Gázolaj árak 639 Ft Benzin árak 650 Ft EUR 392.46 Ft USD 366.03 Ft CHF 400.8 Ft GBP 457.88 Ft

Fórum

Becenév: Magor Feri
Csatlakozott: 2008-05-25 22:43:06
Utolsó belépés: 2014-07-16 23:43:34
Fórum hozzászólás: 40

Fórumhozzászólásai

A FGIT pályázattal, mint ahogy sok más pályázattal is az a gond, hogy a hivatalos pontozási rendszer mellett van egy másik, amit nem tesznek közszemlére, ha tennék, sokkal célirányosabban lehetne pályázatot írni, beadni, és többek közt az esélytelenek is látnák, hogy nem érdemes pályázniuk, vagy hol kell erősíteniük

Előzmény: #509 hozzászólása



Csak nyugodtan vesd még el, még mi is ezután fogjuk vetni, minél melegebb a talaj, annál gyorsabban kel a tök.

Tudtok ajánlani céget, akivel lehetne még szerződni olajtökre?

Mezőgazdasági baleset, ami számomra a legdurvább: Szlovéniában történt, az apuka indult hevederes bálázóval bálázni és a három 10 év alatti kisgyereke is vele akart menni. Az apa nem akarta magával vinni őket, de még volt egy kis dolga bent a lakásban, bement, közben a gyerekek bemásztak a bálázóba, a faszi így indult el bálázni. Sajnos későn vette észre, hogy a gyerekek mégis vele vannak. A többit nem részletezem. A faszi hazament, végzett a feleségével majd magával is.

Nem rossz gondolat. De a lombozaton keresztül sosem fog annyi felszívódni, mint a gyökérzeten keresztül.

Előzmény: #3048 hozzászólása



Mennyi üzemórával szabad még megvenni őket? 5000? 10000 az már gondolom elég necces!

100-130 LE-s kategóriában régebbi John Deere modellekből ki melyiket ajánlaná? Melyiket nem? És miért? Vagy miért nem? 6400? 3640? 6310? 6506? 3650? 6610? ....?

Előzmény: #48 hozzászólása



10.000 tő/ha körül alakul, de szerintem jobb, ha ennél sűrűbb.

Előzmény: #47 hozzászólása



Tarlórépa, és még nincs vége

Előzmény: #45 hozzászólása



Hát szerintem csak óvatosan, nem tudom jelenleg mennyi az éves országos vetésterület, de nem hiszem, hogy jövőre a kukorica vetésterülete a tök miatt jelentősen lecsökken. Jól hangzik hektáronként a 300-400 ezer, vagy ennél is magasabb árbevétel, de a felvevőpiac elég korlátozott. De minden esetre érdemes piackutatni a termesztés megkezdése előtt.

Előzmény: #42 hozzászólása



A cég akivel a mosás -szárítás - tisztítást szoktuk el végeztetni, ők fel is vásárolják a magot, korábban, ők is elég nagy területen termelték, de most már inkább termeltetnek, főleg ex-dinnyésekkel. Kamion szám érkezik a tárolójukba a mag, ők azt még válogatják, természetesen géppel, aztán megy főleg osztrák exportra. idén szabadpiacon is sok elment, felénk viszonylag gyengék lettek a termések.

Előzmény: #38 hozzászólása



Igen

Előzmény: #32 hozzászólása



A sógorok sorközműveléssel egy időben és alaptrágyával együtt kinyomatnak 10 mázsa komplex műtrágyát

Betakarítása sem különösebben bonyolult, traktor hátuljára kell egy V alakú szerszám, ami sorba rakja a kabakokat, vagy ez lehet a traktor elején is, a hátuljára meg egy szárzúzó. ha szépen sorba van rakva, a betakarítógép felszedi, magozza. A legprofibb magozó gépekről a mag azonnal mehet a szárítóra, egyébként még mosni kell a magot. Szárítás után még egy szelelőn vagy rostán át lehet engedni.
Kombájnozás: 20-30 ezer Ft/ha
mosás- szárítás- rostálás: 80 - 100 Ft/kg száraz magra vetítve.
Nagyjából ennyi.
A kereslet azért ugrott meg, amennyire én tudom, mert az országban leginkább Zalában termesztik, itt pedig az időjárás nem kedvezett neki. Szereti a csapadékot, de ez a 300-350 mm júniustól aug közepéig a töknek is sok volt, bár a jó fekvésű területeinken gyönyörű volt az állomány. Ahol szépen fedi a talajt a növény, abszolut nincs semmi gyom, nagyon jó elővetemény, gabonáknak.
Az ára tavaly is már 8-900 ft körül alakult, 500 Ft alatti árra nem is emlékszem, pedig több mint 10 éve termesztünk tököt.
Ja és osztrák sógoraink 1000 kg/ha feletti terméseket produkálnak.

Talajelőkészítése azonos kukoricával, vetésidejét érdemes a kukorica utánra időzíteni, a megfelelő keléshez fontos a meleg talaj. Mi magunk spc-vel vetjük el, 210 vagy 140 cm-re, és a 8 lyukú tárcsa van a vetőelemben. Jövőre megpróbálom még sűrűbbre vetni, a 6 soros spc 2. és 5. eleme marad üresen, afféle ikersoros vetés. Gyomirtása dual és command kombinációjával, 2-4 leveles állapotig rá lehet menni commanddal mégegyszer. fontos, h legyen a mag felett 4 cm-es talajréteg, mert különben a gyomirtószer gátolja vagy le is állítja a csírázást. Mi nem szoktuk, se kapálni, sem sorköz művelni, van aki akár 5-6x is. A tápanyag az nagyon kell a töknek, szereti a szervestrágyát, a tápanyagban gazdag talajt, ha ez nincs akkor komplex műtrágya mindenképp, ami mehet sorközművelésnél is sorba adagolva, mi vetéskor adjuk sorba rakva a műtrágyát.

Mi már régóta termesztünk olajtököt. Kár hogy az idén nem vetettünk többet, nagyon jó ára van, 8-900 Ft, de hallottam, aki 4 euroért adta el kilóját. Ja és hektáronként 4-500 kg-ot megtermelni nem nagy kunszt.

Előzmény: #64 hozzászólása



Milyen kaszát használsz? Mi a véleményed a kül gyártmányokról? Mi a hátránya a tárcsás kaszának dobossal szemben?

Gondolom a 70 lovas gép nem MTZ.
Ezt a 20 km/h-t egyszerűen nem tudom elképzelni milyen gyepen lehet tartósan nyomatni

Előzmény: #58 hozzászólása



Egy Krone kaszát dicsőítő cikkben én is olvastam a verőléces állítási lehetőségeiről. Ami megdöbbentett, hogy 90 le-s traktorral a 3 m-es kaszát akár 20 km/h-val is üzemeltették
???????????

Famarol kaszánk van, ha jól tudom ez is lengyel gyártmány valamelyik nyugati alapján készül. 165 cm a munkaszélessége, de a rendet nem tapossa az MTZ.

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy melyik szársértőt - gumihengeres vagy verőléces - mikor érdemes választani?

Előzmény: #16 hozzászólása



1025 szállításban jó állítólag, talajmunkára kevésbé, váltó áttételezései miatt

Amikor mi a 892.2-esünket vettük, szó volt egy NH 110-90 DT vásárlásáról is, előbbi akkor volt 3.800 e + áfa, NH-t a kereskedő odaadta volna 8,5 M helyett 6,8 M + áfá -ért. Most már megbántuk, h nem az a NH lett. Sajnos már nem gyártják ezt a típust, de csak jókat lehet hallani róluk. Használtak közt mindig látok 1-2 példányt 3-5,5 M közt.
Amúgy az MTZ-nek a legnagyobb baja, h egy csomó főalkatrész még mindig szinte ua mint az 50eseké volt. Egy új MTZ sem fog annyit elmenni, mint azok amennyit elmennek, meg mennek most is.

Van egy 93as évjáratú kék színű MTZ-82-nk is, azt is újonnan vettük, az volt az első gépünk, hát azzal is volt bajunk jócskán, de ezzel a 892.2-essel rengeteg: darázsderekat cserélni kellett, keletkezett rajta 2 nagy repedés, a meghegesztése kizárt volt; millió helyen olajfolyás, de mondjuk ez az MTZ-től megszokott dolog; ezenkívül rengeteg apró gond, ami a 82-essel nem fordult elő.
Ami még nekem a 892.2-ben nem tetszik, hogy a felező fordítva van benne, ami annyit tesz, hogy sokkal gyorsabbak a fokozatok, ami szállításnál még jó is lenne, de ezeken az utakon bár ne menne annyit (42 km/h rakottan is 6-7 t-s pótkocsival), szf-ön viszont sokszor jók lennének a rövidebb sebességek.
Ha talajmunkára és arra kell, amiket soroltál, akkor jobban jársz egy egyenes hidassal, pl. szántáselmunkálásnál nem ráz szét

Előzmény: #9 hozzászólása



Pontosan mekkora árkülönbséget? És mire kell pontosan? Nekünk van egy 892.2, na azt nem nagyon ajánlanám, van elég baja.
Mondjuk az egyenes híd az nem rossz rajta, az sztm egy jó újítás MTZ-ken

Én tudok is olyat, akinek van ursus traktora. A hidraulikájáról sok jót mondott, persze ez nem elég, ha a többi része nem fasza

Az egyenes hidas jó.
Egyre több vélemény szerint hallom, hogy a 820.2-es az egyik legjobban eltalált az újak közül.

Hát én sem nyertem. Bánom is, meg nem is.
Mondjuk az 10 millió jól jött volna természetesen, bár azt mondták, még bízakodhatok, meg érdemes fellebezni, már ha egyáltalán akar nyerni az ember, nem biztos, h az a sok kötelezettség hiányzik nekem.

Előzmény: #76 hozzászólása



Hát igen, ez a bizonyos víztartalom megőrzés nagyon fontos lesz az idei őszi vetések során.
A talajaink nagyon kötöttek. A környéken elég sokféle hengert alkalmaznak, a tapasztalatok is nagyon vegyesek. A tavalyi repcevetések hengerezésénél pl kiderült, h egy régi facsapágyas gyűrűshenger alkalmazása kedvezőbb, mint egy Güttler hengeré. Az utóbbival hengerezett repce alig tudott kikelni.
Hát mi is valószínű, h egy ilyenbe fogunk beruházni és persze használtba, ill még elég sok fügesztett cambridge hengert lehet találni a használtak közt. Majd meglátjuk.
Ti foglalkoztok használt gépekkel is?

A kukoricát akkor kell vetni, amikor arasznyi a bodza hajtása - a nagy öregek mondták, ők már csak tudják

Előzmény: #72 hozzászólása



Néztem már a honlapot, széles a kínálat, a zsebünk meg eléggé szűk. Hát jó lenne cserélni pár gépet, vetőgép nagyon aktuális lenne, de ebben az évben sztm még a régivel küzdünk, na meg ha ennyire nem lesz csapadék, vmilyen hengerbe beruházunk, de persze csak használt. Mit ajánlasz ebben a kategóriában? (mindkettőnél egyenlőre használt) Vagy milyet nem?

Előzmény: #70 hozzászólása



Megnéztem a kínálatukat, hát ja...

Előzmény: #68 hozzászólása



Hát nem olvastam, az tény.
És milyen néven nyomja? Lehet-e tudni?

Előzmény: #66 hozzászólása



Kimerítő volt a válasz
Ha jól értem gépforgalmazással vagy gyártással foglalkozol?
Az igazság az, h szeretnénk majd egy 110-120 LE körüli nyugati gépet, és persze majd idővel mindenféle munkagépet hozzá, de most egyenlőre nagyjából meg van minden, a szálastak gépeit kell még felfejleszteni

Tegnap 29+fát ígértek

Előzmény: #64 hozzászólása



Amit az idén meglazítottam, ott lehet, h menne jövőre két késsel, de ha megyek oda megint, akkor is inkább csak a vízállásos területekre.
Amúgy miért gazdaságtalan? Kb 2 óra alatt van meg egy ha. Ha talajmunkát bérbe csinálok vkinek, 200-250 Ft/perccel számolok kis táblán, tehát ha magamnak ezzel a költséggel számolok, akkor az 30000 Ft/ha, és mondjuk 2-3-4 évente érdemes megismételni, tehát 3 évvel számolva 10000 Ft/ha/év, ami itt a mi talajainkon nagyon kellett már.
Hogy az életemt sokszor meguntam, az igaz, de hogy itt ezeken a soha vagy 20 éve lazított földeken az MTZ 90 lóval 2 kést nem húz el, az is biztos.
Amúgy mi a különbség a mélylazító és az altalajművelő közt?

Előzmény: #62 hozzászólása



A Leták féle egykésest. IH lazító kése van rajta elmondásuk szerint és max 70 cm mélyen lehet vele dolgozni. Hát kicsit már kizöldültek a tarlók helyenként, úgyhogy nem lehetett teljesen beleengedni a kést, mert a konzol egyből összehúzta a tarlómaradványokat. Úgyh kb 50-60 cm mélyen húztam, volt ahol 9, volt ahol 6 km/h-val kb 70-80 cm távolságra

MTZ-vel őszi kalászos alá 1,5 óra alatt megvan 1 ha szántás átlag körülmények közt kb 25 cm mélyen
Idén vettünk 1 egykéses mélylaíztót, hát helyenként feladta a leckéta 90 lovas MTZ-nek. Kíváncsi vagyok, mi fog változni, de hogy ne fogunk 30 cm mélyen szántani az is biztos

http://www.agroinform.com/aprohirdetes/76192/Lengyel_k%C3%B6rb%C3%A1l%C3%A1z%C3%B3k.html#
http://www.agrosat.hu/webaruhaz.php?kategoria=120&cikkszam=bal014&sid=3430bbb9ce72ad1da74e088d5d4a4885
Aztán persze, lehet, h valóban megfingatja az MTZ-t

Egy Claas Variant tökéletes lenne, de sztm az MTZ kevés hozzá, én meg pláne :)
Csak valami olcsóbb jöhet számításba, bár a Claas árait nem tudom pontosan.
Többen is kínálnak 70-80 LE igényű szecskázós bálázót: Wolagri, lengyel gyártmányok, ...

Sziasztok! Én is körbálázó vásárlásában gondolkodok, a jövő évben már semmiképp sem bérben szeretném csináltatni és lesz egy jó adag gyepterület is, amit érdemes lenne felbálázni (lehet, h erőműbe).
Ebben a két témában, ha tudnátok segíteni, előre is kössz. Szalmát, réti- és lucernaszénát, valamint lucernaszenázst szeretnénk csinálni MTZ-vel, utóbbihoz ugye szecskázós bálázó kéne.
Várom infóitokat4

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Sajtóközlemény
Ezen a két kérdésen dől el a magyar agrárium sorsa?
Ezen a két kérdésen dől el a magyar agrárium sorsa?
A Vidékfejlesztési Program forrásaiból megvalósuló szerkezetátalakítás növelheti...
Hirdetés
Tavaszi-nyári támogatás a termésbiztonság érdekében
Tavaszi-nyári támogatás a termésbiztonság érdekében
Mikrobiológiai biostimulátor segíti a növények növekedését.
Krone 240 kasza
Krone 240 kasza

1.990.000 Ft

Amazone ZA-M MAX műtrágyaszóró eladó
Amazone ZA-M MAX műtrágyaszóró eladó

950.000 Ft

EE 630 / 2000 esztergagép EE630 eszterga teljeskörűen felújítva,  1 év garanciával
EE 630 / 2000 esztergagép EE630 eszterga...

9.670.000 Ft

Huniper 3000/18 permetező eladó
Huniper 3000/18 permetező eladó

850.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]