Gázolaj árak 639 Ft Benzin árak 650 Ft EUR 392.77 Ft USD 366.17 Ft CHF 401.28 Ft GBP 458.09 Ft

Fórum

A kezdet!

Létrehozta: kissmarton875 , 2021-11-25 20:05:56

Kedvencekhez Segítség

46 hozzászólás
#46 Radocz
2022-03-28 07:52:51

Válasz .Richard. #45. hozzászólására

A Mazda mióta műanyag?

Még a Trabant sem igazán műanyag.
A kezdet hamar véget ért.

Viszont a krumplit a héten ültetni fogom.
Valami javaslat?
smile cowboy

Nincs profilkép
#45 .Richard.
2021-12-04 21:15:18

Válasz mtz1221 #44. hozzászólására

De. Műanyaggal hordja tele a kertet. smile lol amugy nem ismerem de csak poén volt!!

#44 mtz1221
2021-12-04 21:04:31

Válasz .Richard. #41. hozzászólására
smile lolsmile lolsmile lol Jut eszembe volt itt régen egy Kémlelő nevű fórumozós barátod. Nem tudod mi lett vele ???

Nincs profilkép
#43 ND
2021-12-04 20:46:10

Válasz Radocz #42. hozzászólására

A kocsidra célzott...

#42 Radocz
2021-12-04 14:44:23

Válasz .Richard. #41. hozzászólására

Tegnap folytattam. Csak szerves anyaggal találkoztam.
smile cowboy

Nincs profilkép
#41 .Richard.
2021-12-03 04:36:12

Válasz Radocz #40. hozzászólására

A jobb oldalin. Van alatta kerék. smile lol

#39 Radocz
2021-12-02 23:18:27

Válasz .Richard. #38. hozzászólására

Melyik kupacban látható a szemét?
Segíts már, mert nem volt rajtam szemüveg!
smile cowboy

Nincs profilkép
#38 .Richard.
2021-12-02 22:37:49

Válasz Radocz #37. hozzászólására

Ilyen nyiltan lerakni a szemetet. A csarit még ok. Futora is van kereslet de az a sok műanyag az odabasz. smile nononosmile lol

#37 Radocz
2021-12-02 22:13:16

Válasz Gumóka #35. hozzászólására

Ma kezdtem.
1
2
33

A megérdemelt munka elnyeri méltó büntetését.
Első buktank

Első bukta.
smile cowboy

#36 mtz1221
2021-12-02 20:41:49

Válasz Gumóka #35. hozzászólására
Mutattam az asszonynak a videót így kell ezt csinálni, ne zaklassan engemet a 200m2-es kertjével a szántással ha lusta felásni. Azt mondta ha ilyen kis szemétdombokkal kellene tewle rakni az udvart, elmegy világgá. Én már elkezdtem a neki valót gyűjteni, csak nem jutok oda hogy csináljak párat.smile devil
https://www.youtube.com/user/okologiaiintezet/videos

#35 Gumóka
2021-12-02 20:19:42

Válasz Radocz #34. hozzászólására

Nekem az, mert van még mit csiszolni rajta, de ígéretes, főleg ebben a nagyon homokos kertbensmile laugh

#34 Radocz
2021-12-02 20:17:25

Válasz Gumóka #33. hozzászólására

A mulcs nem kísérleti.
Iván 2014 óta oktatja.

smile cowboy

#33 Gumóka
2021-12-02 18:39:06

Válasz naprin #30. hozzászólására

Azta...smile blink
Komoly "kis" írás!

Egyébként a mulccsal kisérletezek én is a konyhakertben itthon, van benne jövő, csak nekem még akadozva megy itt-ott, de nem hagynám veszni, csak rá kell jönnöm, itt hogy az igazi.

#31 baryll
2021-12-02 16:46:25

Válasz naprin #30. hozzászólására
Köszönöm szépen az írásodat! Nekem nagyon tetszett. (Mehetne nyugodtan akár a hírek rovatba is. Sokkal szívesebben olvasok ilyesmiről, mint a precíziós gazdálkodásról, vagy a talaj nélküli zöldségtermesztésről.)
Trágyát használsz a mulcsban. Öntöznöd kellet a vetett, ültetett növényeidet az idén, vagy anélkül is tudtál termést betakarítani? Az ország melyik részén gazdálkodsz?


Nincs profilkép
#30 naprin
2021-12-02 09:43:59

Válasz baryll #29. hozzászólására
Ismeretanyag: beleszülettem a termelésbe, akkora területen, ahol a gépesítettségnek még nem volt értelme, na meg más, EU előtti világ is volt, a lényeg, hogy a nagy kapálások közepette a poron kívül más is ragadt rám, testközelben voltam a folyamatokkal (ez persze nem tett szakértővé, csak nem fogalmatlan felhasználóvá). Egyáltalán nem azt akarom ezzel sugallni, hogy erre születni kell vagy bármi hasonló. Ellenkezőleg, épp az a jó a mulcsban, hogy ha mélységeiben nem érdekel és szerencsés vagy, alapinformációkkal is el tudod kezdeni. Ha mégszerencsésebb vagy és rögösebb az út az elképzeltnél, akkor tanulásra kényszerülsz közben. Soha, illetve csak a legritkább esetben hiszek abban, hogy prófétákat kellene követni, a kivétel itt Gyulai Iván, felkapott videói örvendetesek voltak, ritkán alakul értelmes dologból trend. Ha nem is mainstream, de ott van már a fejekben, ami mindenképpen jó. Mindig mondogatjuk, hogy eljött már a talajmegújítás, a mulcsolás ideje, de a gyakorlat szerint még toljuk kifele, kíváncsi vagyok mikor jön el ténylegesen. Éhezés vagy annak maró közelsége lesz itt a fordulópont, kiderül.

Tehát semmi különleges nem kell hozzá, józan logika és persze az nem baj, ha szembe jön. Mert ha szembe jön, akkor van esély felülírni a "piros traktor szánt" képet a fejben. Nálam már nem is emlékszem hogy volt, ott motoszkált részinfók szintjén amióta az eszemet tudom, majd egyszer csak rászántam magam, a pontos szikrára nem emlékszem már, szóval rászántam és megtettem, még a videók ismertsége előtt, szóval nem trend vezérelt. De aki annak hatására vág bele ma, hát az sem csinál rosszat. Gépek nélkül melós volt, kézzel kaszáltam, talicskával hordtam a füvet, a szalmát és nem is egyszer. Mindenképpen jó jellemfejlesztő az ilyen szintű direktkontakt a földdel, de nem állítanám, hogy ez az egyetlen üdvös út. Aki tud kaszálni géppel tegye úgy, akinek van abból bálája nyilván használja azt, hordja targoncával, nem unortodox az sem (teljesen szükségtelen elveszni a parasztromantikában), megvenni már nem feltétlenül költséghatékony.
A területet egyébként alaposan ki kell gondolni, mert később nem tudod sem egérrel áthelyezni 2 kattintással, sem nem tudod áttervezni mint az évelő növényt egy vetésforgó esetén. Ez fix történet. Ne kerüljön permetezett terület mellé a jövőben sem és hasonlók. Voltak, akik azért nem költöztek elmondásuk szerint, mert ott már kialakult a talaj. Hát ez is egy szempont.

Lehetne mondani, hogy az indulóinformációk megszerzése után az adott közegben levés és nyitott szemmel való járás elég, mert hát az infó úgy már úgyis szembe jön, de inkább a szűrőkről muszáj beszélni. Tűnhet ugyanis egy fb csoportban sokat írkáló elem szakértőnek, mégis képes a legnagyobb egetverést beleküldeni a közösségbe és ha nem tud disztingválni az olvasó, akkor pingpong labdaként követi le alkalomról alkalomra, mikrotrendről mikrotrendre a hülyeséget. Tudni és akarni kell gondolkodni, sok esetben teljes paradigmaváltásra van szükség: fogyasztói triggerelhetőségből, birkaüzemmódból való teljes kijövetel, célok megreformálása, helyes célok megfogalmazása. Van, aki képes és hajlandó erre, van, aki nem.

Aki pedig hathatós és hosszú távú segítésre adja a fejét, annak meg azt érdemes mérlegelnie, felmérnie, hogy kibe érdemes fektetni. Nem feltétlenül egyértelmű és mutatja meg magát az elején, hogy ki alkalmas erre, s ki nem (ő maga meg laikusként, a start előtt mégúgy nem tudja, csak azt tudja, hogy akarja a kívülről szimpatikusnak ható dolgot). Rutinnal nyilván javul ennek megbecsülhetősége ennek is. Tudom, ez dagályos okoskodásnak hathat most egyesek szemében és látszólag elkanyarodok a témától, de higgyétek el, hogy annyi, de annyi, egyébként simán megspórolható tévutat láttam már, hogy muszáj ezekre kitérni.

Fontos, hogy ne Szabó Péter vagy egy nagyáruház szlogenjei csengjenek a fejben, hanem példának okáért Gyulai Iván a mulcsolásra erdővel való párhuzama (hogyan is működik a mulcs és miért úgy és miért az a jó nekünk a természetet lemásolva). Olvasgatva az itteni hozzászólókat alapvetően nem hinném, hogy probléma lenne a különbségtétel, de kikívánkozik belőlem. Ugyanis a mai, átlagos lakosba beérkező ingerek közül pontosan ugyanolyan szintű lózung a föld előremutató művelése is, mint akármelyik más, aktuális agymenés az élet bármelyik területéről: nem tud különbséget tenni, s ami rosszabb, hogy nincs is arra kondicionálva, hogy különbséget tegyen, így nem is fogja érdekelni a mögöttes, a miért, csak megy előre. És persze szakmabeliek között is megy a vita, hogy mégszebb legyen a történet.

Ha viszont affinitás akad és a permakultúra mozgat valakit, nagy anyag áll rendelkezésre. Ha minden folyamatra és azok összefüggéseire, egymásra hatásokra, biokémiával leírhatóan kíváncsi vagy, sok évre előre megvan a program. Ha röviden kellene leírni, a miértek kereséséről egy komplex rendszerben szól ez a műfaj A miértek márpedig tudnak fontosak lenni, ha enni szeretne az ember. A hiánygazdaságra emlékeznek még páran, van, aki a háborúra is. Szokásokat, előrelátást generált, amik mára kikoptak a közgondolkodásból. Biztonságosabbnak tartom ezeket a technológiákat, gondolkodásmódot leporolni és karnyújtásnyi távolságra téve készenlétben tartani. Volt egy féléves időszak, mikor kizárólag a konyhakertre voltam utalva. Szoros kapcsolat alakult ki és tanulságos volt, sokat adó.

A gyomról: iszonyatos küzdelmek mentek itt a konyhakert szintjén parlagfűvel is, meg mindennel is, abszolút reménytelennek hatott, képes az ilyen az utolsó energiákat is kiszivattyúzni az emberből (nem szabad magad átadnod neki), de a forgatás megszüntetésével ez megszűnt, csodásan meg. Az iszonyatos faktor azért jött be, mert nem szántanak körülöttem, nincs termelés, nincs vegyszerezés sem, kaszálók vannak - meg szél. Nem szabad szétdúrni sem a fentebb tanyázó bacikat, sem a gyommagokat felszínre hozni, helyezkedjen csak el mindegyik szépen magának, mint al- és felvilági elemek - eredendően tudják a helyüket, ne bolygassuk amit nem feltétlenül szükséges.
Láttam olyat is, hogy egyértelműen gondosan művelt közegben, szabályos sorokban libatop termett. Azt mondjuk a mai napig nem értem egészen, mégha módjával ehető is. Nem nyomott el semmit, hanem konkrétan nem volt más növény. Mindez majd' 1 hektáron volt jelen.

#29 baryll
2021-12-01 11:21:02

Válasz naprin #26. hozzászólására
Az szuper, ha nálad működik a mulcsban való gazdálkodás. Honnan szerezted a hozzávaló ismeretanyagot? (Talán a topik nyitója is profitálhat belőle.)
Ellenőrzött biotermelő a bácsi évtizedek óta. Bárcsak itt tartana az egész ország. Egy olyan biotermelőtől, kistermelőtől, aki saját maga is azt fogyasztja amit termeszt és árul (és ilyen igen szép életkort is megélt), én sokkal nagyobb bizalommal veszek bármit, mint mindenki mástól és ez szerintem nem feltétlenül függ össze szorosan az üzemmérettel. Ismerek ilyet is, meg olyat is. Egyébként pedig osztom a leírt véleményedet a témával kapcsolatban. Másként kellene tekinteni a mai "modern" embernek a körülötte lévő világra.
Itt ahol lakom, a körülöttem élők intenzíven szórják a méreganyagokat a környezetükbe. Na ők az igazán megélhetési gazdálkodók. Semmit nem ennék meg abból amit előállítanak. Őszintén sajnálom azokat a néptömegeket, akik kényszerűségből csak ilyen termékeket tudnak beszerezni maguknak, családjuknak. Az arányok aggasztóak, elszomorítóak. Meg kell nézni mik vannak túlsúlyban a boltok polcain.

Nincs profilkép
#28 Sk Laci
2021-12-01 10:48:37

Válasz baryll #23. hozzászólására
Gyümölcs zöldség bióban részemről rendben.
De amikor a szántóföldi kultúrák mennek bióban, ahol a gyomtól nem látszik a kultúrnövény, az már nincsen ínyemre. A megtermelt gazmagokat a szél, vagy az árvíz továbbszállítja, így kapok belőle én is. Ilyenkor vágja ki nálam a biztosítékot, amikor a mások által megtermelt gyommag nálam kel ki. smile cursing
Másik dolog a bio töktermesztés. Ha-onkénti tökmennyiség megszámolására elég az egyik kezed. És ezek vannak támogatva.
A gyomterjedés meggátlásáról szólló törvény meg le van sajnálva.smile thumbdown

Nincs profilkép
#27 Sk Laci
2021-12-01 10:38:30

Válasz naprin #20. hozzászólására
A pincét idén nyitották meg, a fogadói -étkezési és szállási részt úgy szintén, ha jól tudom augusztusban. Éveken keresztül termelik a szőllőt tisztán eladásra - bióban. Ha jól emlékszem akkor 20 ha-on. Igy az elmúlt években biztosan nem a vendéglátásból éltek. Van még szántőföldi növénytermesztés az úgyszintén bióban van nyomva. De hogy mennyi Ha, azt nem tudom.
Úgymond itt minden faluban van ilyen szőllészet, de hogy azok fel e dolgozzák vagy eladják, azt nem tudom.
Nekem is van szőllő kicsike 5 ár területen, odaadtam a szomszédomnak ingyen használni, mert nekem nincsen rá időm.

Nincs profilkép
#26 naprin
2021-12-01 10:16:19

Válasz baryll #25. hozzászólására
Igen, van itt 250 m2 mulcsolt terület, egyesek ettől is kiakadnak, nagynak tartják, majdhogynem feleslegesnek, pedig egyáltalán nem az. Tradicionálisan satnya a paprika, a karfiol az alapverzióban, mulcsban ezek is észrevehetően jobban teljesítenek. Nyilván szól ez a végeredményről, élvezeti értékről, beltartalmi értékről, de ugyanannyira szólnia kell a fenntarthatóságról is. Megélhetési termelés esetén mindig szkeptikus vagyok, általában félmegoldások születnek bio címszó alatt: a mennyiségnek és egyenletes minőségnek való megfelelés miatt csorbul az eredeti filozófia, deformálódik a kivitelezéstechnológia. Nem tudjuk mi van a fólia alatt, miket és hogyan tesz a végeredményért, bár nem tudom mennyire mentetek bele (a fóliával nincs komoly baj egyébként, a papírdobozból lett takaróelemekkel már több). Nem azt állítom, hogy nem léteznek becsületes biotermesztők, de csodák nincsenek, marketing duma és sajátérdek annál több. Eltérő mennyiségek különben is eltérő megoldásokat kívánnak (háztáji tötymörgés/önellátás <-> piacra szánt, már-már nagyüzemi).
Személy szerint azt vallom, hogy a diverzitás és a hosszútávon való gondolkodás-tervezés ami használni tud, meg hogy minél kevesebb minden jöjjön birtokon kívülről, minél kevesebb kívülről bevitt energiával érjünk célt. Ezzel nem univerzális dogmát szeretnék lefektetni, egyszerűen ebben hiszek.
A helyes termesztés mögött helyes szemléletmód van, ami a fókuszt az emberről, az énről a természetre helyezi át: nem kártevőnek látjuk a rendszer többi, élő elemét, hanem megértjük, hogy mi csak a lánc egyik eleme vagyunk és kinyerjük amit lehet, de nem elnyomással-vegyszerrel, görcsösen, hanem megfelelő párosítással egy konyhakertben például és persze le is lehet hajolni. Csak lazán, légiesen. Persze ezt mondani könnyebb, mint folyamatában megtenni.

#25 baryll
2021-12-01 08:48:46

Válasz naprin #24. hozzászólására
Te csinálod a mélymulcsot? Nálam az idén az aszály szinte mindent kinyírt. Az általam említett biogazda többségében fóliás takarással termeszt. Jobbnak tartja mint a szalmás takarást. Kissé most elbizonytalanított engem a helyes termesztési technológia kiválasztásában. A terményei nagyon meggyőzőek voltak. Szín, íz, illat nagyon a helyükön minden portékájánál.

Nincs profilkép
#24 naprin
2021-12-01 08:22:10

Válasz baryll #23. hozzászólására
3-400 négyzetmétert minimum érdemes lenne mélymulcsnak alávetnie. Hosszú távú befektetés, de a legértelmesebb felhasználás mind közül, könnyen belátható.

#23 baryll
2021-12-01 07:51:14

Válasz kissmarton875 #1. hozzászólására
Ha jót akarsz a világnak, magadnak, családodnak, akkor bio zöldségben, gyümölcsben, stb. (esetleg állatokban) gondolkozz. A hétvégén egy ilyen kistermelővel volt szerencsém ismét megismerkedni. Nagyon nagyra értékelem az ilyen emberek munkáját, a világhoz való hozzáállásukat, szellemiségükett.
Nem kis feladat, kihívás a biozás ma a világban, de nagyon tisztességges életvitel, életmód. A szóban forgó illető évtizedek óta egy adott területet használ és nem akar száz hektárokat bitorolni. Nagyszerű érzés ilyen jóravaló emberekkel megismerkedni. Ők még szívesen át is adják a szakmai tudásukat a téma iránt érdeklődőknek, nem úgy, mint az újgazdag földesuraink akik csak úgy kikandikálnak a terepjáróikból.

#22 medikus
2021-12-01 07:45:42

Válasz Gumóka #6. hozzászólására
Legalább nem lopják!smile lolsmile lolNe felejtsd ki az apát,a nők közül!smile sweatdrop

Nincs profilkép
#21 naprin
2021-12-01 07:18:36

Válasz Sk Laci #18. hozzászólására
Egyébként bocs, nem akartalak letámadni. Természetesen létezik az a szőlőmennyiség, amikor van értelme feldolgozatlanul eladni, de ahogy írták előttem is, nem önmagában működik az sem, jellemzően azon a szinten nem önálló folyamatként szokott funkcionálni, mint rentábilis elem.

Nincs profilkép
#20 naprin
2021-12-01 06:59:41

Válasz Sk Laci #18. hozzászólására
Nyilvánvalóan akkor a vendéglátásból élnek meg, nem? Nem pedig a szőlőből. A bor csak szerencsésen passzol a profilba, egy jó plusz. Vendéglátásra lehet felvenni támogatásokat szépen. Rizikója persze van. Halálom, mikor elveszünk a frázisokban, a fals tanácsok, torzított valóságok meg záporoznak, a történet elemei pedig összemosódnak.
Ez a szépen megélnek belőle rendszeresen elhangzik disznókra, különféle gyümölcsökre és jellemzően mindenre, ami már kifutott vagy kedvezőtlen gazdasági környezet övezi és tényleg nem érdemes beléjük fogni. Külön kedvencem, mikor valaki kapcsolatban áll a helyi iskolával és naponta hordja a moslékot, netes fórumokon meg nagy hangon híreszteli, hogy mennyire megéri a disznó és még ezer példa van arra, hogy milyen szinten tud találkozni a másokon keresztül való önigazolás/félrevezetés és álszentség, öncélú dicsekvés. Ilyenkor egyéni sikernek könyveli el és az ország egészére is leképezi saját helyzetét, burkoltan tömjénezve saját "tehetségét". Nem azt mondom, hogy most te csináltad ezt, csak beugrott ez az archetípus és nem akarom, hogy bárki félrevezetődjön álmokkal egybevágónak tűnő hangzatosságok mentén. A remény alapos körültekintés nélkül rossz tanácsadó, nehogy hitelspirál legyen belőle (láttam már ilyet, kis terület esetén is, utólag erősen ott volt a "nem kellett volna" faktor).

A lehet piacozni-t is könnyű elhinteni a képernyőre. Ahhoz kell furgon, infrastruktúra minden értelemben, egész embert kíván és keserves menet, mellékesként művelve örülni lehet a nullszaldónak. Ilyen kaliberben legjobb megoldás, ha felcsap valaki közösségi kosár-ellátónak. Ha nagyon erős az eszme, rentábilisnak fogja látni, egyébként nem feltétlenül az. Függ nyilván a helyi viszonyoktól, van-e közösség erre épp alakulóban, lehet-e ilyen közösséget alakítani, esetleg beszállni már meglévőbe, de a közös ló és a túros hát esete is fennforoghat. Ha a kihasználtság a fő cél és nem érdemi pénzt remél a tulaj, akkor akár betudható működő opciónak is.

Talajtípusról nem esett szó. Sokszor van az, hogy nem éri meg szezonról szezonra felturbózni a termőhelyet, nem hozná vissza az árát, bőven nem. Sokszor van az is, hogy munka, élet mellett sok, de önmagában kevés, ahogy Gumó igen jól megfogalmazta. Nagyon frusztráló tud lenni nézni egy kihasználatlan szántót, én tudom. A törekvés persze érthető, de nem mindig olyan a csillagállás, hogy értelmesen járatni lehessen a területet.
A szedd magad akciók korunkban is léteznek még, ezt tudom elképzelni egy járható útnak még. A piaci árnál alacsonyabban, de megspórolva az utaztatást, plusznyűgöket helyben fogadhatod a vásárlókat - mindenki nyer (csak nehogy nyitvatartási időn kívül is kedvet kapjanak).

Lopás-őrzés: nem tudom, hogy milyen arányban van a lakhely körül a termőföld az országban, én azt látom, hogy ritka a lakhelyet körbeölelő megoldás. Ez az egyetlen reális elrendezés, amit érdemben lehet őrizni. Minden más illúzió vagy szerencse kérdése (de leginkább veszteség).

#19 Agronomus
2021-11-30 22:31:04

Válasz Sk Laci #18. hozzászólására

Azt úgy el is hiszem,hogy feldolgozással és vendéglátással tudnak lépni 1ről a 2re.....én arra gondoltam,aki kizárólag szőlőt termel....itt a 20-30 kilométeres környéken ennek nagy hagyománya van/volt,de lassanként szépen kezd átalakulni a termelési struktúra

Nincs profilkép
#18 Sk Laci
2021-11-30 22:00:28

Válasz Agronomus #16. hozzászólására
Tudom, hogy régen többet hozott a konyhára, de jelenleg is termelnek szőllőt eladásra felénk, és jól megélnek belőle. Csak valamit jól csinálnak, mert tudnak fejleszteni, és nem kis összegekben. Gyönyörü pincészetet hotellel épitettek fel. Idén volt szerencsém megtekinteni, tényleg szépen megcsinálták. Szőllőnek egy kevés részét feldolgozzák bornak, hogy tudjanak saját termésből származó bort kínálni a vendégeknek.

#17 Gumóka
2021-11-30 21:33:34

Válasz Maszek Zs #15. hozzászólására

Nálam se véletlen maradt a szőlő, meg lettek gyümölcsfák...smile laugh

Itthon meg a konyhakert se kicsi, ez minden mást ellát, főleg már tudom locsolni is, mert ez is jó homok. A saját igényeinket bőven ellátja ez a 350nm.
Ebbe most epret tolom a silányabb felébe, azt is ki lehet főznismile sweatdrop

#16 Agronomus
2021-11-30 21:27:25

Válasz Sk Laci #11. hozzászólására

Szőlőnek akkor va értelme,ha fel is tudja dolgozni....lassan 15 éve ugyan annyi az árúszőlő ára idén is 100 forint bruttóért vették kilóját.... xar és .... langyos elegye az egész ágazat jelenlegsmile sweatdrop


Moderátor által módosítva: 2021-12-01 04:56:38

#15 Maszek Zs
2021-11-30 21:23:52

Válasz Gumóka #6. hozzászólására

Itt egy csávó ültetett 1ha de ő pálinkát főz belőle. Legalábbis a helyi TV-nek azt nyilatkozta.smile sweatdrop

Nincs profilkép
#14 .Richard.
2021-11-30 21:21:59

Válasz kissmarton875 #1. hozzászólására

Én gondolkodtam Karácsonyfa árusítással. De a területek nem légvédelmi ágyuval biztosítottak igy tartok attól, hogy mikulásra ellopnák ami megnől benne vágásig.
smile wacko Egy hektáron már lehetne 3 részben is . Így egy idő után folyamatosan lehetne árusítani nem fogyna ki. Probléma az őrzés meg eleinte a gyomok.

#13 Gumóka
2021-11-30 21:19:13

Válasz Sk Laci #11. hozzászólására

Van szőlő, az egy másik kisparcella, dédszülei örökség. '38-ban telepítették. Igaz 1/3 része szőlő már csak, annyiból csinálok bort azért van csak, meg azért csak generációs örökség. Többi része már gyümölcsfa.

Nincs más bajom egyébként, csak a szántókkal együtt ez a két kisparcella majdnem csak púp, megélni kevés, főállás mellett meg majdnem sok, ha még hozzáveszem a háztáji állatokat is. Sokszor a 24 is kevés.

Tehát mindenképp alacsony munkaigényű növény kell, de azért legyen eladható is. A kialakítás meg gépesítéshez készüljön.

Nincs profilkép
#12 Földönfuto
2021-11-30 21:11:25

Válasz Gumóka #5. hozzászólására
A németeknél már legális lesz,oda kell elsózni.

Nincs profilkép
#11 Sk Laci
2021-11-30 21:07:26

Válasz Gumóka #10. hozzászólására
Akkor megértelek.
Szőllő? Könnyebb szedni-szüretelni.....

#10 Gumóka
2021-11-30 21:00:38

Válasz Sk Laci #8. hozzászólására

A locsolás sarkalatos pont, a talaj a legjobb lenne.
Így marad a tövis, főállás mellett így sem egyszerű nekem a "paraszti" élet, időben főleg.

#9 Gumóka
2021-11-30 20:58:19

Válasz Sk Laci #7. hozzászólására

3 ex BV-s kollégám van, inkább enném a hazait vacsira...smile sweatdrop

Nincs profilkép
#8 Sk Laci
2021-11-30 20:58:15

Válasz Gumóka #6. hozzászólására
Gyökérzöldségféle sikeres lehet benne.......

Nincs profilkép
#7 Sk Laci
2021-11-30 20:57:06

Válasz Gumóka #5. hozzászólására
All inclusive biztosítva, és még fizetni se kell érte.

#6 Gumóka
2021-11-30 20:56:49

Van egyébként egy gyenge homok kisparcellám, eddig kaszálgattam a füvet rajta, én most tavasszal megrakom homoktövissel

#5 Gumóka
2021-11-30 20:55:20

Válasz mtz1221 #4. hozzászólására

Pár évig nem lesz gondja albérletre...smile laugh

#3 Gumóka
2021-11-30 20:19:47

Válasz kissmarton875 #1. hozzászólására

Kezdésnek az almát metszeni és lemosózni tavasszal.
Ja, papírok! Hogy hivatalos legyél.

1 hektáron pedig én kertészeti kultúrában gondolkodnék, itt akár 50 féle növényt is vethetsz. Lehet piacozni stb.

Napszámos legyen, ez nehéz ügy, na meg a bürokrácia...

#2 apuci
2021-11-30 20:14:40

Válasz kissmarton875 #1. hozzászólására

Ha komoly bevételt akarsz akkor nagy kézimunkaigényű növényeket kell termelj,gondolok itt zöldségfélék, szamóca, dinnye,csemege kukorica stb....

Nincs profilkép
#1 kissmarton875
2021-11-25 20:05:56

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni azzal kapcsolatban, hogy bő 1 hektár szántóföldel rendelkezem valamint egy 2500 nm-es gyümölcsössel! (alma)
50es mtz, eke, kombinator, tárcsa van hozzá!
Milyen irányba induljak el hogy jövedelmező legyek, továbbá hogy tudjam gyarapítani a földterületeimet?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Támogatott tartalom
Pályázni és nyerni reális projektekkel – 1. rész
Támogatott tartalom
Így lehet igényelni a húshasznú szarvasmarha állatjóléti támogatást
Így lehet igényelni a húshasznú szarvasmarha állatjóléti támogatást
A kérelmeket 2024. június 3. napjától 2024. július 3. napjáig kell benyújtani.
John Deere SF6000 RTK antenna 4G modem
John Deere SF6000 RTK antenna 4G modem

3.000.000 Ft

LEZ-2 szárzúzó
LEZ-2 szárzúzó

1.350.000 Ft

MERCEDES BENZ E220
MERCEDES BENZ E220

5.300.000 Ft

Csirke vörös vegyes hasznú előnevelt 4 hetes eladó
Csirke vörös vegyes hasznú előnevelt 4...

900 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]