Fórum
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Milyen pótkocsit vegyek? új
- Cirok termesztése új
- Búza termény felvásárlási árak új
- Őszi árpa felvásárlási ár új
- Segítség villanypásztor vételhez új
- Kinek milyen a repce, illetve a búza? új
- Vizet a tájba új
- Agrárjog új
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
Cikkajánló

Átalakítja a gombapiacot a fogyasztói szokások változása
Nőtt a gombatermelés Franciaországban, és a kereslet is erős maradt. Az ágazat...

Előzmény: Watson #3477 hozzászólása
Aki nap mint nap 100kilómétereket pótkocsizik az ne vegyen használtat.
Arra hogy évente 10-20napot huzzam megfelel.
Nemfog lefutni, még mindég sokkal jobb mint 100eft ért szar ruszki gumi!
Nekem good year vágott van rajta 6éve
Valószínű még legalább 10évet kibír.
Lehet vanbenne kilóméter de minőségben sokkal jobb mint a ruszki.(de az is kibírt 15évet)
Előzmény: eperország #173406 hozzászólása
Mentelmijoggal milessz gyökér?
https://vm.tiktok.com/ZNRcKd5gP/
Előzmény: Sk Laci #173395 hozzászólása
Tisza Józsit kihagytad!
Csak annyival rosszabb, hogy Ő ingyen nyal.
És már reklamàlt is amiért kimaradt.
Előzmény: Drisa #3475 hozzászólása
Persze kit hogylehet áthajintani.
Lejön a kamionról mert vágni nemakarja a gazda, de a pótkocsira még jó.
3évest újralehet futózni az drágább.
De pl 4évest már hulladékba viszik.
Állapottól függően20-25ért adják.
Ha kell megvágják,amit hivatalosan is lehet nem kormànyzot keréken.
https://vm.tiktok.com/ZNRcWtNfv/
Előzmény: eperország #173341 hozzászólása
Ok épült 1ilyen tábor.
Ez a fidesz sara, de nembiztos,hogy rossz hamár megvan.
Mikor és hány migráns volt ott??
Egysem? Akkor az egy tábor amit nem használtak.
Hány db fegyver van ebben az országban?
Az alkalmas mind emberiélet kioltására.
100e db. 1millió? Ezek közzül hány db az amivel emberi életet kioltanak?
A lènyeg. Van tábor nincs migráns.
És jön a tisza megtölti?
Mivan a paktumban, tudni akarjuk!
Kenitek a szart ezzel akarjátok elfedni a bűnötök.
Előzmény: medikus #14121 hozzászólása
Sikerült összerakni, csendben terszi a dolgát.
Meglégtelenítettem, a hátuljához várom a lemezeket, hét elején meglessz az is.
A szecskázó nemhiszem, hogy felkerül aratásig.
A búzaszalma kell annak akitől a trágyát hordom, a repce meg nemlessz valami jó.
Majd letárcsázom vagy lezúzom.
Előzmény: Watson #173272 hozzászólása
A környék aránylag legnormálisabb cigányai!
Vasiparban építő iparban, és sokhelyen dolgoznak, válalkoznak.
A környező települések cigánytelepei pusztulat a helyiekhez képest.
A cocializmusban is sok vállalat megbízható emberei voltak.
Nálunk vasipari cégnél kb30%át a ők adják.
Előzmény: Watson #173269 hozzászólása
Mária Terézia óta próbálják integrálni őket.
Aki akar az tud és minden lehetőséget megkaptak.
A mi migránsaink dolgozni járnak, normálisan élnek, tanulnak.
Ez a helyi kissebség 90%a.
A 10%al akármit akarsz kezdeni nemtudsz.
Szomorú de jó csaladokból is kitermeleődik az alja.
Apjuk anyjuk dolgozott világ életében, a gyerek lop csal hazudik és drogozik.
Valami csak van a genetikában!
Mert nem ezt látták otthon!
A helyzet az,hogy azon lehet segíteni aki akarja.
Moderálási elveink miatt törölve: 2026-06-15 16:41:04
Előzmény: eperország #173186 hozzászólása
Az asszonynak kiadtam: mastergood os terméket nem vásárolhat!
A szomorú az,hogy az általad említett tőkésosztály egy az egyben tiszás lett.
Kitömték őket lóvival majd elárulák azt aki segített nekik!
De nelegyen kétséged, titeket is elárulnak majd ha érdekeik úgy kívánja!
De mit is várhatnátok?
Ugyanilyen áruló a vezéretek is!
Ha már gazdaságpolitika, anyukának nemkell erkölcsi bizi???
Országos szintre lépett a piramisjáték???
Előzmény: Törppapa #173170 hozzászólása
Mindenkinek van egy furik hangyája, és van olyan aki többel már kiöntött!
Rend és rendszer szerető ember!
Nem vagyunk egyformák, hála a Jóistennek!
Ajánlanám neked a személyes megismerését!
Egy élmény volt!
Előzmény: Ohaza63 #173165 hozzászólása
Jóreggelt Barátom!
Sajnos a vilàg önmagából kifordult.
Előzmény: Praetor #173158 hozzászólása
Ezt én is ígylátom!
A környezeti és társadalmi hatások befolyásolják tudatunk.
Hasonlóan mint a rasszizmus.
Cigánynak születni kell.
Rasszistává pedig vállik az ember az Őt ért társadalmi hatások miatt!
Hozzáteszem a 2legrasszistáb népcsoport a cigány és a zsidó!
Ha a gyerek otthon azt látja, hogy deviásn szülők nevelik, az nagy valószínűséggel hasonló viselkedést fog követni!
De hasonlóan látom az elvàlt szülők gyermekeit is.
Szerintem sokkal hamarabb feladják, elválnak a gyerekekben sokkal könnyebben okoznak törést, traumát.
És mèg rátesz a mai világ Én központú gondolkodása is.
Előzmény: venegoor #3470 hozzászólása
Nekem hw6011 kamion gumikkal.
Mtzvel húzom nem véletlen tartják az árukat.
8-9tonnával is jól gurul.
Amúgy az ap800ra is kamion gumit rakunk, vettünk felnit és hasznàlt gumit mert a 12,5x18ast hamar lefalja és dràga.
Használt kamion gumi csak 20eft
Előzmény: kisspeter591 #173154 hozzászólása
Azzal tisztában vagyok, hogy a gerekgyárakban nemnormãlis körülmènyek vannak sajnos.
De sokan várnak és vágynak gyerekre, miközben sokan le nemmondanak róluk így marad az otthon.
Ezt a szabàlyozást kellene átírni.
Az otthon csak ideiglenes lehessen.
A lehető leghamarabb családokhoz kerüljön a gyerek.
De most is azt mondom, természet ellenes kapcsolatban élőkre gyereknevelést nembíznák!
Előzmény: $HMP$ #3466 hozzászólása
Én évente talán 1-2napot használom, ha muszáj ráülök. Azért vannak a gépészek.
Amúgy a magtáruk bejáratát a főnökség tervezte így alig lehet betolatni rajta! Ezért van még meg az a 2 szarkupac.
Előzmény: kisspeter591 #173142 hozzászólása
Azt eddig is tudtuk, hogy nemvagy normális de,hogy az aberráltakat is simized az undorító.
Akinek kell gyerek csináljon a párjának, nektek liberálisoknak hoztak törvènyt is
(A férfiak is szülhetnek!)
Nekem ne mod azt ha egy gyerek azt látja, hogy két apja vagy anyja van az egészséges emberré vállik!
Nem biztos de nagy esélyel nemlessz hetero.
Szived joga, hogy homár legyél.
De a gyereknevelést nem engedném.
Előzmény: venegoor #3461 hozzászólása
Ap800 as van 2db
Egyik gyász a másik a szenvedés
Egy rakat fos.
Ajtók nem tömítenek, rángat, és zabàlja a gumit.
2 előnye van, könnyebb betolatni szűkebb helyekre és 3irányba billent.
Több jót nemtudok mondani.
Ha nemkell tolatni vele, a világ legfeleslegesebb hülyesége.
Persze ha akasztol elé egy 8-10tonnás traktort akkor nem ràngat, csak nemférsz be szűk helyre. A pótkocsi 215cm széles, a traktor 240.
A kisgépet meg rángatja.
.
Előzmény: Sk Laci #14422 hozzászólása
Szétkellene bontani, nálukt a hidraulika szaküzletben minden is van csak méret kell!
Moderálási elveink miatt törölve: 2026-06-15 16:40:28
Előzmény: Norbi6330 #3454 hozzászólása
Nagyon.
Cserében gyakran kell gumiztatni.
És váz is hamarabb deformálódik.
Tehetsz te akármilyen csillapított rudat, szar az akkor is.
Előzmény: medikus #14121 hozzászólása
Így gondoltam én is!
https://vm.tiktok.com/ZNRcuJMBf/
https://vm.tiktok.com/ZNRcuJFaN/
Előzmény: Gyula., #173097 hozzászólása
Lesznek, vagy már vannak migránsok?
Előzmény: Törppapa #173094 hozzászólása
Ha a tiktok orosz, akkor azt is.
A meta cenzúrájától hánynom kell.
Előzmény: Gyula., #173088 hozzászólása
Ezzel mizu?
https://vm.tiktok.com/ZNRcmpy5V/
Előzmény: medikus #14118 hozzászólása
Lejött az a lènyeg!
A dugatyúk szàrazak, szerinted kicseréljem a tömítését? Nehogy jobb legyen mint javítva!
Van hozzá javítókészletem.
Közben támadnak a homérok
Előzmény: Igazi Földönfutó #173069 hozzászólása
Igen.
Előzmény: eperország #173065 hozzászólása
Arról pofázz hozzátok a migránsokat vagy nem?
Június 12.e van!!!
Migránspaktumot elfogadtátok???
Előzmény: Gumóka #14115 hozzászólása
Van ennek valami neve?
Közben kitaláltam egy segédeszözt a lehúzatáshoz.
Több ilyen csapágyház is van rajta, jólessz azokhoz is!
Előzmény: Gumóka #14112 hozzászólása
Nekem ilyen van.
[kep1]
Előzmény: Gumóka #14112 hozzászólása
Nekem ilyen van.
Előzmény: medikus #14106 hozzászólása
Ez nem mozdul a tengelyen!
Ha szétszedem a csapágyat?
Előzmény: rtamas1976 #14109 hozzászólása
A kép lemaradt
Előzmény: medikus #14106 hozzászólása
Ez a csapàgy befelé kicsúszik a házból?
A rajzon kívül- belül zéger van!
De ha szétszedem a csapágyat akkor a belsőgyűrű átfér a porvédőlemezen?
Előzmény: Igazi Földönfutó #173003 hozzászólása
Miaz, hogy megegyezett?
Elétolták, aláírta.
Előzmény: ND #66218 hozzászólása
A faluban van állomás.
De az országban bàrmelyiket megnèzheted az alkalmazásban.
Páratartalom, talaj hő és nedvesség stb...
Sikerült rendbetenni a botanikus kertet?
Előzmény: ND #66218 hozzászólása
Kite pgr alkalmazás.
Egyetlen dolog amit kedvelek a kiténèl.
Előzmény: t.romsics #7981 hozzászólása
Én tavaly decemberben hasznàltam először a grúberomat.
Van de nemsokat fogom hasznàlni.
Nàlam a lazító, tárcsa használata vàlt be.
Talán kukorica után fogom használni.(grúbert)
Illetve lehet hasznàlnâm ha lenne reptillem.
De ahoz gèp is kell.
Rövidtárcsám sincs, egy MWolf 3.0 nehéztárcsával mindent megoldok.
A lényeget a keverés minimalizálásában látom, csak a felső 10-15cm ben.
De ott szerintem szükség van rá.
Előzmény: Gyula., #172990 hozzászólása
Süket duma!
A szavaiért és a tetteiért válaja mindenki a felelőséget!!!
Amiért ellenzékben járt a pofátok az tessék megvalósítani, nem kibújni a felelőség alól!
Azért nemlessz mert ugyanolyanok vagytok mint az eddigi kormányok katyvasza.
Komcsi, libsi, fideszes az egész csűrhe.
Biodíszlet egy bohóccal az élen.
Előzmény: Gyula., #172982 hozzászólása
Ne terelj!
Mivan a mentelmijoggal?
Hányszor bújt mögé Toroczkai?
És a gazdád?
Ha nincs fèlnivalója miért nem válalja a vizsgàlatot?
Az imf központban nem petíciót kellettvolna átadni hanem lerombolni!
Ha kell összedobjuk neki a lóvit!
De a gazdid hányszor válata a felelőséget a tetteiért?
Toroczkainak a lábanyomába nem lèphettek!
Előzmény: szanberg #66215 hozzászólása
Örülök is mint vak Pali a félszemének!
Tegnap este jött egy "kicsi" felhő, megállt felettünk, és adta a titkot.
Kaptuk haladékot a túléléshez.
Hétvégén templomba megyünk, megköszönjük!
Előzmény: rtamas1976 #172973 hozzászólása
Jólláttam???
Mintha túrórudi vezettevolna a bizotságot?
https://vm.tiktok.com/ZNRce5ST8/
Előzmény: Gyula., #172972 hozzászólása
Gyuszikám!
Ittvolt a lehetőség a mentelmijog eltörlésére!
Mintha úgyláttam volna, hogy a tiszások és a fideszesek együttszavaztak volna, az indítvàny ellen!!!
Milyendolod már ez?
Nem elèg, a vàlasztási igéret nem betartása, még a fidesszel is együttszavaznak???
Szègyen.
https://vm.tiktok.com/ZNRckKxdn/
Előzmény: t.romsics #7978 hozzászólása
Igen a szàntásosban ilyenkor még szebben mutat.
De a végeredmény mindég a forgatásnélkülit hozza ki jobbnak!
Ami a szemnek tetszetősebb nem feltétlenül jobb a talajnak és a növénynek!
Volt olyan területem ami nemvolt szántva 6éve, most ősziborsó van benne.
A szomszéddal elcseréltem, de az övé 3éve volt szántva.
Sokkal erőteljesebb, szebb a borsó benne mint az övében.
Pedig 2.éve ugyanaz a teknológia.
Előzmény: Gyurkesz1 #14103 hozzászólása
Több mint 20éve csináltam ilyet.
Úgy emlékeztem a lemezen nemfér át a csapágy belső gyűrűje!