Fórum
| Becenév: | MTZ1221.3 |
|---|---|
| Csatlakozott: | 2022-12-31 19:46:19 |
| Utolsó belépés: | 2026-06-07 18:47:31 |
| Fórum hozzászólás: | 3200 |
A felhasználó hirdetései
3.250.000 Ft +ÁFA
2026. június 8. 19:04 Szemenkénti vetőgép Szabolcs-Szatmár-Bereg, Nyíregyháza
Eladó egy kisgazdaságban használt, 6 soros Agrion szemenkénti vetőgép. A gép jelenleg gyári elővágó tárcsákkal van szerelve, de a gyári rögterelő is megvan hozzá. A vetőgéphez tartozik kukorica-, napraforgó-, aprómag- (repce, cirok, tillageradish...
3.500.000 Ft +ÁFA
2026. június 8. 17:38 Szántóföldi, vontatott permetező Szabolcs-Szatmár-Bereg, Nyíregyháza
Eladó egy kisgazdaságban jelenleg is üzemelő permetező, 1460ha-t futott a gép a mai napig. 2020-as gyártmány, korának megfelelő állapotban. Növényvédőszeres kezelések mellett még nitrosol és vinasz kijuttatására is használtam, ami miatt itt-ott...
Fórumhozzászólásai
Cikkajánló

A tavaszi időjárás betett az amerikai búzának, a kukorica még sikerülhet
Az extrém aszály után heves viharok érkeztek a világ kukorica- és...
Sajtóközlemény




Úgy látszik alakul valami.
Előzmény: erik18 #9014 hozzászólása
Hello
Azért ilyen tanácsot….
Engedélyokirat szerint a Callisto (mezotrion) és a Laudis, Tempo (tembotrion + antidótum) jöhet szóba, mint növényvédő szer (külön, nem tankkeverékben). A mezotrion gyengébben hat a parlagfűre, főleg ha túlfejlett.
Ha hormonnal lefújod azt a nagy kukoricát úgy megcsavarodik, hogy na. Lesz rajta termés, de kombájnos legyen a talpán, aki
felszedegeti majd a csöveket… Meg mínusz 20q a termésből persze. Valószínű a parlagfű nem okozott volna akkora kárt.
Sok sikert!
Előzmény: KooL #173045 hozzászólása
Hello
Én vásároltam tőlük. Pontosan ideért a motyó Németországból, korrektül történt minden ügyintézés.
Igaz bennem fel sem merült, hogy lehet gond. Nem friss cég.
Előzmény: R Sándor #6809 hozzászólása
Magágykészítésben Ásóborona röhögve elmegy. Sőt nekem a kombinátor is elment eddig mindig mióta megvan.
Semmi értelme a gagyi rövidtárcsának, a divaton kívül.
Előzmény: szanditulok #6807 hozzászólása
Hello
Nem nagyon akarom elvenni a kedved tőle, de játék rövidtárcsa minek? Ugyanúgy gömbsüveglapos gondolom
az is, akkor meg ugyanott vagy, mint egy V tárcsával. Csak olcsóbban…
Egyébként 1340kg-sat a 1025 fel fogja emelni. Az 1500kg-os komolyabbat is felveszi.
Előzmény: SzikiSzokeveny #6756 hozzászólása
Azért hektáronként 1 millió Ft felett már jól kijön a matek. Főleg, ha csak annyit dolgoztak vele eddig, hogy elültették a kökényt. Tavaly egyszer megaprítóhengerezék a közét, idén már az se. De én csak a dudvát látom. Igaz nem sétálgatok benne. De a kamubiodiókon se sok levél látszik.
Persze van, aki azért csinálta, hogy bio ültetvénye legyen, az patika is, meg szép is.
Előzmény: Norba82 #6754 hozzászólása
Az a gondolatsor pont azokra tartozhat, akik az élete meg földet se láttak, de van pénzük, amit szeretnének lekötni. Pl. aranykalászos orvos, ügyvéd, bróker, stb…
Ezek még jó sok támogatást és pályázatot is behúznak. Pl. a kamubiodió, kamubiokökény, stb. bio támogatás elcsalására irányuló lopás. Bízom benne ezeket is felülvizsgálják.
A mi térségünkben ez is több ezer hektárt tesz ki. Ami azért távolról sem nevezhető etikusnak…
Előzmény: Nagy Péter 40 #6729 hozzászólása
Például ez a riport is azt mutatja, hogy Bóna Szabolcs miniszter úr jól látja a mezőgazdaság helyzetét. A kitűzött céljai bizakodásra adhatnak okot, ha megtudja valósítani. Kiderül milyen döntések születnek majd.
Ja és majdnem elfelejtettem. A gazdák általánosan nem azért utálják egymást, mert milyen a földtörvény. Hanem azért mert a volt tsz és egyéb politikai oldal miatt meggazdagodottak lenyomják a kisgazdákat, a kapcsolatuk és egyéb többlet privilégiumukkal. Ezt kellene felszámolni először…
Egy jó példa erre a csatornából locsolás. Példa, nem személyes. Pl. te az elején vagy, az 50-100ha-os tablaméretedhez lineár kell, nagy teljesítményű szivattyúval. Jóska bácsi meg a wh20x-el a végén hiába lógatja be a 63-as csövet ha az elején már le van szívva a egész. Aztán persze lehet mondani, hogy ingyen van a víz, csak a gazdák 10%anak jut. Nagy segítség… Tudom tudom, legyen Jóska bácsinak is 100ha-os egybe táblája.
Egy újabb kemény hangvételű riport.
Sok mindenre választ ad, amit lentebb “okfejtegettek” páran.
Előzmény: Mtz 550E #5466 hozzászólása
Egy kis szakmai tudásinfó:
Az EC (Emulsifiable Concentrate) magyarul emulzióképző koncentrátumot jelent. A hatóanyagot szerves oldószerben oldják fel, és emulgeálószert adnak hozzá.
Az olajos bázis miatt jobban megtapad a levelek viaszos felületén. Segíti a hatóanyag gyors bejutását a növényi szövetekbe. Kevésbé mossa le az eső a kijuttatás után, mint a por alakú szereket.
Hátránya, hogy meleg, erős napsütésben könnyebben megperzselheti a kultúrnövény leveleit.
Egyszerű válasz az, hogy az EC formuláció maga a hatásfokozás.
Előzmény: Rabó001 #6719 hozzászólása
Hello
Csak két könnyen leellenőrizhető példa. Sipos Mihály, Mozsgai József. De irtó sokan vannak még, akik megunták a mókuskereket.
Aki kényszerből csinálná, el sem kezdi.
Kiderül merre fordul a világ, de a volt tsz-es felfogás sokat ront nálunk az ilyen kezdeményezésekben, na meg a kapzsiság/irigység.
Előzmény: Nagy Péter 40 #6716 hozzászólása
Hello
Ez az öntözgetés nem túl hatásos történet, esetleg tüneti kezelésre jó szántóföldi növénytermesztésben. Ebben a témában elég sok tudományos értekezés készült már hazai és nemzetközi szinten is.
Bóna Szabolcs miniszter úr tett egy elég éles, de igaz mondatot ezzel kapcsolatban. “Nem lehet mindig az államra várni.” Ennek a gondolatnak elég erős kritikai jelzése van a gazdák felé. Akik berögzötten a maguk igazát szeretnék a gazdálkodásra erőltetni, azt termelni a tájon ami nem oda való.
Ha valóban lenne a gazdákban összetartás és nem csak a harácsolás menne, akkor lehet előrébb jutna a magyar agrárium is. Alternatív növények, állattartás felfuttatása, feldolgozók és magasabb hozzáadott értékű termékek termelése/gyártása lenne a cél, amit ő abban a beszédben megfogalmazott.
Összefogás nélkül pedig nem fog menni, ez biztos.
Kíváncsi leszek, hogy milyen döntések születnek, de a megnyilatkozások azért pozitívak.
Előzmény: Praetor #309 hozzászólása
Van olyan riport ahol pont ezt fejtegetik hozzáértők, hogy az ésszerűtlen erdősítés is kárt okoz, a kipárolgás növelésével, pont a homokhátságon. A vadgazdálkodás hibáit és a szaporulat kezelésének átgondolatlanságát szintén több helyen említik, ez utóbbit mi gazdák tapasztaljuk a jelentősen növekedett vadkár formájában.
Kíváncsi leszek milyen döntések születnek majd, az új kormánytól.
Előzmény: Praetor #303 hozzászólása
Nem hergelni szeretnék, de Kulcsár László már régóta erről beszél. Ő 1 millió hektárt adna vissza a természetnek. Ez azért kemény…
Én mintha a mostani agrárminiszter szavaiból is azt értem ki, hogy valami magasabb hozzáadott értéket kell kapcsolni a mezőgazdasági termeléshez, mert kommersz kukorica, búza, stb termeléssel nem versenyképes Magyarország.
Én továbbra is hangsúlyozom, hogy nem vagyok döntéshozó, csak azt másoltam be, amit találtam. A vizes élőhelyekben látnék rációt, de azért több kérdés merül fel bennem. A megoldást én nem látom.
Előzmény: Igazi Földönfutó #172070 hozzászólása
Ha megfelelő a stringek munkaponti feszültsége akkor nincs gond a K-Ny tájolással. A Deye alacsony startup feszültsége sokat segít.
Nekünk az 5kW-os 1090 kWh-t termelt előző hónapban.
Ha változik az elszámolási mód én is Deye-re átépítek mindent.
Előzmény: Igazi Földönfutó #172067 hozzászólása
Ha 904kWh és 5kW-os rendszer akkor az valóban nem rossz.
Előzmény: Koczka József #299 hozzászólása
Az előző kormány is hasonlóan gondolkodott, mint amit itt leírtàl.
Ezt már tudjuk, hogy hogy működik.
Mostanában ezen jellegű diskurzusok jelennek meg, amit ide belinkeltem. Az új kormányzat még ebben nem foglalt állást, de lehet ezen elvek mentén fognak dönteni. Hamarosan kiderül, de én is az élőhely teremtésben hiszek, mint a betonozott “akváriumokban”, vagy “fényesre” kotort csatornákban.
Viszont én döntéshozó nem vagyok, így csak véleményem lehet.
Gajdos László miniszter urat viszont ismerjük, szerintem jó szakember és elkötelezett is az élő környezet megóvása iránt.
Előzmény: jozsefszamveber10 #171960 hozzászólása
Hello
Te biztosan nem Magyarországon élsz.
Az egész kampány alatt mocskos hergelés ment az ellenzék részéről, folyamatosan fenyegetőztek az átlag emberek börtönnel, akasztással, vagyonelkobzással. Nem félt senki, facebookon valós személyek vicsorogtak kormánypárti képviselők facebook oldalán. Én teljesen el vagyok/voltam képedve, hogy ilyen indulat gyűlt össze egy szavazás miatt. Nekem pl. eszembe nem jutna egy kormánypárti képviselőt vagy szavazót fenyegetni, mert másképp gondolkodik…
A hozzászólásaid téged is bemutatnak.
Bár kettős, mert nemrégiben a fideszt mocskoltad, előtte pedig arról diskuráltál, hogy legyen béke a magyarok közt. Javaslom a korábbi gondolataid tovább gondolását, mivel ha tovább bántod a másképp gondolkodókat, nem a szimpátiát váltod ki.
Nyert a pártotok, vége a kampánynak. Javaslom annak elfogadását és a másik heccelésének abbahagyását.
Várjuk az első két-négy évet és kiderül jól sikerült e döntenetek.
Az agrárminiszter felkészültnek tűnik az interjúk alapján. Bízzunk benne, hogy a vizet a tájba program megfelelően kerül tovább fejlesztésre. (mégha ez a gazdák egy részének nem is fog tetszeni)
Előzmény: pettendimiklos73 #171738 hozzászólása
Hello
Akkor el kell helyezkedni a “versenyszektorban”.
Ez egy helyes döntés a tiszaparttol.
A mentelmi jog eltörlése vajon napirendre kerül e?
Előzmény: Ohaza63 #6626 hozzászólása
Helló
Kökénynek igaza van.
Az is kijelenthető, hogy Bóna Szabolcs miniszter úr jól látja a hazai mezőgazdaság állapotát (a gazdák tudáshiánya, szakmai fejlődésre való képtelenség, stb.).
Kiderül később, hogy milyen intézkedéseket hoznak.
Előzmény: mtz 1221 #4395 hozzászólása
Ez is több tényezős dolog. Főleg, hogy a 1221-en kettő szűrő van.
Én úgy gondolom, ha sok az olajsár a centrifugál szűrőben, az nem túl jó olajat jelent, mert az olajsár össze tud állni. Egy jó minőségű olajjal jobban inkább finom részecskékben tartja a kormot, mocskot. Amit a centrifugál szűrő és a finomszűrő kombináció jól kivesz. De mivel nincs olyan mértékű olajsár összeállás, így azt gondolom, hogy a teljes motort is tisztábban tartja. Nekünk mióta tényleg drága olaj van használva (892-be, 1221-be mindig) azóta nincs cm vastag olajsár sose. Van benne pár mm és kész.
Szóval szerintem a túl sok olajsár sem jó, mert akkor a tisztántartó képessége rossz az olajnak. Detergens és diszpergens adalékok a drágákban jobban dolgoznak.
Előzmény: mtz1221 #7580 hozzászólása
Valamire elég, valamire nem.
Én csak olyat írok le, ami biztosan működik. Bárki olvashatja a fórumot, nem akarom félre vezetni.
Pl. totális, bármilyen dikamba biztos működne 2barral is, de egy Pulsar, Basagran már jelentősen gyengébb lenne.
Előzmény: termelo #7570 hozzászólása
A kompakt légbeszívásos (AIXR, IDK, stb.) 1-3bar között optimálisan üzemeltethető, 3-6bar között is működik, de akkor a cseppméret képzési egyenlőtlenség lép fel jobban, amiről beszéltünk már.
A John Deere ULD is hasonló cseppméretképzésűnek tűnik, mint a fentebbi. Táblázatot erről nem találtam, de én nem gondolnám, hogy kell azt döngetni annyira.
Inkább akkor injektoros, hosszút kell, az szereti a 4-8bar-t. Amit írtam is már lentebb.
Előzmény: mtz1221 #7567 hozzászólása
Ugyanaz, amit tavaly is mondtam.
Csak, hogy konkrétat is írjak: Ha tényleg IDK12003-ról van szó, akkor 170liter/ha, 8-9km/h, (3-)3,5bar körül. De ez igaz minden kompakt légbeszívásos fúvókára.
Előzmény: termelo #7563 hozzászólása
Ha 200-al mész injektorossal akkor van. Ha 200-250-el mész kompakt légbeszívásossal akkor semmi.
Előzmény: MrPoke #7558 hozzászólása
Jobbító szándékkal írtam többet a kelleténél
De akkor befejezem, nem rontom a színvonalat.
Előzmény: MTZ1221.3 #7555 hozzászólása
Ja és nem megfeledkezve a hőmérsékleti inverzióról.
Ezért is írtam neked is és másnak is. Hosszú injektoros fúvóka és had menjen, csak legyen víz hordva. Ezért sem buzdítanék senkit alacsony dózisos permetezésre, mert a magasabb lé, biztonságosabb és a technológia adott hozzá, hogy sok tényezőt kivegyen az ember a bizonytalansági egyenletből.
Kevesebbet kell gondolkodni is. Az sem hátrány.
Előzmény: termelo #7554 hozzászólása
A hidassal 300literrel kell menni és hosszú injektoros 8-as/10-es fúvókával.
Ezt régen is írtam, hogy neked (és másnak) ezzel kár sz*r*kodni, mivel sok terület van, sok helyre kell menni.
Nem köthetsz komprumisszumot. Én viszont ráérek megvárni a tökéletes időpontot.
Ahol van hidas, ott van víz utánpótlás is. 2 ember haladósan tud dolgozni, a lémennyiség túl sokat nem számít.
Ott számít, ahol szétszórtan vannak a területek, és egy ember van rá. Viszont én az alatt a két-három óra alatt leszórom azt a 20-24ha-t amit nekem szükséges letolni, egy tankolással.
Két reggel, vagy két este megvan, napközbe meg lehet dolgozni a munkahelyen.
Előzmény: termelo #7551 hozzászólása
Elviszi a szél, például.
Az eloszlás fontos a permetezés során, mind a hossz, mind a keresztirányú egyenletesség fontos. Az állományba is másképp hatol be.
Én azt is figyelembe veszem, hogy milyen cseppméret, milyen állományba képes behatolni.
Nem véletlen vannak ezek a táblázatok olyan pontosan megadva. Ezért váltottam TeeJet-re. Mert ha egy cég hajlandó ilyen adatokat közölni, akkor nézi annyiba a vásárlóit, hogy dönthessenek ezen okok alapján is, mely fúvókát válasszák.
Ez lehet az én hülyeségem, de szeretek ha lehet jól gyomírtózni és hatékonyan. Pedig olyan kevés terület van, hogy ha 300literrel mennék is 2 nap alatt végeznék. Csak szeretném kihozni a maximumot a dolgokból.
Előzmény: Praetor #7547 hozzászólása
Ami kimaradt. A TT kamrája direkt úgy van kialakítva, hogy ne duguljon, így annál a 110 fokos jó.
Pl ahol az IDK12002 dugul, ugyanazzal a TT11002 simán megy. Mondjuk zaccos vinasz szórásnál próbáltam.
Moderálási elveink miatt törölve: 2026-04-14 08:33:21
Előzmény: Praetor #7543 hozzászólása
A szűrőről beszéltünk, a szűrő problémára válaszoltam.
A cseppméret eloszlást is írtam, hogy jobb a 80 fokosnál, mint a 110-esnél.
Értem, hogy mire gondoltál.
Az, hogy 25cm-el feljebb kell, hogy legyen a keret azt evidensnek tartottam, már ezen a szinten amin vagytok.
Az én permetezőmön 80cm-en van a keret alapból, így még kalkulálni sem kellett vele.
8km/h-val menve, robotkormánnyal vezetve, meg bőven ráér az ember pontosan beállítani a keretet.
Előzmény: termelo #7540 hozzászólása
Ezt már régebben megbeszéltük emlékeim szerint.
A fúvóka cseppméret eloszlási táblázat volt akkor belinkelve. A Teejetnek fenn van az összes fúvókáról. Tudja az M méretű cseppet a kompakt légbeszívásos fúvóka is, viszont nem abban az eloszlásban amire szükség van. Kérdés az a bizonyos 250-280um méretű csepp mennyi van abban és mennyi ami több. Kontakt szereknél azért jó ha megvan. Egyébként 350um is lehet, az még 100liternél elfogadható.
Én francia kutatásokból tanultam és az alapján választottam, döntöttem. Inkább legyen jobb fedettség, mint rosszabb. Akkor mehet egyharmad dózis is a növényvédőszerből.
Természetesen működik, itt is vannak olyanok akiknek elmegy a hosszú injektoros fúvóka 220 literrel is, csak néha nem jó a gyomírtás, azt pedig rá lehet fogni arra, hogy "kilopták" a hatóanyagot.
Előzmény: Praetor #7538 hozzászólása
Tudom, hogy a szűrőre gondoltál az én válaszom is arra vonatkozott.
Miért kellene annak megnőni?
Tökéletes fedettség van 2-es fúvókával 1.4baros nyomással.
Előzmény: Praetor #7536 hozzászólása
A fúvóka kilépő éle számit és a kialakítása. Alacsony lémennyiségnél senki nem használ 110-120 fokos fúvókákat.
Előzmény: d-032a #166008 hozzászólása
Gondolom ezért írta magára, hogy féreg. Mert az öldöklést támogatja. A pártja is, az ideológiája is…
Előzmény: rcsabi1988 #5377 hozzászólása
Helló
Eléggé erős gyomirtónak tűnik. Ha hideg talajba vetsz, vagy jó mélyre (5-8cm) akkor mernék plusz 2 napot tolni rajta.
De én biztos betartanám a 3 napot. Nem olcsó a napraforgó mag, meg az újravetés.
Előzmény: kisspeter591 #166003 hozzászólása
Szerintem nem vagy féreg, csak nem jól gondolkozol. Csak sok tanulás és mégtöbb idő kell hozzá.
Kitartást és ne nézd le magad!
Előzmény: Praetor #7527 hozzászólása
A lémennyiség nem kérdés, hogy jó. A nagyobb kérdés a kijuttatás.
Pl az injektoros alacsony 100 liter körül akinek jól megy, az xr-el 40-50-el is jobban fog.
A diagramm látványos, de a táblázatok szerint már nincs ilyen közel egymáshoz a két fúvóka.
A rovarölők inkább kontakt módon működnek, nem sok felszívódó van már, de én ha véletlen fújok is, jobb a hatás.
Lombtrágya is sokkal jobban működik kevesebb lével, a saját kutyulék meg főleg. Általanosan 86literrel megy minden. Haladós.
Előzmény: Szabó Zoltán_46734 #7761 hozzászólása
Helló
Ha már ilyen komolyabb szinten gondolkozol, akkor több verzió lehet működőképes.
1. eset. Ha széles kapával dolgozol, akkor úgy kell eljárni, ahogy a szántás esetében. Alapművelés után 1-2napon belül el kell munkálni kombinátorral valamivel. Ha van crosskil hengered, akkor max egy héten belül.
2. eset. Keskeny kapával csinálod, akkor működhet. De ehhez elég keskeny kapa kell, mert a 40-es még ehhez irtó széles.
3. eset. Olyan nehéz géped van, amin megfelelő henger is van, hogy tökéletesen lezárja a talajt. Pl. TopDown. Az enyém 2,4 tonna körül van a 3m-es és nem elég a súly (igaz gumihengeres).
A nagyobb kérdés, hogy a kombinátor miért nem működik.
Előzmény: Cajg #7523 hozzászólása
Előzmény: Praetor #7524 hozzászólása
Ha tényleg elméleti szinten beszélgetünk, akkor azt tudom mondani, hogy nekem általános célra a TT 110 literrel ment volna, az XR 80-al menne.
Nagy-Britanniában viszont a TT-vel 75literrel mennek és még a cseppképzésre sem figyelnek oda úgy, annyira, ahogy én gondolom, hogy kéne. Ők a TT-t 1-2bar közt használják, ami szerintem annak nem optimális.
A TTJ60 nagyobb cseppeket képez (TT-hez mérve), az igazából semmivel sem előrelépés egy kompakt injektoros fúvókához képest.
Előzmény: Praetor #7519 hozzászólása
Olyanokra amit te is írtál. Ami a beszáradást és egyéb dolgokat befolyásolja.
Magyarországon túl sok jó nem kapható kereskedelmi forgalomba
Az XR fúvóka 1-2bar közt, a TT pedig 2-3bar közt használatos. Így azért más a matek és a cseppképzés is. Ezt már talán ebbe a topikba veséztük ki. Főleg a 80fokosra kihegyezve.
De hatalmas igazság, szélbe nem permetezünk.
Arra találták ki az "ágyú" fúvókákat. Az injektorosokat. Cserébe a lémennyiséget fel kell vinni (250-300liter/ha).
Előzmény: Praetor #7511 hozzászólása
Tegyél hozzá adjuvánst
Filléres tétel.
Előzmény: Watson #165789 hozzászólása
Igen, a csőcselék alatt azon “polgártársaim” értem, aki erőszakosan, a másikat meg nem hallgatva, meg nem tisztelve támadja le. Aki erőszakhoz és bántalmazáshoz is folyamodik a gyűlöltettől vezérelve. Aki viselkedése az állathoz már jobban hasonlítható, sok esetben sem a polgár szó nem használható rajuk, a társ meg főleg nem. Aki saját nemzettársa vérét akarja kiontani egy külső országból vezérelt hergelés hatására az szintén nem jellemezhető azzal, hogy magas intellektussal áldotta volna meg a jó Isten.
Egyenlőre még a józan gondolkodás sem látszik ezen a típuson, csak a fanatizmus.
Persze szerencsére az ellenzéki szavazók egy része ilyen, de a jó részük gyülölködő, onnan már csak egy lépés a csőcselék közzé tartozni.
Biztos látod te is facebookon. “Mész a börtönbe”, “Mit fogsz csinálni 13. után?”, stb, stb (a csúnyábbakat nem is írom). Félelmetes mélységet ért el a kormányváltó erő. Sosem gondoltam volna ezt.
Előzmény: Törppapa #165777 hozzászólása
Köpni, nyelni nem tudok, hogy egy magát intelligensnek gondoló ember, hogy írt le, amit te ideírtál... Egy igazi tiszás vagy, mondtam én már régen. Akkor még tagadtad.
Előzmény: Törppapa #165770 hozzászólása
Megkapják a jattot és itt hagynak a francba...
Túl nagy kockázat nincs.
Lassan az a kockázat, ha valaki fideszes és felvállalja. Mert a felhergelt csőcselék neked ugrik... Ezt érte el az agymosó média és a pártelnökúr.
Ha valaki egy kicsit is tud gondolkodni, akkor a mostani eseményeket legalább összerakhatnák. Ha lehallgat egy másik ország titkosszolgálata egy szuverén ország miniszterét (ezt persze megteheti), majd átadja az ellenzék, vagy globalisták által fizetett sajtónak az anyagokat, amiket kényük kedvük szerint vagdoshatnak az eléggé beavatkozás egy másik ország belügyébe. Én nem láttam még, hogy az origó lehozta volna, amit az oroszok hallgattak le, ha már annyira az oroszok avatkoznak be a magyar választásokba a pártelnökötök szerint.
Most azt látom a mai ügynöksajtó tevékenységéből, hogy a csőcselék ostobasága és felhergeltsége már azon a szinten van, hogy ha a fidesz nyeri a választást, akkor polgárháború tör ki, egy majdan 2 játszódik le. Simán tovább tudják hergelni azt a fanatikus réteget, aki ezt megteszi, egy kis segítséggel.
Még emlékszem, mikor az egyik fos munkatársát próbálták bizonygatni, hogy a Magyar Állam lehallgatta. Mekkora picsogás volt belőle, aztán most úgy néz ki, hogy minden fos munkatárs egy nemzetvédelmi kockázat. De az agymosoda jól működik, "élvezzük" a műsort.
Előzmény: Igazi Földönfutó #165762 hozzászólása
A majmok bolygója film jutott eszembe erről
Előzmény: rtamas1976 #165748 hozzászólása
Milyen érdekes, hogy minden napra jut egy "hazafi".
Kiderül, holnap ki lesz.