Fórum
- Öntözés új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Kinek milyen a repce, illetve a búza? új
- Portálfejlesztés / Gépház / Fórum használat új
- Héj nélküli olajtökmag termesztése új
- Bérmunka tarifák szántóföldön! új
- Vizet a tájba új
- Napraforgó-termesztés új
- Vadászat, vadgazdálkodás, vadászati jog – minden ami vadászat....... új
- Rába traktor nagyjavítás új
Cikkajánló
Hirdetés

Hatékony rovarölő szer kukoricamoly és bagolylepke kártétele ellen
A kukoricamoly és a gyapottok-bagolylepke évente fokozódó kártétellel fenyegeti...

Claas traktoron gyorscsatlakozó 22x1,5 -ös kinek mi vált be? Axiálost nem győzzük cserélni.
Volt olyan aki megfellebbezett területmérést?
Ellenőrzést kaptam és szerintem nem jól mérték a szegélyeket.
Előzmény: Tarrento #14412 hozzászólása
Akkor ott valami gond van. Engem naponta hívtak, hogy mikor hozhatják.
Előzmény: ural #221 hozzászólása
Mi egy pár éve hoztunk arra egy piros rendszámos pótkocsit egy traktorral.
Akkor mi a következő utcákon jöttünk:
Kanizsai utca
Vásártéri út
Áchim András u
Budai Nagy Antal u
Baross Gábor u
Hársfa u
Pécsi u
Sziasztok! Jelenleg mennyiért szállítanak a kamionok terményt? 40 kilométerre kellene szállítani, mennyibe kerülhet egy szerelvény (24 tonna) ?
Előzmény: bubu13 #5856 hozzászólása
Lo 196
Ho 216
Sziasztok!
Gazdálkodási naplót xls formátumban hogy lehet letölteni illetve hogy tudom feltölteni a kincstárnak akg ellenőrzés miatt?
Előzmény: A.I. #1083 hozzászólása
Köszönöm.
Sziasztok! Légrugós ülésén ha meghúzom a kart, megy a motor, de az ülés nem emelkedik. Mi lehet a baj?
Járt már valaki Lexion 550-el, hogy riaszt, villog és sípol, de nem ad be semmilyen hibát. Se ékszíj csúszás, se valami forgás lassulás, csak pirosan villog és sípol.
Előzmény: Hús Futár #7310 hozzászólása
Felfogató fülek távolsága
8S-ről vélemény? Vagy van valakinek tapasztalata?
Milyen tarifáért szállítanak mostanában külföldről ?
Horizontális szántóban tarlókezelésre lehet használni glifozátot?
Előzmény: termelo #24845 hozzászólása
Nem írta el. Szerintem stimmel.
Május 14-én vetett lucerna.
Előzmény: hashtag #1457 hozzászólása
Sokat számít a végösszegbe?
Egy 500 tonnás gabonasiló kulcsrakészen mennyibe kerül most?
Előzmény: MFB #6963 hozzászólása
2500-3000/t
Előzmény: uff #6953 hozzászólása
Június 15.
Előzmény: Tézé #2003 hozzászólása
Teljesen igazad van. Aki el akar adni az minél többér szeretné eladni. Nálunk 4 millió forintért 3 vevő jelentkezne, holnap meg még kettő aki 5-öt ígérne. Keress egy másik nagy gazdát aki szembe mer menni az arcoskodó vevőddel. Ha 150000 ft/ha a bérleti díj, akkor ott simán el lehet adni a földet.
Előzmény: -----------l #1150 hozzászólása
Nem csúszott a mag. Egyszer mi is így jártunk, a csávázó szertől olyan volt, mintha még nedves lenne a mag. Amikor a vetőtárcsa dombnak felfelé állt, nem folyt rá a mag. Nekünk a vetésellenőrző jelzett. Síkosító porral összekevertük a magot, onnantól jó lett.
Sziasztok! A képeken a fekete idom az kpe,lpe stb. idom lehet? Látott már valaki ilyet?A műanyag cső külső átmérője 12.


Előzmény: Gyurkesz1 #3431 hozzászólása
Fagy
Előzmény: CornHunter #5476 hozzászólása
220+boni
Előzmény: apetieredeti #2243 hozzászólása
Pipáld ki a sor végén a gyepet.
Előzmény: rimoczianna92 #5382 hozzászólása
LO 173000
HO 195000
Előzmény: trikolor5 #5111 hozzászólása
HO felfelé 180+boni
Előzmény: .Fecó. #5688 hozzászólása
Bocs, de az "Érintett TECS oszlopban a "Horizontális szántó" is ott van.
És a vállalás típusa "Alap"
Ezt komolyan gondolják, hogy 12%-nál nagyobb lejtésű területen tilos a kapásnövény termesztése?
Akkor a Dunántúl nagy része kiesett.
https://kap.gov.hu/news/2024-07-29/150230/tajekoztatatas-az-uj-agrar-kornyezetgazdalkodasi-tamogatassal-kapcsolatos
Előzmény: arpus87 #5050 hozzászólása
LO 158 000
Ho 170 000
+ boni
Előzmény: rtamas1976 #1319 hozzászólása
Köszönöm!
Tudna valaki képet betenni, hogy a hw 6011-nek hol van az alvázszáma?
Sziasztok! AKG-ban szálas pillangósnak és zöldugarnak ki mit ajánlana, amit nem túl sűrűn kell zúzni. Állat nincs a környéken , bálázással nem akarok bajlódni.
Nekem az egyik földemen megy keresztül egy vezeték. A szomszéd terület, ami már nem az enyém egy fás terület. A fákat kivágták a vezeték alól, de az én földemre döntötték a fákat. Lefényképeztem elküldtem az Eon-nak(akkor még az volt). Megírtam hogy gondolják, hogy a szomszéd fáját az én földemre döntötték? Egy héten belül jött vissza az alvállakozó, aki csinálta a munkát és eltakarította.
Előzmény: Sk Laci #13669 hozzászólása
Dap 18-46 257000Ft/T
Előzmény: rtamas76 #5041 hozzászólása
147 000 + boni
Tolna
Előzmény: Gumóka #115 hozzászólása
Nem értek annyira hozzá. El tudnád röviden magyarázni, hogy ez mit jelent és hol keressem a hibát?
Légrugós pótkocsinál mitől lehet az, hogyha meg van rakva, akkor a hátsó tengely légrugói teljesen összemennek, ha le lesz billentve felmennek?
Előzmény: g4444brielsmith #13751 hozzászólása
Árpa 59000
kukorica 70000
Szerintetek mitől száradt el egyes kukorica a mellette lévőknek meg semmi baja.

Előzmény: papszi06 #5016 hozzászólása
LO 140 + boni
HO 152 + boni
Ezt mi okozza kukoricában?
Őszi árpában ki milyen hatóanyagot használ gombaölőzésre?
Előzmény: A.I. #5006 hozzászólása
Kite Dél Dunántúl
Előzmény: A.I. #5004 hozzászólása
130+boni
Előzmény: Gabro #3351 hozzászólása
Nekem volt az idén. Volt egy föld aminek meg hosszabítottam a szerződését. Ennek a földnek kérték a szerződését vagy földhsználati lapját. Illetve a gázolaj számlákat. Felhívtam az ügyintézőt. Azt mondta be ne menjek a hivatalba, küldjek mindent be e-papíron. Telephelyi ellenőrzésről nem volt szó.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Sziasztok! Vettem egy 6190R-t. Gyárilag nincs kiépítve rajta a hidraulikának egy szabad visszafolyó ág. Tudna valaki feltenni képet, hogy hova van bekötve?
Előzmény: csontii #1405 hozzászólása
Ha az EK tábla adatokat vetted át akkor a " Termőhelyek, hasznosítások és műveletek" menüben automatikusan megjelenik. Köt.váll.azonosító alatt.