Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.49 Ft USD 307.13 Ft CHF 385.95 Ft GBP 411.69 Ft

Fórum

Becenév: Devyd
Csatlakozott: 2008-08-13 13:55:03
Utolsó belépés: 2026-03-19 20:05:34
Fórum hozzászólás: 2348

Fórumhozzászólásai

Sziasztok!
Hallott valaki bármit is a kukorica piaccal?
Reng szerint nem lesz változás, aki nem adja oda átlag árért...hoznak be importot.
Érdemes lesz eladni, vagy tárolni?

Valaki kapott fiatal gazda támogatást?
Arra gondolok, amit 5 évig lehet kapni.
2-30 ezer kiegészités kb?

Zala megye Sormás.
Változó a hóvastagság, széljárás van, 30-40 cm között is lehet mérni.
30 cm az átlag.

Előzmény: rtamas1976 #6972 hozzászólása



Desszikálás?

Előzmény: Ganajos #6968 hozzászólása


Megáll persze.
Környékben sokan drónoztak, Amistar Sun-nak van engedélye...

Előzmény: Ganajos #6964 hozzászólása


Még nem tudtam kiszámolni a kukoricát, mert nem adtam el. Sztem 500 ezer költség.
Ha sikerül 70ért eladni, 8 tonna * 70 ezerrel 560 ezer. Matek nem túl jó.
Szotyi
Hídassal 2szer mentünk bele, Gombaölözéskor, desszikáláskor.
A technológia nem fix, időjárás függvénye, esős időben 2 gombaölő, szárazba elég 1.
Matek itt jobb volt. 3 tonna azért szokott teremni, nagyobb ráfordításnál 4 is.
Starter, mikro, gyomirtások, kapálás...

Előzmény: Ganajos #6956 hozzászólása



Nagyjából itt körvonalazódik a vetés-szerkezet.
Csapadék tekintetében, Ápra, búza, repce, napraforgó inkább. Igen a repce vegyszer-igényes növény, volt egy területcsökkenés 2-4 éve. Most azért viszonylag többen vetetettek újra. 2025-ös évben felénk jó repcék lettek.
Kukorica hiába adott itt zalában is 8 tonnát, ha a szárítás, vetőmag, stb,stb elviszi a bevételt. Kukoricában a fő a szárítás, akinek sikerült még októberbe 70ezerért Hungranához eladni 25-ös vízzel azok jártak jól....árpa is tud 8 tonnát, de nem kell szárítani....persze minden évben nem lehet ugyanazt vetni...egyre nehezebb...

Ki mennyi nitrogént tervez 2026-ban a búzákra?
Elosztva 2-3 alkalomra, vagy akár egyben?

Sziasztok!
Nálunk Zalában sem jobb ebből a szempontból a helyzet.
Termés lett.7-10 t között főképp.
Aratás első 1-2 hetében 73-ért vették.
Utána 72-71.
Legutoljára annyit mondtak, hogy 70, de idén már nem nagyon akar senki.
Én kis termelő vagyok, január vége februárig várok, aztán megválok tőle ha tudok...
Jelenleg úgy tűnik, aratás után minél előbb eladni a jobb.
Ha sikerül is 73-ért akkor is lesz 3-4 hónap tárolási díj...mind minusz.
Kukorica kezd zsákutca lenni, drága az input, szárítás, a nulláért elég ha nézünk ki az ablakon, ne dolgozzunk!
Inkább Árpa, búza,repce, esetleg napraforgó irányba mutat a világ.

Előzmény: t.romsics #26724 hozzászólása


Volt még Falado is, Basilio is. Meglátjuk milyen lesz.
Környékben jobbára Mv Nádor, Mv Ménrótot, Artimust, Freneticet vetettek.

Én is pont árat akartam kérdezni.
2 kereskedőt kérdeztem mind a kettő 72-es árat mondott, az előtti héten 73-at.
Gondolkodom az eladásban tárolás 105 Ft/tonna/hét.

Sziasztok!

Valakinek volt, van SY Passion búzája?
Vélemények?
Lassan már kel. Kukorica után, mulcsozás, műtrágya, gruber, vetés 220 kg-val.
Mv Nádor elfogyott, így ezt választottam.
Tervben van még az őszi gyomirtás.
Tavaly is búza volt akkor 72q átlag lett a Nádorral.

Előzmény: Kanegér88 #26430 hozzászólása



10-26-26 lesz valószínűleg 150-250 kg közötti dózisban.
Kukorica után lesz, nem tudom még, elég lesz egy gruber vetés elött vagy kell rövidtárcsa is.
Elég heterogén a kukorica, néhol fej sincs, néhol még zöld, néhol már lefordult. Szept közepe vége felé felénk is aratás.

Előzmény: rtamas1976 #26426 hozzászólása



Szia.
Még talaj sincs csinálva.
Jövő héten kezdjük a talajmunkát, ha lehet.
Szept 5-e előtt nem vetünk. Tavaly szept 20 körül volt vetés, mégis 3 bolházás benézett.
Vetőmag Lumiposa-s. Talán valamit az is ér.
Felénk ezt az augusztus 25-ei vetést elfelejtik az emberek... Zala megye.

Előzmény: 5465 #14634 hozzászólása



Igen az.
Most nekiáll majd felsülni, esőt nem mond jövő hétvégéig csak a 30 fokot.

Előzmény: chrisdebird #14633 hozzászólása



Kukorica árát keveslem, Agrolog, Agroboy sztem már 8500,8700 is ad ó-ért.

Előzmény: gyorfy10 #14624 hozzászólása


Ha aratáskor is lesz, lenne ilyen ár, akkor azért nem lehetne panasz.
Persze ehhez kellene is termés.
Nagyon nehéz a becslés, van olyan 50 ha tábla amit 5-6 tonna között várunk. Korai vetés, mellette aki 3 héttel később vetett 10 tonnásnak néz ki, jó zöld még nekik.
Nekem saját 2,5 ha kukorica van DKC 4897 meglátjuk, szintén korai vetés...idén a későbbiek jobbak.

Felénk Zalába azért volt csapadék, mégsem lesz 12-14 tonna, max 2 hektáron.
Ezt a túl meleg időt azért csak nem szereti semmi.
Nagyon látszik, hogy a dombtetők kezdenek felsülni, dombalja meg méregzöld akár 2 értékelhető fejjel.

Előzmény: potc10 #14620 hozzászólása


Még mindig ennyi lehet az ár?
Felénk Zalába az aratás azért odébb van.
Ezen a héten rápírít az idő.

Előzmény: zalaias #6144 hozzászólása



MAp-Káli, 3*15, 10-26-26, NP 20-20.
Főképp ezeket.
Kapások alá Timac, vagy Sileno speciális kevert vagy NP 20-20 150kg /ha vetéssel egy menetben.

Előzmény: SzikiSzokeveny #12725 hozzászólása



Ez melyik Belga, Somogyszob? Claessens-Grup?

Mi repce és kalászos alá mindig teszünk komplexet, amikor 400 ezer volt, akkor csak 150kg/ha.
Most azért inkább 200-300 kg /ha közötti mennyiséget.
Repce és napraforgó után is lett vetve búza, mind a kettő ugyanannyi tápanyag.
Napra jobban kiélte a talajt, kb 5 q-val kevesebb lett a termés...idén már napra után 1 q-val több NPK megy. Illetve elgondolkodtató, hogy ősszel amikor már kisorolt, őszi gyomirtás után.
1-1,5 q Pétisó kijuttatása...Amilyen enyhék a telek....

Sziasztok!
Gondolom lassan mindenhol vége az aratásnak.
Fajták tekintetébe, ki mit ajánl?
Mv Nádor van több éve. Mivel lehetne lecserélni?

Előzmény: V.L. #14609 hozzászólása



85000 FT hallani itt Zalába Ó kukoricára.

Előzmény: Igazi Földönfutó #24824 hozzászólása



Itt annyi nem volt. De már az is segített a héten, hogy nem volt 35 fok.
Tegnap is ma is harmat.

Előzmény: VMisi #1720 hozzászólása



Tudom, de mit tudunk tenni.
Zalába születtünk, itt tevékenykedünk.
Próbálunk jól termelni.
Idén kalászos és repce eddig igen jó.
Szotyi se rossz.
Kukorica 2-3 hét és kiderül.

Előzmény: Attikaa #1719 hozzászólása



De van Cameleon, még rajt van.
A napokban lesz leszedve, 35 ha körül van. Jól mutat.

Az idei nyári szezon nagy részén túl vagyunk.
Árpák 8 tonna körüliek lettek.(Lauretta)
Búzák szintén. Mv Nádor, Artimus.
Haverom Celebrity-je 9,4 tonnát hozott!
Minőség az takarmány és euró.
Repcék is szépek 4 tonna körüliek, abból még van vissza.
Ki milyen búzát ajánl?
Mv Nádor 7-9 tonnáig adott az idén a 7 tonnás malmi a 9es gyenge beltartalommal.
Mv Seuso?

Sziasztok!
Árakat tud-e valaki? Ó kukorica, új kukorica ár is érdekel.

Köszi!

Zala megye Nagykanizsa 25 mm az átlagcsapadék.
Már nagyon kellett!

Előzmény: 5465 #24815 hozzászólása



Szia.
Nekem is ez a fajta van.
Pont most kezd jönni a címer.
Az eső az utolsó utáni pillantban jött, de jött.
A vetési dátum is ugyanaz!
Force Evo, Timac 34 NPK kapott sorba. Alá 4 q pétisó.
Azt hallani, hogy az átlaghoz képest 20-30% elvitt az aszály.
7-8 tonna még lehet akkor.

Előzmény: lakatos gabesz #25900 hozzászólása



Szép ez is!

Tegnap délutántól 13 mm körül járunk, de 10-20-30 km körzetekben nagyon eltérő a helyzet.
Van ahol csak 2mm. Van ahol 12.... Zala megye Nagykanizsa környéke.
Most kezdett el újra esni, talán a héten lesz még, májusi eső ARANY-at ér!

Előzmény: ZZ.ZZ #25896 hozzászólása



Fuzárium ellen egy sima Tebukonazol is jó.
Mit enged a pénztárca.
Régen Cherokke szoktunk, de ugye már nincs.

Előzmény: lakatos gabesz #25895 hozzászólása



Szép a repce!
Mit vársz tőle? Milyen fajta?
Felénk nagy része elvirágzott.
PT 314, KWS Umberto, DK Excited van itt a környékben.
Egész jók.
Búza nagyon heterogén MV Nádor van sok. Cameleon, Generalis, Celebrity, GK Március...
Sok fajtára van rálátásom. Artimus.
Több helyen jön már a kalász, a héten lesz eső, hidegebb idő, kicsit lassítja, ami nem baj.

Előzmény: termelo #8821 hozzászólása



Igen. P9415+P9757 van vetve.

Előzmény: Traktoros30 #8813 hozzászólása


Tavaly is valami hasonló volt.
Igazából Cortevás csomag.
Vetőmag+vegyszer, év végén komoly pénzeket kaphatsz vissza.
Apósék Adengo-t használnak már sok éve.
Deliont, tavaly nem is fújták ki.(Adengo Plusz csomag)
Másik haverom agrodealos cuccot vett. Kamba480+tapadó+Nico 40 OD.

Előzmény: Traktoros30 #8798 hozzászólása



Idén ezt fújjuk, úgy 150 ha-ron.
Később tudok majd véleményt.

Előzmény: Ganajos #25476 hozzászólása



Mi már elszórtuk igen. 200 kg Duslói ikr-es műtrágya, ami kénes,normál mas+10% kén.Kevertetett. Múlt péntek-szombat szórtuk.
Első 250 kg Pétisó volt. Kalászolás idején kap még 100 kg Pétisót.
Gomba még nincs.

Előzmény: rtamas1976 #25456 hozzászólása



Aposomék, 1 hete fújták a repcét, Toprexel, valamint Sivanto Energy-el+lombtrágya
Szépek a repcék, összekapták magukat, nincs nagy meleg, nem húzza annyira. Lesz oldalág regulátorral és anélkül is. Könnyen lehet, hogy április végéig nem is lesz 20 fok és felette.
Esik az eső nálunk már reggel óta. (Zala vármegye)
Ha rá lehet menni, mi (jelenleg egy Kft-nél dolgozom) Tebukonazollal megyünk, fóma itt ott látszik. 2 féle rovarölővel. Rengeteg a fénybogár...lombtrágyával, lehet biostimulátort is kap.

Előzmény: KM1 #14505 hozzászólása



Az szép ár!
Aratáskor sokan kiszálltak 70-be.
Sajnos nem tudjuk, idén milyen év lesz. Száraznak indult.
Most jött 25 mm.
Megadjuk neki amit lehet, aztán a többit majd az égiek intézik.

Előzmény: Gandhy #61871 hozzászólása



Zala megye Sormás 25 mm

Zala megye, Nagykanizsa környéke.
20 mm várunk.
Kiderül mennyi lesz.
Ennyi csapadék egyszerre már rég volt!

Aposom permetezője még mindig eladó.
Ár: megegyezés szerint.
Lemken

Előzmény: papszi06 #5413 hozzászólása



Ez gondolom LO?

Előzmény: roberttorma #14502 hozzászólása



Azért elég korai, most rendelgetik a környékben a vetőmagokat még csak...a talajok csapadékhiányosak, nem valami jól indul a kukoricának az év!
Pedig nálunk Zalában azért szokott esni.

Előzmény: KM1 #14500 hozzászólása



Igen, a legtöbben már eladták.
Azt is hallani, hogy áprilisra akár 90 ezer is lehet.
De ha már nincs aki eladja, akkor hiába a magas ár.
Sokan 7-ért eladták még októberben aratáskor.

Előzmény: rezeda054 #33803 hozzászólása



Nekem is jó júniusban, csak küldjék majd.

Előzmény: Gazdász93 #33800 hozzászólása


Jó fej volt. 1 srác volt.
Gazdákodási napló volt a legfontosabb.
Személyi igazolvány.
Konkrétan engem azért kerestek, mivel 2024-ben adtam be először területalapút, aöp, fiatal gazda kiegészítést...
Főképp a fiatal gazda kiegészítés miatt volt.
De kb úgy számoltam, hogy Criss,biss, aöp, fiatal gazda olyan 130 ezer /ha lesz. Esetleg aki kapott cáfolhatná....

Sziasztok!
Zala megye egyik faluba 6,5 mm mértem, 27 km-re már csak 4 mm volt.
Ennyi lesz lehet a havi csapadék is.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Holnap nyílik a kincstári felület: Rendkívül rövid, kéthetes határidőt kaptak a gazdák
Holnap nyílik a kincstári felület: Rendkívül rövid, kéthetes határidőt kaptak a gazdák
A kormány új támogatást indít a cukorrépa-termesztők számára.
Menekül az afrikai és egyiptomi áru a Közel-Keletről: Elárasztja az EU-t az olcsó import, veszélyben a hazai termelők
Őszi árpa eladó
Őszi árpa eladó

68.000 Ft

Sárga burgonya eladó
Sárga burgonya eladó

150 Ft

Oros napraforgó adapter 6 soros eladó
Oros napraforgó adapter 6 soros eladó

1.690.000 Ft

E516 asztalszállító
E516 asztalszállító

400.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]