Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.75 Ft USD 308.55 Ft CHF 386.7 Ft GBP 411.52 Ft

Fórum

Becenév: Jakabjóska
Csatlakozott: 2010-07-02 10:17:48
Utolsó belépés: 2025-02-11 10:33:34
Fórum hozzászólás: 1583

Fórumhozzászólásai

Előzmény: Nagy Péter 40 #1175 hozzászólása



Nógrád megye, Bátonyterenye.
A nagyobb állattartóknak megvan az a terület, amiről behordja magának a szükséges mennyiséget. A kisebb gazdaságok sorra adják fel, főleg azok, akiknek mindent venni kell.

Előzmény: Nagy Péter 40 #1170 hozzászólása



Akkor jó irányba gondolkodtam, de szerintem itt a 15000 is már olyan ár,amit nem szívesen adnak meg. Lassan át kell állni valami más növényre.

Sziasztok!
Elindítom az idei "mennyiért megy a bála" témát.
160-as, hálós füves lucerna körbála kb milyen áron adható?

Üdv mindenkinek.
Tud valaki megbízható adagolóst Salgótarján 100 km-es körzetében?

Éjjel 12mm. Nem sok, de legalább van

Előzmény: kisspeter591 #456 hozzászólása



Gépkönyv szerint van, de még nem láttam. Hívd fel az Agro- Contakt kft-t, ők gyártják a szolnoki mezőgépes kaszákat, talán tudnak segíteni.

Előzmény: JDFERI #122 hozzászólása



Rákérdezek a Habinál az elsőre, meg nézelődök még. Legalább műszaki vizsgára legyen jó.

Előzmény: mtz1221 #119 hozzászólása



Azt írja, hogy nincs készleten. Meg a Pronar fékszelep 80000Ft ( nem sokkal volt több a pótkocsi).

Előzmény: Jakabjóska #117 hozzászólása



Ezt néztem a helyére, csak nekem ez tartályra szerelősnek tűnik.

Előzmény: JDFERI #115 hozzászólása



Ha levelem a csatlakozót, akkor befékezi a pótkocsit, és tartja. Nyilván idővel elszökik a levegő, de nem a kutyafejen engedi el.
A darazsak munkáját ellenőriztem, a kutyafejen van szűrő, oda nem tudnak bemenni.

Előzmény: JDFERI #113 hozzászólása



Igen. MBP is, és az EB is normálisan működik vele .

Előzmény: JDFERI #111 hozzászólása



Szia.
A szétszedem- kitakarítom, bezsírzom már megvolt.
Két bajom van vele: ha a traktor légtartálya nyomáson van, és úgy csatlakoztatom a féktömlőt, akkor nem engedi a pótkocsi tartályába a levegőt. Ha viszont nulláról indul a töltés, akkor átmegy, és feltölti. Fékezni meg csak teljes pedál lenyomással lehet, csak satufék van, lassítani nem lehet. A fékpedál kisebb lenyomásával folyamatosan engedi a levegőt. A kar minden állásában ezt csinálja.

Üdv mindenkinek.
IFA E5 pótkocsi fékszelep helyettesítésére van valamilyen megfizethető alternatíva? Nem szeretnék 50000 Ft-ot kiadni egy olyan szelepre, ami egy hónap állás után nem hajlandó működni.

Üdv.
A 202 Saxonia eredeti kerék/gumi méretét esetleg tudja valaki?

Előzmény: sulla #677 hozzászólása



Mindenképpen le kell forgatni, hogy biztos jó legyen, csak a táblázat adott volna valami kiindulási pontot. Én a repce adatait néztem, lehet jó a lucerna is, mérni kellene a súlyukat.

Szép napot mindenkinek!
Kölest és mustárt kellene vetni A202 vetőgéppel, de a táblázatban nem találtam hozzá beállítást. Ha valaki tudja, írja már le, legyen szíves.

Előzmény: Ares 826 #2166 hozzászólása



Évente kb 20ha. A nap szűrve ugyan, de folyamatosan éri.

Előzmény: Gepi #2163 hozzászólása



10 év alatt talán 3 csövet cseréltem, Saxonia vetőgépen van Lajta magvezető cső.

Előzmény: mtz1221 #95618 hozzászólása



Kéziféknek jó, lábféknek olyan volt, mintha falnak mentem volna.
De hogy az olajat jobban bírja-e, azt nem tudom.

Előzmény: mtz1221 #95612 hozzászólása



Akkor én se mondjam, hogy van?

Előzmény: mtz1221 #95605 hozzászólása



Vagy minden országban átalakították a saját előírásaiknak megfelelően.
A takaró műanyag 3d nyomtatással a legegyszerűbb, persze ha van minta.

Előzmény: Jakabjóska #95602 hozzászólása



Ja, amit elfelejtettem: a vontatmány index visszajelző nincs rajta a rajzon, azt itthon szerelték be, gyárilag nincs. Az csak a nagy műszerfallal jött.

Előzmény: Rabó001 #95586 hozzászólása




Balról: olajnyomás, vontatmány index, gép index, kézifék, távfény. Ez egy 1986-os nagyfülkés 82. Talán 83-, 84 körül tették bele az jeladót az olajhűtő csövébe, addig a töltés hibát jelezte az első piros visszajelző.

Előzmény: csuti0 #5167 hozzászólása



Az rendben van. Van 3 nyomtatvány, egy felmondás, egy földhasználat törlés, és egy földhasználat bejegyzés. Csak az nem tiszta, hogy a törlést nekem kell-e kitöltenem?

Szép napot mindenkinek.
Szivességi szerződés megszüntetésekor a földhasználat törlési nyilatkozatot a volt használónak, vagy nekem mint tulajdonosnak kell kitölteni? Én fogom használni ezután, nekem lesz bejegyezve a földhasználat.

Előzmény: Gumóka #95004 hozzászólása



Nem hiszem, hogy gyári találmány lenne a szabadonfutó(de tévedhetek).
Az SBR talán francia gyártmány, régen volt a kezemben.

Előzmény: medikus #95003 hozzászólása



2007- ben hoztuk két ismerősnek új 920.3- MTZ-t, abban egy vászon zsák volt, 4 kerékanyával, egy 27-es, és egy 32-es pipakulccsal. Azért a 90-es évekig sok mindent adtak hozzá.

Előzmény: Gumóka #94983 hozzászólása



Ez szerintem nem gyári(nem akarok kötözködni).

Az eredeti ilyen kékes-lilás zsírral van megtöltve, és alig lehet szétszedni. Viszont nincs rajta zsírzó.

Előzmény: medikus #94962 hozzászólása



Ja, azt hittem, ez is valami ilyen okosság. A tsz traktorokon gyufaszállal támasztgattuk az égőt a gyári MTZ lámpában.

Előzmény: Rabó001 #94957 hozzászólása



Akkor vegyél IFA hátsó lámpát, a Radex nevűt (még addig sem volt jó, míg meghúztam a búra csavarját).
Az MTZ lámpát értem hogy miért, de az egyesített lámpa miért nem volt jó?

Előzmény: medikus #94954 hozzászólása



Ez valami olyan, mint a fűrészpor a váltóba?
A 3 betűs márkájú lámpa volt az, amiből csak roncsolva jött ki az izzó. Az enyémen ilyen van:
Vagy a másik megoldás:

Előzmény: Nyomasek Bobo #94945 hozzászólása



A fém házas lámpa jó, ilyet tettem fel párat
A műanyag, csúszósarus lámpát felejtsd el.

Előzmény: L.L. #35595 hozzászólása



Nem szoktam nézni.

Előzmény: L.L. #35593 hozzászólása



Aöp előleg délután, kicsivel később határozat.

Előzmény: HektárHarcos #94770 hozzászólása



Szívó 0,30, a kipufogó szoros 0,35 vagy laza 0,30.
Próbáltam egyszer a 0,40- 0,45 állítást, de nem tetszett

Előzmény: Gumóka #94762 hozzászólása



4 kezelési könyv van 80-82-hez, de 0,25-től 0,45-ig írja.
Én 0,3-ra szoktam állítani, szívót szorosabban, kipufogót lazábban.

Előzmény: mtz1221 #94756 hozzászólása



Amiket láttam kéket és barnát, azokban is csak egy volt.

Előzmény: mtz1221 #94757 hozzászólása



Hátsó munkalámpa visszajelző

Előzmény: Gumóka #94748 hozzászólása



Az még az volt. Az enyém 86-os, az ablaktörlő kapcsoló ebben is tekerős de már oldalt van a műanyag lapban.

Előzmény: Gumóka #94746 hozzászólása



Az első nagyfülkésekben mindkét ventilátor külön kapcsolható, 1 fokozatú volt. 85 körül lett módosítás, onnan 2 fokozatú a ventilátor, és egy kapcsoló van.

Előzmény: Gumóka #94741 hozzászólása



A kis fokozatnál sorba van kötve a két motor.

Előzmény: Gumóka #94603 hozzászólása



Én üldözöm őket, ezek miatt járom a börzéket, meg lesem a hirdetéseket. Csak lassan már én sem tudom, hogy mi van itthon.
Majd jövő héten összerakok mindent, és lefotózom.

Előzmény: medikus #94602 hozzászólása



Tudom, pár ilyen ládát szétszedtünk gyújtósnak.
Most már csak azt kellene összeszögelnem, a többi megvan (szerszámok, emelő, termosz, motortakaró, csatlakozók, hézagmérő, olajpumpa 5db, gépkönyvek).
Ami még hiányzik, és szerintem nem is lesz, a Tungsram elektronikus irányjelző megszakító.

Előzmény: Gumóka #94598 hozzászólása



A hatvani piacon vettem, még zsír nem volt benne, vadonatúj. Vannak szerszámok zsírpapírban, meg bontatlan készletek.

Beszerző körút:

Előzmény: Mtz 550E #10101 hozzászólása



Veszel olyat, ami hasonló az eredetihez, és átfúrod, hogy jó legyen.

Előzmény: Maszek Zs #94367 hozzászólása



Megvan rajta.

Előzmény: rtamas1976 #94361 hozzászólása



Ja, így megvan smile thumbupcool
Ez sem mai gyártmány

Előzmény: rtamas1976 #94359 hozzászólása



A micsodát?

Előzmény: medikus #94355 hozzászólása



A többi:

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Kapásnövények: elfelejthetjük a régi sortávokat?
Kapásnövények: elfelejthetjük a régi sortávokat?
2020 után egy sor olyan kutatás látott napvilágot, amelyek azt sugallják, más...
Spórolnak a vízügyesek: lesz ez még rosszabb is
Spórolnak a vízügyesek: lesz ez még rosszabb is
A szakemberek jelenleg nem a mának, hanem a kritikus késő nyári időszaknak...
TZ4K 14 B kistraktor
TZ4K 14 B kistraktor

1.350.000 Ft

Törpe nyuszik eladók
Törpe nyuszik eladók

5.000 Ft

Toyota LWE 180 elektromos targonca
Toyota LWE 180 elektromos targonca

400.000 Ft

Toyota LPE 200 elektromos targonca
Toyota LPE 200 elektromos targonca

400.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]