Fórum
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Milyen pótkocsit vegyek? új
- Cirok termesztése új
- Búza termény felvásárlási árak új
- Őszi árpa felvásárlási ár új
- Segítség villanypásztor vételhez új
- Kinek milyen a repce, illetve a búza? új
- Vizet a tájba új
- Agrárjog új
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
Cikkajánló

Átalakítja a gombapiacot a fogyasztói szokások változása
Nőtt a gombatermelés Franciaországban, és a kereslet is erős maradt. Az ágazat...

Előzmény: csuti0 #19419 hozzászólása
Tőlem egyszer a komplett növényvédelmem és a komplett tápozási tervem kérték, aztán mikor finoman jeleztem hogy több év kísérletezését és anyagi ráfordítását nem fogom csak úgy akárkivel megosztani még sértődés volt belőle...
Sziasztok!

Ki milyen árral kezd?
Sziasztok!

Kinek milyen az állománya? :)
Úgy saccolom (ha marad a jó idő) idén április 5-10 kezdés lesz.
Előzmény: A.I. #19400 hozzászólása
Én (igaz fóliában) nagyon max. egy levelet hagyok, úgy is gyorsan lesz lombja. De valóban ahány ház, annyi szokás. :)
Előzmény: pasztorbarbi39 #1512 hozzászólása
Házi megoldás nem nagyon van, csak hajlítógép.
Előzmény: zelnikpeti #19391 hozzászólása
Ahogy látom az időjárást kb. nálam is ez lesz, szerdáig le se veszem a fátylat...
Viszont hideg ide- vagy oda én úgy látom idén hamarabb lesz kezdett mint tavaly, nálam legalábbis nagyon szeretne már virágozni úgy látom...
Előzmény: flori-nho #19389 hozzászólása
Pedig nem mondott hülyeséget, ha el is tudod adni, annyival már el lehet játszani. :)
hasutas1, félig témába vágó kérdés. :)

Mennyire lesznek valósak ezek a -15, -17 fokok?
Ennél már takarni kell a hideg fóliást, nincs mese ha bejön.
Prolectus-t tudtok valahonnan kis kiszerelésben?
Előzmény: Csyzy #19382 hozzászólása
Árak vannak esetleg?
Nem használtam még, de ha tartósabb mint a fátyol és véd is annyira akkor felkeltette az érdeklődésemet. :)
Sziasztok!


Tudom volt már téma, de engem mindig zavar az ilyen jelenség, szóval... :)
Most is elég meleg idő van, a tápkockásaim el is kezdtek szépen virágozni.
Ti is le szoktátok ilyenkor csipegetni a virágokat, vagy vártok egy jobb fagyra?
Előzmény: Mln #559 hozzászólása
Ha kellően előkészített a talaj, bakhátba rakod, talajtakaróval akkor jók a külföldi fajták, de én az Ásotthalmi-t mondanám.
Előzmény: Sk Laci #19371 hozzászólása
Én spec. nem variálom túl.
Ültetés után 3x20.
Előzmény: csuti0 #19353 hozzászólása
Szia!
Olvastam hogy tápkockásat lehet egész októberig ültetni.
Idén sajnos kicsit ki fogunk futni az időből, így augusztus helyett lehet szeptember közepe lesz az ültetés, esetleg október eleje.
Tapasztalat érdekelne hogy tápkockásnál intenzív termesztésben mennyire befolyásolná a koraiságot clery-nél a későbbi ültetés?
Előzmény: Lali05 #19367 hozzászólása
Szerintem a master túlárazott...
Én mindenhez a FitoFert-et használom, külön szeretem hogy vannak növényspecifikus keverékeik, és jól oldódnak.
Előzmény: Tom250 #416 hozzászólása
Nem tudom.
Szerintem teljesen felesleges 20-30báros gépekkel fújni, a lényeg úgy is többnyire a porítás.
Persze azt aláírom hogy ahova olyan komoly cuccokat kell kifújni amihez ilyen védőmaszk kell, oda kell a nagy nyomás, de ahol mondjuk csak lombtrágya stb. van fújva oda nem.
Előzmény: Tom250 #414 hozzászólása
Én aksis permetezővel szoktam mindent permetezni, aminek 10-ed ennyi nyomása sincs.
Előzmény: ND #19365 hozzászólása
Pont azért kérdem mert nálunk legalábbis a napszámossal+ egyéb költséggel is sokkal olcsóbban kijön a palánta mint a frigo.
Arról nem is beszélve hogy mióta magunknak készítjük lényegesen jobb/ szebb palántáink vannak mint mikor vettük.
Frigóra meg tavaly is sokan panaszkodtak.
Előzmény: Tom250 #410 hozzászólása
Szerintem nem túl jó ekkora nyomás szegény paradicsomnak, mondjuk az tény hogy egyúttal kb. porzást is végzel.
Mit fújsz rá ilyen nyomással?
Előzmény: Tom250 #408 hozzászólása
Ezzel permetezel?
Előzmény: csuti0 #19362 hozzászólása
Hogy drágult meg nálatok a saját előállítása hogy megéri inkább frigót venni?
Nálunk még most legalábbis lényegesen olcsóbbra jön ki a saját, mint frigót venni.
Arról nem is beszélve hogy nem jön be a frigó.
Előzmény: pál tamás_85017 #19358 hozzászólása
Na felénk annyival nehezített a dolog, hogy jó zsíros fekete föld van, nem ilyen laza homok...
Ára a húzónak továbbra is érdekelne, akár privátban is. :)
Előzmény: Csyzy #19351 hozzászólása
Joly szép volt, viszont vagy 3.-ik szedésre volt íze, főleg a clery-hez képest.
Aprica finom volt, viszont abszolút nem piacos, nem pultálló.
Asia igazából nekem tetszett állagra is, meg ízre is, viszont együtt ért a clery-vel valamiért, illetve nagyon gyorsan túlérett a tövön. Az Asia-t igazából párom szavazta le végül...
Ezek csak az én tapasztalataim, kezdő lévén lehet én rontottam el valamit, de mindig agyalok egy másik fajtán a clery mellé...
Előzmény: pál tamás_85017 #19348 hozzászólása
Bakhát húzással mi is mindig küzdünk...
Mennyibe van egy ilyen húzó?
Előzmény: máris szomszéd #19342 hozzászólása
Van egy fólia amiben még megvannak hagyva a sorok, abban nekünk is van rajta még. :)
Nálunk tavaly is volt egy hajrá, csak idén hamarabb beműveltük a sátrakat.
Előzmény: nferry #19335 hozzászólása
Egyébként a tapasztaltabbaktól kérdezném.
Mit lehetne még a clery mellé?
Joly, Aprica, Ásia nem jött be..
Előzmény: hasutas1 #19334 hozzászólása
Nálunk szerencsére közel annyi termés volt, mint tavaly, ehhez társult az aránylag jó ár.
Ez a clery-re vonatkozik, sajnos az asiával nem voltam kibékülve, így azt is elvetettük.
Marad a clery...
Előzmény: csuti0 #19332 hozzászólása
Nem szokott gondot okozni az öreg tövek beszántása?
Értem ez alatt az esetleges betegségeket, stb..?
Előzmény: csuti0 #19330 hozzászólása
Mi már kitakarítunk.
Ti egyébként mindig kihordjátok a töveket?
Lassan nem fogom tudni hova rakni.
Valami nagyon profi bakhátat kellene idén produkálni, de egy komolyabb rotációs húzó egy vagyon....
Előzmény: csuti0 #19328 hozzászólása
Mi tegnap végeztünk, megmondom őszintén kicsit örülök is neki...
Kb. egy hónappal volt rövidebb az idei szezon, de ami nagyon érdekes számomra hogy hiába volt rövidebb, ezen idő alatt tudtuk eladni szinte ugyan azt a mennyiséget mint tavaly.
Na nem is unatkoztunk mondjuk ezen idő alatt...
Előzmény: csuti0 #19323 hozzászólása
Na nem is irigylem a szabadosokat!...
Itt nálunk konkrétan nagy kínlódva elkezdett érni, kapja is rá az esőt rendesen...
Túl sokat nem kell leszedni róla...
Előzmény: lacka4600 #19321 hozzászólása
Macska itt is van bőven, de nem nagyon zavartatják magukat a madarak.
Hálózás lesz akkor itt is, nincs mese...
Előzmény: lacka4600 #19319 hozzászólása
Idén úgy vettem észre hogy se a görög, se a román nem volt nagyon alacsony árakon, arról nem is beszélve hogy tavalyhoz képest még jobban érződik hogy inkább fizetnek kicsivel többet a magyarért mint a görögért.
Viszont ezek a kis ge*i rigók ellen ti hogy védekeztek?
Szabályosan beszoknak a fóliákba és csipegetnek....
Ezzel eddig nem volt problémám..
Előzmény: lacka4600 #19315 hozzászólása
Mi 13000-ba eladjuk a vègèt.
Furcsa egy szezon volt.
Kicsivel kevesebb lett a mennyiség mint tavaly, viszont az meg lejött egy hónap alatt, a tavalyi kèt hónaphoz viszonyítva.
Hát nem unatkoztunk...
Nálunk mèg sokat kell javítani a bakháton, itt a fekete földben rohadt nehéz szèp nagy bakhátat csinálni...
Biztos nagy a baj, mert az állandósaim is zokszó nélkül rámondták az áment a 13000-es ládás áramra...


Az itteni szabadosok meg szegények a hideg mellé kaptak egy kis jégesőt, meg vagy 20mm esőt.
Szerintem gyors szezon zárásuk lesz...
Felètek mi most az ára?
Itt komoly hiány van.
Kèt szabados ismerősöm is mondta hogy szinte semmi, vagy minimális termèse lesz.
Nagybanis árak is jól megugrottak.
Előzmény: lacka4600 #19299 hozzászólása
Nekünk jó 70%-a már lement a fóliásnak legalább.
A clery most jobban aprósodott mint tavaly, lehet azért mert idén kimaradt a poszméh.
Volt próbára Asia, kb. egyidőben ért a Clery-vel- rohadt nagy darabos volt, de annak 1 max 2 szedés és vége. Ezt nem tudom hogy másnál is így van fóliában?
Árban még azt mondom aránylag jól tudjuk tartani a dolgokat, kereslet is kurva nagy lenne.
Előzmény: zelnikpeti #19278 hozzászólása
Mondjuk nálunk már tavaly is ilyen osztályozási rend volt.
Előzmény: csuti0 #19270 hozzászólása
Itt még 1500-ért elvannak.
Előzmény: lacka4600 #19268 hozzászólása
Na igen, nálunk is mindig felrakják a lemezt hogy emelni kellene az órabéren...
Én meg mindig elmondom hogy hova???
Előzmény: hasutas1 #19256 hozzászólása
Árak felènk is hasonlóak akkor.
Az ilyenekkel sajnos addig nem lehet mit kezdeni, amíg van rá vevő.
Bár (ez mondjuk inkább a görögre vonatkozik) nekem minden új vevőm azt panaszolja hogy hiába vesz "ócsóè" 1 láda görögöt, ha fele rohadt, fele èretlen, a maradék meg sz*r ízű....
Előbb - utóbb csak rájönnek az emberek hogy az olcsó húsnak...
Sziasztok!



Felètek árak hogy alakulnak most?
Kicsiben, nagyban?
Na vègül nem mertem èrèsben bevállalni a Prolectust, maradok a Polyversumnál.

Elrakom jövőre, majd zöld bogyósan ráfújom.
Előzmény: clanki #19247 hozzászólása
Komoly!
Jól teli vannak!
Ahogy látom homokon termelsz?
Nekem a joly nem jött be fóliába, most asia ami tesztre van az finom, tavaly próbáltam az aprikát is, az nagyon finom volt, viszont nem volt szerintem vevőbarát (annyira nem is szép, meg nem is pultálló).
Quicky-t próbáltam még, de az olyan kemény mint a kő, az csak lekvárnak való, szerintem.
Előzmény: clanki #19239 hozzászólása
Egyébként ha kèrdezhetem milyen fajtád van, ami már annyira èrik hogy mennyisèged van?
Most akármit csináltam a cleryvel sokat csúszik, van egy kis asia is próbára az sincs lemaradva a cleryhez kèpest, szóval nem teljesen èrtem a dolgot.
Előzmény: clanki #19239 hozzászólása
Szia!
Az árak jól hangzanak, a többi nem annyira.
Minket is nagyon nyaggatnak már hogy mikor lesz szamócánk, de mèg legalább egy hèt, mire tètelt tudunk adni.
Előzmény: eper2010 #19237 hozzászólása
1kg eper 1kg cukorral biztosan finom.
Előzmény: hasutas1 #19235 hozzászólása
Kb. a fele rájuk is fog.
Aztán árulják cefrènek.
Előzmény: hasutas1 #19233 hozzászólása
"LIKOLD"
A Nav is likoldhatná!...
Előzmény: csuti0 #19231 hozzászólása
Hatásával mennyire voltál megelégedve?
Mennyire vált be szürkepenész ellen?