Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 350.26 Ft USD 302.11 Ft CHF 380.52 Ft GBP 405.52 Ft

Fórum

Becenév: nferry
Csatlakozott: 2017-01-07 23:43:38
Utolsó belépés: 2023-12-07 11:05:03
Fórum hozzászólás: 663

Fórumhozzászólásai

Előzmény: csuti0 #19419 hozzászólása



Tőlem egyszer a komplett növényvédelmem és a komplett tápozási tervem kérték, aztán mikor finoman jeleztem hogy több év kísérletezését és anyagi ráfordítását nem fogom csak úgy akárkivel megosztani még sértődés volt belőle... smile laughsmile cowboysmile hammer

Sziasztok!

Ki milyen árral kezd? smile cowboy

Sziasztok!

Kinek milyen az állománya? :)

Úgy saccolom (ha marad a jó idő) idén április 5-10 kezdés lesz. smile cowboy

Előzmény: A.I. #19400 hozzászólása



Én (igaz fóliában) nagyon max. egy levelet hagyok, úgy is gyorsan lesz lombja. De valóban ahány ház, annyi szokás. :)

Előzmény: pasztorbarbi39 #1512 hozzászólása



Házi megoldás nem nagyon van, csak hajlítógép.

Előzmény: zelnikpeti #19391 hozzászólása



Ahogy látom az időjárást kb. nálam is ez lesz, szerdáig le se veszem a fátylat... smile sweatdrop
Viszont hideg ide- vagy oda én úgy látom idén hamarabb lesz kezdett mint tavaly, nálam legalábbis nagyon szeretne már virágozni úgy látom... smile scaredsmile hammer

Előzmény: flori-nho #19389 hozzászólása



Pedig nem mondott hülyeséget, ha el is tudod adni, annyival már el lehet játszani. :)

hasutas1, félig témába vágó kérdés. :)
Mennyire lesznek valósak ezek a -15, -17 fokok?
Ennél már takarni kell a hideg fóliást, nincs mese ha bejön. smile scaredsmile hammer

Prolectus-t tudtok valahonnan kis kiszerelésben? smile cowboy

Előzmény: Csyzy #19382 hozzászólása



Árak vannak esetleg?
Nem használtam még, de ha tartósabb mint a fátyol és véd is annyira akkor felkeltette az érdeklődésemet. :)

Sziasztok!

Tudom volt már téma, de engem mindig zavar az ilyen jelenség, szóval... :)

Most is elég meleg idő van, a tápkockásaim el is kezdtek szépen virágozni.
Ti is le szoktátok ilyenkor csipegetni a virágokat, vagy vártok egy jobb fagyra?
smile helpsmiliesmile cowboy

Előzmény: Mln #559 hozzászólása



Ha kellően előkészített a talaj, bakhátba rakod, talajtakaróval akkor jók a külföldi fajták, de én az Ásotthalmi-t mondanám.

Előzmény: Sk Laci #19371 hozzászólása



Én spec. nem variálom túl.
Ültetés után 3x20. smile thumbup

Előzmény: csuti0 #19353 hozzászólása



Szia!

Olvastam hogy tápkockásat lehet egész októberig ültetni.

Idén sajnos kicsit ki fogunk futni az időből, így augusztus helyett lehet szeptember közepe lesz az ültetés, esetleg október eleje. smile sweatdrop

Tapasztalat érdekelne hogy tápkockásnál intenzív termesztésben mennyire befolyásolná a koraiságot clery-nél a későbbi ültetés?smile helpsmilie

Előzmény: Lali05 #19367 hozzászólása



Szerintem a master túlárazott...

Én mindenhez a FitoFert-et használom, külön szeretem hogy vannak növényspecifikus keverékeik, és jól oldódnak. smile thumbup

Előzmény: Tom250 #416 hozzászólása



Nem tudom.

Szerintem teljesen felesleges 20-30báros gépekkel fújni, a lényeg úgy is többnyire a porítás.
Persze azt aláírom hogy ahova olyan komoly cuccokat kell kifújni amihez ilyen védőmaszk kell, oda kell a nagy nyomás, de ahol mondjuk csak lombtrágya stb. van fújva oda nem.

Előzmény: Tom250 #414 hozzászólása



Én aksis permetezővel szoktam mindent permetezni, aminek 10-ed ennyi nyomása sincs. smile laugh

Előzmény: ND #19365 hozzászólása



Pont azért kérdem mert nálunk legalábbis a napszámossal+ egyéb költséggel is sokkal olcsóbban kijön a palánta mint a frigo.

Arról nem is beszélve hogy mióta magunknak készítjük lényegesen jobb/ szebb palántáink vannak mint mikor vettük.

Frigóra meg tavaly is sokan panaszkodtak.

Előzmény: Tom250 #410 hozzászólása



Szerintem nem túl jó ekkora nyomás szegény paradicsomnak, mondjuk az tény hogy egyúttal kb. porzást is végzel. smile laugh

Mit fújsz rá ilyen nyomással?

Előzmény: Tom250 #408 hozzászólása



Ezzel permetezel? smile scared

Előzmény: csuti0 #19362 hozzászólása



Hogy drágult meg nálatok a saját előállítása hogy megéri inkább frigót venni?

Nálunk még most legalábbis lényegesen olcsóbbra jön ki a saját, mint frigót venni.
Arról nem is beszélve hogy nem jön be a frigó.

Előzmény: pál tamás_85017 #19358 hozzászólása



Na felénk annyival nehezített a dolog, hogy jó zsíros fekete föld van, nem ilyen laza homok... smile thumbupsmile laugh

Ára a húzónak továbbra is érdekelne, akár privátban is. :)

Előzmény: Csyzy #19351 hozzászólása



Joly szép volt, viszont vagy 3.-ik szedésre volt íze, főleg a clery-hez képest.

Aprica finom volt, viszont abszolút nem piacos, nem pultálló.

Asia igazából nekem tetszett állagra is, meg ízre is, viszont együtt ért a clery-vel valamiért, illetve nagyon gyorsan túlérett a tövön. Az Asia-t igazából párom szavazta le végül... smile laugh

Ezek csak az én tapasztalataim, kezdő lévén lehet én rontottam el valamit, de mindig agyalok egy másik fajtán a clery mellé...

Előzmény: pál tamás_85017 #19348 hozzászólása



Bakhát húzással mi is mindig küzdünk... smile cursingsmile sweatdrop

Mennyibe van egy ilyen húzó? smile drool

Előzmény: máris szomszéd #19342 hozzászólása



Van egy fólia amiben még megvannak hagyva a sorok, abban nekünk is van rajta még. :)

Nálunk tavaly is volt egy hajrá, csak idén hamarabb beműveltük a sátrakat.

Előzmény: nferry #19335 hozzászólása



Egyébként a tapasztaltabbaktól kérdezném.

Mit lehetne még a clery mellé?
Joly, Aprica, Ásia nem jött be.. smile blink

Előzmény: hasutas1 #19334 hozzászólása



Nálunk szerencsére közel annyi termés volt, mint tavaly, ehhez társult az aránylag jó ár.

Ez a clery-re vonatkozik, sajnos az asiával nem voltam kibékülve, így azt is elvetettük.
Marad a clery...

Előzmény: csuti0 #19332 hozzászólása



Nem szokott gondot okozni az öreg tövek beszántása?

Értem ez alatt az esetleges betegségeket, stb..?

Előzmény: csuti0 #19330 hozzászólása



Mi már kitakarítunk. smile sweatdrop

Ti egyébként mindig kihordjátok a töveket?
Lassan nem fogom tudni hova rakni. smile scared

Valami nagyon profi bakhátat kellene idén produkálni, de egy komolyabb rotációs húzó egy vagyon.... smile ohmy

Előzmény: csuti0 #19328 hozzászólása



Mi tegnap végeztünk, megmondom őszintén kicsit örülök is neki... smile blink

Kb. egy hónappal volt rövidebb az idei szezon, de ami nagyon érdekes számomra hogy hiába volt rövidebb, ezen idő alatt tudtuk eladni szinte ugyan azt a mennyiséget mint tavaly. smile scared

Na nem is unatkoztunk mondjuk ezen idő alatt... smile blinksmile cowboy

Előzmény: csuti0 #19323 hozzászólása



Na nem is irigylem a szabadosokat!... smile surrender

Itt nálunk konkrétan nagy kínlódva elkezdett érni, kapja is rá az esőt rendesen...
Túl sokat nem kell leszedni róla... smile hammer

Előzmény: lacka4600 #19321 hozzászólása



Macska itt is van bőven, de nem nagyon zavartatják magukat a madarak.

Hálózás lesz akkor itt is, nincs mese...smile aikido

Előzmény: lacka4600 #19319 hozzászólása



Idén úgy vettem észre hogy se a görög, se a román nem volt nagyon alacsony árakon, arról nem is beszélve hogy tavalyhoz képest még jobban érződik hogy inkább fizetnek kicsivel többet a magyarért mint a görögért.

Viszont ezek a kis ge*i rigók ellen ti hogy védekeztek?
Szabályosan beszoknak a fóliákba és csipegetnek.... smile hammersmile hammersmile hammer

Ezzel eddig nem volt problémám..smile cursing

Előzmény: lacka4600 #19315 hozzászólása



Mi 13000-ba eladjuk a vègèt.
Furcsa egy szezon volt. smile wacko
Kicsivel kevesebb lett a mennyiség mint tavaly, viszont az meg lejött egy hónap alatt, a tavalyi kèt hónaphoz viszonyítva.
Hát nem unatkoztunk... smile ohmy

Nálunk mèg sokat kell javítani a bakháton, itt a fekete földben rohadt nehéz szèp nagy bakhátat csinálni...

Biztos nagy a baj, mert az állandósaim is zokszó nélkül rámondták az áment a 13000-es ládás áramra... smile ohmysmile thumbup

Az itteni szabadosok meg szegények a hideg mellé kaptak egy kis jégesőt, meg vagy 20mm esőt.
Szerintem gyors szezon zárásuk lesz... smile hammersmile scared

Felètek mi most az ára?
Itt komoly hiány van.
Kèt szabados ismerősöm is mondta hogy szinte semmi, vagy minimális termèse lesz.
Nagybanis árak is jól megugrottak.smile ohmy

Előzmény: lacka4600 #19299 hozzászólása



Nekünk jó 70%-a már lement a fóliásnak legalább.
A clery most jobban aprósodott mint tavaly, lehet azért mert idén kimaradt a poszméh.

Volt próbára Asia, kb. egyidőben ért a Clery-vel- rohadt nagy darabos volt, de annak 1 max 2 szedés és vége. Ezt nem tudom hogy másnál is így van fóliában? smile helpsmiliesmile cowboy

Árban még azt mondom aránylag jól tudjuk tartani a dolgokat, kereslet is kurva nagy lenne. smile thumbup

Előzmény: zelnikpeti #19278 hozzászólása



Mondjuk nálunk már tavaly is ilyen osztályozási rend volt. smile thumbupsmile biggrinsmile cowboy

Előzmény: csuti0 #19270 hozzászólása



Itt még 1500-ért elvannak. smile sweatdropsmile biggrin

Előzmény: lacka4600 #19268 hozzászólása



Na igen, nálunk is mindig felrakják a lemezt hogy emelni kellene az órabéren...

Én meg mindig elmondom hogy hova??? smile blinksmile hammersmile hammer

Előzmény: hasutas1 #19256 hozzászólása



Árak felènk is hasonlóak akkor.
Az ilyenekkel sajnos addig nem lehet mit kezdeni, amíg van rá vevő.

Bár (ez mondjuk inkább a görögre vonatkozik) nekem minden új vevőm azt panaszolja hogy hiába vesz "ócsóè" 1 láda görögöt, ha fele rohadt, fele èretlen, a maradék meg sz*r ízű....
Előbb - utóbb csak rájönnek az emberek hogy az olcsó húsnak...
smile thumbdownsmile pimpsmile cowboy

Sziasztok!

Felètek árak hogy alakulnak most?
Kicsiben, nagyban?
smile helpsmiliesmile flowerssmile cowboy

Na vègül nem mertem èrèsben bevállalni a Prolectust, maradok a Polyversumnál. smile laugh

Elrakom jövőre, majd zöld bogyósan ráfújom. smile pimp

Előzmény: clanki #19247 hozzászólása



Komoly!

smile scaredsmile lovesmile thumbup

Jól teli vannak! smile blink
Ahogy látom homokon termelsz?
Nekem a joly nem jött be fóliába, most asia ami tesztre van az finom, tavaly próbáltam az aprikát is, az nagyon finom volt, viszont nem volt szerintem vevőbarát (annyira nem is szép, meg nem is pultálló).
Quicky-t próbáltam még, de az olyan kemény mint a kő, az csak lekvárnak való, szerintem.


Előzmény: clanki #19239 hozzászólása



Egyébként ha kèrdezhetem milyen fajtád van, ami már annyira èrik hogy mennyisèged van? smile helpsmilie

Most akármit csináltam a cleryvel sokat csúszik, van egy kis asia is próbára az sincs lemaradva a cleryhez kèpest, szóval nem teljesen èrtem a dolgot. smile blushsmile oopssmile surrender

Előzmény: clanki #19239 hozzászólása



Szia!

Az árak jól hangzanak, a többi nem annyira. smile laughsmile sweatdrop

Minket is nagyon nyaggatnak már hogy mikor lesz szamócánk, de mèg legalább egy hèt, mire tètelt tudunk adni.

Előzmény: eper2010 #19237 hozzászólása



1kg eper 1kg cukorral biztosan finom. smile thumbupsmile lol

Előzmény: hasutas1 #19235 hozzászólása



Kb. a fele rájuk is fog.
Aztán árulják cefrènek. smile thumbupsmile laugh

Előzmény: hasutas1 #19233 hozzászólása



"LIKOLD" smile hammersmile lol
A Nav is likoldhatná!...

Előzmény: csuti0 #19231 hozzászólása



Hatásával mennyire voltál megelégedve?
Mennyire vált be szürkepenész ellen?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Átalakítja a gombapiacot a fogyasztói szokások változása
Átalakítja a gombapiacot a fogyasztói szokások változása
Nőtt a gombatermelés Franciaországban, és a kereslet is erős maradt. Az ágazat...
Jégeső tarolta le az országot: ezért nem működtek a jégkármérséklő generátorok mindenhol
Jégeső tarolta le az országot: ezért nem működtek a jégkármérséklő generátorok mindenhol
A JÉGER 283 generátorral védekezett a tegnapi jégesők ellen, de a módosított...
Zab
Zab

75.000 Ft

Lucerna bála eladó
Lucerna bála eladó

20.000 Ft

Eladó idei első lucerna bala
Eladó idei első lucerna bala

20.000 Ft

Réti fűszéna kockabála eladó
Réti fűszéna kockabála eladó

2.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]