Gázolaj árak 653 Ft Benzin árak 641 Ft EUR 395.41 Ft USD 371.89 Ft CHF 407.66 Ft GBP 462.75 Ft

Fórum

Becenév: schyla
Csatlakozott: 2016-07-02 20:12:25
Utolsó belépés: 2022-06-12 08:45:26
Fórum hozzászólás: 210

Fórumhozzászólásai

Előzmény: Mtz 550E #6691 hozzászólása



Érdemes megnézni még elsőkörben, hogy ha a manométer alatt vany egy gumi "cilinder" az teljesen tele van-e műszerolajjal, illetve a cilindert lezáró műanyag korongon nincs-e eltömődve az a pici lyuk ami rajta van. Lengyel gépeknél előszeretettel alkalmazzák. A mellékelt képen bekarikáztam, hogy hol van a "cilinder", már ha ilyen a szakaszolód.Lengyel szakaszoló

Előzmény: Mtz 550E #6729 hozzászólása


Szia! Elméletileg nem lehet! Még gyártónként is csak pár tized milliliter a megengedett, mivel ISO színkódosak a fúvókák. Persze itt is van kivétel, mert a Hardinak is van 4550 (a számban nam vagyok teljesen biztos) számú fúvókája ami nem ISO színkódos, illetve az Albuznak is van egy szériája amit csak színnel jelölnek, de a kijuttatási mennyisége köszönő viszonyban sincs a színkódolással!

Előzmény: Gandhy #2084 hozzászólása


Értem a problémád, de a haragod célt tévesztett! Szerintem! Hol regisztráltál, melyik megyében van a telephelyed? Ha az NGEA rendszerében regisztráltál biztos lehetsz benne, hogy az illetékes alállomás még a szezon kezdete előtt vizsgáztatni fogja a géped, vagy gépeid! A hálózatba nem tartozó állomásokról én semmit nem tudok!
Nyilván minden vizsgaállomásnak van valamilyen elérhetősége, meg kell őket keresni és rákérdezni, hogy mi a túróra várnak!

Előzmény: Matyi50 #2080 hozzászólása



Igen, ez a "degradáló" hozzászólás csak neked szólt! Nem a gazdatársaknak, nem a népnek, nem a kormánynak, és még csak nem is .......!
Kedves Matyi50! Itt aki tud olvasni a sorok között, mindenki látja és tudja, hogy ezt a topikot TE miért is hoztad létre! Akkor én most kimondom! Teljes lényedből felháborodtál a permetezőgépek műszaki felülvizsgálata ellen, és itt próbáltál, és próbálsz követőket keresni! Lefikázol mindent, és mindenkit, aki ezzel bármilyen szinten is egyetért! Jóval lejjebb olvasom, hogy más topikokban is ugyanezt csinálod! Miért jó ez neked? A kérdés költői volt! Legfeljebb csak magadnak válaszolj!

Rém egyszerűen van egy rendelet amit megalkottak, és be kell tartani! Ha nem tetszik, - ami szíved joga - támadd meg jogi platformon, és töröltesd el! De ennek nem az a módja, hogy mindenkit lehurrogsz, fenyegetsz aki egyetért vele, vagy ne adj Isten ebben dolgozik!

Szóval a topik indításával - hála a magasságosnak- nem azt érted el, amit szerettél volna, hanem azt amire kitalálták. Itt értelmes kérdéseket vetnek fel, amire próbálunk kielégítő válaszokat adni, hogy segítsünk egymásnak, ha már megalkották ezt a rendeletet!

.......


Moderátor által módosítva: 2022-01-30 11:16:22

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-01-30 11:28:36

Előzmény: Bigyófelügyelő #2071 hozzászólása



Írtam, hogy a pontos menetét én sem tudom! De gondolom arra az eshetőségre is fel vannak készülve amit leírtál. Mondjuk elég ha a keretet becsukott állapotban leplombázzák! És még egyszer mondom, nem tudom, hogy így van-e de egy ilyen plombázással megoldott a dolog.

Csak tudod ebben az a bosszantó (magyar mentalitás) hogy azonnal a kiskaput keressük, nem a normális megoldást! És sajnos ez itthon mindenben így megy!

Előzmény: Földönfuto #2044 hozzászólása


Annak alapján amit én tudok ebben ne bízz!!!!!!

Előzmény: Bigyófelügyelő #2029 hozzászólása


Nem viszi, haza, mert minek? A pontos menetét én sem tudom biztosra, de belelátva a dolgokba úgy gondolom kap a tulaj egy határozatot, meg sok ellenőrzést, hogy betartja-e a határozatban foglaltakat! Plusz, ha saját géppel nem permetezheti a saját földjeit, a felhasznált vegyszerhez kelleni fog egy számla szolgáltatásról! Gondolom én!

Előzmény: Hús Futár #1995 hozzászólása



Köszönöm! Szívemből szóltál! smile thumbupsmile thumbupsmile thumbup

Előzmény: Lipi #1998 hozzászólása


Nem tudom hol regisztráltál, de valószínűleg nem az NGEA hálózatában. Mivel én is ebben a hálózatban dolgozom, a "külsős" állomásokról nem sokat tudok. De a hálózatban már valószínű vizsgád kenne. Sajnos igen, téged fognak büntetni, ha vizsga nélkül dolgozol, és kapsz egy növényvédelmi ellenőrzést! A büntetés két fajta lehet, vagy növényvédelmi bírság, vagy a területalapú támogatás x%-nak megvonása! És természetesen emellett azonnali hatállyal megtiltják a géppel való munkavégzést a sikeres vizsgáig!

Előzmény: Gumóka #2013 hozzászólása



A jogszabály, ha jól emlékszem 2019 július 20-án lépett újra hatályba. Azóta, nem "kalapálják". Ebben a jogszabályban van rögzítve, hogy milyen gépeket és mikor kell vizsgáztatni. Az más kérdés, hogy az ismételt hatálybalépés előtti időszakban - már ismert okok miatt - nem volt érdemi vizsgáztatás, így a bejelentkezett gépek száma megsokszorozódott. Emiatt adott ki a NÉBIH egy könnyítést, hogy esetleges ellenőrzéskor elegendő a regisztráció. Ez a "türelmi idő" telt le, ezért nem elegendő a gép regisztrációja!
Az NGEA hálózatában dolgozó alállomásoknak mindnek van eszköze a vizsgához! A hálózatba nem tartozó állomások nem tudom, mivel rendelkeznek és mivel nem.

Előzmény: Földönfuto #1992 hozzászólása


Ennyi pénzért megcsinálják az udvarodon is, ha van gépkeret hossza+3 méter nagyjából egyenes, szilárd (beton, aszfalt) burkolatod! Azonkívül egy teljes rendszer kipakolása, összeállítása kb. fél óra. Ugyanennyi elpakolni is! Mondjuk egy 5 gépes napot számítva az 5 óra inproduktív munka! De az is munka! Tehát, ha a vizsgálók azt kérnék, hogy ezt a munkát is fizesd ki, akkor valószínűleg te háborognál a legjobban. Ezért kérnek meg, hogy légy szíves x km-t traktorozni.
És igen a regisztráció önmagában már kevés január 01.-től. Remélem tudtam segíteni!

Előzmény: lemken #1976 hozzászólása



Biztos lehetsz benne, hogy nem úgy ahogy írod!

Előzmény: Matyi50 #1975 hozzászólása



Ez szerintem tájékoztatás a NÉBIH részéről, hogy nincs most már türelmi idő mint eddig. Csak érvényes vizsgával rendelkező géppel lehet dolgozni 2022. 01. 01-től. Szerintem csak ennyi.

https://portal.nebih.gov.hu/-/tajekoztatas-geptulajdonos-termelok-reszere-a-novenyvedelmi-gepek-muszaki-felulvizsgalatanak-kotelezosegerol-es-a-2022.-evben-varhato-ellenorzesrol

Előzmény: vén cigány #1971 hozzászólása



Hosszú lesz, de leírom! Amikor egy kereskedő (forgalmazó) egy új még forgalomban nem lévő permetezőgépet szeretne forgalmazni az országban, akkor vagy a gépet, vagy annak teljes dokumentációját be kell nyújtania a Gödöllői Gépesítési Intézetnek. Ott bevizsgálják a gépet, hogy permetezésre alkalmas-e. Ebben a bevizsgálásban minden benne van, amit a vizsgán mi is nézünk, sőt ott sokkal több mindent vizsgálnak. Amikor a bevizsgálás megtörténik akkor megkapja a forgalomba hozatali engedélyt, amit a vevő egy zöld háromszög alakú matrica formájában kap meg. Természetesen ez a vizsgálat a forgalmazónak pénzbe kerül, ezért mostanában szabályellenes módon hanyagolják!
Tehát jó esetben a forgalmazó bevitte a lengyel permetezőt a Műszaki Intézetbe bevizsgálásra mondjuk egy TeeJet fúvókával. Ott minden stimmel, megkapja a forgalomba hozatali engedélyt! Igen ám, de túl drágának tűnik a gép, mert nem fogy a piacon, ezért semmire való olcsó fúvókával, puding anyagú kerettel, gyengébb szivattyúval stb. szerelik, így olcsóbban eladható a már érvényes forgalomba hozatali engedéllyel!
Rosszabbik helyzet az, amikor a gépet úgy adják el, hogy nincs is forgalomba hozatali engedélye, tehát Gödöllőn nem volt sem a gép, sem a dokumentációja. Ilyenkor nincs a gépen zöld háromszög alakú matrica! Tehát hiába van új géped nem használhatod, mert semmi nem bizonyítja, hogy permetezéstechnikailag alkalmas a munkavégzésre! Jelzem ezeket a gépeket még olcsóbban lehet megvenni!
A következő húzás amikor veszel egy komplett permetezőt, de a számlán alkatrészenként adják el! Tehát 1 db tartály, 1 db szivattyú stb. Ilyenkor a forgalmazót nem terheli papírforma szerint a forgalomba hozatali engedély hiszen alkatrészt adott el. Papíron! De a gazdának megint csak ott van egy új gépe amin nincs gödöllői háromszögletű matrica, tehát hiába új elméletileg nem lehet használni.
Mostanában egyre több ilyen gépről tudunk! A NÉBIH fog állást foglalni benne, hogy ezekkel az "új" gépekkel mi legyen, egy időszakos vizsgát követően lehet-e őket használni!
Remélem érthetően írtam le!

Előzmény: vén cigány #1969 hozzászólása



A mi állomásunkon egységesen 3.000Ft/gép a kiszállási díj, még akkor is, ha csak 1-2 gépet kell aznap vizsgáztatni. Tudom, hogy más állomásoknál ez magasabb összeg. Mi úgy szoktuk csinálni, hogy egy településről hívjuk össze a gépeket. Ha ott nincs elég gép, akkor a szomszédos településekről, de sosem kérjük, vagy várjuk el, hogy 20 km-ről jöjjön el valaki. Mivel van olyan területünk, ahol később regisztráltak és csak 1-1 gép maradt, így "házhoz" megyünk, de ott meg sokszor nem alkalmas az udvar arra, hogy a mérőkocsit használjuk, így marad a kézi átfolyásmérő. De a kiszállási díj akkor is fizetendő.

Előzmény: vén cigány #1961 hozzászólása



A vizsgálatot a szabvány szerint kell elvégezni! Ez a szabvány lehetővé teszi a mérőpoharas mérést, annak műszeres megfelelőjét a kézi átfolyásmérést, valamint a "mérőpados" mérést. Szakmai szempontból ez az utóbbi a legjobb. A mi állomásunk - csakúgy mint a többi - szolgáltatást végez. Ezért a kifizetett vizsgadíjért a legjobb szolgáltatást nyújtjuk, amit csak lehet. Tehát ezért mérünk "paddal" amikor csak lehet, mert szakmailag az a legjobb. Sajnos amikor az időjárás nem engedi kénytelenek vagyunk a "kevésbé jó" de a szabvány szerint elfogadott kézi átfolyásmérővel mérni. A vizsgadíj ugyanaz! Tehát nem arról van szó, hogy a "paddal" történő vizsgáztatás drágább mint az összes többi!
Ja és már megbocsáss de a permetezés szerintem egy munka, amit a legjobb minőségben kell elvégezni, tök mindegy, hogy kis géppel, vagy nagy önjáróval. Az 50 ha-os gazdának éppúgy érdeke egy jó minőséggel elvégzett permetezés, mint a 2000 ha-osnak! Sőt!

Előzmény: kis Zombi #1955 hozzászólása



Először is a szabvány előírja! Másodszor ha látnád néha mivel jönnek oda, nem kérdeznéd! Igen, szakadt membránnal, legyen az légüst, vagy szivattyú membrán. Sokszor a vizsgán derül ki, hogy a szivattyúja éppen az utolsókat rúgja!

Előzmény: Matyi50 #1953 hozzászólása



Benne van a cikkben. A legkomolyabb gond a tényleges vizsgáztatás nélküli "matrica eladás" volt. A kisebb rendű gondokról pontosat nem tudok.

Előzmény: Matyi50 #1945 hozzászólása



A "nagyokos NGea" pontosan ezért dolgozik mobil állomásokkal, hogy helyszínen tudjon vizsgáztatni. Ha az időjárás nem megfelelő akkor lehetőséget ad a szabvány kézi átfolyásmérő használatára is.
A szivattyú teljesítményét pedig 3 báron szoktuk vizsgálni. Ha ez a nyomásérték a szivattyú "robbanási határa" akkor ott nagy baj van a géppel!

Előzmény: Matyi50 #1942 hozzászólása



Ha leszakad az ég, vagy ordítva fúj a szél mi akkor is lemérjük a gépet kézi átfolyásmérővel. Nem tolunk ki a gazdákkal, hogy másik időpontra hívjuk őket.

Előzmény: Matyi50 #1942 hozzászólása



Ha leszakad az ég, vagy ordítva fúj a szél mi akkor is lemérjük a gépet kézi átfolyásmérővel. Nem tolunk ki a gazdákkal, hogy másik időpontra hívjuk őket.

Előzmény: Attikaa #1941 hozzászólása



Szia! A vásárlásnál figyelj oda, hogy a gödöllői háromszög alakú matrica meglegyen, mert ha nincs akkor gondod lehet belőle. Azonkívül a számla a konkrét permetezőgépről szóljon, mert láttam már olyan számlát, hogy alkatrészként adták el a gépet matrica nélkül. Arra nem szól az 5 év.

Előzmény: hegesztocsabi #1923 hozzászólása



Szia! Az NGEA hálózatán belül a Szal-Agro Kft csinálja, és mivel mobil állomás megfelelő számú jelentkező esetén kimennek a helyszínre, tehát nem kell 50 km-t menni, de jó esetben még 10 km-t sem!

Előzmény: S Robi #1925 hozzászólása



Szia! A vizsga a gépre szól, nem a tulajra.
A 43/2010. FVM rendelet 36§. (4) " Használt növényvédelmi gép kereskedelmi értékesítése során csak úgy adható át a végfelhasználónak, ha az a 35. § (2) bekezdésében foglaltaknak megfelel és az erről szóló tanúsító matrica a használt növényvédelmi gép értékesítésének időpontjától számított három évig érvényes."
Az én olvasatomban vásárlás esetén akkor kell újra vizsgáztatni, ha kereskedő ad el a gépet végfelhasználónak. És a kereskedőnek kell a gépet vizsgáztatni, nem az új tulajnak! Ha a tulajdonváltás két végfelhasználó között jön létre, szerintem nem kell újra vizsgáztatni.

Előzmény: Bárány #1922 hozzászólása



Szia! Örülök a sikeres vizsgádnak, főleg ha segíthettem a felkészítésben!

Előzmény: Bárány #1914 hozzászólása



Szia Bárány! Hogy ment a vizsga? Mi a tapasztalat?

Előzmény: zoziii #1883 hozzászólása


A forgalmazónak úgy kell eladnia az új permetezőt, hogy azon lennie kell egy háromszögletű matricának (vagy külön adják a kezedbe). Ezt a matricát a Gödöllői Műszaki Intézet adja ki, tanúsítva, hogy magát az adott típust bevizsgálták, az megfelel a kritériumoknak.Ha vásárláskor nincs a gépen ilyen matrica, vagy nem adnak, ott valami gond van! Az új gépekre valóban 5 év a "műszaki" ideje. És valóban az előttem szólók jól írták, a számla, vagy a beüzemelési jkv. dátuma a mérvadó. Abban is van igazság, hogy a vételnél én bizonyosan ráíratnám a számlára, hogy új gépről van szó, mivel sok kereskedő nem üzemeli be az új gépet, főleg a kisebbeket!

Előzmény: Nyomasek Bobo #1878 hozzászólása


Igen tudja! Elég sok önjáró gépet vizsgáltam már és nem volt gond a keret egyenességével. Nem beszélve a John Deere gépeknél, mert ott a keret szárnyainak magasságát hidraulikusan állítják. Nyilván egy nagyobb keretet masszívabb anyagból készül, mint a kisebb társai.

Előzmény: Nyomasek Bobo #1877 hozzászólása



A fáma szerint a keretet a úgy kell beállítani, hogy a fúvókák 50 cm-re legyenek a kezelendő felülettől. A vizsgálóműszer asztala 56 cm-re van a talajtól. Erre jön az 50 cm, így kapjuk a vizsgálati 106 cm-t. Tehát a vizsgálat mindig ezen a magasságon történik. Tapasztatból tudom, hogy 2-3 cm kritikusan nem befolyásolja a keresztirányú szórásképet, de ettől nagyobb bármely irányú eltérés már igen. Ha ezen a magasságon mondjuk 2 cm az eltérés, akkor 1,8 méteren is annyi lesz.
Maga a szabvány a vizsgálat mikéntjét írja le, nem pedig azt, hogy kint a szántóföldön hogyan viselkedik egy keret mondjuk 1,8 méter magasságban. Az új gépek döntő többsége egyenes kerettel kerül forgalomba. Természetesen a használat során kopik, így a vizsga előtt szükséges lehet a keret "kiegyenesítése". Hogy ez a te géped esetében mit jelent (csapok, perselyek cseréje, keret anyagának egyenesítése stb) természetesen nem tudhatom. Így azt sem tudom mit jelent az, hogy a konstrukcióból adódóan meg van a 3 cm ugrás.

Előzmény: Nyomasek Bobo #1873 hozzászólása



A szabvány cirkalmas szövegét értelmezve a következőképpen végzem a vizsgán: Felemeltetem a gép keretét vizsgálati magasságba 106 cm-re, amit a keret közepén mérek. A 106 cm 2,5%-a cc. 3cm. Tehát a keret legvége 3 cm-t térhet ki lefelé, vagy felfelé.

Előzmény: Nyomasek Bobo #1871 hozzászólása



Nem a keret hosszának a 2,5%-ról van szó! Ha 37,5 cm-t lógna, az valószínűleg szemmel is látható!

Előzmény: juhaszsanyi #1860 hozzászólása



Bocs, a mérték lemaradt. Szóval a szabvány 2,5% "lógást" engedélyez.

Előzmény: juhaszsanyi #1860 hozzászólása



Igen, szemrevételezéssel vizsgáljuk. Ha úgy egyenesnek tűnik a keresztirányú szórásképnél ez nem okozhat problémát.

Előzmény: Büresz #1856 hozzászólása



Galvanizálva smile thumbup

Előzmény: Bárány #1854 hozzászólása



Ez igaz, de én a tartály belsejére gondoltam. Ott meg gondolom lesz víz!?

Előzmény: Büresz #1851 hozzászólása



A szabvány nem rendelkezik a kézmosótartály anyagáról. Én fémet nem tennék a korrózió miatt!

Előzmény: jamo #1845 hozzászólása



Szia! Milyen gyártmányú gép?

Előzmény: zotya71 #1842 hozzászólása



Csak ötleteket mondtam. Természetesen úgy oldod meg a problémát ahogyan te akarod! A lényeg, hogy legyen valamiféle szintjelzés.

Előzmény: csferri #1838 hozzászólása



Szóval. Csináltam már olyat, hogy kifúrtam az üvegszálas tartályt és menetes könyököt rögzítettem a furatba műgyantával. Működik a dolog! " Az úszós ákom-bákom " szintén működik a Berthoudokon. Egyébként azért kell rá mert az EU szabvány ami szerint a vizsgáztatásnak történnie kell ezt írja elő. Pont ugyanez a helyzet a kézmosó kannával is. Egyébként gyanítom, ha minden rendben van a géppel, csak a szintjelzés miatt nem fognak "kötekedni".
Ja Trabant! Szerintem annak idején a régi autókban sem volt biztonsági öv! Ma enélkül gyanús, hogy a sima műszakin átmenne! (Nem OT vizsgára gondoltam!)

Előzmény: zotya71 #1836 hozzászólása



Csak a kézmosó tartály kötelező. Megfelel egy csappal ellátott legalább 15 literes műanyag kanna is, amit valahogyan házilag fel kell rögzíteni a permetezőgépre. De ne gumipókkal, madzaggal stb. Nos a követelmény szerint kellene szintjelzés. Több lehetőség is van. Vagy meg kell fúrni a tartályt alul és fölül, beleragasztani egy műanyag könyököt, és a két könyököt összekötni egy átlátszó csővel. Vagy egy egyszerű "úszós" technika, amit a régebbi Berthoudokról lehet koppintani. Szerintem a második egyszerűbb. A többi követelményről lentett részletesen írtam.

Előzmény: zotya71 #1834 hozzászólása



Üdvözletem! Én vizsgáztattam pár Novor 1500-ast, mint "vizsgabiztos". Miben segíthetek?

Előzmény: vén cigány #1828 hozzászólása



Szerintem géptípusonként változó. Mérés közben is tapasztaltunk olyat, (MTZ) 8-900 motorfordulaton 390-400 TLT fordulat volt meg. Tövig kellet nyomni a gázt a traktoron hogy meglegyen az 540 TLT fordulat.

Előzmény: Bobo77 #1826 hozzászólása



Természetesen lényeg, azért ment a gép 1000 fölötti motorfordulaton. Ha nem is volt meg az 540-es TLT fordulat de a nyomás megfelelő volt a gépen. Így a szivattyú nyomott annyit amennyire a gépnek szüksége volt.

Előzmény: Nyomasek Bobo #1812 hozzászólása



Nem akarok okoskodni, de én ezt úgy oldottam meg (MTZ), hogy bekapcsoltam a telefonomon a GPS-t és figyeltem, hogy melyik fokozatban, milyen motorfordulat mellett mennyivel megyek. Így megtudtam, hogy pl 8 km/h sebességhez fél hattal kellett mennem 1200-as fordulaton.

Előzmény: Büresz #1821 hozzászólása



Teljesen igazad van. Ha nincs a gépen nyomásszenzor, akkor számított értéket mutat, ami nem igazán pontos. Ezért lenne jó, ha volna rajta egy manométer is, ami jól mutat.
Más. A "pontosan kijön a mennyiség"-ről a kollégám azt szokta mondani idézem:"Ha ügyesen beállítjuk a leeresztő csapot akkor is ki tudjuk juttatni a kívánt mennyiséget."
Szóval igen fontos adat a hektáronkénti kijuttatandó mennyiség de legalább olyan fontos a munkaminőség is!

Mindenkinek sikerekben gazdag, könnyű és jól jövedelmező boldog újévet kívánok!

Nos a vizsga ezzel meg is volna. De vannak olyan gépek (általában a függesztettek) amelyek szerkezeti kialakítása miatt a Sprayer teszt nem fér el a permetező alatt. Vagy az időjárás nem kedvez (eső, erős szél). Ilyenkor sajnos keresztirányú szórásképet nem tudjuk mérni. Ekkor kerül sor az egyedi mérésre. Ez nem más mint a fúvókák egyenkénti mérése. Ilyenkor minden egyes fúvóka átfolyását mérjük. A kapott adatokból a program kiszámolja a fúvókák átlagos szórási mennyiségét. Ettől a mennyiségtől az egyes fúvókák eltérése nem lehet több 15%-nál. Illetve figyelembe veszi a gyártó által megadott fúvókaparamétereket. Itt sem lehet nagyobb az eltérés 15%-nál.

Most pedig pár szó az ültetvényes gépekről! Ezen gépek esetén a vizsgálat nagyobb része ugyanúgy történik, mint a szántóföldi gépeknél. Tehát a szivattyúvizsgálat, a manométer hitelesítés, nyomásesés vizsgálat. Ezután történik a fúvókát átfolyásának mérése. Erre egy speciális ültetvényvizsgáló műszert használunk. Minden fúvókára felcsatlakoztatunk egy "tappancsot" a fúvókán átfolyt folyadékot a műszerbe vezetjük, amelynek mért adatait szintén program értékeli. Itt számolja a szóróívenkénti átlagot, és a két ívet hasonlítja egymáshoz, illetve a minden egyes fúvóka átfolyási értékeit veti össze a fúvóka gyártójának adataival. És igen, itt lehetnek a fúvókák különböző méretűek! DE!!! Arra figyeljen minden gépkezelő, hogy a fúvókák ívenként szinkronba legyenek feltéve! Tehát, ha a jobb ív legalsó fúvókája mondjuk 1,5-ös akkor szemben vele a bal oldali ív alsó fúvókája is 1,5-ös legyen. És így tovább! SŐT! A hagyományos ültetvényes fúvókánál, ahol külön van az "adagoló lapka", ami egy kerámia korong, és külön a pörgetőlapka, ami általában egy acél, vagy műanyag korong még arra is oda kell figyelni, hogy a pörgetőkorongok mérete is megegyezzen! Sajnos sokszor futunk ebbe a problémába, hogy a kezelőnek fogalma sincs arról, melyik fúvókatartóban milyen kombináció található. Mivel a pörgetőlapka mérete is befolyásolja a fúvóka átfolyását így ezt mindenképpen ellenőrizni kell! Az alábbi képeken egy kézi átfolyásmérő egyedi fúvókaméréshez sz ültetvényvizsgáló műszer, valamint annak csatlakozása a fúvókára látható.kézieded

Előzmény: später77 #1805 hozzászólása


Nem. a monitor mellé nem szükséges külön manométer. DE! A vizsga helyben állva történik és a nyomást tudni kell szabályozni. A manométer, vagy a műszer hitelesítésénél megkérjük a gépkezelőt, hogy állítson be helyben állva permetezés közben 3 bár nyomást. Ha nem tudja a nyomást állítani akkor nehéz lesz a vizsga. Bár hozzáteszem elég gyakran előfordul. A nyomás állítás általában úgy működik, hogy a monitort kézi üzemmódba kell állítani és ott lesz valamelyik almenüben az állítási lehetőség. Ha valaki nem tudja ezt megtenni (nem találja a kezelői kézikönyvben, stb) vegye fel a kapcsolatot a gép szakszervizével ott bizonyára el tudják mondani, hogyan kell manuálisan vezérelni a gépet.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Ez a növény egyre inkább kiszorul a vetésforgóból. De miért?
Agroinform Webinárium: Kalászos növények – aktuális munkálatok
Agroinform Webinárium: Kalászos növények – aktuális munkálatok
2024. április 24-én az online konferenciánkon a kalászos növények lesznek a...
Rába motor
Rába motor

500.000 Ft

Fella KM190 fűkasza
Fella KM190 fűkasza

80.000 Ft

Pöttinger rendsodró
Pöttinger rendsodró

2.000.000 Ft

AGL 145 RÉZSŰSZÁRZÚZÓ ISEKI YANMAR KUBOTA TRAKTOR FŰNYÍRÓ GAZVÁGÓ MULCSOZÓ
AGL 145 RÉZSŰSZÁRZÚZÓ ISEKI YANMAR...

1.000.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]