Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 357.27 Ft USD 310.27 Ft CHF 389.11 Ft GBP 413.39 Ft

Fórum

Becenév: zscsizmadia1
Csatlakozott: 2018-01-22 18:22:05
Utolsó belépés: 2022-01-02 15:54:17
Fórum hozzászólás: 183

Fórumhozzászólásai

Orosháza észak 35mm

Előzmény: JDfan 90 #52761 hozzászólása



Nem tudom nem igazán esett értelmes csapadék mostanába.Kalászosok 20-40q között teremtek annyi lett hogy kifutotta a hiteleket meg egy kevéske maradt költöpénznek.Kukorica az keményen minuszos lessz.A szotyi nem rossz annyira remélem 10-20q között ad majd.{:scared:smile scared}

Orosháza végre mert esni egy kevéske talán a port elverte.smile scared

Nálunk is porzik minden.Kezdenek repedezni a földek.Gabonák sülnek felfelé.Normális eső nem képes esni ha jön valamennyi is persze azonnal szélvihar és már el is tünt az a pici nedvesség is.Sokszor már reggel sincs harmat nonstop lehetne permetezni ha nem fuj viharos széll.smile sadsmile sad

10mm felett kicsivel hihetetlen Orosháza holnapi vetés érdeklödés hiányában elmarad.smile thumbup

Előzmény: Büresz #3171 hozzászólása

Max mélységre állítva.Így talán még vizesbe megy a mag kukorica és szotyi is.

Orosháza kb 10cm hó igazi télies idö.Még a szánkó is elökerült.
smile thumbup

Előzmény: Géza15 #1573 hozzászólása



Kolléga jól irta.Nekem Pronar 1221A van az a 1221.1-nek felel meg.Jazda adagolós régi fajta porlasztós a motorja.3 fejes ekét 3x35 fogással,4.2 kombinátort 2 késes lazitót,3m nehéztárcsát.4m-es rövid tárcsát függesztett UNia,11 késes grubert viszi bátrabban mint a 1025-ös vagy a 892-es.Van mindkettö van tapasztalat.Kényelmetlen,hangos,igazi mtz minden nyügjével de használható.

6-9t között adta Antonella és Su ellen.Napraforgó és kukorica elövetemény.2 sor tárcsa vetés.Összel 2q komplex.Tavasszal 2q mas gyomirtó egy gomba,rovar,réz mix.58000-ba ment el de esik az ár itt is.Idáig jó ez az év lett majdnem 30mm esö is.smile sweatdrop

Orosháza északi része 30mm idáig és még esik.Ez egész heti mennyiség.smile sweatdrop

Ki mennyiér szánt itt jó fekete földek is vannak.Fogós vizes szalonnás kapar neki végig.Hallotam 40l-is/ha fogyasztást.smile confused

Elkészített magágy szotyi tarló egy sor nehéz tárcsa majd rövid.Kukorica tarló két sor nehéz tárcsa megkapta a 60mm esöt vethetö vagy még rá kell menni még?IH 6200-al menne a buli.smile confused

Laposokon már áll a víz.Közel 60mm kicsit már sok is lett.smile whistling

5-10mm között és még eseget.

Vágóhídi ár 350-370 most elméletileg de lehet lejjebb megy még ennél is aztán megint felfelé ível.De háztájiba 500 alatt nem igen lesz szerintem sehol se.smile wink

Orosháza északi része 16mm meg 4 órás áram szünet.smile whistling

Előzmény: apuci #40538 hozzászólása



35mm tegnap meg ma 10 perce hagyta abba kb.Tölünk északra ahol legtöbb területünk van még vörösebb volt a rdarkép.2 hét múlva talán lehetne aratni ha abba hagyja végre már.Meleget meg nem mutat nagyon igy nem is fog száradni.Idáig sirtunk hogy nem esik már meg sok belöle.smile whistling

Laposokon kezd állni a víz.Élmény lesz aratni majd.Másfél nap alatt újból lejött 35mm.smile scared

Előzmény: apuci #40162 hozzászólása



13mm nálunk és még eseget.

13mm meg 30mm 3 nap alatt.Foltokba a mélyebb helyeken még áll a víz.Darabig bírjuk most már.smile thumbup

300db körüli vegyes baromfi állomány gyöngyös és mindenféle tyúk kakas stb.Két naponta kap zöld szezonba tanya körüli,árokparti füvet zöldet és vetett lucernát kaszálva és odaadva nekik egy botkormányos kerti traki szerelvénny jól megrakva.Az utolsó szálig eltakaritják és tojnak fejlödnek szépen,mellé kapnak vegyes darát is.Kukorica,búza,borsó,lucerna pellet és napraforgó.

Előzmény: apuci #37841 hozzászólása



Itt is kb ennyi esett.Hagy essen még töltődjön a talaj.

101 100t alatt.Felett 103 IKR agrár érdemes kötni vagy várni?Ilyenkor még nem szoktak üzletelni valamit tudnak.

Ott nagy lapos gumi tömités van,elég szar megoldás.Szereti kiköpni.Ha sürü olaj van benne hidegen nagy nyomás ingadozás van hamar megadja magát.Nekem 50-es motorolaj van a hidro rendszerbe semmi gond nem volt vele.820-as gépre lett új homlokrakodó az nem szereti az 50-es olajat hidegen visít a sivattyú és 3 gumit kiköpött.20w50-essel lett feltöltve azóta nincs gond.Mondjuk még hideg van majd nyáron bálapakoláskor kiderül hogy a hig olaj jó lesz e.smile whistling

40mm körül lett az össz kb mióta elkezdett esni.Szántás remélem jobb lesz ha szikkad most még ragadós.A talicska puttony hantok eltünnek már jó meg az eke egyben marad végre.smile thumbup

Előzmény: apuci #9096 hozzászólása



Elég jó munka.Nálunk már egy fej leszakadt meg durrognak a nyíró csavarok.smile whistling

Kukorica tarló nagyjából szántható a gabona földeken talicska puttony hantok vannak.smile whistling

10mm körül esett már itt is a vetögép már ragadt az eke meg szakadt jöhet még pár 10mm.smile thumbup

Előzmény: Tomi81 #4262 hozzászólása


1.9dti-dci jók stabilak nincs vele gond.Bosch rendszer.Megane kombi 1.9dti van 300ekm körül semmi baja porlasztók gyáriak adagóló csak azért volt lenn mert a kisnyomású rész szivárgott.Maga a motor jó konstrukció volskwagen 1.9tdi párja.smile whistling

Előzmény: ND #4493 hozzászólása



450 a kissúly felvásárlónál meg felette.Háztól 450-500 minden felénk aztán hogy veszik vagy nem más kérdés.

Előzmény: fexco #3408 hozzászólása



Kombájn alól ennyi ebből még lejön a tisztitás.87 IKR agrár.

Előzmény: Sk Laci #3395 hozzászólása



LE113 volt 39.5q/ha adott most full száraz szárral és tányérokkal.Neomához hasonló magassággal kb.Sokkal kisebb mint aLE 25-ös.Nyuszik vágták tisztábban mint a Neomát-Bacardit.7.6-os vize volt.Elégedett vagyok PIO-ós fajta még ennyit sose adott.Brio volt 46q is Neoma-Bacardi 35-40 között mindég idáiág.10 éve szotyizunk 15-35ha közötti vetés területtel ahogy adja a vetésforgó.2q komplex ősszel 1.5-2q mas péti mikor mi sor mellé oszt jónapot.55000-erel vetve.Deszikálni sosem kellet kb 5 éve nem gombászkodunk nélküle is jó erdmény van.Talajmunka szántásos 70%-ban kukorica után megy.smile whistling

Előzmény: Celtises #65046 hozzászólása



2 tárcsás.

Előzmény: mtz1221 #65045 hozzászólása



Akkor ott kezdem a szelepnél.

1221-esen minden elözmény nélkül elment a hidrolika.Kihelyezett körök nem működnek a hátsó emelőmű lassan emel.smile confused

Előzmény: colizoli #17640 hozzászólása



35fok van most is nálunk szárítja rendesen.

Felénk jól megégtek a tengerik meg a szotyi is.Csö van rajta szem is majd a mázsa megmutatja.Ha marad ez 30fok meg feletti hetekig akkor szeptember végére letakarodik a határból minden.smile whistling

Most lett felszerelve egy rakodó metal fach mtz 820-asra.Levizsgáztatva.Valami gépnaplót vagy mit mondanak kell a trakiba tenni és vezetni ha üzemeltetjük és közúton megállítanak a rend örei.Igaz ez?Hol lehet beszerezni ha kell.smile confused

Orosháza 15-25mm között.Aratás befejezve kapások megmenekültek a szárazság fogságából.smile whistling

Előzmény: apuci #34848 hozzászólása



Árpa 40 búza 44-46-49.smile scared

Előzmény: apuci #34840 hozzászólása



25mm.Árpa letuda 5t-átlag búza meg majd megszárad.Remélem nem nagy minöség romlással elég jónak nézki.

Lehülés ideért esövel.smile whistling

41-43 közötti árak 4-5-6t-ás hozamok 13 alatti viz.Orosháza.smile whistling

Itt 40-41-et emlegetnek de jövőhétre lehet 3-mal fog kezdödni.smile oops

Előzmény: apuci #34215 hozzászólása



Még van egy kicsi.Szotyit még nem fújtuk.Alapot megkapta az exprest lehet tolni a végsőkig.smile whistling

Előzmény: apuci #34213 hozzászólása



Napok óta szenvedünk a gyomirtással idáig mindig megázott,ma jól sikerült 10ha lefújva és kb 4 óra mulva ázott.smile scared

Most 10perc alatt 15mm.
smile scared

Előzmény: Földönfuto #34201 hozzászólása



Itt meg azért váltottunk állomány szerre mert sose esett esö-elég főleg hogy jól dolgozzon a talajra ható szer lehet most sz...s lessz vele.

Előzmény: apuci #34197 hozzászólása



Esik itt most is.Nem birunk permetezni.Ma is próbálkoztunk kukorica gyomirtással Principal+succesor kb 20 perc mulva esett egy kicsi egy órát szünetelt most meg megint.smile whistling

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Hatékony rovarölő szer kukoricamoly és bagolylepke kártétele ellen
Hatékony rovarölő szer kukoricamoly és bagolylepke kártétele ellen
A kukoricamoly és a gyapottok-bagolylepke évente fokozódó kártétellel fenyegeti...
Kormányzati stratégia: Hazai burgonya vásárlására ösztönzik a lakosságot
Kormányzati stratégia: Hazai burgonya vásárlására ösztönzik a lakosságot
A lengyel burgonyapiacot túltermelés és importnyomás sújtja, ami komoly...
1 hetes néma kacsa
1 hetes néma kacsa

900 Ft

HONDA MPI 16001 AVR generátor, 2025-ös évjárat, alig használt
HONDA MPI 16001 AVR generátor, 2025-ös...

1.300.000 Ft

BAWOO BSL 350EX bemutató gép
BAWOO BSL 350EX bemutató gép

20.484.000 Ft

Fiatagri hesston madzag kötésű körbálázó
Fiatagri hesston madzag kötésű körbálázó

1.999.999 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]