Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356 Ft USD 308.93 Ft CHF 387.45 Ft GBP 411.69 Ft

Fórum

Kukorica várhatóan........!

Létrehozta: Mitya , 2008-07-06 22:30:48

Kedvencekhez Segítség
25517 hozzászólás
Nincs profilkép
#18717 Sz_Pisti
2020-06-11 06:37:41

Válasz Mtz 550E #18713. hozzászólásáraÉn szoktam a kis kukoricát is lombtrágyázni, szórd le+kultivátor

Nincs profilkép
#18716 später77
2020-06-10 23:24:44

Válasz otis #18707. hozzászólásáraA keresztesvirágúak gyökérzete által termelt ciánsav is közrejátszik, nem? Mérgező mivolta mellett - tudtommal - csírázás- és növekedésgátló hatása is van.

#18715 bandigh
2020-06-10 22:52:48

Válasz mtz1221 #18712. hozzászólásáraAhol kiadagolja, ugyanannyit szór mindegyik, attól hogy hosszabb csövön megy, még nem válozik a mennyiség. Szerintem sima vetőgép cuccokból is lehetne egy jót csinálni smile sweatdrop

Nincs profilkép
#18714 Bigyófelügyelő
2020-06-10 22:14:53

Válasz Mtz 550E #18713. hozzászólásáraNe aggódj! Elég sok ember küzd ilyen gondokkal! Nálunk még rengeteg beragadt kukoricát látni! Igazából nem volt eső sokáig, nem tudta még a műtrágyát sem felfelé venni, na meg hát hideg volt! Most hogy eső is volt bőven, meg jönnek a 25-28 fokok szemmel láthatóan nőnek...persze akinek most van 3-4 levélben az nem tudom ősszel milyen vízzel takarít majd be és mikor..egy korai dér érdekes dolgokat tudna csinálni!

Nincs profilkép
#18713 Mtz 550E
2020-06-10 21:31:52

Nektek próbálnak megfelé indúlni a Dekalb kukoricát? Mióta megfagyott azóta csak vegetál? Növénykondicionáló nagy része földre megy mert nincs levélfelület? Így lenne hatása?

#18712 mtz1221
2020-06-10 19:59:05

Válasz blsjela #18709. hozzászólásáraÉn is akarnék az enyémre egy központit csinálni hogy egy biggel beleférjen,Csak a csövezésen aggódok.A mostani kis 100 kilósok nagyon egyenletesen szórnak,de mindegyik csöve egy hosszú és állású is.

Nincs profilkép
#18711 Bálint1989
2020-06-10 19:48:49

Válasz ME109G14 #18710. hozzászólásáraAz elég jó felénk 46-ot adnak jövő évi szállítással. smile thumbdown

Nincs profilkép
#18710 ME109G14
2020-06-10 19:16:28

Pannon etanol nedves kukoricára 43500ért kőt oktober 15 szállittás után 28 vizig 14.5 százalékra visszaszámolva Mai ajánlat ez száritottra visszaszámolva kb 49000 50000 ft tonna ELGONDOLKODTATÓ??? Semmi más levonás nincs 10napra fizettnek

Nincs profilkép
#18709 blsjela
2020-06-10 12:52:53

Válasz mtz1221 #18697. hozzászólásáraEzt sosem néztem. Pár tiszed ms a kífólyási idő különbség. De most lemérem hogy mennyi lehet 10 tekerésnél a középső és a szélső között a különbség .

Nincs profilkép
#18708 Sk Laci
2020-06-10 09:35:28

Válasz otis #18707. hozzászólásáraNálam tavaly a kukorica repce után ment. A tavalyi szárazságot nézve, és hogy lemosott partoldalon a kukorica 9 T/ha adott tisztán számlázásra. De ez lehet fajtafüggő is /lilulást illetően/.

#18707 otis
2020-06-10 08:24:44

Válasz sirhanzoltan #18689. hozzászólásáraHa jobban belegondoltok, a meghagyott repce árvakelés is rendesen be tud lilulni egyes helyeken augusztusra. Korábban már mások is, és én is leírtuk, a Syngenta vizsgálta is több helyen, hogy a keresztesek nem kolonizálják a mikorrhiza gombákat, míg a kukorica nagyon igényelné ezt a kapcsolatot, így ha az elővetemény mondjuk repce, de lehet bármi más keresztes is, akkor a kukorica ha nem is mindig látványos tünetekkel, de negatívan reagál erre, ami sajnos mázsákban mérhető veszteség. Nyilván, erre is vannak ellenpéldák, mint minden másra, de ezek igazolt eredmények.

Nincs profilkép
#18706 gcastle
2020-06-09 21:59:06

Válasz erni #18684. hozzászólásáraOtt gyengébb volt a raps...

Nincs profilkép
#18705 gcastle
2020-06-09 21:56:12

Válasz sirhanzoltan #18704. hozzászólásáraAkkor csak nem írtam nagy hülyeséget repce előveteménnyel kapcsolatban...

Nincs profilkép
#18704 sirhanzoltan
2020-06-09 17:33:48

Válasz sirhanzoltan #18703. hozzászólásáraItt a kép, jobbra búza, balra repce elővetemény. Vetőmag P9903

Nincs profilkép
#18703 sirhanzoltan
2020-06-09 17:31:07

Válasz Földönfuto #18702. hozzászólásáraBele van írva az a meleg, tessék figyelmesen olvasni. :)

Nincs profilkép
#18702 Földönfuto
2020-06-09 08:56:24

Válasz sirhanzoltan #18689. hozzászólásáraA meleget kifelejtetted.A meleg és a 15mm az igazi csodaszer,a lombtrágya ilyen rövid idő alatt nemigen hat,ráadásul nincs lombfelület,80%-a a földön végzi.

Nincs profilkép
#18701 sirhanzoltan
2020-06-09 04:45:14

Válasz medikus #18692. hozzászólásáraEzt nem én magyarázom, ez egy idézet egy cikkből. Én a hideg, szél és csapadékhiányra fognám az egészet. Jött egy kis eső, kettő nap meleg és duplájára nőtt. Most megint ordít a szél és 18 fok van. Szenved és ennyi.

Nincs profilkép
#18700 t.peti
2020-06-08 23:05:34

Érdekes dolog ez a lilulás.
Repce földben a dekalbnak semmi baja, ahonnan a Pio ment rögtön lilul.
Ugyanez búza elővetemény esetén is fennáll.
És a repce előveteményben szebb, nagyobb a kukorica mint a búza utáni területen.
Más években ez fordítva szokott le ni, a Dekalb-ok szoktak lilulni a Pio-k nem.
Ezért szoktam nagyobb táblákat felesbe vetni, mert mindig adódik valami eltérés a hibridek között, így kézzel foghatóabbak az eredmények.
P9415 és DKC 4943 van vetve.

#18699 Apáé
2020-06-08 21:17:05

Válasz erni #18698. hozzászólásáraNem csak a repce föld az oka!
Elég extrém szar idö volt. Ha esett is pár mm esö,azt rögtön felszáritotta a szél.
Egyébként mind1 mennyi foszfort dobálsz ki,mert vannak olyan kukorica fajták amiken,akkor is meg fog jelenni a lilulás.
Nem csak a foszfor miatt,hanem a stressz jele is. De hát ilyen rossz idöben ez nem csoda. Csapadék eddig alig volt,de a szél az fujt.
Idén még olyan fajta is belilult amit még soha sem láttam,pedig azok a földek rendszeresen kapják a szerves trágyát és az alaptrágyát.

#18698 erni
2020-06-08 20:19:00

Válasz sirhanzoltan #18689. hozzászólásáraMi repce után mindig kukoricát teszünk kb 4 éve. Volt hogy megállt, vagy gyatrán fejlődött de ilyen gyenge mèg nem volt.
Van benne valami amit mondasz mert tavaly 4 t volt a repce. Tavalyelőtt meg majdnem 5 de tavaly nem sínylette meg ennyire kuki, mert legalább meleg volt némi esővel.

#18697 mtz1221
2020-06-08 20:06:20

Válasz blsjela #18672. hozzászólásáraCsövek amin a műtrágya megy ki,hogy ennyire változó szögű/hosszúak,mennyire dobnak egyforma mennyiséget ?

#18696 medikus
2020-06-08 19:57:44

Válasz robert.cserepes #18695. hozzászólásáraNem szeretnek ilyet téríteni!!smile cursing

Nincs profilkép
#18695 robert.cserepes
2020-06-08 19:46:00

Válasz medikus #18694. hozzászólásáraSokra magyek vele! Több millió a károm

#18694 medikus
2020-06-08 19:43:08

Válasz robert.cserepes #18693. hozzászólásáraMajd adnak egy rövid tenyészidejűt!Szerintem!smile cursing

Nincs profilkép
#18693 robert.cserepes
2020-06-08 19:37:05

Válasz medikus #18691. hozzászólásáraIgen! Már vizsgálják az ügyet hogy mi a szar van! De nem vagyok egyedül mert már többen is jelezték. Csak azt nem tudom hogy mi lesz velem mert 50 hektár van így mert hogy ebből a kukiból paszuly se lesz a biztos!

#18692 medikus
2020-06-08 19:34:00

Válasz sirhanzoltan #18689. hozzászólásáraAz árpa utánit mivel magyarázod?smile nonono

Nincs profilkép
#18690 robert.cserepes
2020-06-08 19:26:44

Kiderült hogy miért csak bokáig ér a kukoricám!a vetőmaggal van probléma.dkc 4943 valamilyen genetikai probláma! Járt már valaki így?

Nincs profilkép
#18689 sirhanzoltan
2020-06-08 18:04:39

Válasz apuci #18686. hozzászólásáraEgy kis magyarázat a repce utáni kukoricáról. Én is ebben a cipőben járok. Most kapott egy Yarás lombtrágyát és már három nap elteltével és persze 15 mm esővel elkezdett fejlődni. Már több éve teszek repce után de ilyen extrémen még nem volt soha megcsűnve mint az idén.

"Most azonban egyre többször találkozhatunk olyan helyzettel, ahol repce után kukoricát vetnek a következő esztendőben. Magas repce terméshozam esetében számolni kell azzal a jelenséggel, hogy a talaj (felvehető) foszforkészlete kimerül. Tulajdonképpen bármilyen növény követi a repcét, ha az elővetemény termésátlaga magas volt, akkor a repcét követő kultúra szenvedni fog a foszfor hiányától. Kukorica esetében azonban ennek a foszfor hiánynak jellegzetes tünetei vannak. Kelést követően a kukorica lilás-antociános színt ölt, és "gyatrán" fejlődik. Ha megkapja a megfelelő foszfor utánpótlást, akkor idővel elnövi ezeket a tüneteket, de később sem valószínű a rekord terméshozam."

#18688 Gatti
2020-06-08 17:22:19

Válasz erni #18680. hozzászólásáraA forgókban nekem is van mindenféle méretű kukorica, van amelyik most kelt ki, van ami pár hete és van ami már több mint hónapja :D Szerencsére a tábla 90% a kikelt és olyanok mint itt a képen a nagyok.

Nincs profilkép
#18687 blsjela
2020-06-08 16:55:38

Válasz erni #18680. hozzászólásáraLehet valamelyik vegyszer maradék nem tetszik a kukoricának.

#18686 apuci
2020-06-08 15:16:08

Tavaj volt repce meg búza után is, a búza után egy kicsit gyengébb volt, igaz volt ESŐ is! smile wink

#18685 erni
2020-06-08 15:08:08

Válasz JD 6150r #18681. hozzászólásáraFolyékony starter a magárokba a terv jővőre.

#18684 erni
2020-06-08 15:03:38

Válasz gcastle #18683. hozzászólásáraTábla szélén biztos nem termelte azt az anyagot. Ugyanott készült a kép egy nap. Szerintem a hideg az oka.

Nincs profilkép
#18683 gcastle
2020-06-08 13:37:22

Válasz dzozi #18682. hozzászólásáraKét-három éve hallottam, hogy a repce termel valamilyen más növény számára növekedésgátló anyagot, úgyhogy...

#18682 dzozi
2020-06-08 13:13:57

Válasz erni #18680. hozzászólásáraSzia!
Nekem még csak most 2 éve hogy van repcém de a kukorica nagyon gyenge nálam is a repce után. Pedig azt mondják hogy jó elővetemény, hát én nem ezt látom. Nem akar megindulni a kukorica csak szenved, igaz (jelentős) esőt sem kapott még.

Nincs profilkép
#18681 JD 6150r
2020-06-08 13:06:02

Válasz erni #18680. hozzászólásáraMikroganulátumos Foszfort adni neki!!!!!!!!

#18680 erni
2020-06-08 13:03:05

Válasz robert.cserepes #18674. hozzászólásáraItt is siralmas a helyzet. A piok is gyengén indultak. Valahol még mindig 3 leveles valahol meg combközépig ér. És látványosan csak repce után, más előzménnyel még türhető.

Nincs profilkép
#18679 blsjela
2020-06-07 01:49:02

Válasz Sk Laci #18673. hozzászólásáraStabilabb kicsivel. Betöltőm mert így a műtrágya is föld alatt lesz. Nem megy el a meleg miatt a levegőbe a nitrogén.

#18678 Apáé
2020-06-06 22:55:05

Válasz Sk Laci #18673. hozzászólásáraNem jobb! De,ha mütrágyát akarsz szórni ez a legjobb megoldás. Igy azonnal bemunkálódik a talajba és ha van elég nedvesség fel is oldódik csapadék nélkül.Meg természetesen nincs a levegön a tüzö napon.
Bár,ha igy esik inkább ne szórjatok mütrágyát,mert sajnos a kevesebb néha több...

#18677 Apáé
2020-06-06 22:51:56

Válasz robert.cserepes #18674. hozzászólásáraGondolom nincs megerösödve a gyökere és nem jut vizhez és igy a tápanyagot sem tudja felvenni.
Szerintem egy kiadós esö megoldaná a gondját. De az olyan legyen,hogy bár 2napig ne lehesen a földre menni.

Nincs profilkép
#18676 Mtz 550E
2020-06-06 22:48:02

Válasz robert.cserepes #18674. hozzászólásáraLazitott földbe nekünk is a dkc 4943 és a dkc 5075 szinte nem akar nőni sehova mióta hideg megcsipte azóta vegetál! Másik darab lazitott szántott abba elég szépen növekszik!

#18675 medikus
2020-06-06 21:27:48

Válasz Sk Laci #18673. hozzászólásáraA töltő kapa rádobja a műtrágyát a kukorica sorára,és betakarja!smile thumbupsmile thumbup

Nincs profilkép
#18674 robert.cserepes
2020-06-06 21:15:58

Válasz blsjela #18672. hozzászólásáraFasza kukorica!a miénk ennek a fele.
április 5-én vetettük a dkc 4717-t az még türhető. Másnap a 4943-at az szégyen ahogy kinéz! 4 leveles állapotban van sárga kék a levele meg szárad a levél hegye. Hogy mi a fax van vele nem tudom. Tiszta ideg vagyok. Nem jártunk még így!így van vagy 40 hektár. A maggal lehet baj?

Nincs profilkép
#18673 Sk Laci
2020-06-06 20:55:09

Válasz blsjela #18672. hozzászólásáraJobb így a kukorica feltöltve? Nem lenne elég a klaszikus saraboló?

Nincs profilkép
#18672 blsjela
2020-06-06 20:27:00

Mai meló.

Nincs profilkép
#18671 TYLLA46
2020-06-06 17:52:48

Ma du.

Nincs profilkép
#18670 Földönfuto
2020-06-05 09:06:38

Válasz szantofold22 #18661. hozzászólásáraPersze,a végeredményt nem ismerem,ezt csak arra fel tettem be,hogy szó volt a kései újravetésről.Ez csak egy érdekesség.

#18669 blink
2020-06-05 08:56:08



A nagyobbak április 4 vetés, 4943.smile hammer A kicsik május 22. újravetés, orpheus.

#18668 Radocz
2020-06-05 07:11:14

Válasz TYLLA46 #18642. hozzászólásáraNálunkis majdnem térdig ér a kukorica. Van kisebb is, de az is egészséges eddig.

Majd virágzáskor dől el a termés átlag.
Anno 3 m magas talpig zöld kukorica minden ötödik szár hozott egy kis csövet.
Azt túléltük.
A burgonya, mikor a szemétbe került azt is igaz szegényen de átvészeltük.
Hogy mi lesz 2021-ben majd elmeséljük, ha élünk.

Előre kell tekinteni. Írta a másik topikban szantofold22.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Intézkedés a Tiszán: rendkívüli lépéssel mentik meg a nyári öntözővizet
Intézkedés a Tiszán: rendkívüli lépéssel mentik meg a nyári öntözővizet
Nem hagyják kárba veszni a Tiszán érkező árhullámot a vízügyesek.
Halottak és sérültek: tejüzemet ért dróntámadás Ukrajnában
Halottak és sérültek: tejüzemet ért dróntámadás Ukrajnában
A gyermektápszerek és tejtermékek gyártása nem áll le a dróntámadás sújtotta...
John Deere W540 kombájn 616R vágóasztallal, magyarországi, áfás, azonnal elvihető
John Deere W540 kombájn 616R...

35.000.000 Ft

Mtz 82, elsősorban csere érdekel egyeneshidas mtz-re
Mtz 82, elsősorban csere érdekel...

12.345 Ft

Belarus
Belarus

2.490.000 Ft

Magyartarka vemhes tehén eladó
Magyartarka vemhes tehén eladó

650.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]