Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.49 Ft USD 307.13 Ft CHF 385.95 Ft GBP 411.69 Ft

Fórum

Becenév: erni
Csatlakozott: 2009-12-30 20:32:42
Utolsó belépés: 2024-11-28 09:21:35
Fórum hozzászólás: 446

Fórumhozzászólásai

Előzmény: pál tamás_85017 #65772 hozzászólása



Majd örülsz a 20 mm-nek, ha nem lesz miből locsolni.

Előzmény: Gatti #65641 hozzászólása



Megint délnyugat felől jön az idő?

Előzmény: kukaccsosz #65640 hozzászólása



Szerintem nekünk az ecmwf jobban tetszik! Bízunk benne, hogy most már ide is ér amit igérnek.

Előzmény: pettendimiklos73 #65448 hozzászólása



Reméljük hamarosan elfogy a kerozinjuk, akkor megtudnánk van-e köze hozzá, hogy kiszáritanak vagy se.

Ez már bíztató!

Előzmény: SzikiSzokeveny #65272 hozzászólása



Elhiszem. Itt is kb 8centit tolólapozni kellett a föld tetejéből a vetőgéppel, hogy találjunk egy kis nedvességet a magnak. Némelyik sorköz olyan mint a krumplitöltögetés. smile thumbdown

Előzmény: erni #65268 hozzászólása



Ez a tegnap déli, bocs. A mai még nincs. Az meg visszatesz valamennyit biztos.

Előzmény: Gatti #65264 hozzászólása



Már visszarakta. Ezt játsza napok óta.
Egyik futás leveszi a másik meg berak egy ilyet.

Előzmény: Gatti #65226 hozzászólása



Alakul a dunántúl is.
Sovány vigasz,de máshol se jobb a helyzet, pl lengyelek.

Ebből lesz valami, vagy csak parasztvakítás megint? Az ecmf nem mutat semmit.

Előzmény: R Sándor #10265 hozzászólása



Az LE 185-nek magasabb a termőképessége kb 4-8 q-val. Viszont 2-3 héttel később érik, mint a 168-as, de így sem kell deszikálni.
Tavaj a 185-s közel 5T is tudott, néhány jobb táblába.

Előzmény: kukaccsosz #7034 hozzászólása



Köszi Pista!smile smile
Egyik partnerünk, nagy örömünkre benne van akg-ban.

Akg-ban horizontális szántón használható-e Lumisena, Artemide, Lumidapt optima csávázószerrel kezelt vetőmag?

Előzmény: János€ #14357 hozzászólása



Csak NP gold microstartert vettünk, 715ft/kg. Többit nem is kérdeztem.

Előzmény: VMisi #14355 hozzászólása



Nem, ez listaár. Kedden NPK akció volt. Később állítólag lesz nitrogénre is.

Előzmény: Ganajos #14352 hozzászólása



Tegnap netto 13 600ft/q volt. Elvileg lesz még akció a tavasz folyamán.

Előzmény: MTZ1221.3 #1080 hozzászólása



100kg map kb 30 000ft, 100kg mikrostarter 100-150 000ft. Ebből indultam ki, nyilván nem lesz olyan mint egy spec starter, de jobb mint a semmi.

Sziasztok!

Valaki csinált már házilag mikrogranulált startert dap vagy map granulált műtrágyából?

Ma megint elmaradt az akció. Az üzletkötő is csak annyit tudott mondani hogy biztosan lesz még az idén, de nem tudja melyik nap.

Előzmény: szanberg #793 hozzászólása



Igen 6 sorral megy, de bírná a 8at is.
Gabona 6,2 m. 7-8t búzába 5-6km megy, motorerővel nincs hiány, száraz körülmények között a négy dob miatt töri az anyagot, így a rosta korlátozza le. Reggel mikor kicsit vonultabb jobban lehet nyomni neki.
Fogyasztás nagyon jó szerintem. Kalászosba 12-16l körülményfüggő. Naprába 10l körül.
Az IH 20l alatt nem nagyon ment.

Előzmény: laci99 #790 hozzászólása



Oké. Küldj egy címet. Szerelési utasítás is megvan csak elég nagy méret és nem biztos hogy át tudom küldeni.
Van néhány extra rotorköröm is, repcéhez vagy kukoricához.

Előzmény: Sk Laci #789 hozzászólása



5400-as lexion. 2021-be cseréltük.

Előzmény: szanberg #787 hozzászólása



5130-as volt, sikerült megszabadulni tőle. Annak a 6 sor bőven elég, főleg ha süllyedős volt a pálya.
Kicsi a motor benne 6,7 liter papíron 260 lóerővel.

Előzmény: laciruman #785 hozzászólása



Szia.
30-as szériához megvan, ha érdekel.

Előzmény: kisgazda15 #14297 hozzászólása



Üzletkötő szerint csütörtök vagy péntek vagy mindkét nap lesz akció. De semmi konkrét árat nem tudott mondani, nekik is aznap reggel jön az üzenet, hogy akció van xy műtrágyára.

Üdv.

Friss műtrágyaárakat tud valaki, karbamid, pétisó? Genezis akció lesz még idén?

Előzmény: Kovács Gábor #14254 hozzászólása



NPK-t is venni kell mellé?

Előzmény: Sk Laci #26481 hozzászólása



A profilkép nem saját, HD nincs. T 7.245 és T7. 210ünk van, cvt váltóval. Ezekbe is a 6,7 literes motor van. A nagyobbikba 5500 óra van, váltóval motorral még nem volt hiba.

Előzmény: Sk Laci #26478 hozzászólása



T7 HD

Előzmény: Sk Laci #26469 hozzászólása



Nem ritka egy kicsit? Mennyivel vetetted? Mi 400-450 000/ha szoktuk.

Előzmény: HektárHarcos #26452 hozzászólása



Nem sok rágás van még. A héten lesz fújva.

Előzmény: rtamas1976 #26440 hozzászólása



A dupla gabonás vetések fele keleget a másik fele szárazba van, eső kellene még. Szemenkéntivel vetetteknél 90-100% kelés van.

Előzmény: rtamas1976 #26440 hozzászólása



08.26-án, 45 centis szemekénti vetés 330 000/ha.

Előzmény: rtamas1976 #6537 hozzászólása



Nem biztos, hogy a gyártattás roszabb megoldás lesz, mert kaptam már egy árat az ermo forgalmazótól. A netto 80euro/db + szállítás kicsit mellbevágó.

Előzmény: rtamas1976 #6537 hozzászólása



A rolmakón is ofas lap van? Milyen árba volt?
Mezőpeterdi cég is forgalmazza a rolmako gépeket, ez lenne legközelebb.

Üdv.
Valaki nem tud olyan céget ami egyedi tárcsalapokat gyárt? Vagy valaki aki kapcsolatba van az olasz OFAS tárcsalap gyárral.
Ermo rövidtárcsához kellene 620as csipkés, 6mm vastag, 5 csavaros felfogatással.

Előzmény: Schrauf Roland #14185 hozzászólása



Hajdúba
NPS 20:20:19 230 000
NPK 3x15 216 000
Karbamid 220 000
Péti 132 000

Előzmény: rtamas1976 #26353 hozzászólása



Kalibrált Kws Mikados maggal tervezek próbálkozni amazone szemenkénti vetőgéppel 45cmes sortávval és 350000-es tőszámmal.
Kezdeti növényvédelemen a gyomírtásra gondolsz?
Eddig mi is duplagabonára vetettünk 450000rel, meg fogunk is, ha nem válik be.
De ha már megvan hozzá a technika, csak megpróbáljuk.

Előzmény: rtamas1976 #26348 hozzászólása



Milyen sortávra szoktad vetni? Idén kísérleteznék 45cm-rel, erre van valami tapasztalatod?

Repce vetést tervezek 45-50cm sortávra vetni szemenkénti vetőgéppel. Valakinek van valami tapasztalata erről? Tőszám stb.

Előzmény: zsoltbohos74 #26099 hozzászólása



Néztem. Néhány órával később földön voltak a tetvek. Mospilan, Roslix ugyanaz a hatóanyag.

Előzmény: zsoltbohos74 #26096 hozzászólása



Tegnap meg ma fújtuk le, rengeteg volt rajta. A traktor első hídja 10 hektár után.

Előzmény: Sk Laci #62852 hozzászólása



Esett végre egy mérhető mennyiség is. 15mm volt az este, előző napokba esett 1-2mm-ekkel már lassan elérjük a 20at. A repedést nem mosta össze, de a túléléshez elég lesz, itt már ennek is örülni kell.

Előzmény: .Richard. #62824 hozzászólása



Jöhet!!! Akár jéggel együtt. De attól tartok feloszlik mire ideér. Eddig kb 10ből 10szer így volt sajnos, ami délről jött volna mindig elolvadt.

Egy kicsit érdekes, hogy a keleti megyékre van kiadva riasztás és mégis a dunántúlon esik az eső. Elvannak tájol a kedves meteorológusok.

Előzmény: pate #62403 hozzászólása



Tolódik megint a dunántúlra.

Előzmény: Sanyiii70 #62352 hozzászólása



Nem úgy néz ki, sajnos.

Előzmény: MrPoke #9526 hozzászólása



Szórva megy a műtrágya nem sorra. Vetéskor max egy kis starter megy, vagy fertőtlenítő. Szerintem nem egy nagy adag nitro. 72kg hatóanyag

Előzmény: hashtag #1417 hozzászólása



Ezt az egy telket nem lehet ipari ingatlannak kijelölni?
Végülis ipari tevékenység volt rajta, igaz hogy 30-40 évvel ezelőtt.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Holnap nyílik a kincstári felület: Rendkívül rövid, kéthetes határidőt kaptak a gazdák
Holnap nyílik a kincstári felület: Rendkívül rövid, kéthetes határidőt kaptak a gazdák
A kormány új támogatást indít a cukorrépa-termesztők számára.
Menekül az afrikai és egyiptomi áru a Közel-Keletről: Elárasztja az EU-t az olcsó import, veszélyben a hazai termelők
Krone EasyCut F 320 M Pull Diszkes Frontkasza
Krone EasyCut F 320 M Pull Diszkes...

3.180.000 Ft

Sabo ipari profi fűnyíró
Sabo ipari profi fűnyíró

250.000 Ft

Manitou MLT 737-130 PS+
Manitou MLT 737-130 PS+

19.500.000 Ft

Őszi árpa eladó
Őszi árpa eladó

68.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]