCsodállanám, mert lakossági oldalról ez is bele szól az inflációba……és az fáj odafent…..
Válasz ..,-:) #76667. hozzászólásáraSőt, csak az!
Válasz vén cigány #76664. hozzászólásáraCsak ?
Miért nem 100 ?
Válasz vén cigány #76664. hozzászólásáraazért az vicc lenne...
Válasz vén cigány #76664. hozzászólásáraForrás?
Jön a 30%-os ÁFA!!!!
Éljen a Fidesz!!!!
Válasz K__K #76653. hozzászólásáraBékemeneten? De...
Meneteltem én már eleget másokért-mások helyett!
Idezet a Messias kozossegi oldalarol:
"Ha Orban megy a fiatalok mennek. Ha Orban megy a fiatalok haza jonnek"
Epuletes gondolat, immar sokadjara
""A harci helyzet - a hadművész szemével
(néhány ponton frissítve, pontosítva, szerkesztve)
.
Előszó helyett.
Jósolni nehéz. Különösen a jövőre vonatkozóan... ☝️????
.
Ma beléptünk az ukrán-orosz háború negyedik hetébe. Legfőbb ideje kiértékelni, mi is az aktuális harci helyzet.
Mint az sokaknak kiderült, eddig se érmefeldobással találtam el - fej vagy írás alapon -, hogy mi zajlik a keleti végeken. Segítségemre volt, hogy hat évet voltam egyetemista Kijevben, kiválóan bírom az orosz nyelvet, a '90-es évektől bejártam Ukrajnát, a mai napig követem a belpolitikai eseményeket.
Ezen felül hadmérnök a végzettségem, de az egyetemen nem csak mérnöki tudományokat tanultunk (emelt szintű matematika és fizika, elektrotechnika, elektronika, mikrohullámú technológia, rakétatechnika, nukleáris technológia, radarok, számítógép, stb.), de hadtudományt is, szebben mondva: hadművészetet. Azaz, hogyan kell harcolni a csatamezőn, felépíteni a védekezést, a támadást, megtervezni a taktikai és stratégiai harcászatot.
Ezt azért mondtam el, hogy senki ne gondolja, hogy a fotelban ülve, Facebook oldalakat lapozgatva, vagy az ujjamat szopogatva, esetleg Nógrádi György üres fecsegését vagy frissen felkent tévés szakértők "elemzéseit" hallgatva jutok bizonyos következtetésekre.
És még valami.
Nem vagyok sem Putyin, orosz elnök ügynöke, sem barátja, de még tanácsadója sem. Sőt, azt gondolom, Putyin még az FB-oldalamat sem olvasgatja, bár kapok oroszoktól pozitív visszajelzéseket (ukránoktól pedig anyázást bőséggel). Nem én mozgatom az orosz hadigépezetet. Az, hogy bizonyos történéseket előrejeleztem, és az oroszok, főleg Putyin úgy is cselekedtek, ahogy feltételeztem, vagy előrejeleztem egy-két hete, hónapja vagy pár éve, annak két oka lehet:
- az egész a véletlen műve - bár ennyi ponton eltalálni véletlenül egy ilyen komplex eseménysort nyilván nagyon nehéz;
Így marad a másik lehetőség:
- Putyin bizonyos lépéseket racionálisan tesz meg, így logikus gondolkodással és némi lexikális tudással, helyismerettel, geopolitikai tájékozottsággal, korábbi nyilatkozatai vagy éppen az USA viselkedésének elemzésével azok előre megfejthetők. Már ha nem dugjuk homokba a fejünket és/vagy nem nézzük le eleve az oroszokat és főleg Putyint.
És még egy.
Ebben a háborúban mindenki hazudik. De legalább is él a dezinformációs lehetőségekkel.
Így például, az ukrán híreket és az azokat tálaló nyugati cikkeket elemezve, úgy érzed, hogy kész csoda, hogy Moszkva még nem esett el.
Aztán, a Nyugat előbb úgy állította be az orosz támadást, hogy pár nap és vége is, Putyin beveszi Kijevet. Aztán meg azt hangsúlyozta, már-már sulykolta, hogy Putyin nagy bajban van, hiszen nem halad a gyors megszállás.
Putyin négy napot ígért, oszt tessék, befagyott a háború - én egyébként ilyen négynapos villámháborús bemondást az oroszoknál nem találtam. Egy biztos, a NATO óvakodik a közvetlen konfliktustól, kerüli a beavatkozást, még a látszatát is, ez már Zelenszkijnek is leesett - na, ebből tudni, hogy a nyugati és az ukrán sikerpropaganda nem túl megalapozott.
Aztán ott van Victoria Nuland amerikai külügyminiszter-helyettes, aki szerint nincsenek amerikai katonai biolaborok Ukrajnában, de rettentően aggódnak, hogy az ezen - nem létező amerikai - laborokban kifejlesztett, kitenyésztett "termékek" orosz kezekbe kerülnek.
Orosz hírekhez meg magam is egyre nehezebben jutok hozzá, mert a közmondásosan szabad Nyugaton - mint pár éve Kínában - egyre-másra teszik elérhetetlenné az orosz hírforrásokat. Nem elérhető a Russia Today, se angolul, se oroszul, az orosz külügy weboldala, hogy csak két fontos hírforrást említsek.
Valakik meg akarják szabni nekem a szabadság fellegvárában, Nyugaton, hogy mit olvashatok és mit nem. Kommunista idők...
Ezért aztán az ukrán helyzetről beszámoló nyugati cikkek térképes mellékleteit böngészve, tényleg az az érzésed támad, hogy itt-ott zajlik ugyan kisebb konfliktus, az oroszok az ukrán ellenállástól valójában összecsinálták magukat, hamarosan vége a háborúnak, győznek a hős ukrán hazafiak, az oroszok veszítenek, Putyin elnézést kér, és hazarendeli a csapatokat. Talán még Donyeckről és Luganszkról is lemond...
.
Ezért megpróbáltam egy viszonylag független forrásból térképet szerezni, ez pedig - nem hiszitek el - az Al Jazeera arab hírtévé és portál. Ez sem hibátlan, mert a március 9-i és a március 15-i térképe között nem sikerült sok különbséget felfedeznem, de legalább közel áll a valósághoz.
Ezért referenciának feltettem felülre.
Alul pedig kiegészítettem annak megfelelően, ahogy a híradások, az általam olvasottakból leszűrt adatok, tények szerint állhat a valós helyzet, illetve amit feltételezek a közeljövőben - szintén nem túlértékelve az oroszok haladását. A szerintem minimálisan még orosz kontroll alatt levő területeket - Kijev, Zsitomir (Kijevtől 120 km, nyugat), Harkov, Herszon és Odessza környéke halványpirosan satíroztam be.
Valószínűleg az oroszok ennél jobban állhatnak, de én is óvakodnék a hadi sikereik túlbecsülésétől.
.
Első kérdésként felmerül, hogy ha (természetesen a Nyugat szerint) Putyin 4-napos villámháborút ígért, akkor miért nem veszi be Kijevet. Szerintem, nem cél - egyelőre - Kijev bevétele, mert sok kárral, rombolással, kioltott élettel járna, csak a körbezárása, és a fegyverropogás fenntartása. És hogy akiket az elmúlt tíz évért felelősségre akarnak vonni, ne tudjanak elmenekülni, illetve a városba ne jusson be több fegyver, zsoldos, hadianyag, stb..
De akkor mi lehet az orosz stratégák célja?
Egyik közeli cél (harcászati terminus technikus) valószínűleg Kijev körül csapatok összevonása, feltöltése a későbbi átfogó hadműveletekhez.
A másik közeli cél Odessza, illetve Mariupol bevétele - Herszon már elesett, Nyikolajev is hamarosan, ha eddig még nem. Ha az orosz csapatok beveszik a két várost (Odessza, Mariupol), akkor Rosztovtól (az első nagy orosz város Donyecktől keletre) Odesszáig egy kb. 100 km széles sáv a tengerpart mentén teljesen orosz kézbe kerül, így kialakul egy folyosó, egy utánpótlási vonal, és akkor - ahogy Kijev alatt, úgy Odessza felett is - elkezdődhet az utánpótlás, a csapatok összevonása, feltöltése a végső hadművelethez (távoli feladat).
Ez pedig a Zsitomir - Odessza vonal tűz alá vétele, majd közép-Ukrajna körbezárása szárazföldi csapatokkal (lila nyilakkal jelöltem meg). Valószínűleg, ez kemény csapásokkal, ütközetekkel fog járni, de az is lehet, hogy viszonylag könnyen fog menni az erőfölénynek és annak köszönhetően, hogy addigra az ukránok elfáradnak, tartalékaik kimerülnek. Meglátjuk...
Felmerülhet a kérdés, hogy miért foglalná el Putyin Ukrajnát a "zöld vonalig". Kevesebb miért nem elég? A válasz egyszerű: mert csak egy ilyen megoldásnak van orosz szemszögből nézve hadászati-politikai értelme. Csak egy ilyen mértékű megszállással érhetők el a vélelmezett/feltételezett politikai célok, ugyanakkor mindegy mennyit foglal el, a nyugati válaszlépések, szankciók ugyanazok lesznek.
Mit nyerhet ezzel a stratégiai lépéssel Putyin?
1.) Kb. 2 MO-nyi területet - most fehér területek - bekerít, megszerez Ukrajna közepén anélkül, hogy minden négyzetkilométerért meg kéne harcolni;
2.) Elvágja az ukránok nyugati szárazföldi támogatási útvonalait, más meg nincs;
3.) Ekkor veszi majd be Kijevet, meg a Kijev-Odessza között fél úton levő másik nagy atomerőművet (Juzsnoukrainszk);
4.) A frontvonal mögött viszonylag "kényelmesen" - a nyugati utánpótlástól elvágva - elfoglalja a fronttól keletre levő nagyvárosokat (Harkov, Poltava, Krivoj Rog, Dnyepropetrovszk, Zaporozsje, stb.);
5.) Kitolja a frontot - a későbbi várható új orosz határt - a korábban sokszor említett, ezen a térképen is zölddel jelölt területre (kb. Hmelnyickij vonala);
6.) Harcászati értelemben "kiéhezteti" és megadásra kényszeríti a zöld vonaltól keletre levő "Ukrajnát".
7.) Ezek után Putyin felajánlja az érintetteknek, hogy érdemben vissza lehet térni a tárgyalóasztalhoz - új laposztás következik.
Hogy így lesz-e vagy nem, az a jövő zenéje. De megítélésem szerint - hadművészetet tanult hadmérnökként állítom - ez az optimális, "erőforráskímélő" stratégia Ukrajna teljes bevételére (az általam feltételezett 3/4-4/5 rész megszállására). A dolgok jelen állása szerint az ehhez szükséges legfontosabb hadműveletek várható ideje még 4-6 hétre tehető.
Addig Putyin érdemben senkivel nem - még az amerikai elnökkel sem - fog tárgyalni, legfeljebb fenntartja a párbeszéd látszatát - az ukrán-orosz béketárgyalások haszontalanul zajlani fognak és a híradások naponta lehozzák, hogy (ismét) nem jutottak semmire, vagy éppen azt, hogy kompromisszum látszik kirajzolódni -, esetleg Putyin a német kancellárt néha elkíséri az orosz nemzeti bankba, ahol az beválthatja a WizzAir formátumú gurulós bőröndbe pakolt 500 eurós kötegeket rubelre, ha gázt akar venni.
Zelenszkij pedig ígérhet immár bármit, azt Moszkvában meg sem fogják már hallani. A zenebohóc elkésett, elszámolta magát. Elnöki napjai meg vannak számlálva.
Hacsak fel nem ajánlja, hogy Ukrajna önként beolvad Oroszországba.
Legalább a zöld vonalig - de ilyen forgatókönyv nem valószínű.
.
Közben pedig a "zöld vonaltól" keletre eső részt elhagyja még pár millió ukrán, ami a harci cselekmények lezárása után "megkönnyíti" a status quo rendezését. Itt jegyzem meg, hogy a Nyugatra menekülők nagy része soha nem fog visszatérni. A Nyugat pedig krokodilkönnyeket hullatva befogadja őket - kell a munkaképes, dolgozni is akaró, képzett munkaerő. Hogy ők mekkora problémát fognak a Nyugatnak okozni, amikor leesik nekik, hogy a Nyugat átverte őket, és esetleg nem vesznek-e érte revansot évek múlva...
Nos, ezt ma senki nem tudja.""
Válasz K__K #76658. hozzászólásáraPacalogre, alavju!!!
Jó reggelt.
Kezdődik.....
Válasz Bárány #76634. hozzászólásáraAz off topikban sem lehet már bármiről beszélni? :D Egy kocsmában ne csodálkozz semmin :D
Válasz mtz1221 #76644. hozzászólásárasajnos akár ez is bent lehet a pakliban, ne legyen igazam, de nem jók a kilátások
Válasz gcastle #76645. hozzászólásáraA Kedves Vezető mindentől megvéd minket! És Téged is Testvér!
Brüsszel, Soros, Gyurcsány, Makizaj, Libsik, LMBTQ, pedó, meleg tanárok kicsinálása után Putyin-tesóka tönkreverése, és szenesre alázása már csak hab lesz a tortán.
Békemeneten voltál?
Válasz mtz1221 #76644. hozzászólásáraAlapmű, a jövőre nézve...
Válasz horvath.agro #76627. hozzászólására Szavad ne felejtsd ha eljön az ideje ..... Nekem nincs bajom azal hogy úgy gondoltátok gyerek nélkül akartok megöregedni de biztos kitart mindkét fél részéről ez az állásfoglalás ???? már csak azért is mert minden férfi emberre több jut 1 nőnél nem vagyok soviniszta hiszen tudom hogy minden második nő egyedül álló azzzal is tisztában vagyok hogy azok aki nem nősülnek meg mert van másnak elvet valják de ezt talán ahoz hasonlíthatnám hogy az apámnak is van traktora de én vettem előbb mert senkiét nem tudnám a magaménak érezni igaz a feleség s a gyerek nem magán tulajdon s mégis még több is annál szóval én nem tudom hogy tudtam volna élni ha nem lenne fiam de hogy már annak is van fia egészen boldog vagyok de az apám is büszke a dédunokájára s az isten áldását látja benne mert az ő apjának nem volt szerencséje megismerni 1 déd unokáját sem hiába volt 7 gyermeke
Válasz mtz1221 #76649. hozzászólásáraazt én is nagyon remélem
Válasz Gandhy #76648. hozzászólásáraAz még rosszabb forgatókönyv lett volna rám nézve. Remélem feléd sem miattad jár a szomszéd.
Válasz mtz1221 #76641. hozzászólásáraa szomszéd sem miattad lógott be a hálóba
Válasz K__K #76640. hozzászólására Darth Vader karakterével legalább annyian azonosultak mind Skywalkerevel.
Válasz gcastle #76645. hozzászólásáraPaksiaknak több oka van aggódni.
Válasz K__K #76640. hozzászólásáraNekem nem vicces ez papó! Légvonalban 30km az ukrán határ, Csengersima meg 18 közúton...
Válasz Gandhy #76631. hozzászólásárahttps://onvideo.hu/video/13175/mad-max-a-harag-utja/
Válasz horvath.agro #76635. hozzászólására
Válasz horvath.agro #76633. hozzászólásáraNem megszóllak csak írom mennyi különbség van ember és ember között. De így jó.
Válasz Gandhy #76637. hozzászólásáraMeg nőnemű a feleségem.
Ne marjuk egymást! Inkább nézzük a mai legobbat:
Válasz Bárány #76634. hozzászólásáraMit mond a pesszimista? - Ettől rosszabb már nem lehet!
Mit mond az optimista? -Dehogynem!
Válasz mtz1221 #76632. hozzászólásárade szerencsédre a szomszéd nem volt koránalvó típus
Válasz mtz1221 #76632. hozzászólásáraLegalább otthon...
Válasz barkaspisti #76630. hozzászólásáraez hogy jönne most ide? te valóban nagyon egyszerű ember lehetsz...
Hát, urak! Ebben az offtoicban mindig van lejjebb...
Válasz mtz1221 #76632. hozzászólásáralátod szerencsére nem vagyunk egyformák, ki így ki úgy...
Válasz horvath.agro #76591. hozzászólásáraÉn meg már rég fejbe lőttem volna magam ha úgy hozza az élet, hogy nem lett volna gyerekem.
mit gondoltok, milyen lesz a világ 30 év múlva? elárulom, a köznép számára élhetetlen.
Válasz Mihály #76626. hozzászólásáraKíváncsi lennék az adóbevallás ára . Nulla adó nulla tb nulla nyugdíj nulla áfa,befizetés.