Válasz szanberg #8119. hozzászólásáraNem is kellene tréler.Már tavasszal össze lehetne írni,ki tartana rá igényt,egy próbára.Megtervezni gazdától gazdáig az útvonalat.És mindenki akár trakival elmenne 15-20-30 km.-re a gépér.És szépen bejárná az országot.
Válasz Mf-es? #8117. hozzászólásáraMert abba áldozni invesztálni kéne és rögtön kijönne mi a gyengeség esetlegesen, pedig komolyan akasztanám a trélert és elmennék egyért kipróbálnám faszáúl én magam is.
Válasz szanberg #8114. hozzászólásáraLehetne fejleszteni,ha körbe adnának egy gépet,és felírnák,mindenki tapasztalatait.Meglepődne a gyártó.
Mondjuk,mondják,nedvesbe emeld fel a lapkákat,mert bedugul.Most,17-es villáskulcs,és minden csoroszlyát egyesével végig jársz.
És mi lenne,ha egy központi karral,fel tudnám húzni a nyelveket?Vagy ezzel,központilag tudnék rugóerővel nyomást is állítani?
Válasz Vadmalac #8109. hozzászólásáraNo várj én elsősorban a Kubota SD gépről írtam, ott a 4 méteres kerül annyiba mint a rad a 3 méteres meg jelentősen olcsóbb és akkor művelőút automatikád is van meg nagyobb magtartályod meg közonti adagolód, nemkell túrkálni aprómagot stb.
persze ez nem direktvető, viszont ezt meg arra írtam, hogy vásárlói szemszögből nézve ezek fontosabb szempontok 99%-ban minthogy többféle magot lehet egyszerre elvetni.
Válasz Mf-es? #8111. hozzászólásáraItt nem erről van szó szerintem, egy egyszerű pár mázsa vasból összelakatolt gép amin sokat fejleszteni nem lehet, vélhetőleg gyengéje sincsen főleg amíg 50-es MTZ húzza és nem 140-es gép 15km/h-val a valódi kötött földben.
Ezt a technotill csoroszlya viszi ami úgy tömöríti a magot a magárokba, hogy egyszerre bontja is a földet, ez egy frappáns megoldás valóban, ezen szerintem nincsen mit fejleszteni.
Ha komolyabb lenne a gép váza, lenne rajta egy legalább 10mázsás magtartály ebben az árban akkor olyan is jobban megvenné mégha csak 3 méter keskeny is, akinek kis-közepes nyugati gépe van meg egy kicsit több terület amin vetni kell. Ez csak fejlesztő szándékú hozzászólás volt.
Válasz VDénes #8110. hozzászólásáraMa jó a tömörítése,de holnap már nem.Feküdhetsz alá,és szerelheted át,mint a kombájnt gabonáról kukira.
És fizettél 3,5 millát.
Mai világba ez nem engedhető meg.
Válasz Vadmalac #8109. hozzászólásáraÉn csak a véleményemet írtam le és komolyan ha reális áron mérnék vennénk egyet belőle és használnám, vélhetőleg az előnyei végett.
De látod te sem veszel, nem rosszindulatból írtam, hogy nagyon nem fog pörögni az eladás
Válasz Vadmalac #8109. hozzászólásáraHány %-os árcsökkenése lesz egy RAD-nak,meg mellette,mondjuk egy co 4,vagy társai?
Nekem tetszik a rad,de nagy merészség egy új fejlesztésre kiadni 3-4 millát.Egyrészt azért,ma veszek egyet,holnap meg ugyan annyiért kapja más,egy kis fejlesztéssel,tökéletesítéssel.
Az egyik autógyártó mérnöke mondta,minden autó szériának,a végét kell venni,mert az a kiforrott tökéletes .
Rad-nál,mikor lesz a végső kiforrott széria?
Válasz Vadmalac #8109. hozzászólásáraTe milyen rendszert tartasz még hasonlóan jónak a RAD-hoz képest? Ez a tömörítés nagyon tetszik benne, más nagyoknál nem nagyon van ilyen megoldás.
Válasz szanberg #8100. hozzászólásáraAz általad említett Pöttinger vetőgépet itt hirdetik 11.800 euróért. A Mascar-t sem kapod meg ez alatt. Új gépekről beszéljünk, a használtakkal nem kell hasonlítani. Használt Rapid, CO, meg a többi hasonló van ennyi pénzért. Igen. Aki használtat akar kevesebb pénzért, az nem fog RAD-ot venni. De vannak, akik újat akarnak! Akkor senki ne gyártson új gépet, mert az drágább mint a használt? Az értelmesebb kisebb gazdaságoknak való 3m-es vetőgépek 3-3,5M Ft körül vannak. Ja meg van 3m-es rapid 12-ért, de ezt az árkategóriát ne is keverjük bele! Ebben a kategóriában szerintem teljesen jó árban van a RAD. Hagyományos technológiába is teljesen jól beilleszthető ez a gép, GEGE elég sok képet felrakott a maglehelyezésről, így nem paszírozza bele semmi más a magot. Ha pedig nem optimális a helyzet (nedves talaj, vagy kevésbé nedves talaj, durvábban rögös, mulcsos), akkor a RAD fütyörészve vet (mint te a CO-val), a többi meg elpattog a rögökön, a keréknyomba nem teszi bele, stb (Hasonló vételáron!). Ez ha nyugat-európai gyártó gépe lenne, 8M-tól felfelé kezdődne. (Lásd pl. Simtech T-sem) Én már meg is rendeltem volna, ha nem indultam volna már el más irányba közben. De még bármi lehet!
Válasz szanberg #8107. hozzászólásáraÉn ezért próbáltam érvelni már korábban kiegészítők gyártásában még nagyobb lenne az érdeklődés. Nem véletlen hozom fel a Yetter-t. 3,6-ér már vannak komoly jó állapotú nagyobb napi teljesítményű vetélytársai. Körbe mutogattam ismerőseimnek a képeket. Van ki gyárt is kisüzemi-szőlészeti vasakat. (bár már kiöregszik az öreg)Annyit mondott méterenként max 500 ezer. A csoroszlya és az elv hibátlan.
Válasz Netparaszt #8105. hozzászólásáranem nagygazdaságról írtam de tényleg megterhelő mert mint írtam többszáz hektár vetésre nem alkalmas ez a gép, próbálgatni meg elég luxus vagy arra is ,hogy 20 hektárt ezzel vetünk mást meg nem, mivel megvan olyan gép amivel lehet haladni is és legalább olyan jól vet bármilyen körülmények között. Ja meg persze a 6 méterest fele annyiért vettem mint egy Rad, mondjuk jó szerencsém volt.
Nem a gép képességeit kifogásolom vagy a benne rejlő lehetőségeket, de nézzük vásárló szemével a dolgokat.
A legtöbb ember nem akar többféle magot többféle mélységbe vetni. A legtöbb ember nem akar 2 hektáronként magot tankolni búzavetés idején a vetőgépbe. A legtöbb ember nem fog tarlóba vetni MINDIG mert nem is lehet mindig maradjunk ennyiben.
Szóval kisgazdának ami szeme előtt lebeg: pl egy Kubota vetőgép újonnan(=Kverneland Accord) szóval egy 3 méteres pneumatikus központi adagolású függesztett művelőút automatikával 0-350kg/ha kivethető magnorma lehetőséggel kb. 8000euró. Mechanikus pöttinger és társai szintén ennyibe fájnak.
Ezzel szembe kap egy olyan gépet amit otthon összedobok 200ezerből ami a vas részét illeti, jó rajta az ékgyűrűs henger meg a hajtóművek de egy kis 3 méteresért 3,6 millát csak nagyon elvetemült ember fog adni.
Válasz Netparaszt #8105. hozzászólására2,9: egy makulátlan rapid P. Itt hírdetik-ték. 2,5:4méters CO szintén makulátlan állapotba (monitorral-szakaszolóval.) Pont ezért fog valaki inkább módosítani egy meglévő vetőgépet. Ha ebbe az irányba indul.
Válasz szanberg #8100. hozzászólására Mit látsz a piacon, mennyiért vannak a hagyományos, szekrényes vetőgépek?
Lehet velük direktben vetni bármilyen talajállapotnál? Lehet velük többféle magfrakciót kijuttatni, eltérő mélységekbe, mulcsba vetve? Egyöntetűen csírázik utánuk a porba vetett mag vagy elhúzódóan?
Tudod mennyibe kerülnek a legolcsóbb direktvetésre alkalmas gépek?
Tudod, hogy ez a gép olyan kivitelben készül egyedileg, ahogy a vevő igényli?
Keményen megterhelő egy nagy gazdaság számára? 20 hektár búza ára?
Válasz Netparaszt #8096. hozzászólásáraEgyszerű a képlet. Meglévő gépparkból indulunk. Nem mindig makulátlan a takaró növényes vetés-annak a kelése. Ilyenkor ugye bár már a növény nem dolgozik 100%-on a teljes területen. Ezért azzal valamit kezdeni kell tavasszal. Grubber-rt. Amúgy a Yetter már túl lépett ezen..vagy a Great Plains. Egy egyszerű eke csoroszlyákat szerelt egy vázra a vetőelemek elé. Máris egy használható direkt vetőgépet csinált akár egy IH 6200-ból.És ez volna a lényeg. Hasznos kiegészítőket gyártani,a piacra.Mobillá tenni a meglévő gépparkot. Egy egyszerű Nodet vetőgép elé gyártok elővágó tárcsa tagot,és vetek a tarlóba. Ilyen egyszerű, és olcsó. Egy 3 méteres pötti nettóba olcsóbb mint a RAD. És jár hozzá monitor-szakaszoló. Ebből indul ki mindenki.
Kíváncsi lennék de nagyon mit mutatna egy szója-búza-szója-búza vagy ugyanez csak repcével folyamatos direktvetés ezzel a géppel de ahhoz megkéne venni.
Viszont kuuvára drága. Hallod mindig írod, hogy a kis gazdáknak kis traktorok után.... Egy 3 méteres kis vetőgép 3,6+áfa az horror ezért az egyszerű vakaróért és ezen a fokozatmentes hajtómű sem nyom a latba érted.
Az a baj ezt kisgazda egy sem fogja megvenni, ha olcsóbbat írtál volna azt mondom vettünk volna egyet és kipróbáltam volna amit írtam de ez az összeg próbálgatni megterhelő de keményen nagyobb gazdaság számára is, pláne, hogy ezzel többszáz hektárt elvetni amúgy sem lehet szóval patthelyzet van.
Pont a fele lenne az az ár amiért kelne is el ilyen gép, mert az lenne reális erre.
Válasz VDénes #8095. hozzászólásáraA hátsó tárcsasor elé majd a henger befejezné. Szépen be lehet állítani a rövid tárcsát hogy akár 3-4cm mélyen is dolgozzon. Idén egy sima Lengyel RT-val kevertük be a zabot. Makulátlan lett a takaróanyag.Van egy Nodet granulátum adagoló a szomszédnak, nem használja. Abból megy majd a TR-retek. A tárcsára fabrikálva.
Válasz szanberg #8091. hozzászólásáraKipróbáltam működik...
Rengeteg fut a franciáknál, 3-6 m fronttartállyal használják mindenféle vetésre, repcére is.
Az elődöm is repcére használta...
Válasz Vinkó75 #8093. hozzászólására Lehetne, de mi volna a haszna? Pont az volna a direktvetés lényege, hogy minél kevesebbet bolygasson, minél több szalma maradjon a felszínen, még így is túl sokat mozgat számomra, túl sok a föld.
Egy jó takarás rengeteg vizet megspórol, de évekig tart felépíteni.
A direktvetett árpa után direktvetett szójába vetett rozsos bükköny egyébként így néz ki, harmadik ciklus 100% notill, nem kíván semmilyen művelést.
Szerintem amikor meg nedves a föld, akkor csak mancsolni lehet a tárcsával, szárazban meg felesleges tárcsázni, az plusz vízveszteség.
A széles szárnyakat alárakni a RADnak volna értelme, de ez is csak a bio gyomirtás miatt és megtúrná az is földet.
Válasz VDénes #8090. hozzászólásáraVan a piacon pár vetőgép mit át lehetne alakítani szerintem. Én vallom, minél univerzálisabb egy vas, akár kapcsolható modulokkal, annál szélesebb körben használható.
Válasz Netparaszt #8092. hozzászólásáraFélre értettél, én fogalmaztam rosszul. Meglévő géppark kombinációval már univerzálisabb vasakat lehetne kombinálni. Pl a RAD vetőszekrénye kombinálható lenne egy rövid tárcsával.....pl.
Válasz Agrárteenager #8087. hozzászólásáraÉn azt értem de 1 centire akkor sem lehet tárcsázni, haladsz a géppel a tárcsa mégha keskeny is billeg valamelyest van ahol hozzá sem ér a földhöz van ahol mélyebbre merül, eleve a talajfelszín sem egyenletes.
5-centi az a minimum amennyire lehet nagyon jó sima földben tárcsázni úgy ,hogy teljes felület be lesz takarva mindenhol.
Eleve a lapok csipkéi sokkal mélyebbek mint 1 centi.
Nem kötözködés csak annyi tényleg kivitelezhetetlen
Válasz Agrárteenager #8081. hozzászólásáraSzámomra egy olyan vetőelem lenne a praktikus. Mit egy rövid tárcsára szerelhetek. Na az már érdekelne. Egy kis gazdaság egy Iván elé nettó 750-ért már kap egy RT-t.Arra egy vetőelem kb 1 milla max legyártva. Máris van egy univerzális vasam. De ha már egy meglévő tárcsára kell fabrikáltatni egy vasat, ismét kedvező az ár. Na így már valóban van egy "olcsó" alternatíva a kicsiknek. Nincs gondom a RAD-all,de így nem egy univerzális vas.Mellette nem árt ha van egy vakaró vagy egy RT legalább.Akkor bizony a számok már ugranak.
Válasz Mf-es? #8083. hozzászólásáraÉn épen ezért választottam a CO-t és ha újat vennék akármennyire is prontót akarna rámtukmálni az axis kolléga csakis 6méteres Sprintert hozatnék vele.
Válasz Vinkó75 #8082. hozzászólásáraNem akarunk iszapba vetni,csak bosszantó,hogy egyik gép már nem tud vetni,a másik még kiválóan dolgozna.
És egy vetőgép cserénél,főleg,ha nem egy két millió,nagyon meg kell nézni mit vesz az ember.
Válasz Mf-es? #8078. hozzászólásáraJa kérlek itt mi "akarunk" éjjel nappal iszapba vetni. Az amcsi olyankor Vegasba linkel. Várja hogy száradjon a pálya. Nem rég végzett egy bérarató csapat a szójával.Kérdésemre készséggel válaszolt a tulaj 3-4,5T/h-os anyagot szedtek.Kukoricát most kezdik. (South Dakota)most 15-18%-os vízzel szedik a kukoricát.Ha esik, lazítanak a képek alapján (nem kicsit)!
15570 hozzászólás
Válasz szanberg #8119. hozzászólásáraNem is kellene tréler.Már tavasszal össze lehetne írni,ki tartana rá igényt,egy próbára.Megtervezni gazdától gazdáig az útvonalat.És mindenki akár trakival elmenne 15-20-30 km.-re a gépér.És szépen bejárná az országot.
Válasz Mf-es? #8117. hozzászólásáraMert abba áldozni invesztálni kéne és rögtön kijönne mi a gyengeség esetlegesen, pedig komolyan akasztanám a trélert és elmennék egyért kipróbálnám faszáúl én magam is.
Válasz .Szabi. #8116. hozzászólásáraEgy jó henger,ami rendesen visszatömörít,kiváltaná a magnyomó nyelveket.
Válasz szanberg #8114. hozzászólásáraLehetne fejleszteni,ha körbe adnának egy gépet,és felírnák,mindenki tapasztalatait.Meglepődne a gyártó.
Mondjuk,mondják,nedvesbe emeld fel a lapkákat,mert bedugul.Most,17-es villáskulcs,és minden csoroszlyát egyesével végig jársz.
És mi lenne,ha egy központi karral,fel tudnám húzni a nyelveket?Vagy ezzel,központilag tudnék rugóerővel nyomást is állítani?
Válasz VDénes #8110. hozzászólásáraMert nincs is nagy jelentősége, viszont szivatni tud rendesen
Válasz Vadmalac #8109. hozzászólásáraNo várj én elsősorban a Kubota SD gépről írtam, ott a 4 méteres kerül annyiba mint a rad a 3 méteres meg jelentősen olcsóbb és akkor művelőút automatikád is van meg nagyobb magtartályod meg közonti adagolód, nemkell túrkálni aprómagot stb.
persze ez nem direktvető, viszont ezt meg arra írtam, hogy vásárlói szemszögből nézve ezek fontosabb szempontok 99%-ban minthogy többféle magot lehet egyszerre elvetni.
Válasz Mf-es? #8111. hozzászólásáraItt nem erről van szó szerintem, egy egyszerű pár mázsa vasból összelakatolt gép amin sokat fejleszteni nem lehet, vélhetőleg gyengéje sincsen főleg amíg 50-es MTZ húzza és nem 140-es gép 15km/h-val a valódi kötött földben.
Ezt a technotill csoroszlya viszi ami úgy tömöríti a magot a magárokba, hogy egyszerre bontja is a földet, ez egy frappáns megoldás valóban, ezen szerintem nincsen mit fejleszteni.
Ha komolyabb lenne a gép váza, lenne rajta egy legalább 10mázsás magtartály ebben az árban akkor olyan is jobban megvenné mégha csak 3 méter keskeny is, akinek kis-közepes nyugati gépe van meg egy kicsit több terület amin vetni kell. Ez csak fejlesztő szándékú hozzászólás volt.
Válasz VDénes #8110. hozzászólásáraMa jó a tömörítése,de holnap már nem.Feküdhetsz alá,és szerelheted át,mint a kombájnt gabonáról kukira.
És fizettél 3,5 millát.
Mai világba ez nem engedhető meg.
Válasz Vadmalac #8109. hozzászólásáraÉn csak a véleményemet írtam le és komolyan ha reális áron mérnék vennénk egyet belőle és használnám, vélhetőleg az előnyei végett.
De látod te sem veszel, nem rosszindulatból írtam, hogy nagyon nem fog pörögni az eladás
Válasz Vadmalac #8109. hozzászólásáraHány %-os árcsökkenése lesz egy RAD-nak,meg mellette,mondjuk egy co 4,vagy társai?
Nekem tetszik a rad,de nagy merészség egy új fejlesztésre kiadni 3-4 millát.Egyrészt azért,ma veszek egyet,holnap meg ugyan annyiért kapja más,egy kis fejlesztéssel,tökéletesítéssel.
Az egyik autógyártó mérnöke mondta,minden autó szériának,a végét kell venni,mert az a kiforrott tökéletes .
Rad-nál,mikor lesz a végső kiforrott széria?
Válasz Vadmalac #8109. hozzászólásáraTe milyen rendszert tartasz még hasonlóan jónak a RAD-hoz képest? Ez a tömörítés nagyon tetszik benne, más nagyoknál nem nagyon van ilyen megoldás.
Válasz szanberg #8100. hozzászólásáraAz általad említett Pöttinger vetőgépet itt hirdetik 11.800 euróért. A Mascar-t sem kapod meg ez alatt. Új gépekről beszéljünk, a használtakkal nem kell hasonlítani. Használt Rapid, CO, meg a többi hasonló van ennyi pénzért. Igen. Aki használtat akar kevesebb pénzért, az nem fog RAD-ot venni. De vannak, akik újat akarnak! Akkor senki ne gyártson új gépet, mert az drágább mint a használt? Az értelmesebb kisebb gazdaságoknak való 3m-es vetőgépek 3-3,5M Ft körül vannak. Ja meg van 3m-es rapid 12-ért, de ezt az árkategóriát ne is keverjük bele! Ebben a kategóriában szerintem teljesen jó árban van a RAD. Hagyományos technológiába is teljesen jól beilleszthető ez a gép, GEGE elég sok képet felrakott a maglehelyezésről, így nem paszírozza bele semmi más a magot. Ha pedig nem optimális a helyzet (nedves talaj, vagy kevésbé nedves talaj, durvábban rögös, mulcsos), akkor a RAD fütyörészve vet (mint te a CO-val), a többi meg elpattog a rögökön, a keréknyomba nem teszi bele, stb (Hasonló vételáron!). Ez ha nyugat-európai gyártó gépe lenne, 8M-tól felfelé kezdődne. (Lásd pl. Simtech T-sem) Én már meg is rendeltem volna, ha nem indultam volna már el más irányba közben. De még bármi lehet!
Válasz szanberg #8107. hozzászólásáraÉn ezért próbáltam érvelni már korábban kiegészítők gyártásában még nagyobb lenne az érdeklődés. Nem véletlen hozom fel a Yetter-t. 3,6-ér már vannak komoly jó állapotú nagyobb napi teljesítményű vetélytársai. Körbe mutogattam ismerőseimnek a képeket. Van ki gyárt is kisüzemi-szőlészeti vasakat. (bár már kiöregszik az öreg)Annyit mondott méterenként max 500 ezer. A csoroszlya és az elv hibátlan.
Válasz Netparaszt #8105. hozzászólásáranem nagygazdaságról írtam de tényleg megterhelő mert mint írtam többszáz hektár vetésre nem alkalmas ez a gép, próbálgatni meg elég luxus vagy arra is ,hogy 20 hektárt ezzel vetünk mást meg nem, mivel megvan olyan gép amivel lehet haladni is és legalább olyan jól vet bármilyen körülmények között. Ja meg persze a 6 méterest fele annyiért vettem mint egy Rad, mondjuk jó szerencsém volt.
Nem a gép képességeit kifogásolom vagy a benne rejlő lehetőségeket, de nézzük vásárló szemével a dolgokat.
A legtöbb ember nem akar többféle magot többféle mélységbe vetni. A legtöbb ember nem akar 2 hektáronként magot tankolni búzavetés idején a vetőgépbe. A legtöbb ember nem fog tarlóba vetni MINDIG mert nem is lehet mindig maradjunk ennyiben.
Szóval kisgazdának ami szeme előtt lebeg: pl egy Kubota vetőgép újonnan(=Kverneland Accord) szóval egy 3 méteres pneumatikus központi adagolású függesztett művelőút automatikával 0-350kg/ha kivethető magnorma lehetőséggel kb. 8000euró. Mechanikus pöttinger és társai szintén ennyibe fájnak.
Ezzel szembe kap egy olyan gépet amit otthon összedobok 200ezerből ami a vas részét illeti, jó rajta az ékgyűrűs henger meg a hajtóművek de egy kis 3 méteresért 3,6 millát csak nagyon elvetemült ember fog adni.
Válasz Netparaszt #8105. hozzászólására2,9: egy makulátlan rapid P. Itt hírdetik-ték. 2,5:4méters CO szintén makulátlan állapotba (monitorral-szakaszolóval.) Pont ezért fog valaki inkább módosítani egy meglévő vetőgépet. Ha ebbe az irányba indul.
Válasz szanberg #8100. hozzászólására Mit látsz a piacon, mennyiért vannak a hagyományos, szekrényes vetőgépek?
Lehet velük direktben vetni bármilyen talajállapotnál? Lehet velük többféle magfrakciót kijuttatni, eltérő mélységekbe, mulcsba vetve? Egyöntetűen csírázik utánuk a porba vetett mag vagy elhúzódóan?
Tudod mennyibe kerülnek a legolcsóbb direktvetésre alkalmas gépek?
Tudod, hogy ez a gép olyan kivitelben készül egyedileg, ahogy a vevő igényli?
Keményen megterhelő egy nagy gazdaság számára? 20 hektár búza ára?
Válasz Netparaszt #8096. hozzászólásáraEgyszerű a képlet. Meglévő gépparkból indulunk. Nem mindig makulátlan a takaró növényes vetés-annak a kelése. Ilyenkor ugye bár már a növény nem dolgozik 100%-on a teljes területen. Ezért azzal valamit kezdeni kell tavasszal. Grubber-rt. Amúgy a Yetter már túl lépett ezen..vagy a Great Plains. Egy egyszerű eke csoroszlyákat szerelt egy vázra a vetőelemek elé. Máris egy használható direkt vetőgépet csinált akár egy IH 6200-ból.És ez volna a lényeg. Hasznos kiegészítőket gyártani,a piacra.Mobillá tenni a meglévő gépparkot. Egy egyszerű Nodet vetőgép elé gyártok elővágó tárcsa tagot,és vetek a tarlóba. Ilyen egyszerű, és olcsó. Egy 3 méteres pötti nettóba olcsóbb mint a RAD. És jár hozzá monitor-szakaszoló. Ebből indul ki mindenki.
Válasz szanberg #8100. hozzászólásáraVigyàzz! Megint kihúzod a gyufát!
Válasz szanberg #8100. hozzászólásáraco
Válasz Netparaszt #8096. hozzászólásáraés ez a rozsosbükköny mire lesz jó? Aratódik majd jövőre? saját jószágnak?
Kíváncsi lennék de nagyon mit mutatna egy szója-búza-szója-búza vagy ugyanez csak repcével folyamatos direktvetés ezzel a géppel de ahhoz megkéne venni.
Viszont kuuvára drága. Hallod mindig írod, hogy a kis gazdáknak kis traktorok után.... Egy 3 méteres kis vetőgép 3,6+áfa az horror ezért az egyszerű vakaróért és ezen a fokozatmentes hajtómű sem nyom a latba érted.
Az a baj ezt kisgazda egy sem fogja megvenni, ha olcsóbbat írtál volna azt mondom vettünk volna egyet és kipróbáltam volna amit írtam de ez az összeg próbálgatni megterhelő de keményen nagyobb gazdaság számára is, pláne, hogy ezzel többszáz hektárt elvetni amúgy sem lehet szóval patthelyzet van.
Pont a fele lenne az az ár amiért kelne is el ilyen gép, mert az lenne reális erre.
Válasz VDénes #8095. hozzászólásáraA hátsó tárcsasor elé majd a henger befejezné. Szépen be lehet állítani a rövid tárcsát hogy akár 3-4cm mélyen is dolgozzon. Idén egy sima Lengyel RT-val kevertük be a zabot. Makulátlan lett a takaróanyag.Van egy Nodet granulátum adagoló a szomszédnak, nem használja. Abból megy majd a TR-retek. A tárcsára fabrikálva.
Válasz szanberg #8091. hozzászólásáraColban lehet szerintem a skálázója.De nem szóltam semmit,mert ki leszek fizikából okítva.
Válasz szanberg #8091. hozzászólásáraKipróbáltam működik...
Rengeteg fut a franciáknál, 3-6 m fronttartállyal használják mindenféle vetésre, repcére is.
Az elődöm is repcére használta...
Válasz Vinkó75 #8093. hozzászólására Lehetne, de mi volna a haszna? Pont az volna a direktvetés lényege, hogy minél kevesebbet bolygasson, minél több szalma maradjon a felszínen, még így is túl sokat mozgat számomra, túl sok a föld.

Egy jó takarás rengeteg vizet megspórol, de évekig tart felépíteni.
A direktvetett árpa után direktvetett szójába vetett rozsos bükköny egyébként így néz ki, harmadik ciklus 100% notill, nem kíván semmilyen művelést.
Szerintem amikor meg nedves a föld, akkor csak mancsolni lehet a tárcsával, szárazban meg felesleges tárcsázni, az plusz vízveszteség.
A széles szárnyakat alárakni a RADnak volna értelme, de ez is csak a bio gyomirtás miatt és megtúrná az is földet.
Válasz Vinkó75 #8094. hozzászólásáraCsak nem értettem mire gondolsz.
Hasonlóra mint a Biodrill? A henger elé szórva a magokat, de a tárcsa után?
Válasz VDénes #8090. hozzászólásáraVan a piacon pár vetőgép mit át lehetne alakítani szerintem. Én vallom, minél univerzálisabb egy vas, akár kapcsolható modulokkal, annál szélesebb körben használható.
Válasz Netparaszt #8092. hozzászólásáraFélre értettél, én fogalmaztam rosszul. Meglévő géppark kombinációval már univerzálisabb vasakat lehetne kombinálni. Pl a RAD vetőszekrénye kombinálható lenne egy rövid tárcsával.....pl.
Válasz Vinkó75 #8086. hozzászólására Miért kell a RADhoz vakaró vagy RT?
Válasz Agrárteenager #8087. hozzászólásáraÉn azt értem de 1 centire akkor sem lehet tárcsázni, haladsz a géppel a tárcsa mégha keskeny is billeg valamelyest van ahol hozzá sem ér a földhöz van ahol mélyebbre merül, eleve a talajfelszín sem egyenletes.
5-centi az a minimum amennyire lehet nagyon jó sima földben tárcsázni úgy ,hogy teljes felület be lesz takarva mindenhol.
Eleve a lapok csipkéi sokkal mélyebbek mint 1 centi.
Nem kötözködés csak annyi tényleg kivitelezhetetlen
Válasz Vinkó75 #8086. hozzászólásáraÉs milyen vető elemre gondolsz? Amit egy olcsó rövid tárcsára fel tudsz tenni?
Válasz szanberg #8085. hozzászólásáraAz egy jó választás.

Válasz Vinkó75 #8086. hozzászólásáraCarrier drillt nézd meg, egyszerű megoldani, Agrisem is használja azt a verziót.
Válasz szanberg #8084. hozzászólásáraAz alap egy függesztett rövidtárcsa, henger támaszt a hidraulikus harmadik ponttal állítom...
Válasz Agrárteenager #8081. hozzászólásáraSzámomra egy olyan vetőelem lenne a praktikus. Mit egy rövid tárcsára szerelhetek. Na az már érdekelne. Egy kis gazdaság egy Iván elé nettó 750-ért már kap egy RT-t.Arra egy vetőelem kb 1 milla max legyártva. Máris van egy univerzális vasam. De ha már egy meglévő tárcsára kell fabrikáltatni egy vasat, ismét kedvező az ár. Na így már valóban van egy "olcsó" alternatíva a kicsiknek. Nincs gondom a RAD-all,de így nem egy univerzális vas.Mellette nem árt ha van egy vakaró vagy egy RT legalább.Akkor bizony a számok már ugranak.
Válasz Mf-es? #8083. hozzászólásáraÉn épen ezért választottam a CO-t és ha újat vennék akármennyire is prontót akarna rámtukmálni az axis kolléga csakis 6méteres Sprintert hozatnék vele.
Válasz Agrárteenager #8081. hozzászólásárade amúgy tényleg, 1 centi mélyen nem is tudod járatni a tárcsalapokat, ezt én sem értem
Válasz Vinkó75 #8082. hozzászólásáraNem akarunk iszapba vetni,csak bosszantó,hogy egyik gép már nem tud vetni,a másik még kiválóan dolgozna.
És egy vetőgép cserénél,főleg,ha nem egy két millió,nagyon meg kell nézni mit vesz az ember.
Válasz Mf-es? #8078. hozzászólásáraJa kérlek itt mi "akarunk" éjjel nappal iszapba vetni. Az amcsi olyankor Vegasba linkel. Várja hogy száradjon a pálya.
Nem rég végzett egy bérarató csapat a szójával.Kérdésemre készséggel válaszolt a tulaj 3-4,5T/h-os anyagot szedtek.Kukoricát most kezdik. (South Dakota)most 15-18%-os vízzel szedik a kukoricát.Ha esik, lazítanak a képek alapján (nem kicsit)!
Válasz mtz1221 #8080. hozzászólásáraEzt komolyan kérdezed? Nem szeretnék fizikábol előadást tartani..
560-ás csipkés lapok vannak rajta...
Válasz Agrárteenager #8076. hozzászólásáraEgy centi mélyen ?? Hogy forogtak a tárcsák annyinál ??
Válasz Mf-es? #8078. hozzászólásáraHát akkor marad a kötény meg a Gazsi lova fogassal...

Válasz Vinkó75 #8077. hozzászólásáraEz mind beragadna.
Válasz JOSEY #8072. hozzászólásárahttps://www.youtube.com/watch?v=h3Y8Js2rp2whttps://www.youtube.com/watch?v=nPtH-p8_7rwhttps://www.youtube.com/watch?v=MVLaUVoJpHE Csak mi csinálunk ebből "problémát" !
Válasz Vinkó75 #8075. hozzászólásáraHét vége felé lesz búza...


Mustár volt a főpróba homokba egy centi mélyen..
Válasz Agrárteenager #8073. hozzászólásáraKépeket !
Válasz JOSEY #8072. hozzászólásáraÍgy van !
Válasz Sk Laci #8071. hozzászólásáraEzzel, most kel.
Válasz Vinkó75 #8069. hozzászólásárade itt deflektoros vetés va csak, a mulcsrétegbe csapódik a mag sor függetlenül
Válasz Agrárteenager #8068. hozzászólásáraEzel veted a búzát is, vagy csak a zöldtrágyát?