Gázolaj árak 639 Ft Benzin árak 650 Ft EUR 392.77 Ft USD 366.7 Ft CHF 401.28 Ft GBP 457.88 Ft

Fórum

Becenév: Boroska
Csatlakozott: 2016-08-26 09:13:58
Utolsó belépés: 2023-10-21 03:34:17
Fórum hozzászólás: 210

Fórumhozzászólásai

Előzmény: medikus #3346 hozzászólása



Gépi szüretnél (jó esetben) csak a bogyók kerülnek a "darálóba", míg kézi szüretnél az ép fürtök, tehát a kocsány is. Ha nem vagy elég gyors a feldolgozásnál, gépi szüretnél megindul az oxidáció és a fermentáció is, kicsúszik az irányítás a kezedből. Egyébként "darálást"=zúzást csak feltárást igénylő szőlőknél (kemény, apró bogyó vagy aszú) szoktak manapság alkalmazni, a legtöbb esetben bogyóznak, aminek következtében felpattanak a szemek, nem kell a zúzás. Zúzással megsértheted a magokat és keserű ízt vihetsz bele. Ha zúzás előtt nem bogyózol (kézi szüret esetén) a kocsányból is vihetsz bele nemkívánatos ízeket, mivel a zúzó ("daráló") megsérti a kocsányt is. Nagyjából ennyi a különbség.

Ha még valakinek kétsége van:
- Így nyirta ki a fajtaszerkezetet Magyarország:
https://muveltalkoholista.com/2023/07/alettaval-elozunk-a-kanyarban/

Emiatt csak az olcsó, gagyibor kategóriában van mennyiségünk.

viszont rohamtempóban jönnek az ukránok:
https://demokrata.hu/gazdasag/tarol-az-ukran-domping-720180/

Bizony, most már nem csak az olcsó olasz, spanyol, argentín, ausztrál és dél-afrikai boroktól kell tartani, de jönni fog az ukrán is. Ott nincs korlátozás, meg méhlegelő, ellenben van olcsó vegyszer, gázolaj, munkaerő, kiváló adottságok.

Előzmény: Boroska #3302 hozzászólása



Kimaradt:
-ha kivágod, a HNT-nek sem kell tovább fizetned a sarcot.

Előzmény: winerevenge #3301 hozzászólása



A legnehezebb ebben egy átlag szőlőtermesztő számára, hogy leüljön, és érzelmektől mentesen kiszámolja egy darab papíron, hogy SOKKAL TÖBB PÉNZE MARAD, HA KIVÁGJA AZ ÜLTETVÉNYT, ÉS FŰTI VELE TÉLEN AZ OTTHONÁT:
- olcsón jut energiához
-nem kell költeni a szőlőmunkára (napszám, gázolaj, vegyszer, gépjavítás)
-sok ideje felszabadul, lehet a családdal, pénzért dolgozhat, vagy horgászhat
-területalapú nagy része is megmarad, 1-2 kaszálással letudja a földművelést
-nincs több idegesség

Ha támogatással telepített, na, akkor nagyobb a gond.
HA VALAKI JÖVÖRE IS ALÁÍR EGY OLYAN SZERZŐDÉST, MELYEN KONKRÉT ÁR HELYETT PL. "HELYBEN KILAKULT FELVÁSÁRLÁSI ÁR" SZEREPEL, AZ GONDOLKODJON EL RAJTA, HOGY MENTÁLISAN ALKALMAS-E ERRE A FELADATRA!
Pénzt, időt, energiát öl bele egy olyan dologba, amiért már az elején sem ígérnek semmit, csak azt, hogy "jöhet, beöntheted".

Előzmény: szervezkedo #3229 hozzászólása



Igen, egyetértek. Így tünik el a Bükki és Móri borvidék. Alföldi bianka és aletta ültetvények pedig géppel ütve-vágva 2-300 mázsa/ hektárral hasznot termelnek, ha kapnak vizet meg tápanyagot. Ez kell, ezt fizeti meg a piac. Ügyes "borászok" pedig BÁRMIT is készítenek belőle: pezsgőt, könnyed illatos fehéret, lágy vagy ropogós rozét, fűszeres vagy testes vörösbort.

Előzmény: Matyi50 #3223 hozzászólása


Teljesen mindegy, hogy mennyi lesz a termés, sok vagy kevés. Az árakat 4-5 nagy felvásárló határozza meg, akik a világban található legolcsóbb termelési költségre hivatkoznak, ami jelenleg 0,15-0,20 USD/ kg. Nagyon naiv ember, vagy szatyorban töltötte az elmúlt 10 évet az, aki azt hiszi ezek után, hogy majd 150-200-250 Ft-ot adnak egy kiló szőlőért.Az 1-2 hektáros gazdák 2-3 mázsánként el fogják tudni adni a kézzel szüretelt szőlőt, a nagyobb termelők vagy otthagyják az egészet, vagy fenntartják a művelést szüret nélkül, mint az történt 2022-ben az Egri borvidéken, közel 400 hektáron.

Előzmény: szervezkedo #3194 hozzászólása



A szüretnek lassan vége, az Alföldön a jövő héten biztosan.
A szőlő átvételi ára a tavalyi, magyarul a húsz évvel ezelőtti.
A borok ára kitartóan növekedett idén:

https://www.vg.hu/agrar/2022/09/nott-a-borexport-de-az-arak-emelese-csak-a-belpiacon-sikerult-a-boraszoknak

Előzmény: schuszter1 #3172 hozzászólása



A "nagyok" szerint tavaly 60-80Ft/kg volt az indokolt felvásárlási ár. Kormányzati nyomásra lett annyi, amennyi. Ahhoz képest 50%-kal nőtt a szerintük indokolt ár, ami 90-120 Ft/kg. Ezzel az 50%-kal haknizzák körbe most a médiát, mint brutális áremelés.
Igen, az eladásra történő szőlőtermelésnek nálunk a magas bérek, alkatrész-,gázolaj- és növényvédőszer árak miatt vége, ennek adott egy hatalmas löketet az aszály.

Előzmény: Erdőjaro #3152 hozzászólása



Jelenleg a belföldi boreladások 60-70%-a a nagy láncokon (Auchan, Tesco, Lidl, Aldi, Spar, stb,) keresztül történik. Ezek a cégek emelték a bor árát, egymástól függetlenül, míg a borászatoknak nem fizettek többet. Még mindig akad borászat, aki a másik alá ígérve próbál piacot szerezni.

A borfogyasztók örülnek: ez az egyetlen termék, amire nem kell ársapkát húzni!

Mindennek az árát a szőlőtermelők fizetik.

Amíg trágya van , veréb is van: ez a folyamat addig folytatódik, amig van pince (és hozzá piac) nélküli, megszívatható termelő, legyen az 1-10-100 hektáron gazdálkodó.

Heves megyében ez a helyzet:
https://www.heol.hu/helyi-kozelet/2022/08/az-aszaly-is-ratesz-egy-lapattal-sokan-vegleg-felhagynanak-a-szolotermesztessel-heves-megyeben

Előzmény: Boroska #3150 hozzászólása


Emlékeztetőül, tavaly:

https://www.baon.hu/helyi-kozelet/2021/09/veszteseges-szuretre-szamithatnak-a-gazdak

Idén még kevesebb volt a csapadék, 30-50% költségnövekedés.

100 éve 10 hold szőlő tulajdonosa egy úr volt, most csak egy hülye.

A héten megkezdődött a szüret.

Varga pince 100Ft/kg a Csabagyöngye, a többi fajtánál 10-20% árnövekedés várható:

https://www.sonline.hu/helyi-gazdasag/2021/08/jo-kezekbe-kerul-a-leszuretelt-csabagyongye

Előzmény: Mihály #3125 hozzászólása


Néhány esetben működhet: kis területek fajtánként és kézi szüret. Az ekkora termelőket már néhány éve csak így gazdaságosak. Most azok fognak tönkremenni, akik fejlesztették, gépesítettek, modern, nagy, egybefüggő ültetvény hoztak létre. Ha hitelre, azért. Ha saját pénzből, akkor pedig a forgótőkéjüket sem tudják kivenni. Géppel szüretelt, napi 2-3-400 mázsa szőlőt elég érdekes lesz 2-3 mázsát vásárolni szándékozó vevőknek eladni. Nem, egyszerűen lehetetlen!

Előzmény: szolo001 #3114 hozzászólása



A magyarok a történelem folyamán sohasem tudták összefogni, közösen fellépni. Vagy egy erős vezető uralkodott felettük, vagy egymás ellen harcoltak. Az pedig Mohácsi vészhez vezetett. A pusztulás, ültetvények kivágása, eltüzelése a racionális döntés. Sajnos.

Előzmény: csola87 #3112 hozzászólása



Jól hangzik, kérdés, mennyit sikerül belőle megvalósítani. Tavaly, tavalyelőtt is volt hasonló megmozdulás, átvezényeltek hegybirókat más régiókból. Valahogy nem találja a fogást az állam a nagy borgyárakon. Most már akkorák a cégek, hogy ők diktálnak a politikusoknak. Ez pedig a folyamatos termőterület csökkenéshez vezet.

Előzmény: szervezkedo #3107 hozzászólása



Soha nem láttam még árat leírva felvásárlási szerződésben. Leggyakrabban a" helyben kialakult áron" szerepel. Vicc az egész!

Előzmény: Boroska #3105 hozzászólása



Ja, és olvassátok el a meggy ár topic- őt. Ők is a tavalyi árat kapták, fél termésre és ugyanolyan költségnövekedésre...

Előzmény: szervezkedo #3104 hozzászólása


Senkinek ne legyenek illúziói: ha évekre visszaolvastok ebben a fórumban, többször is ott a cikk Vargával: tömegborszőlő ára 0,15-0,2 euró/kg, vagyis 60-80Ft/kg nettó. A nagyivó oroszokat is jól megbüntetik, hogy nem szállít az EU bort, így készlet van mindenhol, van mire hivatkozni. Választás rendben lezajlott tavaly. A "borászatok" nem tudtak árat emelni a multiknál. Mi kell még? Ja, felszökött a tüzifa ára, most érdemes kivágni a faoszlopos ültetvényeket és eladni tüzifának.

Előzmény: Matyi50 #3033 hozzászólása


Részben egyetértek veled. A kézművesek piaca kellett volna nekik, a Covid előtt ez volt Varga terve is. Sírva röhögtek akkor a pesti borkereskedők, sommelier-ek.
Gagyi borokkal nem tudnak piacot nyerni a gasztróban, jobbat meg nem éri meg nekik gyártani.
Pont emiatt nem éri meg a kicsik nehezen művelhető, hegyi területeit felvásárolni. Nekik, nagyoknak a sík kunsági homok, illetve hegyi borvidékek sík területei érdekesek, amelyek nem alkalmasak kiemelkedő minőségű szőlő termelésre.
Ők sokat olcsón akarnak termelni, az ő szemléletűk szerint a lényeg a borászati üzemben dől el, bármiből bármit tudnak csinálni. Ezért is csak kényszerből megtűrt dolog számukra a szőlőtermesztés és a szőlőtermelő

Előzmény: Matyi50 #3026 hozzászólása



Másik kedvencem, szintén a legnagyobbtól, tavalyról:
https://novekedes.hu/interju/a-magyar-boraszat-legnagyobb-gondja-a-fekete-eladas

Kedves stílusában:
-pusztuljon a konkurencia, minél gyorsabban, nem kell ennyi pince
- a magyar bor drága, túlárazott

Gondolom, mindenki tisztában van vele, kik állnak a novekedes.hu mögött.

Előzmény: Matyi50 #3026 hozzászólása



Az infókat nagy felvásárló cégektől, újságcikkekből szedtem össze, melyek az interneten is elérhetők ,és már többször is megosztottam itt, a fórumban is.
Itt van például egyik kedvencem Magyarország kedvencétől:
https://www.boraszportal.hu/keruloutak/megneztuk-honnan-jon-a-14-millio-palack-varga-bor-6570

Itt olvashatod: "Péter pedig már készen is áll a közgazdász válasszal: Egy kiló szőlőből kb. egy palack bor készül. Egy kg szőlő – ha nem különleges alapanyagról beszélünk – előállítási költsége kb. 40-50 Ft"

Igen, felháborító és bicskanyitogató, egyben megrázó is, hogy ide süllyedt ez az ágazat 2021-re.
Persze, ez csak az én véleményem, meglátásom. Nem kell vele egyetérteni és nyugodtan meg lehet cáfolni.

Előzmény: szőlész77 #3028 hozzászólása



Ha bér nem is azonnal, de a gázolaj, műtrágya, növ.szer, alkatrész árak rögtön lekövetik az árfolyamot.

Előzmény: Matyi50 #3027 hozzászólása



A magam embere. Ébredjetek fel végre! A szőlőtermést pince nélkül nem tudod tárolni, rá vagy kényszerítve szüreti időpontban az értékesítésre, ha nincs pincéd! Ezt tudják a felvásárlók is. És amíg szar van, veréb is van. A felvásárlók jelenleg abból élnek, hogy kihasználják a szőlőtermelőt. Ha olcsóbban tudnának szőlőt termelni, maguk is megtermelnék!
Itt, Magyarországon az első lépés a szőlő-bor ágazat rendbetételére az lesz, amikor eltűnnek a piacról a pince nélküli termelők. Ezután azok hagyják abba, akik nem tudnak saját piacot építeni, 80-110Ft/liter áron adják most is a "bort" a nagy felvásárlóknak.
Ha marad ez a politikai felállás és intézményi háttér, 1-2 éven belül kialakul, ki lesz az a cég, aki kizárólagosan beszállít minden láncnak 500Ft/ 2 liter PET kategóriában. ( Ez persze a láncoknak nem tetszik, de úgy fogják megoldani, hogy 3 cég lesz, 1 tulajdonossal.)
Ha változik a politika és már nem lehet csökkentett szőlőtartalmú bort forgalmazni, akkor kiderül, ki az, aki tudása és munkája alapján mennyire tud piacképes bort produkálni, immár saját szőlőtermesztéssel.
Nekem ez a meglátásom .

Előzmény: szőlész77 #3024 hozzászólása


Kormányzati nyomásra szabadultak el így az árak. Valaki írta lentebb, Balatonbogláron 65Ft/kg-ért kezdték felvásárolni a Merlot-ot, csak a minisztériumból rájuk dörrentettek, hogy akkor ugrik a pályázati támogatás. Jövőre, a választások kimenetelétől függetlenül tudnak majd jóárasítani, nagyot kaszálni a 0,15 euro/kg ( tizenöt eurócent per kilogramm) körüli árral. Aki hosszú távon eladásra szőlőt akar termelni, erre az árra kell berendezkenie

Szegény Varga pincének 10%-kal több pénzt kellett adni az idei termésért. Gondolom, mindent megtettek, hogy ezt elkerüljék és megvédjék a tisztelt vevőik érdekeit a kapzsi szőlőtermelőktől:

https://www.agrarszektor.hu/elemiszer/vallottak-a-balatoni-boraszok-szoleszeti-remalom-volt-az-idei-ev.33410.html?utm_source=agrarszektor&utm_medium=email&utm_campaign=hirlevel

Előzmény: szőlész77 #3021 hozzászólása


A 20% béremelésről nem beszélve.

Előzmény: medikus #3019 hozzászólása



Ezt a játékot már 2013-ban megpróbálták eljátszani. 10%-kal csökkentették a szőlő árát, majd bementek a Tesco/Auchan/Spar beszerzésre, hogy a tavalyi áron tudják a bort. Az ottani beszerzők röhögtek, és mondták, hogy akkor 10% árcsökkentés, különben mehetnek.
Nem lesz áremelés, mert mindig lesz, aki beviszi a bort a kért áron, mert a kútból mindig annyi vizet tesznek hozzá, hogy maradjon haszon a cégeknél. Más kérdés, hogy ezt a borhamisítást a Nébih és a HNT ölbe tett kézzel nézi.

Előzmény: Veltelini1 #3016 hozzászólása



Mivel a legnagyobb borászati cégek vezetőit tömöríti, nagyon is van. Csak tudják magukról, hogyha megegyeznek, mindig lesz valaki, aki úgy próbál piacot elvenni a többiektől, hogy felrúgja az egyezséget, és alájuk igér.
Pusztulásra érett, gerinctelen banda.

Ezekhez képest karcsú a 20% áremelés:
https://24.hu/fn/gazdasag/2021/10/28/benzinar-statisztika-mi-mennyire-dragult-inflacio/

Most, hogy vége a szüretnek, megmozdult a HNT. Persze kétséges, mit fognak elérni:
https://www.hnt.hu/elengedhetetlen-a-bor-nagykereskedelmi-es-piaci-aranak-emelese/

Előzmény: csola87 #2983 hozzászólása



A kb 20% béremelés lemaradt.

Előzmény: csola87 #2983 hozzászólása



A takarmány árak az egekben, mégsem emelkedik a disznó felvásárlási ára, inkább behozzák külföldről az állatokat. Ez várható a szőlő fronton is. Ahol idén lefagyott, ott jövőre bő termés várható. Csak ezt az évet kell a nagy cégeknek benyelni. Kíváncsi vagyok pl. Efeszrobi hogyan vélekedik erről?

A hétvégén vége a szüretnek az Alföldön. Ki mennyire elégedett a kormány által mesterségesen feltornázott 100Ft-os szőlőárral? A nagy (50ha feletti) gazdák, ahogy hallom, igen. Pláne, hogy jön a magas AKG is. Azt gondolom, jövőre lemegy a választás, ott lesz a temérdek AKG-s pénz, így semmi akadálya nem lesz, hogy a borászatok is pénzt keressenek..

Előzmény: belaim201906 #2969 hozzászólása



Mivel eleve hitel is volt rajta, ezért a bank jelzáloga is rajta volt. A bank és a kincstár is marakodott pár évet, kit elégítsenek ki először. Így került bírósági végrehajtóhoz.

Előzmény: szolo001 #2965 hozzászólása



Igen, a Kincstár ráteszi a jelzálogot, majd lefolytatják a végrehajtást. Mi is vásároltunk így szomszédos területet, végrehajtótól. Mivel a befolyt összeg nem fedezte a támogatást és kamatait, ráment a géppark és családi ház is. Igazi tragédia.

Előzmény: Matyi50 #2954 hozzászólása



Erről " akkor hozunk olaszból, spanyolból" témáról már leszakadtak, amikor bejött az EKÁER, meg az online számla. Akkor mindenkinek kiderült, hogy az Olaszországból behozott 5-600ezer hl soha nem indult el Olaszországból, és még a magyar határon sem ment keresztül, hanem egyszercsak a pincében került.

Ejnye- bejnyével megúszták akkor.

Előzmény: sonkabence #2949 hozzászólása



Indul a razzia, kiváncsi vagyok, mi lesz a következménye:
https://www.agrarszektor.hu/elemiszer/indul-a-razzia-fokozott-ellenorzest-jelentett-be-az-agrarminiszterium.32624.html?utm_source=agrarszektor&utm_medium=email&utm_campaign=hirlevel

Ha teljesül, amit a cikkben írtak, akkor le kell állítani a vizezést. Ebben az esetben borhiány és bor áremelkedés lesz jövőre.

De attól tartok, ez a szőlőtermelőkön már nem segít.

Előzmény: csonka.laci87 #2944 hozzászólása



A cikkben leírtakat már 1 hónapja tudják a felvásárlók. Úgy látszik, ekkora súlya van. Vannak ebben az országban, akik bármit megtehetnek.

Most már nyíltan is fenyegeti a minisztérium a szőlőfelvásárlókat:

https://www.agrarszektor.hu/agrarpenzek/bekemenyit-az-agrartarca-sokat-bukhatnak-a-tisztessegtelen-szolofelvasarlok.32540.html

Előzmény: Matyi50 #2926 hozzászólása



Úgy hallottam, hogy a 2-3000 mázsa feletti termelőkkel külön tárgyalnak.

Ezek az árak a kistermelők kivégzéséről szólnak.

Előzmény: Boroska #2924 hozzászólása



Ja igen, Leányka hiány van, ezért egy-két helyen:
Leányka, Királyleányka 90Ft/kg kompenzációval.

Néhány konkrét ár Egri Borvidékről:

Irsai 120 Ft/kg,
Cserszegi 85-90 Ft/kg,
Vegyes fehér 60Ft/kg,

kompenzációt tartalmaz.
Szüreti mustfokok 14-15 Mm.

Itt jegyezném meg, hogy a kárpótlást követő 1995-ben a vegyes fehér kategóriába tartozó Zengő, Zenit szőlőért 50Ft/kg-ot fizettek.

Előzmény: Erdőjaro #2915 hozzászólása



Minden szavaddal egyetértek, én is ezt tapasztalom.

Előzmény: Matyi50 #2905 hozzászólása



Lehet "örülni" van már magyar multilánc:

https://infostart.hu/gazdasag/2021/09/02/47-szazalekot-szerez-az-indotek-a-magyarorszagi-auchanban

Előzmény: szolo001 #2908 hozzászólása



A törvény egy keret, a végrehajtási rendeletek fognak konkrétumokat tartalmazni. Ezzel nagyobb szabadságot adtak a miniszternek, gyorsabb beavatkozásra van lehetőség. Hogy kinek az érdekébe, majd kiderült.

Feltűnően konkrétan fogalmaz viszont a 10.Ellenőrzések végzése és jogkövetkezmények című rész.
Illetve nem felejtették el beleírni, hogy kivágott szőlőterületre és szőlőterület 50m-es körzetébe erdőt telepíteni tilos.

Tehát a tanulság a termelést felhagyni készülőknek: ha nem akarják a büntetést kockáztatni, a termelés felhagyása után azonnal vágják ki az ültetvényt és folyamatosan akadályozzák a gyomnövények (különös tekintettel a fásszárú csipke, akác, bálványfa) felbukkanását, terjedését. A terület hasznosítása előtt pedig egyeztessenek a hegybíróval.

Előzmény: szolo001 #2907 hozzászólása



Nem befektetőnek, inkább gazdálkodónak gondolom magamat. Ahhoz vagyon is kellene, amit befektethetek.

Előzmény: Matyi50 #2905 hozzászólása



Szerintem meg te tévedsz. A piac 70%-a a multik kezében van, a maradéknak, ami HoReCa, 3 nagy pesti borkereskedő uralja a kb 2/3-át. A többi a közvetlen termelői boreladás, összesen a teljes forgalom 10-20%-a.

A multi beszállításért megy a verseny, mert az a nagy gyors pénz. Viszont az oda bepályázó cégek kivégzik a szőlőtermelőiket, és így magukat is.

Van 1-2, akik próbálkoznak szőlőtermeléssel 1-2000ha-on, de az eredmény tragikus. Az "50 hektáronként elég egy traktoros, megold az mindent metszéstől szüretig" idén is megbukik, csak szét kell nézni a határban. A szőlő nem élősövény. A szüretet elvégezte a feketerothadás azokon a táblákon.
Rá fognak jönni, sok ember kell a tisztességes metszéshez, zöldmunkához és ők sem tudnak szőlőt termelni 150 Ft alatt.
De ezt meg kéne érni, ami sok idő és pénz.

Ezért mondom, hogy ez a felépitésű rendszer, ahol felvásárló és termelő van, el fog tűnni, megbukott.
Így a magyar szőlőterület 70-%-a fog eltűnni, a felvásárlókkal együtt.

Előzmény: szervezkedo #2901 hozzászólása



Nemcsak értetlenül, de tehetetlenül is.

A külföldi multik és borászatok kényelmesen hátra dőlve, röhögve nézik végig, ahogy Magyarország szőlő-bor ágazata tönkreteszi, megsemmisíti magát.
A multik keresnek is rajta.

Acikkben leírják, az össztermés 70%-a felvásárlókhoz kerül. A piaci helyzet stabilitása, az árak növekedése akkor lenne biztosított, ha ez a mennyiség nem önmagával versenyezne 3-4 felvásárló kezében.

Ha a szőlő árában meg tudnak egyezni, miért nem tudnak ugyanígy bor átadási árat is emelni?

Azért, mert a másik alá ígérve próbálják a piacot megszerezni.
A piac viszont a multik kezében van, ők osztják a lapot mindenkinek.

Magyarország, a magyar emberek kiszolgáltatott helyzetben vannak mind termelői, mind fogyasztói oldalról.

Előzmény: Matyi50 #2895 hozzászólása



Igen, ezért ömlik össze ez a rendszer. Ha nem fizetik meg a szőlőtermelőt, nem lesz Szőlőtermelő, és el fognak tűnni a kizárólag felvásárló borászatok is.

Előzmény: szervezkedo #2892 hozzászólása



Igen, a számháború (= egymás alá ígérgetés) a multi cégek beszállítói között zajlik. E háború egyik eredménye a kialakuló felvásárlási ár.

Mivel a borászatoknak nincs ráhatása az energiárakra, gépek és alkatrészek áraira, csomagolóanyagok áraira, a bérekre és járulékaikra, így csak egy valakin lehet költséget csökkenteni és hasznot termelni: a szőlőtermelőn.
Már, ameddig létezik szőlőtermelő.

Jővő héten lemegy az Irsai, Cserszegi, és ezután lesz egy kis mozgolódás, mert rájön mindenki, hogy kevés szőlő van. Nagy kapkodás nem lesz, mindenki óvatos.
A Tesco-ban múlt héten leakciózták a 2 literes PET palackos anyagot 560-ról 429-re. Ez közel 25% árcsökkenés a legforgalmasabb kategóriában.
A harc folytatódik.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Támogatott tartalom
Pályázni és nyerni reális projektekkel – 1. rész
Támogatott tartalom
Így lehet igényelni a húshasznú szarvasmarha állatjóléti támogatást
Így lehet igényelni a húshasznú szarvasmarha állatjóléti támogatást
A kérelmeket 2024. június 3. napjától 2024. július 3. napjáig kell benyújtani.
Borjúk 16 db eladóak
Borjúk 16 db eladóak

1.500 Ft

Manitou MLT735-120LSU- 0%Áfa-Leszállítva
Manitou MLT735-120LSU- 0%Áfa-Leszállítva

20.500.000 Ft

Claas W 640 SL Hydraulikus Rendterítő
Claas W 640 SL Hydraulikus Rendterítő

980.000 Ft

Kardános Betonkeverő
Kardános Betonkeverő

325.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]