Gázolaj árak 647 Ft Benzin árak 650 Ft EUR 395.1 Ft USD 371.06 Ft CHF 408.5 Ft GBP 461.47 Ft

Fórum

Becenév: mendes
Csatlakozott: 2022-08-21 11:57:03
Utolsó belépés: 2023-03-28 14:51:57
Fórum hozzászólás: 18

Fórumhozzászólásai

Előzmény: rongyos #4458 hozzászólása


köszönöm! Ha esetleg kezedbe kerülnek a te általad használt típus adatai, írd majd meg kérlek.

Előzmény: rongyos #4456 hozzászólása


Be tudnád ide linkelni vagy leírni, melyik típust használod erre a célra?

Előzmény: rongyos #4446 hozzászólása



Konkrétan milyen kamerát?

Előzmény: nemerdőmérnök #4442 hozzászólása



Küldtem emailt

Előzmény: nemerdőmérnök #4440 hozzászólása



10 hektár, 3-4 hetet mondtak rá

Előzmény: nemerdőmérnök #4438 hozzászólása


Viszont ebben az esetben nekem, mint eladónak jóval több feladatom és elfoglaltságom lenne (feszt ott lenni, ellenőrizni) a témával, hogy ne lopják ki a szemem, nem? 3 hét szabit erre nem tudok kivenni!

Előzmény: nemerdőmérnök #4431 hozzászólása



Még mindig nem írtad, melyik módszer a gyakoribb, jártabb: lábon vagy letermeltet köbölve?
Gondolkoztunk azon is, hogy egy szakemberrel felméretjük a mennyiséget és az alapján adjuk el lábon esetleg. Viszont azt is hallottam, hogy lábon való eladás eseten is lehetnek húzások a kitermelők részéről, pl. Kivagnak több vagy olyan fát is, amit nem kellene ilyen-olyan kamu szöveggel.

Előzmény: agrohelp #4434 hozzászólása



Mit nem értesz a felezővágáson? Sűrű az állomány, minden második sort ki kell venni, már így is 2 év késésben vagyunk.

Előzmény: nemerdőmérnök #4429 hozzászólása


Na menjünk sorban.
Nyárfa, felező vágás, mindenképpen csinálni kell, mert így is késés van, és van 8 órás munkám. Ez a kiindulási állapot.
1. A vevők többsége nem lábon venné meg a nyárfát, hanem letermelés után a leköbözött mennyiség alapján fizetne X Ft/m3 árat.
De akiket ismerek, azok nem így, hanem lábon állva adták el, azaz kb. Y m3 fa lehet benne, ez alapján fizettek Z Ft-ot a vevőik es kezdődött a kivágás. Az egyik vevőjelöltem mindkét módszert vállalná, de ő is inkább a letermelés utáni köbözött mennyiség utan fizetne.
Ezert kérdeztem lentebb, mi az előnye és hátránya egyik, illetve másik értékesítési módnak? Az fix, hogy 3-4 hétig nem tudok reggeltől estig kint lenni és nézni, ki mit hogyan csinál és esetleg hogyan akar átverni. Őrizni estenként a fát meg végképp nem.

2. Hogy érted, hogy kezd kakis lenni most a piac és a helyzet? Mit értesz ez alatt pontosan? Kifejtenéd?
Köszönöm!

Előzmény: nemerdőmérnök #4420 hozzászólása



Oké, de nekem választanom kellene a vevő ajánlatából: lábon adom el a nyárfát TKGY vagy kitermelés után leköbözött mennyiség alapján?
Nincs tapasztalatom, a nyakamba szakadt az egész erdészkedés, ezért kérnék a tapasztaltaktól, szakemberektől SOS kézzel fogható tanácsot! smile helpsmiliesmile helpsmiliesmile helpsmilie

És még valami, remélem valaki reagál rá: lábon vagy köbözve érdemes felezővágáskor eladni a fát? Mi lehet egyik/másik módozat előnye és hátránya?

Felezővágáshoz használható adásvételi szerződés mintát honnan lehet szerezni, letölteni?
Akinek van ilyen, tudna esetleg küldeni?smile helpsmilie

Előzmény: Bigyófelügyelő #177 hozzászólása



Áram távvezeték alatt lassan elérik a kinőtt vékony és 7-9 cm átmérőjű akácfák a vezetéket, ezért takarítani kell a területet. Korábban ész nélkül nekiestek az áramosok és ledarálták alatta az összes fát, most viszont legalább szóltak előre, hogy tegyük rendbe vagy nekiesnek megint.
Hogyan szoktatok vagy hogyan érdemes eljárni: tarra vágni vagy meghagyni a kisebbeket, amik csak kb. max. félúton vannak magasság szempontjából? Érdemes a magas, de vékonyabbakat esetleg félbe elvágni, hogy az alsó része tudjon még vastagodni (ötletelek, bocs ha nagyon nem szakszerű, sajna nincs tapasztalatom még).

Urak!
Tudnátok abban segíteni, milyen áron megy most a nemesnyár köbmétere felezővágás esetén?
Ha kényes kérdés ebben a topicban, akkor privátban írjátok meg kérlek.
Előre is köszönet a tájékoztatásért.

Előzmény: Josku #4394 hozzászólása



Vadkamera: legalább elriasztó hatása lenne, meg a rendőrök is jobban, hatékonyabban találnák meg az elkövetőt, aztán előbb-utóbb csak rájönne a sok naplopó, hogy ne az én erdőmet dézsmálja, mert súlyos következménye lesz. Eddig szinte mindegyik elkövetőt elkapták a rendőrök - már tegeződő viszonyban vagyok velük, és sajnos nem sörözés-bulizás végett - de mivel van főállású munkám és nem ez az erdészkedés az életem, hanem kiegészítő tevényeknység, értelemszerűen nem arra vágyom, hogy hetente 50 km-t kocsikázzak megnézni az erdőt, épp melyik zsivány mit gányolt benne állat módon. smile angrysmile censored

Szóval valami megoldás kellene.
Gondoltam már arra is, hogy "kamerával megfigyelt terület" táblákat teszek ki, csak ugye ennek is akkor lenne értelme, ha legalább 1 valóban lenne kint.
OFF: Tegnap is a gyerek altatása mellől riasztottak, hogy akció van, menjek ki, de szerencsére falsnak bizonyult a dolog, azonban így is ki kellett mennem, a gyerek se aludt el, én is feszülté váltam és elment 2 óra az egészre a családi időből. smile unsuresmile sadA körbejárás során mondanom se kell találtam 2 privatizált fát, aminek a fele még ott van hagyva, csak már rámsötétedett.
ON

Előzmény: Josku #4354 hozzászólása



Sajnos nincs kivel szövetkeznem, egyedül kell majd a feladattal megbírkóznom, illetve a nővérem és az édesanyám segítségével, akik kb. annyit értenek az egészhez most, mint én... smile sad Ráadásul főállás mellett kell ezt majd valahogy menedzselnem.

Meglett a hagyatéki eljárás, így már a lentebb kapott tánácsok alapján felvettem a kapcsolatot az erdészeti szakirányítóval, aki megcsinálta az erdőgazdálkodói bejelentkezést, így most várom annak az élesedését. Hátra van még a őstermelők családi gazdálkodásának ügyintézése, de ez se egy egyszerű dolog, ahogy tapasztalom.smile wacko

Súlyosbító tényezőként az erdőnk az ország olyan faluja mellett van, ahol a lakosság 90% fölötti részben dicsakokból áll és folyamatosan lopják a már 10-15 cm átmérőjű akácfákat, amik a nyárfást határolják, így vágásérett akácfát még csak tüzéptelepeken láttunk eddig, sose volt mit eladásra kitermelni. smile censored

Ha már itt tartunk: van valami gép-berendezés-eszköz-módszer stb., amivel lehet figyelni az erdőt, hogy ne dézsmálják? Ki hogy oldja meg ezt a kérdést, akinél fenn áll a veszélye, ha magától elsétálnak a fák az erdőből? Tudtok valami tanácsot/praktikát erre vonatkozóan adni? smile confused

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, mert édesapám elvesztése révén megörököltem egy nyárfa erdőt, amiben már tavaly felező vágást kellett volna csinálni, a csücskébe lévő akácost meg valószínüleg ritkítani, de a betegeskedése révén mindez elmaradt, és ő úgy volt vele az utolsó percig, hogy majd intézi, ne foglalkozzunk vele és ne aggódjuk… ????
Szóval nem értek hozzá, a jegyzetei meg mintha kínaiul lennének. Kérdésem, azon kívül, hogy a tulajdonba kerülés után a helyi erdészt kell megkeresni, hogyan lehet kiszámolni/megsaccolni, hány m3 nyárfa vár kivágásra és mennyi annak az értéke? Mert a kereskedők-fakupecek, akiknek eladnám, úgyis a felének a negyedét mondanák a valóságnak. Az akácos rész megint egy külön szám lesz. ????‍????

Előzmény: Matyi50 #4334 hozzászólása



Kiváló kérdés!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Módosult a vis maior rendelet – íme a változások
Módosult a vis maior rendelet – íme a változások
A vis maior kérelmet elektronikus úton kell benyújtani a Kincstár felé.
Jó hír! Így változik a gázolaj jövedéki adójának visszaigénylése
Kombinátor eladó
Kombinátor eladó

550.000 Ft

Hassia vetőgép eladó
Hassia vetőgép eladó

800.000 Ft

RTK sorvezető UKRÁN GABONAHELYZET MIATTI KEDVEZMÉNNYEL
RTK sorvezető UKRÁN GABONAHELYZET MIATTI...

726.000 Ft

FRONTONI BUTTERFLY 350 RÉZSŰKASZA - RÉZSŰZÚZÓ - AKCIÓS ÁRON - KÉSZLETRŐL
FRONTONI BUTTERFLY 350 RÉZSŰKASZA -...

2.700.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]