Gázolaj árak 647 Ft Benzin árak 650 Ft EUR 393.08 Ft USD 367.24 Ft CHF 402.9 Ft GBP 457.25 Ft

Fórum

Becenév: Quercus Maximus
Csatlakozott: 2020-05-15 06:25:07
Utolsó belépés: 2020-12-22 10:28:12
Fórum hozzászólás: 124

Fórumhozzászólásai

Előzmény: erdész59 #3947 hozzászólása



Az osztrákoknál is hasonlóan működik ha jól emlékszem, de ott pl. az erdőtervezést is a gazdálkodóknak kell megcsinálni.
Szerintem ez lesz a következő lépés nálunk is.

Azt el kell ismerni, hogy azért nálunk finoman fogalmazva sincs toppon a szakirányító gárda. Jogszabályismeretből semmiképpen. Igaz ez az erdészeti hatóságokra, és az erdőtervezőkre is elmondható.

De azzal ez az állapot nem fog javulni, hogy most vállalkozáshoz, meg kreditpontokhoz kötötték a szakirányítást.

Az nem kicsit röhejes, hogy gyakorlatilag bárki tarthat képzést.

Előzmény: Matyi50 #3944 hozzászólása



Gondolod érdekel ez valakit? Közel 500 szakirányító vállalkozás regisztrált eddig, közöttük állami erdőgazdaságok. Le van fedve az ország.

Előzmény: Wilde #3941 hozzászólása



Elméletileg bárki végezhet szakirányító tevékenységet, aki szerepel a hatósági nyilvántartásban szakirányító vállalkozásként, nem csak az, aki a erdőgazd. nyilvántartásba vételkor vállalta a szakirányítást. Arra is van lehetőség, hogy különböző feladatokat más-más szakirányítóval végeztess el. Legalább is a jogalkotók szerint.

Az egy más kérdés, hogy ezt az erdészeti hatóságok is így értelmezik-é. Na ebben nem vagyok biztos.

Kicsit keményet mondok, de kikívánkozik belőlem. Ahhoz először az elejétől a végéig el kellene nekik olvasni a hatályos jogszabályokat.

Előzmény: Erdőjaro #3939 hozzászólása



A magánerdők elsöprő többsége volt tsz erdő. Vagyis gyenge minőségűek. Amire nekem rálátásom van, Borsodban, Hevesben, Nógrádban, Pest megyében, azok ipari fa kihozatali lehetősége minimális. A fapiac, főleg a tűzifa szegmens végleg összeomlott. 1-2 éven belül aki el akarja adni a tűzifáját, annak a mai árak feléért kell megkínálni, feltéve ha kemény lombosról beszélünk. A fenyő, és a lágy lombos esélytelen. Miközben nincs fakitermelő, ha igen akkor már 5 ezer/m3 alatt aszfaltozott területen sem hajlandó vállalni (teljesen jogosan), nincs olyan, aki hajlandó kijönni szállítani az erdőre, kivinni a kisebb mennyiségeket, amik viszont az igények jelentős részét képezik. Nem lesz szakirányító, ha igen, nem lesz olcsó. Nincs művelő brigád, aki normális munkát végezne. Ha mégis, nem tudod megfizetni. És ez csak a felszín.

Nem tudok elküldeni ajánlatokat haszonbérletre, mert nem tudom milyen bérleti díjat ajánljak föl. Mert nem tudom milyen bevételt tudok kihozni a fakitermelésből, nem tudom mennyiért tudom majd megcsináltatni a művelést. Nem tudom tudom mennyi lesz az egyéb költségem, mert ha vannak közelben neandervölgyiek, akkor szét fogják lopni, stb.

Ha van 1 millám, akkor biztos, hogy nem erdőbe fektetem.

Előzmény: csontii #3937 hozzászólása



A halló fülek azoknak a fején vannak, akik majd fillérekért föl fogják vásárolni az erdőket. Akkor szerinted?

Megjegyzem, nem tudom mit ért Józsi azon, hogy ár alatt adják el az erdőket. Ami hirdetéseket én látok, az még viccnek is rossz, nem piaci árnak. Ma egy átlagos erdő értéke szerintem 1 milla alatt van hektáronként. És nem pár ezer forinttal.

Nem a fölvásárlással fogják kezdeni egyébként szerintem. Az majd a következő lépés lesz pl. az elrendelt erdőgazdálkodás után.

Előzmény: sörhas #3798 hozzászólása



Egyébként azt, hogy egy állattartó építménynél mennyi a védőtávolság, azt a helyi építési szabályzatnak kell tartalmaznia.

Előzmény: sörhas #3798 hozzászólása



A településrendezési terv szabályozza külterületeken is a beépíthetőséget. Első körben az önkormányzatot, meg a földhivatalt kell megkeresni szerintem.

Előzmény: sörhas #3796 hozzászólása



Nincs mit.
Nem tudom milyen jogviszonyban gazdálkodsz, őstermelőként, családi gazdaságként, vagy vállalkozóként, de ebben is lesznek változások. Ha jól emlékszem akkor pl. anyósodat beveheted a közös őstermelői gazdaságba.

Előzmény: sörhas #3791 hozzászólása



A szerződés meghosszabbításához a bérbeadók mindegyikének hozzájárulása szükséges.

Vagy csináltok használati megosztás, és az anyósod részét haszonbérbe veszed, vagy anyósod a tulajdoni hányadát a feleségednek ajándékozza, és akkor vele már köthetsz szívességit, vagy ha a feleséged földműves, akkor ő köt szívességit, stb.
De megvárhatod a jövő évet, és megoszthatjátok a földrészletet, így önálló hrsz-t kap.

Előzmény: Lacus704 #1365 hozzászólása



Ha meg akarod venni a rokonod tulajdoni hányadát, miért nem vetted meg addig, amíg közös tulajdonba voltatok? Mert akkor gyakorlatilag az államot leszámítva valószínűleg mindenkit megelőzöl elővásárlási jogban.

Ha tudtad, hogy meg akarod szüntetni a közös tulajdont, miért nem csináltál használati megosztást? Ha lett volna használati rend, akkor nincs egyezség, mert a megosztás során a használati rend alapján osztják meg a földrészletet.

Így jártál.

Előzmény: csuklosbusz #3789 hozzászólása



Vagy megveszed, vagy használati megállapodást kötsz, vagy megkezded az elbirtoklást.

Ha megveszed, vagy használati megállapodást kötsz, ahhoz földművesnek kell lenned, figyelembe véve az 1 ha-os határt, és ilyenkor játszik az elővásárlási-, és előhaszonbérleti jog is, kivéve ha a művelési ág kivett terület.

A zártkertek nem tartoznak az Erdőtörvény hatálya alá, így nem szükséges hatósági engedély sem a fák kivágásához, sem azok ültetéséhez. Kivéve, ha a földrészlet Nautra 2000-es, mert akkor a természetvédelmi hatóság engedélye szükséges.

Ha haszonbérlő vagy, akkor a tulajdonos/tulajdonosok nem "takaríthatják" be a terményt, velük szemben birtokvédelmet lehet kérni. Vagy akár önhatalommal megvédheted a birtokod.

Még annyit hozzá tennék, hogy a családi gazdaságokról szóló törvénytervezet nagyon sok pozitív változást tartalmaz.
Például gyakorlatilag megszűnik az Szja.tv. 6. melléklete, ami eddig eléggé leszűkítette az őstermelői tevékenység kereteit, és egy új mellélet kerül bevezetésre, ami már nem tartalmazza azokat a feltételeket, vtsz-számokat amiket a még most hatályos mellélet.

Továbbá jelentősen változás, hogy az őstermelő családi gazdaságok elővásárlási, illetve előhaszonbérleti joga meg fog egyezni a jelenlegi családi gazdaságokéval.

Előzmény: sörhas #1360 hozzászólása



Nem tartozol hálával, nem azért segítettem.
Nem azokkal van bajom, aki segítséget kérnek, hanem azokkal, akik az általam elmondottakat pénzért továbbítják. Vannak ilyenek.
Na meg azért szeretném már én is hasznát venni annak a többéves munkának, amit belefektettem ezekbe a dolgokba.

Előzmény: nemerdőmérnök #3933 hozzászólása



Egyébként lehet, hogy rövidesen módosítják az Evt-t, és és az egyszerűsített foglalkoztatást nem fogadják el munkaviszonynak......de addig ezt a békát, amit tálaltam, le kell nyelni az erdészeti hatóságoknak is.

A Jogi Főosztály arra a fölvetésemre, miszerint Korm. rendeletben nem lehet felsőfokú végzettséget előírni, ha azt maga a törvény nem rendeli, azt a választ adta, hogy a Jat. illetve az Evt. 112. § (1) bekezdése erre fölhatalmazást ad.

Ez azonban egyértelműen nem hivatkozási alap. Már csak azért sem, mert ugyan ez a jogalkotó a törvénymódosítás indokolásánál ezt írta:

"A szakirányítói névjegyzék adattartalma az erdőgazdálkodásra való jogosultság adattartalommal is bővülni fog. Ez a rendelkezés az erdőgazdálkodási jogcímek megújításával összefüggő újítás. Az Evt. lehetőséget ad ezentúl ugyanis olyan szakirányítók működésére is, akik vállalkozási formában nemcsak szakirányítási szolgáltatást nyújtanak, hanem magát az erdőgazdálkodást is végzik a tulajdonosok javára."

Tehát, ha az Evt. ad lehetőséget az erdőgazdálkodásra jogosult kiemelt besorolásra, akkor az ahhoz szükséges végzettséget is a törvényben kell meghatározni, és nem kormányrendeletben.

De ma már ennek nem igazán van jelentősége.
Ha valaki akár tulajdonos, akár leendő erdőgazdálkodó, átlátja miről is szólnak valójában az Fétv.-ben felsorolt speciális erdőgazdálkodási formák, az erdőgazdálkodási haszonbérlet, illetve az erdőkezelés, akkor az nagy ívben kerüli ezeket a lehetőségeket.

Egyébként a szívességi földhasználattal ki fognak egészülni a használati lehetőségek.

Előzmény: Rabó001 #1355 hozzászólása



És vásárolhat is további földrészletekben tulajdoni hányadot, majd egy kis kerülővel jogosult lesz az közös tulajdonban további tulajdoni hányadokat vásárolni, bekebelezni.

Erre most olyanoknak is lehetőség nyílik, akik nem földművesek.

Előzmény: csontii #1354 hozzászólása



Nem.
Azokon a földrészleteken, ahol nem alakítható ki legalább kettő, a minimális területmértéknek megfelelő önálló földrészlet, ott bármelyik tulajdonostárs kezdeményezheti a közös tulajdon megszüntetését azzal, hogy vállalja a többi tulajdonostárs tulajdoni hányadának bekebelezését.

Előzmény: nemerdőmérnök #3884 hozzászólása



Rákérdeztem az Agrárminisztérium Jogi Főosztályán, vagyis a törvényalkotóknál, mi a véleményük az egyszerűsített foglakoztatás keretében végzett szakirányításról.
A válasz az volt, hogy az erdők érdeke folyamatos szakirányító jelenlétet igényli -amit az erdőgazdálkodók elsöprő többsége nem hajlandó finanszírozni, így az nem is megvalósítható-, de sem az Evt. sem az Efo.tv. nem zárja ki a szakirányító egyszerűsített foglalkoztatási munkaviszony keretében történő alkalmazását.

Tehát lehet ilyen módon szakirányítani.

De. Ez a tájékoztatás ismét rámutat arra, amit az erdészeti hatóságok már régóta alapelvárásként kezelnek. Ha valaki most már vállalkozóként szerződéssel szakirányítást vállal, akkor onnantól kezdve gyakorlatilag nem hivatkozhat arra, hogy valamit azért nem csinált, nem ellenőrzött, nem tájékoztatott, mert azt az erdőgazdálkodó nem volt hajlandó finanszírozni.
Tetszik vagy sem, ő lesz a hunyó, szinte mindenért. A bíróságokon is. És ez kemény dolog lesz anyagilag, erkölcsileg, szakmailag, stb. főleg peresítés esetén.

Előzmény: Matyi50 #3909 hozzászólása



Az Evt. engedi a vágástakarítás során az égetést, ez a lehetőségnem korlátozott.

Előzmény: én 11 #1352 hozzászólása



Lesznek fejlemények, az biztos.
Miután a használati megosztásnak nincs jelentősége a közös tulajdon megszüntetésében, ezért nem kevés olyan bérlő lesz, akinek a lába alól kihúzzák a bérleményt.

Továbbá aki össze tudja fésülni a kapcsolódó jogszabályokat ezzel a törvénnyel, az nagyot kaszálhat. Pl. a belterületi ingatlanok esetében, különösen az Adattárban szereplő belterület erdők kapcsán.

Előzmény: Matyi50 #3928 hozzászólása



Egyébként ha jól tudom, a családi gazdaságok tagjai között lehetett olyan is, aki őstermelőként, de lehetett olyan is aki vállalkozóként folytatott mező, vagy erdőgazdálkodási tevékenységet.

Előzmény: Rabó001 #1349 hozzászólása



Azok akik gazdálkodni akarnak, és ehhez még több földre vn szükségük, és ehhez pénzük is van, azok rá fognak mozdulni.
Jelentős mozgás lesz az osztatlanok estén a tulajdonrészek megvásárlására, majd a közös tulajdon megszüntetésére, ezen belül a további fölvásárlásra, bekebelezésre.
Azok is lépni fognak, akik nem akarnak gazdálkodni, csak befektetni.

Előzmény: Matyi50 #3928 hozzászólása



Ez igaz, csak, hogy voltak olyan elvárások, miszerint majd az erdőgazdálkodásra jogosult szakirányító vállalkozások erdőgazdálkodási tevékenysége bekerül az őstermelői körbe.
De nem. Viszont ha valaki csak simán haszonbérel erdőt, az azon január 1-től már őstermelőként gazdálkodhat. Ennek többek között az is a jelentősége, hogy január 1-től az őstermelői tevékenység keretében végzett fakitermelésből értékesített tűzifa bevétele is őstermelői bevételnek számít. Eddig ez eléggé bizonytalan volt.

Az még nem igazán világos, hogy ha valaki szakirányító vállalkozás, vagyis a váll. körébe tartozik az erdészeti, erdőgazdálkodási szolgáltatás, az lehet-é őstermelő -én úgy értelmezem, hogy igen-, illetve végezhet-é őstermelőként ilyen szolgáltatást, kiegészítő tevékenység keretében.


Jelezném, hogy ha változatlan formában fogadják el a családi gazdaságokról, és az őstermelői tevékenységről szóló törvénytervezetet, és nem módosítják az Evt.-t, akkor a szakirányító szakma kap még egy pofont.

Azok a szakirányítók ugyan is, akik vállalkozóként folytatnak erdőgazdálkodást, ki lesznek zárva az őstermelői körből.

Ugyan így nagy valószínűséggel azok is, akik vállalkozóként szakirányítanak.

Előzmény: Rabó001 #1345 hozzászólása



Nem szállok ki a buliból, csak más lesz a leányzó fekvése.

Miután a családi gazdaságokról, és az őstermelői tevékenységről szóló törvénytervezet végre tisztába tette az erdőgazdálkodási tevékenységet is -bevonva azt az őstermelői körbe-, így eben az irányba fogok elmozdulni. Ebbe a körbe tartozik többek között a szaktanácsadás. Ezen (is) dolgozom most, elsősorban az erdőgazdálkodás területén, de részt akarok venni a közös tulajdonok megszüntetésében is, úgy, hogy az egész menetet fölvállalom, az ügyvédi ellenjegyzésig bezárólag. De amíg nincs vhr., addig ez csak ködszurkálás. Tapasztalatból tudom, hogy a vhr.-ek gyakran homlokegyenest más rendelkezéseket tartalmaznak, mint a törvény. Itt korrigálják a törvény hibáit.

Ami a közös tulajdon megszüntetését illeti, az csak egy lehetőség, az nem kötelező. A tulajdonosokon múlik, hogy élnek-é vele. Az már most egyértelmű számomra, hogy nem sokan fognak ezzel élni. Akik igen, azok egyrészről azok a gazdák, akiknek van tulajdoni hányada egy adott földrészletben, és azt használati szerződéssel maguk művelik, másrészről azok, akik korábban befektetési céllal vettek tulajdoni hányadot, továbbá az önkormányzatok, és az állam. Szerintem az NFA-nál már gőzerővel mérik föl, mely földrészletekben van állami tulajdonhányad.

Az erdők már eleve holt ügyek, mert sok a jogi korlát, a használati rend kialakítását gátló téves hatósági jogértelmezés, a túlzott anyagi elvárások a tulajdonosok részéről, és nem utolsó sorban a fapiac összeomlása. A tűzifapiac nem ideiglenesen zuhant össze, hanem véglegesen.

És akkor még nem beszélve arról, hogy az a törvényi előírás, miszerint a korábbi használati szerződések érvénybe maradnak, az csak duma. Ez akkor lesz kivitelezhető, ha mint fentebb írtam, olyan műveli a földet, aki tulajdonostárs is.

Azt még megjegyezném, nem árt "összefésülni" a már hatályos törvényeket, törvénymódosításokat a családi gazdálkodásról szóló törvénytervezettel, mert lesznek pofára esések. Az erdőgazdálkodás,szakirányítás területén mindenképpen.

Előzmény: 5465 #952 hozzászólása



Életében nem volt egy hasznos gondolata sem.

Előzmény: 5465 #937 hozzászólása



A családi gazdaságokról benyújtott törvényjavaslat módosít egy jó pár törvényt, de nem érinti az ÁFA.tv.-t.

Előzmény: bandigh #1341 hozzászólása



Ki mondta, hogy olvasd el kicsihuszár? Pisztolycső van a fejednél?

Annak vedd hasznát, amit saját magad kapartál ki. Én nem tippeket írok, mert nem játszom sportfogadást. Amit tudok, arra nagyon sok időm, és energiám rámegy. És miután nem a Vöröskeresztnek dolgozom......

Előzmény: Rabó001 #1334 hozzászólása



Mielőtt megint kitiltanak -amit leszarok-, válaszolok.

Én töröltem a blogokat. Több helyről kaptam jelzést, hogy az általam elmondottakat fölhasználják. Ami nem lenne gond, ha nem pénzért tennék, "szaktanácsadás" címén.

Ezt én is meg tudom tenni, és meg is teszem.

Naszóval moderátor sekkfejek.

Ha engem kitiltottatok a stílusom miatt, akkor ezt a nagyon hülye dk-s trollt, misikét, mi az édesapátokhónaljmankóshuncutkurvafaszáért tűritek még mindig?

Tetszik a hülye libernyák dumája? Tetszik, hogy még a lószarban is ráharap a Fideszre?

Ha igen, akkor miért nem az a profilotok, hogy Libernyák Agroinform?

Előzmény: Pilátus" #3922 hozzászólása



Nem az állami erdők a célpont, hanem a magántulajdonban lévők. Lesznek állami erdőgazdaságok is, akik lenyúlnak magánerdőket.

Le van írva az Fétv.-ben, hogy erdőgazdálkodási haszonbérlethez 2/3-ad kell, erdőkezeléshez szótöbbség.

De amíg az érintettek kussolnak, addig megérdemlik a sorsukat.

Korábban jeleztem, hogy az erdőkezelés tekintetében az elrendelt erdőgazdálkodás az érdekes. Első körben ezt akarják a csókosoknak átjátszani.

Ma megjelent a vhr módosítása.

"3. § Hatályát veszti a 61/2017. (XII. 21.) FM rendelet 56. § (1) bekezdésében az „az érintett erdő elhelyezkedése szerinti
megyében bejegyzett székhellyel vagy telephellyel rendelkező, ennek hiányában az  érintett erdő elhelyezkedése
szerint legközelebbi székhellyel vagy telephellyel rendelkező erdőkezelési szolgáltatást végző” szövegrész."

Az eredeti szöveg, ami módosításra került:

"56. § (1) Az Evt. 106. § szerint elrendelt erdőgazdálkodási tevékenység végrehajtásával az érintett erdő elhelyezkedése szerinti megyében bejegyzett székhellyel vagy telephellyel rendelkező, ennek hiányában az érintett erdő elhelyezkedése szerint legközelebbi székhellyel vagy telephellyel rendelkező erdőkezelési szolgáltatást végző erdészeti szakirányító vállalkozást lehet megbízni."

A megbízást az erdészeti hatóságok adják.

Előzmény: Bárány #5629 hozzászólása



Ja, és nekem ilyen a stílusom. És ezen a te kedvedért sem fogok változtatni. Mint ahogy az előtted már háborgó jó pár ember kedvéért sem változtattam.

Esz nem eszi, nem kap mást.

Előzmény: Bárány #5629 hozzászólása



Köszönöm

Előzmény: erdész59 #3900 hozzászólása



Van azért nem kevés olyan erdő, aminek nincs erdőgazdálkodója. Ha pl. van egy vagon tulajdonos, vagy ha több földrészleten fekszik,vagy pl. a fenyvesek, meg a nemes nyárasok, mert azoktól menekül mindenki.
Ehhez jönnek majd a megbízási jogviszony megszűnése után fölszabadult területek, ha addig nem rendezik a dolgot.

A családi gazdaságok, a vidéki életforma le lesz amortizálva. Viszont majd be lehet állni cselédnek a nagybirtokosokhoz.

Előzmény: Bárány #5627 hozzászólása



Már egy párszor mondtam neked barika, hogy nem érdekel a véleményed, meg az sem, mi tetszik neked, vagy mi nem. De látom, nehéz a felfogásod.

Ha nem változtatsz a stílusodon, akkor nem szükséges itt írnod!

Moderátor által módosítva: 2020-10-21 17:33:06

Előzmény: Szabi. #5623 hozzászólása



Nem, hanem minden alkalommal hanyatt kell dobnom magam a sütijeiktől, meg el kell fogadnom a fórumszabályzatot. Nem érdekelnek a sütik, a kalácsok, de még a fagylaltkelyhek sem. Mi a kell ezt minden alkalommal az arcomba tolni itt is, meg máshol is.
A tele van már azzal, hogy ezen a neten kézitusát kell vívni minden alkalommal, ha el akarok olvasni valamit, vagy csak meg akarom nézni az emailjeimet.

Nem tetszik a stílus a hozzászólásaidban!

Moderátor által módosítva: 2020-10-21 17:30:34

Ha már fölülről is belóg minden alkalommal valami szar, meg alulról is, nem tudnátok megoldni, hogy középen is legyen ilyen. A kedvemért.

Előzmény: Erdőjaro #3896 hozzászólása



Mócz beszédének egy része, a megoszsos olichgarha összejövetelen.

"Fontos megjegyeznem, hogy az erdő művelési ágú területek esetén a leggazdaságosabb üzemméret talán nyolcezer hektár körül mozog.

Az állami szektorban is megfigyelhető volt a kisebb erdészetek összevonása. Természetesen a megfelelő gazdálkodási méret elfogadása után a mezőgazdasági jövedelmezőség töredékét produkáló erdő esetében a Földforgalmi Törvénynek kivételt kell képeznie, az 1200 hektáros határt felül kell bírálni, és többszörösére kell növelni! Ez a koncentrálódás eredményezheti a jelenlegi negyvenezer körüli bejegyzett erdőgazdálkodó létszámcsökkenését, és a hatósági munka egyszerűsödését. Ugyanakkor a szakirányító, erdőgazdálkodó vállalkozások erősödése, a magánerdészetek kialakulása lehetőséget ad a szakemberek, technikusok mérnökök foglalkoztatására, így alkalmassá válhat a rendezetlen erdőterületek gazdálkodásba vonására is."

Le fogják nyúlni a magántulajdonban lévő erdőket. Mi szakirányítók meg mehetünk hozzájuk cselédnek.

Előzmény: Erdőjaro #3896 hozzászólása



Nagyon sok lehetőséget biztosítanak a jogszabályi előírások az erdőgazdálkodóknak, a szakirányítóknak......csak ismerni kell azokat.

Pl. sokan küzdenek a felújításoknál a célállományokkal. Mondjuk tölgy célállomány van az erdőtervben. A erdőfelügyelő nyomja a tölgyet, de a gazdálkodó ha meggebed sem tudja teljesíteni, sokszor rajta kívül álló okok miatt. Más egyéb hazai kemény lombos, pl, CS, MJ, MK, stb. viszont van dögivel, azokkal meg lehetne csinálni a felújítást. Ilyenkor csak egy erdőterv módosítást kell beadni. Persze jogszabályi rendelkezéseket felhívva, levezetve benne, hogy a felügyelő ne tudjon fogást találni rajta.

Előzmény: Erdőjaro #3896 hozzászólása



Én is találkoztam olyan földrészlettel, ahol 50 egynéhány hektáron több mint száz tulajdonos volt. Na ezeket sem megosztani nem fogják, sem erdőgazdálkodni nem fognak rajta. Kivéve az elrendelt erdőgazdálkodást.

Mondjuk én azért nagyon sok olyan magánerdővel találkoztam, amit már holnap szívesen átvennék gazdálkodásra. Meglepő módon ezek zöme olyan, amikben évtizedek óta nem folyt gazdálkodás.
Van abban igazság, hogy az erdőknek az a jó, ha nincs gazdálkodója. Ma voltam megnézni egy akácost, amihez a gengszterváltás óta nem nyúltak hozzá. Pazar.

Előzmény: Erdőjaro #3892 hozzászólása



Még annyit tennék hozzá, hogy a jogszabály módisítások kidolgozásában aktívan részt vett Dr. Varga Tamás a Mecsek Erdő. Zrt. alkalmazottja.

Na most. Szerinted kik azok, akik akár holnaptól megkezdhetnék az erdőkezeléseket, mert alapból rendelkeznek ehhez minden feltétellel?

Szerintem az állami erdőgazdaságok.

Előzmény: Erdőjaro #3892 hozzászólása



Azért itt jóval többről van szó. Nem a mérnök urak fognak csemetét ültetni, ápolni, fát termelni. Lesz kik megcsinálják.

Emögött a módisítás mögött ugyan az a csapat áll, mint a 2017-es mögött. A MEGOSZ-os fiúk. Mócz, Luzsi, Duska. Na meg az OEE csapata. Ezt az erdészeti hatóságoknál, a nemzeti parkoknál tényként kezelik.

Ezek semmit nem csinálnak véletlenül, csakúgy.
Biztos vagyok benne, hogy egyrészről a következő ejus támogatási ciklus nagyságrendileg több pénzt fog biztosítani az erdőkre, az erdőgazdálkodásra, fásítások, és az erdők telepítésre. És ezt már ők tudják. De ha ez így lesz, akkor meg fog nőni a fideszese olichgarhák étvágya is az erdőkre.

Ezek az új "speciális" gazdálkodási formák már azért lettek kialakítva, hogy mások ne nagyon férhessenek hozzá a húsosfazékhoz.

De van itt más is. Az elrendelt erdőgazdálkodás. Valamikor is volt ilyen, kényszergazdálkodónak hívták őket.

Elrendelt erdőgazdálkodó csak erdőkezelő vállalkozás lehet. A Vhr-ben benne van, hogy a miniszter közleményt ad ki az ehhez kacsolódó szolgáltatási egységdíjakról. Ez lesz a maximum, ettől többet az állam nem fizethet az erdőkezelőnek. Mert ezeket a munkákat az állam fogja finanszírozni, aztán majd behajtja a tulajdonosokon. Akik majd határozottan összeszarják magukat.....és fillérekért el fogják adni az érintett erdőket. Na vajon kinek?
Te is tudod, hogy nagyon sok hátrálékos erdőfelújítás van, amikért most nem lehet bírságolni a tulajdonosokat. Na ezeket most az első körben megoldják. De a hatóág ugyan úgy elrendelhet tisztítási, gyérítési munkákat is, vagy akár egy bontóvágást az már meglevő újulat érdekében.

Ha meglesz az árlista, azt már vígan lehet alkalmazni az erdőkezelések területén is. Belerakják az árajánlatba, ha a tulajok több mint 50%-a valamilyen formában elfogadja, indulhat a buli.
És ha ez egyenesbe jön, akkor majd kitöltésre kerül a költségvetésben az erdőkezelések támogatására szánt rovat, mert ugye az is támogatva lesz.

Hidd el ez egy nagyon jó buli. Nem véletlenül zártkörű.

Előzmény: Matyi50 #3890 hozzászólása



De érdekel ez valakit? Mert egyértelműen nem. Lásd milyen közöny fogadja ezeket a dolgokat a szakmában. De ugyan így működik mindenütt.
Az osztatlan megszüntetésénél ki fogják semmizni a kistulajdonosokat, ki fogják húzni a bérleményeket a kisgazdaságok alól. Érdekel valakit? Majd utólag mikor nyakig lesznek a szarban, akkor majd lesz kapálózás. De akkor már szart sem fognak érni vele.

Én évekig harcoltam a virtuális világban azokkal, akik mordorozták ezt az országot, birkázták a magyar embereket. Számtalan blogról kitiltottak, számtalanszor megfenyegettek.
De el kell ismernem, igazuk van.

Birka nép, birka nemzet.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Ne kockáztasd a pénzbírságot!
Ne kockáztasd a pénzbírságot!
Sok használt növényvédő gép tanúsító matricája lejárhatott a közelmúltban.
Hirdetés
Hogyan birkózhat meg kukorica gyomirtónk egyidejűleg a hiányzó csapadékkal és szétszórt táblákkal?
Amazone Catros 6001
Amazone Catros 6001

11.950.000 Ft

Amazone Cenius 4002 kultivátor
Amazone Cenius 4002 kultivátor

11.400.000 Ft

Kombinátor kistraktorhoz
Kombinátor kistraktorhoz

180.000 Ft

Hardi Alpha permetező
Hardi Alpha permetező

6.250.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]