Elhiszem. Itt is kb 8centit tolólapozni kellett a föld tetejéből a vetőgéppel, hogy találjunk egy kis nedvességet a magnak. Némelyik sorköz olyan mint a krumplitöltögetés.
Az LE 185-nek magasabb a termőképessége kb 4-8 q-val. Viszont 2-3 héttel később érik, mint a 168-as, de így sem kell deszikálni.
Tavaj a 185-s közel 5T is tudott, néhány jobb táblába.
Igen 6 sorral megy, de bírná a 8at is.
Gabona 6,2 m. 7-8t búzába 5-6km megy, motorerővel nincs hiány, száraz körülmények között a négy dob miatt töri az anyagot, így a rosta korlátozza le. Reggel mikor kicsit vonultabb jobban lehet nyomni neki.
Fogyasztás nagyon jó szerintem. Kalászosba 12-16l körülményfüggő. Naprába 10l körül.
Az IH 20l alatt nem nagyon ment.
Oké. Küldj egy címet. Szerelési utasítás is megvan csak elég nagy méret és nem biztos hogy át tudom küldeni.
Van néhány extra rotorköröm is, repcéhez vagy kukoricához.
5130-as volt, sikerült megszabadulni tőle. Annak a 6 sor bőven elég, főleg ha süllyedős volt a pálya.
Kicsi a motor benne 6,7 liter papíron 260 lóerővel.
Üzletkötő szerint csütörtök vagy péntek vagy mindkét nap lesz akció. De semmi konkrét árat nem tudott mondani, nekik is aznap reggel jön az üzenet, hogy akció van xy műtrágyára.
A profilkép nem saját, HD nincs. T 7.245 és T7. 210ünk van, cvt váltóval. Ezekbe is a 6,7 literes motor van. A nagyobbikba 5500 óra van, váltóval motorral még nem volt hiba.
Üdv.
Valaki nem tud olyan céget ami egyedi tárcsalapokat gyárt? Vagy valaki aki kapcsolatba van az olasz OFAS tárcsalap gyárral.
Ermo rövidtárcsához kellene 620as csipkés, 6mm vastag, 5 csavaros felfogatással.
Kalibrált Kws Mikados maggal tervezek próbálkozni amazone szemenkénti vetőgéppel 45cmes sortávval és 350000-es tőszámmal.
Kezdeti növényvédelemen a gyomírtásra gondolsz?
Eddig mi is duplagabonára vetettünk 450000rel, meg fogunk is, ha nem válik be.
De ha már megvan hozzá a technika, csak megpróbáljuk.
Esett végre egy mérhető mennyiség is. 15mm volt az este, előző napokba esett 1-2mm-ekkel már lassan elérjük a 20at. A repedést nem mosta össze, de a túléléshez elég lesz, itt már ennek is örülni kell.
Előzmény: pál tamás_85017 #65772 hozzászólása
Majd örülsz a 20 mm-nek, ha nem lesz miből locsolni.
Előzmény: Gatti #65641 hozzászólása
Megint délnyugat felől jön az idő?
Előzmény: kukaccsosz #65640 hozzászólása
Szerintem nekünk az ecmwf jobban tetszik! Bízunk benne, hogy most már ide is ér amit igérnek.
Előzmény: pettendimiklos73 #65448 hozzászólása
Reméljük hamarosan elfogy a kerozinjuk, akkor megtudnánk van-e köze hozzá, hogy kiszáritanak vagy se.
Ez már bíztató!
Előzmény: SzikiSzokeveny #65272 hozzászólása
Elhiszem. Itt is kb 8centit tolólapozni kellett a föld tetejéből a vetőgéppel, hogy találjunk egy kis nedvességet a magnak. Némelyik sorköz olyan mint a krumplitöltögetés.
Előzmény: erni #65268 hozzászólása
Ez a tegnap déli, bocs. A mai még nincs. Az meg visszatesz valamennyit biztos.
Előzmény: Gatti #65264 hozzászólása
Már visszarakta. Ezt játsza napok óta.
Egyik futás leveszi a másik meg berak egy ilyet.
Előzmény: Gatti #65226 hozzászólása
Alakul a dunántúl is.
Sovány vigasz,de máshol se jobb a helyzet, pl lengyelek.
Ebből lesz valami, vagy csak parasztvakítás megint? Az ecmf nem mutat semmit.

Előzmény: R Sándor #10265 hozzászólása
Az LE 185-nek magasabb a termőképessége kb 4-8 q-val. Viszont 2-3 héttel később érik, mint a 168-as, de így sem kell deszikálni.
Tavaj a 185-s közel 5T is tudott, néhány jobb táblába.
Előzmény: kukaccsosz #7034 hozzászólása
Köszi Pista!
Egyik partnerünk, nagy örömünkre benne van akg-ban.
Akg-ban horizontális szántón használható-e Lumisena, Artemide, Lumidapt optima csávázószerrel kezelt vetőmag?
Előzmény: János€ #14357 hozzászólása
Csak NP gold microstartert vettünk, 715ft/kg. Többit nem is kérdeztem.
Előzmény: VMisi #14355 hozzászólása
Nem, ez listaár. Kedden NPK akció volt. Később állítólag lesz nitrogénre is.
Előzmény: Ganajos #14352 hozzászólása
Tegnap netto 13 600ft/q volt. Elvileg lesz még akció a tavasz folyamán.
Előzmény: MTZ1221.3 #1080 hozzászólása
100kg map kb 30 000ft, 100kg mikrostarter 100-150 000ft. Ebből indultam ki, nyilván nem lesz olyan mint egy spec starter, de jobb mint a semmi.
Sziasztok!
Valaki csinált már házilag mikrogranulált startert dap vagy map granulált műtrágyából?
Ma megint elmaradt az akció. Az üzletkötő is csak annyit tudott mondani hogy biztosan lesz még az idén, de nem tudja melyik nap.
Előzmény: szanberg #793 hozzászólása
Igen 6 sorral megy, de bírná a 8at is.
Gabona 6,2 m. 7-8t búzába 5-6km megy, motorerővel nincs hiány, száraz körülmények között a négy dob miatt töri az anyagot, így a rosta korlátozza le. Reggel mikor kicsit vonultabb jobban lehet nyomni neki.
Fogyasztás nagyon jó szerintem. Kalászosba 12-16l körülményfüggő. Naprába 10l körül.
Az IH 20l alatt nem nagyon ment.
Előzmény: laci99 #790 hozzászólása
Oké. Küldj egy címet. Szerelési utasítás is megvan csak elég nagy méret és nem biztos hogy át tudom küldeni.
Van néhány extra rotorköröm is, repcéhez vagy kukoricához.
Előzmény: Sk Laci #789 hozzászólása
5400-as lexion. 2021-be cseréltük.
Előzmény: szanberg #787 hozzászólása
5130-as volt, sikerült megszabadulni tőle. Annak a 6 sor bőven elég, főleg ha süllyedős volt a pálya.
Kicsi a motor benne 6,7 liter papíron 260 lóerővel.
Előzmény: laciruman #785 hozzászólása
Szia.
30-as szériához megvan, ha érdekel.
Előzmény: kisgazda15 #14297 hozzászólása
Üzletkötő szerint csütörtök vagy péntek vagy mindkét nap lesz akció. De semmi konkrét árat nem tudott mondani, nekik is aznap reggel jön az üzenet, hogy akció van xy műtrágyára.
Üdv.
Friss műtrágyaárakat tud valaki, karbamid, pétisó? Genezis akció lesz még idén?
Előzmény: Kovács Gábor #14254 hozzászólása
NPK-t is venni kell mellé?
Előzmény: Sk Laci #26481 hozzászólása
A profilkép nem saját, HD nincs. T 7.245 és T7. 210ünk van, cvt váltóval. Ezekbe is a 6,7 literes motor van. A nagyobbikba 5500 óra van, váltóval motorral még nem volt hiba.
Előzmény: Sk Laci #26478 hozzászólása
T7 HD
Előzmény: Sk Laci #26469 hozzászólása
Nem ritka egy kicsit? Mennyivel vetetted? Mi 400-450 000/ha szoktuk.
Előzmény: HektárHarcos #26452 hozzászólása
Nem sok rágás van még. A héten lesz fújva.
Előzmény: rtamas1976 #26440 hozzászólása
A dupla gabonás vetések fele keleget a másik fele szárazba van, eső kellene még. Szemenkéntivel vetetteknél 90-100% kelés van.
Előzmény: rtamas1976 #26440 hozzászólása
08.26-án, 45 centis szemekénti vetés 330 000/ha.
Előzmény: rtamas1976 #6537 hozzászólása
Nem biztos, hogy a gyártattás roszabb megoldás lesz, mert kaptam már egy árat az ermo forgalmazótól. A netto 80euro/db + szállítás kicsit mellbevágó.
Előzmény: rtamas1976 #6537 hozzászólása
A rolmakón is ofas lap van? Milyen árba volt?
Mezőpeterdi cég is forgalmazza a rolmako gépeket, ez lenne legközelebb.
Üdv.
Valaki nem tud olyan céget ami egyedi tárcsalapokat gyárt? Vagy valaki aki kapcsolatba van az olasz OFAS tárcsalap gyárral.
Ermo rövidtárcsához kellene 620as csipkés, 6mm vastag, 5 csavaros felfogatással.
Előzmény: Schrauf Roland #14185 hozzászólása
Hajdúba
NPS 20:20:19 230 000
NPK 3x15 216 000
Karbamid 220 000
Péti 132 000
Előzmény: rtamas1976 #26353 hozzászólása
Kalibrált Kws Mikados maggal tervezek próbálkozni amazone szemenkénti vetőgéppel 45cmes sortávval és 350000-es tőszámmal.
Kezdeti növényvédelemen a gyomírtásra gondolsz?
Eddig mi is duplagabonára vetettünk 450000rel, meg fogunk is, ha nem válik be.
De ha már megvan hozzá a technika, csak megpróbáljuk.
Előzmény: rtamas1976 #26348 hozzászólása
Milyen sortávra szoktad vetni? Idén kísérleteznék 45cm-rel, erre van valami tapasztalatod?
Repce vetést tervezek 45-50cm sortávra vetni szemenkénti vetőgéppel. Valakinek van valami tapasztalata erről? Tőszám stb.
Előzmény: zsoltbohos74 #26099 hozzászólása
Néztem. Néhány órával később földön voltak a tetvek. Mospilan, Roslix ugyanaz a hatóanyag.
Előzmény: zsoltbohos74 #26096 hozzászólása
Tegnap meg ma fújtuk le, rengeteg volt rajta. A traktor első hídja 10 hektár után.
Előzmény: Sk Laci #62852 hozzászólása
Esett végre egy mérhető mennyiség is. 15mm volt az este, előző napokba esett 1-2mm-ekkel már lassan elérjük a 20at. A repedést nem mosta össze, de a túléléshez elég lesz, itt már ennek is örülni kell.
Előzmény: .Richard. #62824 hozzászólása
Jöhet!!! Akár jéggel együtt. De attól tartok feloszlik mire ideér. Eddig kb 10ből 10szer így volt sajnos, ami délről jött volna mindig elolvadt.
Egy kicsit érdekes, hogy a keleti megyékre van kiadva riasztás és mégis a dunántúlon esik az eső. Elvannak tájol a kedves meteorológusok.

Előzmény: pate #62403 hozzászólása
Tolódik megint a dunántúlra.
Előzmény: Sanyiii70 #62352 hozzászólása
Nem úgy néz ki, sajnos.
Alakul!

Előzmény: MrPoke #9526 hozzászólása
Szórva megy a műtrágya nem sorra. Vetéskor max egy kis starter megy, vagy fertőtlenítő. Szerintem nem egy nagy adag nitro. 72kg hatóanyag
Előzmény: hashtag #1417 hozzászólása
Ezt az egy telket nem lehet ipari ingatlannak kijelölni?
Végülis ipari tevékenység volt rajta, igaz hogy 30-40 évvel ezelőtt.