Hirdetés
Fórum
- Grubber új
- Agrártámogatások kifizetése új
- Vizszintes tengelyű szárzúzó új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Claas traktorok új
- Talajmegújító Mezőgazdaság új
- Búza termény felvásárlási árak új
- Őszi búzavetés október 1-től? új
- Mi lesz veled mezőgazdaság! új
Cikkajánló
Sajtóközlemény
Előzmény: kiskertész #13719 hozzászólása
Szabolcs - hajdú megyehatáron vagyok. 2 magyar kereskedőtől kaptam 6 ezres ajánlatot, olasz 153-154 euro. 500 tonna tétel
Előzmény: V.L. #13707 hozzászólása
Melyik cég?
Előzmény: Simon Barnabás_82740 #1447 hozzászólása
mindenképp Enorossit! Fazánk van, sajnos.
Előzmény: Berkó_ #24311 hozzászólása
Mennyi hektárt túrsz? Kb ugyan ebben a cipőben járunk, hogy 200 lóerő kezd kevés lenni és gyűlik az üzemóra is, és az Mf jobb ár-érték arányúnak tűnik a többitől , azokat nézegetjük ( 8700 S ) .
Előzmény: Ares 826 #13219 hozzászólása
Pétisó is csírázást gátol, ha túl közel van. Műtrágya csoroszlyákat naponta átnézzük, nem e mozdult el, sajnos jártunk már így, hogy 1 sor nem kelt ki a 6-ból.
Előzmény: Zsolesz100 #13217 hozzászólása
Nekem volt, ahol kb 240 kg ment ki sor mellé Utec 46N műtrágyából (véletlen), nem volt gond a keléssel. Azt hallottam, hogy mire kifejti a csírázásgátló hatást addigra már csírázott/kikelt a növény.
Talán akkor lehet probléma ha szárazba kerül és elhúzódik a kelés ?
Előzmény: colizoli #29426 hozzászólása
a mondatodból úgy értelmeztem,
egyébként máskor mit néznek leginkább?
Előzmény: colizoli #29414 hozzászólása
Akg ellenőrzésnél mire lehet számítani? mi még előtte állunk, helyszíni, adminisztrációs együtt?
Aktuális árfolyamról valakinek információ?
Előzmény: MTZ1221.3 #6759 hozzászólása
Ez így túl laza felszínt hagy.
Előzmény: MTZ1221.3 #6734 hozzászólása
Nem néztem francia lazítót, nekem az tetszene ha felszínen ha van árvakelés vagy gaz azt kitúrja vagy bedolgozza valamennyire.
Egyébként nem tudom, ezek a földek mindig is szántva voltak kb, nem hiszem, hogy ha egyszer vagy 2 egymás utáni évben vésőekézve volt alapművelésnek, akkor ezután ki lehetne hagyni az alapművelést.
Előzmény: MTZ1221.3 #6731 hozzászólása
Tízen pár cm-es munkára mindegy ha a tárcsát húzom. Azon is van száraprító, csak legyen ami húzza. Gruberral ilyen 20-30 közti mélységet céloznám meg.
Előzmény: MTZ1221.3 #6731 hozzászólása
A lazítón 80-as orrbetét van, 35 - kés vastagság, a kés felső része még több, és elvileg repesztenie kellene kissé emelve, plusz van oldalanként 15-15 cm szárny.
A gruber meg inkább kavar, mint repeszt, nem? A kés szára is oldalra dobja a földet, talán elég rá az 50 - es orr, illetve 3 sorban elvileg jobban átdolgozza.
Előzmény: Praetor #6729 hozzászólása
jól látod. pont ezért akarok grubert.
Előzmény: Sk Laci #6725 hozzászólása
ez a bajom a lazítóval:
nehezebb így húzni, fogyasztásban is mutatkozik. Vagy takarítani kéne hektáronként 3x.
Előzmény: Sk Laci #6725 hozzászólása
De csinálok talajmunkát tavasszal, idén tavasszal olyan gazos volt a lazítás hogy néhol 2-3x kellett tárcsázni, olyan gyep volt.
Egyébként 6 sort visz a kombájn, határeset méretű a rend így , nyilván jobb lenne szétfújva
Nak-os kolléga szerint kb jún 10 körül várható, hogy láthatóak lesznek a területek a rendszerben
Előzmény: Sk Laci #6717 hozzászólása
Nem a felszíni maradvánnyal volt bajom, hanem a késekre ragad a gyökérzet rá amitől olyan széles lesz hogy nem bírom normális mélységben húzni, vagy lyukat hagy a henger után. Talán a homokos talaj miatt, ha itt is rögökben szaggatná fel akkor talán nem lenne ilyen problémám.
Előzmény: kis Zombi #6716 hozzászólása
Igen ezt én is hallottam, tapasztalom is, ha úgy van. De nem szoktunk tárcsázni szántás előtt általában, valamennyi eső esik akkor annyit ülepedik a maradvány hogy leforgassa.
Előzmény: t.romsics #6714 hozzászólása
tavaszi növényt vetnék utána, a szárat zúzós asztal aprítja, annyi hogy most még a csuhét nem fújja a kombájn szét sajnos
200 lóerő és 9.1 t gép után milyen grubert ajánlotok, ekét kiváltani? Mindenképp 3 sorosban gondolkozom, gondolom 3 méter elég lenne, meg szántásról átállni kéne mélység is hogy ne nagyon legyen terméskiesés, de 10 vagy 11 kés (gondolom a kevesebbet könnyebb húzni,nem)? A Horsch féle késszár tetszik, amelyik oldalra kavarja a földet és nem maga előtt, leginkább kukorica után alapművelésre használnánk. Tárcsázni semmiképpen nem szeretném előtte, mert utána csak a csúszás-mászás megy ősszel. Ezek a gruberek mindenképp igénylik a szögben művelést hogy a sor ne maradjon ott? Olyan 25-30 cm munkamélységet tervezek, az itteni talajok nem kötöttek, többnyire homokos vályogtalajok.
Vésőekénk/olasz lazító már van, de azt nem nagyon tudjuk kukorica után használni, egyszerűen tapad rá a gyökérzet, talán az a baj hogy nem igazán repesztő munkája van, hanem kb csak csíkoz. Napraforgó után viszont jól megy.
Tavaszi gruberozásról esetleg vélemény? Homoktalajon látom egy pár helyen divat, itt nem tud felrögölni végül is, talán annyira "lyukak" sem maradnak utána.
Előzmény: Zoli1437 #137 hozzászólása
ezt a választ kaptam:
a jogszabály alapján a 10 hektárnál nagyobb összterületen gazdálkodóknak kell naprakész nyilvántartást vezetniük a szántóföldi kultúrában végzett rovarölő szeres kezelésekről - ideértve a csávázott vetőmag vetését is -az elektronikus permetezési naplóban, a kezelést követő 24 órán belül kell felvezetni az adatokat. Kapcsolódó jogszabály: (43/2010 (VI.23.) FVM rendelet)
Tájékoztatjuk, hogy az Egységes Kérelem benyújtását követően a tábla adatok áttöltésre kerülnek az EK-ból az Elektronikus Gazdálkodási Naplóba. Ez a funkció még kialakítás alatt van. Áttöltés után lehetőség lesz az adatokat összekapcsolni, pontosítani hogy elkerüljük a duplikációkat és eltéréseket.
Előzmény: Zoli1437 #134 hozzászólása
A rovarölős kezeléseket felvettem, a vetőmag csávázószerét még nem, épp amiatt kérdem mert a repce rovarölőzéstől jóval több a vetett terület.
Előzmény: Zoli1437 #132 hozzászólása
Ezt a cikket én is megtaláltam, de a felületen a lehetőséget nem. Egyszerűbb lenne importálni mint 100 területet átvinni.
A területeket lehet importálni az egységes kérelemből vagy egyesével kell külön felvinnem?
Ebből a pici bogárból ami a virágot eszi jelen van növényenként 2-3 db, most kezd virágozni a repce. Mikor érdemes fújni? Ha most fújjuk akkor később ugyanúgy megtudnak jelenni és újra kellesz, vagy érdemes várni vele? Az a baj hogy a virágot le fogja verni később a traktor.
Harmatos repcére fújt rovar és gombaölő ér valamit? Eső nem esett, csak már vizes volt a levele mire végeztem.
Előzmény: pg260 #24812 hozzászólása
Hasonlóan jártunk mi is, miután párszor le lett szívva. De úgy tűnik megjavult magától, 2 gépnél is.
Repce vetőtárcsával lehet cirkot vetni?
Polypak bálahálót használ itt valaki? Olcsóbbak közé sorolható, azt hiszem 63 e nettó / 3800 méter, 125 szélesben ~16,6 ft / méter .
Vagy érdemes a drágábbat venni?
Előzmény: später77 #1876 hozzászólása
1-2 hete kaptam meg a rendelésemet, emailben beszéltem velük angolul.
2 vonófejnyitó bowdent vettem Jd-re, agroparknál 59 ezer nettó lett volna db-ja, náluk 16 euro nettóban/db. Igaz, cikkszám nincs ráírva, de kb ugyanolyan mint a gyári. A szállítás 25 € volt,lengyelek általában DPD-vel küldik, és előre utalva. Uniós adószám az kell.
Sf1-el meg lehetne oldani koordináta alapján a táblahatárt kihúzni? Milyen pontos lenne?
6M traktoroknál kell rezgésfojtót cserélni? A könyvben nem találok ilyet, de úgy hallottam, x üzemóránként cserélni kell, viszont nem egyértelmű hogy mit kellene.
Előzmény: mtz1221. #6624 hozzászólása
11-14 közt, attól függ mennyire ülepedett a föld. Nyírségi talajon nem igazán döcög, csak akkor ha szántásra merőlegesen húzom. Friss szántásban nem is bírnám húzni.
Érdekes, hogy légvonalban egymástól 2.5 km-re lévő földek közt mennyi különbség van. Igaz szántások vannak a képeken, de a vésőekés is ugyan így eltér.
Előzmény: .mtz1221. #6592 hozzászólása
Nem tudom, ezen a részen a szántás is szárazabb, mint a másik oldalában a falunak.
Én meg arra gondoltam, hogy azért szárad gyorsabban a lazítás, mert az ékgyűrűs tandem henger ahogy megnyomja a földet az már tömörebb felszín (de nem sima, a gyűrűk után vannak a kis bakhátak) mint az eke után elmunkáló nélkül, így nem tud erodálódni annyira meg ülepedni a tél folyamán.
Viszont a tavalyi aszályban a legjobb kukorica pont lazítottban volt.
Előzmény: szanberg #6581 hozzászólása
Jobban tetszik a Kongskilde vibromaster 4000,amit a kolléga linkelt, azon 7 sorban vannak kapák, ez a Multiva már túl nehéz homokföldekre, szántottban meg főleg. A nagyon könnyű szerkezetű Konskilde kombinátorok megint nem tetszenek, a 6.7 méteres típus valami szűk 12 mázsa.
Meghúztam boronával az egyik föld 2/3 - át, szerintetek érdemes folytatni a többiben?
Szárazabb mint hittem, tegnap a falu másik felében lévő földben nem is porolt a Heva henger.
Hamarabb kellett volna csinálni pár nappal szerintem. Nem nagyon kell várni tovább, mint a szántottal.
Előzmény: termelo #6561 hozzászólása
Valami 6-7 méteres kombinátor kellene nekem, sajnos most kompaktor van, 4.5 méteres, azzal nem akarom 2x bejárni a területet, az is sokat döngöl, meg nem is halad.
Van borona is kisgép után, de szerintem össze húzná a dolgokat, a képen egy kevésbé mulcsos rész van pont.
Miben különbözik mondjuk egy standard Kongskilde vagy Omikron vagy Metalwolf kombinátor pl. egy Multiva Optimától? Nyilván teljesen máshogy néz ki gondolom azért hosszú a skandináv típusú (ha ez a neve?) kultivátor vagy kombinátor mert nagy a kapa osztás, a kapa méret is különbözik? Súlyban is nehezebbek azt hiszem.
Jó lenne, ha szántásban és forgatás nélkül is használható lenne, a kompaktoron is 4 sorban vannak a kapák, de lazított gabonatarlóban összehúzza a maradványt.
Ez a repedezett felszín jellemző gruberes alapművelésre is? Kell tavasszal a 2 művelet?
Előzmény: kis Zombi #6538 hozzászólása
Mi szól a simítós henger ellen?
Előzmény: kis Zombi #6538 hozzászólása
Mi szól a simítós henger ellen?
Sziasztok,
A Véleményetekre lennék kíváncsi.
Próbálkozunk a forgatás nélküli műveléssel, szántás mellett, a szántásokat holnap kezdjük lezárni a simítós hengerrel. Kérdés : ezekkel érdemes valamit csinálni? A felület ugyan nem nagy, de a repedések aggasztanak. Meg az egyik föld gyomosabb. Egyikben kukorica volt, amit trágyaszórás, majd tárcsa + olasz lazító követett, másik napraforgó után Szárzúzó + olasz.
Előzmény: szabika #24801 hozzászólása
2020 -ban volt 400 e, azóta lehet 600 is. Másik tavaly volt 250, a csak adblue ki x -elés.
Előzmény: .Feco. #24799 hozzászólása
Nekünk működnek, most már. Visszaállíthatóra is meg lehet csinálni.
Előzmény: szabika #24797 hozzászólása
Kettőből is.
Ha csak az adbluet kötik ki ellenőrizni érdemes azzal, hogy miután rárakták a szoftvert, próbálni elindítani parkban a kényszerregenerálást ellenőrzésképp, ezt onnan tudom, hogy a helyi chiptuningos srác amit először töltött rá szoftvert, azzal néhány 10 üzemóra elteltével eltömődött, miután letiltott akkor jöttünk rá, hogy ha le van húzva az adblue modul róla akkor nem engedi elindítani sem az égetést. (rádugva meg fogyasztotta az adbluet, magas hőmérséklet hibával tiltott le kezdésnek, azt kitörölte és ment a gép ugyanúgy, meg a szivattyú is) majd végül egy másik hackerrel iratott egy másik szoftvert, azzal úgy néz ki jó lesz, dpf működik így.
Másik gépet a csehszlovák (nem tudom pontosan hova valók, 2 közül az egyik ) származású cég csinálta, velük is beszoptuk, ott dpf-scr eltávolítás is volt, ők csak együtt vállalták. Ott a baj az volt hogy gázolaj jutott az olajteknőbe, vagy az okozta, hogy folyamatosan nyomta kipufogó ütemben a hengerekbe a gázolajat, amit a gyűrű lehúzott, próbálta melegíteni a dpf et, vagy magasnyomású szivattyú hiba ami miatt lehet hogy pénzkidobás volt szétszedni mert nem biztos hogy az volt a baja, de másnál is láttam magasnyomású javítást. Amint össze lett rakva akkor beugrott hogy a menüben van lehetőség letiltani a regenerálást, ott le lett tiltva és azóta jó, lassan 2 ezer órája.
Ha dpf is kikerül, mindenképp letiltanám a menüben.
Biztos lesz aki hülyének néz mert pár éves gépeket így mókoltuk, de nem látom érdemesnek ugyanannyiért venni komplett adblue modult a gépbe, mint amennyiért kiiktatják, főleg hogy átlagosan 2 ezer órát bírnak. Meg venni bele 6-800 ft-ért a löttyöt, amit vagy lehet kapni vagy nem. Pár napja meg egr hibát dobta be egymás után 3-szor a gép, bíztató..
Előzmény: #bandi #24772 hozzászólása
4240, autotrac aktiválva, másik gép autotrac ready azzal már megy. Ez greenstar/isobus ready, kormányszög szenzor nem tudom milyen van, a diffizárat is kormányszög alapján tudja kapcsolni.
Atu300 -hoz milyen kábelköteget adnak? Illetve greenstar ready géphez hogyan tudom csatlakoztatni?
Mert amit adnak hozzá kábelköteget, azon be vannak jelölve különböző csatlakozások, mint Main, Can, Fuse, Seat switch, stb ez jó lesz nekem?
Eredetileg azt gondoltam, hogy a sarokoszlopon ami van greenstar dugó oda kellesz csatlakoztatni, vagy ez a greenstar előkészítés azt jelenti hogy a jobb oldali konzol alatt fogom találni ezeket a több darab 2-4 pines csatlakozókat?
Előzmény: Anonimus82 #8718 hozzászólása
Kws és Pioneer magot szoktunk.
Előzmény: Sanyee #8723 hozzászólása
Amit nekem küldtek árlistát abban nincs 9903.
Romániai vetőmaggal van valakinek tapasztalata? Én Magyarországról vagyok, egy ismerős mondta hogy kint olcsóbb a mag, kértem ajánlatot, olcsóbb annyival hogy megérje kimenni érte (ami náluk kedvezményesen 43 ezer, az listaáron itthol 58, másik itthol 95,kint 69, valószínűleg itt is adnának kedvezményt de kétlem hogy ilyen mértékű lenne). Illetve különbözik a fao száma így elképzelhető hogy a vízleadás is.
Másik ismerős állítása szerint ők már találtak egeret pio - s magban, és többet nem vesznek kintről, úgyhogy most össze zavarodtam.