Fórum
- Co2 hegesztő vagy Dinamó-hegesztő melyik jobb mezőgazdasági gép javításához? új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Rövidtárcsák új
- S.O.S. új
- Kinek milyen a repce, illetve a búza? új
- Unirak 600 felújítás új
- Öntözés új
- Napraforgó gyomirtás új
- Napraforgó-termesztés új
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
Cikkajánló

Kapásnövények: elfelejthetjük a régi sortávokat?
2020 után egy sor olyan kutatás látott napvilágot, amelyek azt sugallják, más...

Előzmény: ifjugazda13 #36163 hozzászólása
Én ahogy beadtam kb1-1,5 hónap múlva okirat és pénz
Előzmény: Edus79 #36097 hozzászólása
Most olvastam egy cikkben hogy hamarosan érkeznek az első döntések ! Nagy István nyilatkozta
Nekem ma jött AÖP utalás úgy hogy határozat nincs, csak lezárt a rendszerben . Szerintem ez a teljes, mert nem volt előleg belőle
Előzmény: L.L. #36040 hozzászólása
Igen, én sem kaptam semmit, de lezárt .
Natura 2000 kifizetési okirat 385ft/euro árfolyammal számoltak benne
Előzmény: subikiss #35884 hozzászólása
Azért nincs mert levonás sincs , ott van azokban a határozatokban amelyet legutoljára kapunk. Ha ott nincs feltüntetve, akkor nincs is levonás.
Előzmény: én 11 #35868 hozzászólása
Ha jól emlékszem nagyjából január 24e körül hagytak jóvá
És pénteken jött a határozat a kifizetésről
Előzmény: bubu13 #35865 hozzászólása
Nekem igen, és már határozat is hogy utaljak a pénzt. A napokba elvileg meg jon
Előzmény: pimposkefirke #35802 hozzászólása
En mindig a megyeikkel szoktam beszélni, mert azok normálisak
A pestiekrol inkább nem mondok semmit nagyon kevés rendes van köztük.
Beszéltem kincstarral azt mondtak hogy március 31ig mindent kifizetnek
Előzmény: kuszi1 #35736 hozzászólása
Én is ezt tapasztalom
Na hátha jövőre
Sikerekben gazdag új esztendőt kívánok minden kedves gazdatársamnak!
Sziasztok
Valakinek esetleg érkezett mostanában valami?
Előzmény: Edus79 #35485 hozzászólása
Szia
Mi már augusztusban kaptunk róla határozatot
De kifizetési felület csak 2 napja nyílt meg… elvileg november végéig születnek meg a döntések
Előzmény: csabahegeszt #35392 hozzászólása
Anyajuh
De mivel a leltár nálunk jövőhéten lesz, ezért szerintem ebből a körből is kimaradunk.
Beszéltem egy ismerőssel a kincstarnal ő is meg erősítette ezt. Csak az egésszel az a bajom, hogy akár hol néztem vagy kerestem erről sehol nincs fent információ, hogy mostmár ez a feltétele ennek. Komolyan vicc már az egész.
Előzmény: barnatanya2019 #35384 hozzászólása
Ez marha jó, még jó hogy a szövetség is értesíti ezekről az embert, vagy bár ki …..
Kérdésem lenn az hogy az éves leltarnak van köze az előleg fizetéshez(anyajuhra gondolok).
Köszönöm a válaszokat
Előzmény: Egér88 #35374 hozzászólása
Minél?
Előzmény: jango #35351 hozzászólása
Szerintem azért kérdezik az ideit, mert egy pár hete írta valaki hogy megkapta
Előzmény: vizilola #35346 hozzászólása
Nekem semmi
Anyajuh az majd csak november vége .
Esetleg valaki anyjuhrol kapott már valamit ?
Előzmény: uff #35240 hozzászólása
Az abban az esetben záródik le ha aláírtad a papírokat vagy ha kapsz jegyzőkönyvet. De előleget nem nagyon kell ilyenkor várni. Majd December vagy Február
Nekünk tavaly augusztusba volt ellenőrzés, jegyzőkönyv csak januárban lett és utána februárban kaptunk csak először pénzt!
Előzmény: gucika #35211 hozzászólása
Ja rendben köszönöm szepen
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy esetleg másnak is küldtek 2023.támogatási évre vonatkozó vegkifizetest anyajuh támogatásra ilyen egy 2000 Ft-ról- van szó, Illetve 370ft
Előzmény: Igazi Földönfutó #35123 hozzászólása
Nem hivatal volt , nem kaptam semmit, mint ahogy le írtam és nem is értette meg a hivatal sem
Ennyi
Csak egy kérdés volt hogy aki ebben jártas annak hogyan zajlott
Sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy úgy jártunk egységes kérelem beadásnál vettük észre , hogy 34ha területüket kivettek támogathatóság alól, a kérelemmel együtt változás vezetés lett elindítva illetve voltak meg akkor kint le ellenőrizni, ahol mindent rendbe találtak és nem értette senki hogy ez hogyan történet
Röviden állandó gyep, érzékeny terület és már magyonregota ez is és mindig minden évben rendben volt minden, illetve tavaly augusztusban volt egy ellenőrzés l, amit lezártak januárban de akkor is minden rendben volt , nem tártak fel hibát sem
A kérdésem járt e már valaki így, illetve mennyi idő ennek az átfutása , illetve támogatásokat tudom befolyásolja, de meddig
Köszönöm a segítő válaszokat
Előzmény: kissattila1967.09.03 #35084 hozzászólása
Hat akkor hátha van remény !
Sziasztok!
Kérdés másnak is feldolgozás alattira váltott a jövedelem támogatás ? Nekem 09.26ttal
Előzmény: Újbizonylat #35067 hozzászólása
Köszönöm a választ
Előzmény: Újbizonylat #35061 hozzászólása
Nem a kifizetéséhez tartozó kérdés, de esetleg meg mondaná hogy hogyan zajlott le a pályázat befejezése, kaptak helyszíni ellenőrzést vagy minden papírt csak be kellett küldeni es ennyi?
Válaszát előre is köszönöm
Előzmény: seftike2013 #35057 hozzászólása
Ez melyik Kisuzem az új ami már Kapos?
Sziasztok
Nyertes ÁTK esetén hány kifizetési kérelmet lehet benyújtani ?
Előzmény: Balazs8811 #34981 hozzászólása
Sziasztok !
Nekem tegnap jött kis ÁTK nyertes határozat .
Natura 2000gyep határozat érkezett
Előzmény: KrSzilvia #34846 hozzászólása
Hátha akkor lesz remény nekünk is
Koszonjuk az infót
Előzmény: Bobi82 #34828 hozzászólása
Szia
Nem
És beszéltem a kincstarral valamit várnak még a honvédelmi minisztériumból, ami a kereszt ellenőrzéshez tartozik, azt mondtak ha 27-ig nem kapok semmit, akkor hívjam őket
Nekem utolsó státusz váltás 2025.05.08volt
Előzmény: nsetelka #34796 hozzászólása
Azt mondta az egyik ügyintéző, hogy pl a mi esetünkben azért áll ez a jogcím,mert a kereszt ellenőrzés címe alatt még nem kaptak meg valamit a honvédelmi miniszériumtól
Aöp hatarozat erkezett
Igaz a tavalyi evhez kepest kb 500000ft-al kevesebb, de ez van
Sziasztok!
Natura 2000-es tamgatas fizetesi hatarideje is jun30?
Előzmény: kulakman #34751 hozzászólása
Értem
Köszönöm
Előzmény: kulakman #34747 hozzászólása
Ez milyen ellenőrzés?esetleg van róla infó
Előzmény: fugyi #34742 hozzászólása
Hát sajnos ez van, várunk mást úgysem tudunk tenni
Előzmény: marodizsuzsi1 #34737 hozzászólása
Beszéltem a “kedves” pestiekkel ez nem jelent semmit hogy azt látjuk ott, végleges döntés az lesz mikor határozatot kapunk
Legyenek türelemmel a jelszó
Olvastam itt valakinél volt olyan hogy eljárás lezárult, kérdésem lenne hogy mennyi időn belül kapott határozatot ?
Előzmény: Bikatenyésztő #34728 hozzászólása
Nekem volt ellenőrzés is de már januárban le lett zárva
Előzmény: erzsii408 #34665 hozzászólása
Illetve tavaly augusztusában volt egy nagy ellenőrzés ami során mindent rendbe találtak
És a jegyzőkönyvben is minden úgy van ahogy kell
Sehol nem volt erről szó
Előzmény: Hogel #34660 hozzászólása
Hát értetlenül álltak előtte a kormanyhivatalnal is, mert állandó gyep terület, ami érzékeny illetve natura2000
És nincs rajta semmi, ami indokolta volna hogy azzá tegye
Sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy van e olyan aki úgy járt hogy a TMR állandó gyepnek jo reszet nem támogathatóvá tette 34ha róla lenne szó , erről nem érkezett sehonnan semmi számunkra csak a területalapú beadása során szembesültünk vele
Beszéltünk az illetékes kormányhivatalal akik azt mondtak hogy be kell rajzolni az egészet és ilyen kérelmet kell vele elindítani amiben beleirjuk azt amit mondtak
Hogy ha valaki járt ugy az kapott következő időszakban az adott területre támogatást illetve mennyi idő volt mire lett belőle valami
Válaszokat előre is köszönöm
Valakinek esetleg Natura 2000-ről valami?
Natura gyep nekem most kezdett el mozogni