Gázolaj árak 645 Ft Benzin árak 641 Ft EUR 394.17 Ft USD 365.76 Ft CHF 405.19 Ft GBP 461.68 Ft

Fórum

Becenév: feher.roli
Csatlakozott: 2017-06-29 11:19:56
Utolsó belépés: 2018-11-20 09:25:03
Fórum hozzászólás: 13

Fórumhozzászólásai

Előzmény: IstvN79 #12864 hozzászólása



Semmilyen munkaviszonyt nem létesíthetsz!

A 24/2015-ös MvM rendelet vonatkozik rád. Az ebben leírtak a mérvadók. Ha visszafizettetik veled a támogatást, vagy szankcionálnak, akkor erre a rendeletre fognak hivatkozni. Így a "valahol olvastam olyat" kezdetű információk nagyon félrevezetőek lehetnek.

A kérdésedre a válasz az 1.§ 3. bekezdésben van leírva, ezt idézted Te is.

Az adóbevallásod "munkaviszonyból származó jövedelem" sorában nem lehet 1 forint sem! Ha csak 1 napra is bejelentenek, kapásból vissza kell fizetned a támogatás 50%-át (11.§ (11) da)

Ha máshol szeretnél dolgozni, akkor megteheted, hogy egyéni vállalkozóként "szolgáltatsz" valakinek és kiszámlázod a havidíjat, vagy az elvégzett munkákat. Ehhez a megfelelő tevékenységet fel kell venned, de vigyázz, mert valamelyik tevékenység iskolai végzettséghez kötött, amit ellenőrizni fognak.
A másik lehetőség, hogy kötnek veled egy megbízási szerződést, amiben megbíznak x feladattal és minden hónapban fizetik a megbízási díjat. Ez önálló tevékenységből származó bevételnek számít, nem bánthatnak érte.
Fontos, hogy a nem mezőgazdaságból származó bevételeid (pl. megbízási díjak, vagy bármilyen egyéni vállalkozóként végzett tevékenység bevétele) nem érhetik el a mezőgazdasági tevékenységeidből származó bevételek összegét. Pl. ha valamelyik évben 5 millió az éves bevételed mezőgazdaságból, és 5 millió 1 forint az egyéb bevételed, akkor az egész támogatást vissza kell fizetned.

A végére egy jó tanács: érdemes elolvasni a fiatal gazda rendeletet és háromszor aláhúzni azokat a részeket, amik leírják, hogy milyen esetekben kell visszafizetni a támogatást. És ezeket a szituációkat jó nagy ívben elkerülni.

Ha adnak valami tanácsot, vagy útmutatást, de nem találod a jogszabályt, ami ezt konkrétan leírja, akkor minimum bizonytalan lehetsz a tanács hitelességében.

Előzmény: kulakman #19600 hozzászólása



Tehát ha a beadás napján a 10 támogatott egyedből 5 üsző, akkor az már eleve rossz és nem számít, ha később, a birtokon tartás ideje alatt ellenek és anyatehénné válnak?

Előzmény: kulakman #19600 hozzászólása



Tehát ha a beadás napján a 10 támogatott egyedből 5 üsző, akkor az már eleve rossz és nem számít, ha később, a birtokon tartás ideje alatt ellenek és anyatehénné válnak?

Előzmény: broll79 #19596 hozzászólása



Köszönöm a választ!
A birtokon tartási időszak alatt jól értem, hogy az egységes kérelem beadásának napja + 6 hónap? Tehát ha 05.05-én adtam be, akkor csak a 11.05-ig megellett üszőket fogják anyatehénnek tekinteni.
Birtokon tartási időszak szempontjából a legelső egységes kérelem beadásának napja a releváns, vagy az utolsó EK adatváltozás napja?

Kedves fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni a termeléshez kötött anyatehén támogatással kapcsolatban. Ezt a feltételt nem teljesen értem:

"a támogatás alapjául szolgáló állatai esetén, a birtokon tartás teljes ideje alatt az üszők aránya legfeljebb 40%"

Jól értem, hogy ha az adott tehénnek a birtokon tartás ideje alatt (kérelem beadásától számított 6 hónapos időszak) nem születik borja, akkor azt az MVH üszőnek számítja?

Vagy csak akkor számolják üszőnek, ha soha nem volt még borja? (tehát, ha a birtokon tartás alatt nem, de korábbi évben született borja, akkor már nem üsző?)

Remélem valaki tud segíteni, fontos lenne. Köszönöm előre is!

Valakit érint a gazdálkodási napló miatti szankció Natura 2000 támogatásnál?

2017. 01. 01. és 2017. 03. 01. között kellett elektronikusan beküldeni a 2016 évre vonatkozó naplót. Ez megtörtént, határidőben.

Ehhez képest 15%-ot szankcionáltak GN miatt.

A felhívás szerint a következő szankciók léteznek GN miatt:

-Hiányos, valótlan adattartalmú GN: 5% levonás
-Nem tesz eleget a felhívás 2. melléklete szerinti adatok benyújtásának (ami azt írja, hogy GN01, 03, 07 kötelező és 08, 13, 14, 15, 18 amennyiben releváns): 15% levonás
-Egyáltalán nem küldi be a GN-t: 20% levonás

Na ezt érti valaki?
Tehát ha csak a felét töltöm ki, azt is csukott szemmel, akkor hiány és valótlan adatok miatt megúszom 5%-al.
Akkor mi a fenét csináltunk rosszul, hogy 15%-ot vontak le, mikor minden lap ki volt töltve és határidőben be lett küldve?

Arra gondoltam, hogy a legelső oldalon csak az AKG jogosultság volt X-elve, a Natura 2000-nem. De a napló attól ki volt töltve és be lett küldve a nébihnek. Elképzelhető, hogy egyetlen X miatt vontak le 15%-ot??

Az előző hozzászólásomban leírt szabályok és definíciók, azokra vonatkoznak, akik zöldítés támogatásban vesznek részt!

Előzmény: mtarka #18165 hozzászólása



Jó a gondolatmenet.

10/2015. (III. 13.) FM rendelet 1.§ 3. bekezdés:
"állandó gyepterület: az 1307/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet 4. cikk (1) bekezdés h) pontja szerinti terület;"

A fent hivatkozott eu rendeletet is megkerestem:
"„állandó gyepterület és állandó legelő” (a továbbiakban
együttesen: állandó gyepterület): gyep vagy egyéb egynyári
takarmánynövény természetes (vetés nélküli) vagy művelés
útján (vetéssel) történő termesztésére használt, a mezőgazdasági
üzem vetésforgójában öt vagy ötnél több évig nem
szereplő földterület, amely tartalmazhat egyéb olyan, legeltetés
céljára alkalmas fajokat, mint cserjék és/vagy fák,
feltéve hogy a gyep és az egyéb egynyári takarmánynövé­nyek túlsúlyban maradnak, illetve amennyiben a tagállamok
így határoznak, olyan földterület, amely legeltetés céljára
alkalmas, és a honos helyi gyakorlatok részét képezi, és
amelyen a gyep és az egyéb egynyári takarmánynövények
a legeltetési területeken hagyományosan nincsenek túlsúlyban;"

A fentiek után el tudom képzelni, hogy a rendszer az 5. év után automatikusan átállította a fedvényt állandó gyepre.
Javítsanak ki, de nem gondolom, hogy ennek köze van a földhivatali nyilvántartáshoz.
Tehát maga a föld továbbra is szántó művelési ágú maradt, de az egységes kérelem felülete innentől csipogni fog, hogy nem választhatsz akármilyen hasznosítást arra a táblára.
Ezzel egyidejűleg mostantól ezt az újonnan "állandó gyeppé" minősített területet is beleszámolják az ország teljes gyepterületébe. Az országnak pedig összességében van egy kötelezettsége arra nézve, hogy mennyi állandó gyepet tart fenn. Tehát ha a következő kérelemben pl. kukoricát jelölsz erre a táblára, akkor az gyep feltörésnek fog számítani, ami nem feltétlenül baj, viszont ha túl sokan törnek fel gyepet veled együtt és 0,5%-nál nagyobb mértékben csökken az ország össz. állandó gyepterülete, akkor azokat a termelőket, akik a kérelem beadásakor, vagy az azt megelőző 2 évben alakították át állandó gyepüket, visszaállításra lehet kötelezni.
(10/2015. (III. 13.) FM rendelet, 12.§)

Van ismerősöm, akinek 4. éve volt lucernája, 5. évben pedig ugaroltatott, mert a falugazdász figyelmeztette, hogy ha 5. évben is lucernára fog támogatást igényelni, akkor onnantól 2 évig visszaállítási kötelezettsége keletkezhet.

Sokan vagyunk itt, akiknek az anyatehén támogatásából semmi nem érkezett és még a státuszváltás se mocorog?

Június utolsó hetében egy csomó mindent sikerült végkifizetniük, de ez valahogy kimaradt....

Előzmény: rongyos #18089 hozzászólása



"az adminisztrációs terror 3x annyi, mint régen..."

Hát ez az, hogy adminisztráció szintjén olyan elvárások vannak, ami már a valóságtól elrugaszkodott. Elvárják a földművestől, hogy csak úgy mellékesen csináljon annyi papírmunkát, nyilvántartást, olvasson jogszabályt, közleményeket, stb, mint egy főállású bürokrata, valami futurisztikus bürokratabolygón.
Tegyük fel, hogy vettem egy tanyát 3 hektár földdel és juhokat szeretnék tartani, persze először csak kicsiben. Mert ugye jó lenne a nyugalom, gondolnám én hülye.
Rögtön jön a terror: na kiskomám, akkor nézzük csak az "állattartó telepedet", hány férőhelyes az ólad? Mi a trágyatárolód környezetvédelmi azonosító jele? És a te környezetvédelmi ügyfél azonosítód? És hány tonna is fér abba a trágyatárolóba? Mi a típusának a kódja? Hány kilogrammot kakálnak azok a juhok egy évben? Mennyi a trágyának a nitrogén tartalma? Hova tűnt? Eladtad, vagy kiszórtad? Ha igen, hova? Hány kg/ha nitrogén került abba a földbe?

Arról most ne is beszéljünk, hogy a minimális, mellékállású gazdálkodáshoz is rögtön adószám, őstermelői igazolvány, kamarai tagság, számlatömb, enar bejelentés, tenyésztő szövetkezeti regisztráció, igazolt tenyészállat, krotália, környezetvédelmi hatósági regisztráció, elektronikus nyomtatványkitöltő, ügyfélkapu, és még ki tudja micsoda szükséges. És akkor még egy fillér támogatásról nincs szó.

Én hiszek abban, hogy nem csak ezt a munkahely dolgot kellene erőltetni, hanem ha már itt vagyunk európa egyik legjobb termőföldjein akkor miért nem lehet arra buzdítani a vidéken lakókat, hogy fogja meg a kapát és termeljen valamit? Mert hiába akármilyen vidékfejlesztési stratégia, ha nem éri meg a földön dolgozni, akkor innen mindenki be fog pucolni a városba. Ott majd rohadt drága lesz az albérlet (most is az), emiatt fognak nyomorogni, itt meg nem lesz senki, csak néhány nyugdíjas, kiürülnek a falvak, bezárnak a boltok. Kinek kell ez?
Ha le lehetne egyszerűsíteni az őstermelést és egy kicsit rendbe tenni a piacot, hogy egyáltalán megérje leszedni azt a nyomorult meggyet a fáról és el lehessen adni _tisztán_ úgy, hogy ne cseszegessék érte halálba az embert, ÉS még talán meg is érné, akkor talán lehet, hogy nem is lenne olyan rossz hely ez a vidék?? Sok millió ember lakik vidéken, rohadtul nem mindegy ez az egész... Mindenfele elhagyott 2-3000 m2-es portákat, pókhálós ólakat és tárolókat látok, a gyümölcs lerohad a fáról, mert nincs aki leszedje. Na ez a pazarlás és ugyanakkor itt lenne az a bizonyos tartalék, amire most szüksége lenne az országnak. Egyáltalán nem mindegy, hogy a vidékiek többsége munka nélkül tengődik, vagy netán adózik és pénz van a zsebében, amit el tud költeni...

Előzmény: rongyos #18064 hozzászólása



Én azt látom és lehet, hogy tévedek, hogy az agrártámogatásokért cserébe rengeteg adminisztrációs és jelentési kötelezettség terheli a gazdát. Minden meg van határozva, még az utolsó fűszál dőlésszöge is. Minden egyes "műveletet" dokumentálni kell paramétereivel együtt (még a kerti csap kinyitását is) és abba bármikor betekinthetnek, és szőrözhetnek vele, hogy pl. nem kaszáltál-e túl hamar. Egy lépés választ el az Orwelli gondolatrendőrségtől.
Persze nagyon jól jön a támogatás, jelen körülmények között nem engedhetjük meg magunknak, hogy lemondjunk róla.
Ugyanakkor kiszolgáltatott helyzetbe kerültünk, mert itt lessük, hogy jön-e a pénz, ha nem jött, akkor találgatunk, hogy miért nem, és még félelemben is tartanak azzal, hogy visszamenőleg bármelyik támogatást visszakövetelhetik.
Szerintem a "normális" az lenne, ha mindenféle támogatás nélkül úgy meg lehetne élni a mezőgazdaságból, mint az elmúlt több ezer évben bármikor. Nem hiszem el, hogy a mostani technológia mellet, európa legjobb földjein nem éri meg termelni, vagy éppen hogy csak megéri. (mert ilyeneket hallok több helyről, hogy örült az ember, hogy nulla közelire kijött az éve, de milyen jó, hogy kapta a területalapút, mert úgy azért mégis csak túl lehet élni...)
Szerintem ez egy természetellenes, magából kifordult, kicsavarodott helyzet, ami most van. De mondom, lehet nincs igazam...

Előzmény: Bakonyi85 #18009 hozzászólása



Első körben volt, aki május közepén megkapta a teljes natura támogatását. A többieknél csak jóváhagyott státusz van, összeg nélkül.
Aki megkapta, annál stimmelt a 69 euro/ha, illetve ennél lehet kicsit kevesebb pénzügyi fegyelem, meg egyéb pár százalékos csökkentések miatt, amiket annyira nem értek én sem.

Előzmény: akggabor #17996 hozzászólása



Kedves akggabor!
Ezekre gyanakszom, ami belezavarhat a számításba:
- Van olyan terület, ami egyszerre AKG és Natura 2000 igényléssel érintett? Ebben az esetben az AKG támogatásból lebonják a naturára járó 69 eurót, így a kettő együtt teszi ki a 100%-ot.
- Érdemes átnézni az AKG támogató okiratot, hogy a kérelmet pontosan melyik táblák vonatkozásában hagyták jóvá és azon belül is mekkora területekre. Van olyan, akinek csak részlegesen hagyták jóvá a kérelmét, ezt a mellékletből lehet kiolvasni.
- Ellenőrizni kell az egységes kérelmet, hogy minden AKG-s tábla esetén meg lett-e jelölve a VP-AKG kifizetési igény.
- A támogatási összeg számítása biztos jó? Jól lettek összeadva az alapcsomag + választható előírások után járó euró értékek?

Bocsánat, ha túl triviális dolgokat vetettem fel, de ha ezeket mind figyelembe vetted és így sem éri el a végkifizetés a kiszámolt összeg 30%-át, akkor már csak a határozatból fog kiderülni, hogy mi a baj.

Lehet, hogy valamiért szankcionáltak? Elektronikus gazdálkodási naplót beküldted? Abban volt olyan dolog, ami előírást szeg? Csak egy ötlet.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hatalmas mennyiségben fogy a magyar bor ezekben az országokban. Mi a titok?
Hatalmas mennyiségben fogy a magyar bor ezekben az országokban. Mi a titok?
Olyan országokat előzünk meg a bortermelésünkkel, mint Görögország vagy...
Hirdetés
A tervezhető, megtérülő méhlegelő
A tervezhető, megtérülő méhlegelő
A folyamatos virágzás áthidalja a táplálékszegény időszakokat.
Ihc 65 lóerős traktor
Ihc 65 lóerős traktor

3 Ft

Szelénes tömbsó
Szelénes tömbsó

200 Ft

Class corto 210cmes kétdobos fűkasza
Class corto 210cmes kétdobos fűkasza

999.999 Ft

Kuhn 3mèteres rendsodró
Kuhn 3mèteres rendsodró

250.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]