Ja az egész regényből csak azt hagytam ki, hogy átlag 25 AK s terūletek termelünk, a legrosszabb terület is 22 AK atlagban.
2020 ig tipikus kukorica termesztésére alkalmas területek voltak ezek. Semmi félsz nem volt a kukoricatermesztéssel kapcsolatban. Az hogy 10 évente volt 2-3 rosszabb év az simán belefèrt. Az a kockázat még vállalható volt, azèrt még megérte vállalni. Az utóbbi 4 év az KO volt kukorica terén.
Én még az UV-t is kihagynám az egyenletből.
Volt 1/4 ha a egyik táblám vègében a kelés után volt pár 10 mm eső ami oda folyt össze a tábla legmélyebb részére. Nem tudtam gyomírtani, mert elakadtam volna. Na ott beszarás milyen kukica volt!
Pedig ugyanúgy kapta a meleget,az UV-t mint a tábla többi rêsze, csak azzal a különbséggel,hogy volt alatta megfelelő mennyiségű VÍZ!!
Egyèrtelműen a rendelkezésre álló VÍZ mennyisége a meghatározó a kukoricatermesztés sikerét illetően!
A tavaszi talajmunkáknál történő gyakori elakadâsok most már csak rossz/jó emlékek maradtak.
A hosszú drótkötelek, meg láncok némán várják, hogy hátha szükség lesz mèg valaha rájuk!
Nekem is ment a dolog míg VOLT VÍZ ,nekem sem megy a dolog miòta NINCS VÍZ!
Én is sokat kísérleteztem a kukoricával, de elfáradtam, mivel mindig a rossz lóra tettem azzal, hogy erőltettem a kukoricát még akkor is amikor már nem kellett volna. Tavaly úgy indultam neki a szezonnak,hogy szerintem leesett annyi csapadék ősszel-télen amivel neki lehet állni a sikeres kukorica termesztésnek. Tévedtem,sok millio forintom is bánta. A tavalyi őszi , idei téli szezonban eddig a fele csapadék hullott le a tavalyi mennyiségnek. Minden lelkiismeret furdalás nélkül hagyom ki a kukoricát a vetésszerkezetből, meghagyom azoknak a termesztés örömét akik még sikerek tudnak lenni benne. Egyelőre marad a napra meg a kalászodok helyette.
A kisebb FAO számú kukoricák irányába a kényszer vitt el, mert az 500 as FAOs kukoricákkal még kockázatosabb volt. Amit írtál , hogy az USAban keverik a FAO szam szerint a kukoricakat sem hozott jobb eredmenyeket. Az alapvető probléma az hogy mí 10-15 évvel ezelőtt 500-550 mm volt az éves csapadékösszeg ès ennek az êves eloszlása is kedvező volt addig ma kb. évi 350 mm nél járunk és kedvezőtlen az eloszlása is. A talajvízszint több métert esett, az ásott kutak vagy kiszáradtak vagy alig van bennük víz. A víszkészletek csökkenése úgy tűnik tendencia. Nem kicsi a baj pedig a felszíni vízkészletek az Alföldön kellene összegyűljenek elvileg. Amikor majd Dunántúlon is megszűnik a rendes csapadékellátottság ,akkor fog a kukoricának országosan befellegzeni.
Olvasva a hozzászólásodat,olyan mintha nem is egy országban termelnénk. Keleten is 2020 ig az volt a tendencia, hogy magasabb FAO szamu kukorica hibrideket használtunk. Általában 10-12 közötti termések voltak. Volt egy pár jobb évjáratban 13-14 tonna is. Ez nem táblaszintű, hanem üzemi és fizető kukoricára vonatkozik. Ez volt kb. 2020-ig.
Addig a kukorica volt a fő növény ami a legkönnyebb termesztéstechnológia mellett, a legtöbb jövedelmet hozta. Azóta a kukorica mint nõvény keresi a helyét a vetésszerkezetben. A 10 t/ha az utóbbi 4-5 évben csak álom maradt, a toxinról meg ne is beszéljünk. A FAO szamok meg egyre csak lejjebb mentek, mert a korai vetés,virágzás,kötés elengedhetetlen feltétellé lépett elő. Ennek ellenére sem műkõdik a recept. Max 4-5 t/ha a realitás ,ami ha nincs szerencsèm mèg toxinos is. Itt aki nem látja be, hogy a kukoricának, mint növênynek ilyen körrülmények között (éghajlati,gazdasági) körülmények között egyelőre nincs jövője, az a saját sírját ássa meg. (Igaz Gatti?)
Erre sajnos nem tudok válaszolni!
Az sok mindentől függ.
Itt a fórumon is írták páran már.
Van ahol a 3 mèteres 10 kapást röhögve viszi a 120 lovas gép van ahol meg a 150 lovas megpusztul előtte.
Van egy 11 lapás 2.5 mèteres gruberem, de eddig még nem használtam, mert vagy nagyon száraz vagy nagyon vizes volt a talaj ősszel. Most talán jó lehet.
Jelenleg szív alakú kapák vannak rajta, de az nem tettszik, azèrt gondoltam ezt a 40 mm lándzsát rátenni helyette ez talán jobb lehet meg talán a gél is könnyebben húzza. Arra is gondoltam hogy a szív alakot lefaragok róla, de még úgy is 60 széles lenne a lándzsa.
Igen! Ősszel amikor az éjszakâk már hűvösek, reggel nagy harmat van ès napközben nem emelkedik a hőmérséklet 20 fok fölé. Na akkor nehezen szárad a tányér! Úgy érzésre ettől azért még nagyon messze vagyunk!
Tévedsz! Az gyorsítaná az érést ha kapna esőt! Eső után a levelek gyorsabban leszáradnak és a tányér is gyorsabban érik! Ha nem kap esőt akkor még tartja magát egy darabig ès kevésbé érik össze a tábla!
10 t/ha fölötti termés esetében már lehet feltételezni azt hogy csapadékot is kapott. Ugyanez a hibrid lehet felétek soha nem tudna 10 t/ha fölött teremni!
Az ülês eredeti a gumik biztos hogy nem.
Az első sárvêdő hiányzik , ha francia akkor nincs rajta lêgfék sem. Így azèrt kicsit sok az ára. Azt is hozzá kell tenni hogy most olcsón jò traktort venni LEHETETELEN. Meg tulajdonképpen ez egy 1025.2 MTZ ára ha úgy nêzzük!
Az irányváltó alatt van egy mágneskapcsoló ha leszeded a kormányt és az irányváltó burkolatát rögtön meglátod. Egy gyufásdooz nagyságú kapcsoló. Én is jártam így , letettem a gépet, következő alkalommal nem ment se előre se hátra. Én megkêrtem havert hogy vegyûk ki az ő gépéből próbára a kapcsolót. Át tettûk indult is rögtön! Ez 2 êve volt, a kapcsoló akkor került br. 50-60 körül ha jól emlékszem.
Nekem az árvakelést nem vitte ki de úgy megfogta hogy fél méternél nem nőtt nagyobbra az árvakelés, lennt tartotta nem okozott gondot, pedig volt rendesen árvakelés pedig még kultivátort sem kapott.
Nekem volt olyan hogy megfagyott, konkrétan megbarultak, elszáradtak a levelek. A kukorica 2-3 leveles volt, ilyenkor a tenyésző csúcs még nem fagy el. Aztán jött a meleg és kb 1 hét múlva már voltak új zöld levelek!
Én a sajátomat permeteztem le mert azt akartam hogy a következő évben már ne hajtson ki mert ki szerettem volna szedni! A kiszedés abban az évben elmaradt mert nem volt idő rá!
Következő évben minden tőke kihajtott! Olyan mint a hamvas szeder! Fújhatod arra a glifót! Nem viszi ki!
Miközben már egy hónapja is napnál világosabban lehetett látni hogy kelet MO.-on nem lesz kukorica (sem).
Ez a pokoli hőség már csak a nyugati országrész kukoricáinak árt ( de azoknak nagyon)!
Ez az év úgy fog bevonulni mint a "legkisebb termésrekordok éve" emberemlékezet óta!
Igen sajnos ez az év már elment!
Ez a kukorica már régen halott!
Amíg le nem tárcsázod/el nem temeted addig nem nyugszik meg a lelked!
Ezen túlmenően azonban ami még nagyobb aggodalomra ad okot az az hogy a őszi kalászosok talajműveléséhez/vetéséhez/keléséhez is kellene legalább 100 mm csapadék maximum 3 részletben!
Aztán további 100 mm a bokrosodáshoz/szántáshoz!
A nagy kérdés az hogy ez a mennyiségű csapadék le fog e egyáltalán esni az idén vagy sem?
Mert ha nem akkor leszünk igazán nagy bajban ha a következő évet sem tudjuk tisztességesen elindítani mert akkor az eredmény is többé kevésbé borítékolható! Azt meg már az idén is tapasztalhatjuk milyen árbevétel nélkül!
Kitartást kívánok mindenkinek!
A testvéred földjét 2 féle képpen tudod hivazalosan használni :
1. Ki tudod bérelni haszonbérleti szerződéssel, amit ki kell függeszteni, ez gondolom tudod mit jelent, vagy
2. Szívességi használati szerződéssel, amit nem kell kifüggeszteni.
7,6 millió tonna MAGYARORSZÁGon egy csapadékos évjáratban van!
Most a 100 éves aszályban jó ha 4 millió tonna lesz! Az is a dunántúlon fog megteremni!
Ezt akinek van szeme és rendelkezik egy 10 éves gyermek szellemi szintjével is össze tudja rakni!
Kellene hogy felelősségrevonható legyen az is aki ilyeneket írkál össze vissza! Ez szándékos félrevezetésnek tűnik!
Az én kukoricám szebb volt, mint amik a Gatti képein vannak, de annak is reszeltek, cső nincs rajta de viszont költsége az van rendesen!
Napraforgó is hasonlóan bíztató képet mutat, remélem ott azért az 1 tonna/ ha az meg lesz!
Ha ez lehetett volna sejteni sok millió forint megmaradhatott volna amit input anyagokra kellett költeni!
Felszívjuk magunkat a 800 forintos gázolajjal meg 240 ezer forintos kalászos vetőmaggal meg a nem tudom hány forintos műtrágyával neki ugrunk az ősznek de ha továbbra sem lesz megfelelő mennyiségű őszi-téli feltöltő csapadék a tavaszi vetèst már nem is kell nagyon erőltetni!
Sajnos ezeknek a kukoricáknak már 1 hónappal ez előtt végük volt!
Ezek a kukoricák már olyan szintű stresszt szenvedtek el hogy a Balaton vize is kevés lenne!
Már 1 hónappal ez előtt is írtam hogy nem sok remény van !
A talaj most nem is funkcionál talajként víz nélkül nyugalmi állapotban van.
Nagyon sok víz kellene hozzá hogy újra beinduljanak benne a természetes folyamatok.
Nem 10-20-30 miliméterek hanem 100-200-300 miliméterek kellenének hogy jövőre is lehessen aratni itt KELETen!
Ilyen sanyarú itt sajnos a helyzet!
Én szeptember előtt nem számítok komoly mennyiségű csapadékra!
Ne legyen igazam de a neheze még előttünk van!
Erőt és kitartást kívánok mindenkinek!
Nem akarlak elkeseríteni de ez a kukorica halott csak még nem volt meg a temetése.
Az enyém is ilyen, nehéz lenyelni a békát de erre az évre úgy tűnik nekünk KELETMAGYAORSZÁGIAKNAK ezt szánta a Nagyszemű!
Sokan még most is bíznak az esőben, csak sajnos eddig sem volt őszig meg szerintem nem is lesz nagyobb mennyiség, de ha lenne is az idei hozamokon az sem nagyon változtatna már.
Várakozások:
Őszi búza 3t/ha,
Napraforgó 1,5 t/ha
Kukorica 1 t/ha.
Én egy 1000 literes IBC tartály vizet engedtem egy nagy gyümölcsfa tövére! Nem volt vakond vagy egyéb járat ami elvezette volna a vizet. Szépen lassan elszivalkodott mind a 1000 liter.
Nem kicsi a baj!
Csodálatos az biztos! Én ősszel egy tábla búza vetésével kellet hogy várjak, mert a kifüggesztés lejárta előtt nem mertem elvetni ,mert ha van rájelentkező az biztos hogy nem fizeti ki a művelési költségeket! Így aztán az a tábla jó későn lett elvetve még most sincs kikelve. Mást sajnos nem lehetett bele vetni csak kalászost!
Előzmény: kukaccsosz #25682 hozzászólása
Nekem ez úgy tűnik mintha szélverés lenne.
Nem voltak előtte szeles napok?
Homok talajoknál szokott ilyen lenni.
Előzmény: Gumóka #61662 hozzászólása
Pontosan olyan.....ki sem mered mondani....le sem mered írni.....mint a legrosszabb rémálmaidban......most abba az irányba tart az időjárás........
Előzmény: JD 4630 #9203 hozzászólása
Ja az egész regényből csak azt hagytam ki, hogy átlag 25 AK s terūletek termelünk, a legrosszabb terület is 22 AK atlagban.
2020 ig tipikus kukorica termesztésére alkalmas területek voltak ezek. Semmi félsz nem volt a kukoricatermesztéssel kapcsolatban. Az hogy 10 évente volt 2-3 rosszabb év az simán belefèrt. Az a kockázat még vállalható volt, azèrt még megérte vállalni. Az utóbbi 4 év az KO volt kukorica terén.
Előzmény: Flórika #8785 hozzászólása
Eladhatja. Dupla illetéket fizettenek vele meg. És ennyi.
Előzmény: Nagy Péter 40 #9200 hozzászólása
Én még az UV-t is kihagynám az egyenletből.
Volt 1/4 ha a egyik táblám vègében a kelés után volt pár 10 mm eső ami oda folyt össze a tábla legmélyebb részére. Nem tudtam gyomírtani, mert elakadtam volna. Na ott beszarás milyen kukica volt!
Pedig ugyanúgy kapta a meleget,az UV-t mint a tábla többi rêsze, csak azzal a különbséggel,hogy volt alatta megfelelő mennyiségű VÍZ!!
Egyèrtelműen a rendelkezésre álló VÍZ mennyisége a meghatározó a kukoricatermesztés sikerét illetően!
A tavaszi talajmunkáknál történő gyakori elakadâsok most már csak rossz/jó emlékek maradtak.
A hosszú drótkötelek, meg láncok némán várják, hogy hátha szükség lesz mèg valaha rájuk!
Nekem is ment a dolog míg VOLT VÍZ ,nekem sem megy a dolog miòta NINCS VÍZ!
Előzmény: Bzs2 #5829 hozzászólása
Ott a pont!
Előzmény: Gatti #9194 hozzászólása
Én is sokat kísérleteztem a kukoricával, de elfáradtam, mivel mindig a rossz lóra tettem azzal, hogy erőltettem a kukoricát még akkor is amikor már nem kellett volna. Tavaly úgy indultam neki a szezonnak,hogy szerintem leesett annyi csapadék ősszel-télen amivel neki lehet állni a sikeres kukorica termesztésnek. Tévedtem,sok millio forintom is bánta. A tavalyi őszi , idei téli szezonban eddig a fele csapadék hullott le a tavalyi mennyiségnek. Minden lelkiismeret furdalás nélkül hagyom ki a kukoricát a vetésszerkezetből, meghagyom azoknak a termesztés örömét akik még sikerek tudnak lenni benne. Egyelőre marad a napra meg a kalászodok helyette.
Előzmény: .Fecó. #9192 hozzászólása
A kisebb FAO számú kukoricák irányába a kényszer vitt el, mert az 500 as FAOs kukoricákkal még kockázatosabb volt. Amit írtál , hogy az USAban keverik a FAO szam szerint a kukoricakat sem hozott jobb eredmenyeket. Az alapvető probléma az hogy mí 10-15 évvel ezelőtt 500-550 mm volt az éves csapadékösszeg ès ennek az êves eloszlása is kedvező volt addig ma kb. évi 350 mm nél járunk és kedvezőtlen az eloszlása is. A talajvízszint több métert esett, az ásott kutak vagy kiszáradtak vagy alig van bennük víz. A víszkészletek csökkenése úgy tűnik tendencia. Nem kicsi a baj pedig a felszíni vízkészletek az Alföldön kellene összegyűljenek elvileg. Amikor majd Dunántúlon is megszűnik a rendes csapadékellátottság ,akkor fog a kukoricának országosan befellegzeni.
Előzmény: .Fecó. #9187 hozzászólása
Olvasva a hozzászólásodat,olyan mintha nem is egy országban termelnénk. Keleten is 2020 ig az volt a tendencia, hogy magasabb FAO szamu kukorica hibrideket használtunk. Általában 10-12 közötti termések voltak. Volt egy pár jobb évjáratban 13-14 tonna is. Ez nem táblaszintű, hanem üzemi és fizető kukoricára vonatkozik. Ez volt kb. 2020-ig.
Addig a kukorica volt a fő növény ami a legkönnyebb termesztéstechnológia mellett, a legtöbb jövedelmet hozta. Azóta a kukorica mint nõvény keresi a helyét a vetésszerkezetben. A 10 t/ha az utóbbi 4-5 évben csak álom maradt, a toxinról meg ne is beszéljünk. A FAO szamok meg egyre csak lejjebb mentek, mert a korai vetés,virágzás,kötés elengedhetetlen feltétellé lépett elő. Ennek ellenére sem műkõdik a recept. Max 4-5 t/ha a realitás ,ami ha nincs szerencsèm mèg toxinos is. Itt aki nem látja be, hogy a kukoricának, mint növênynek ilyen körrülmények között (éghajlati,gazdasági) körülmények között egyelőre nincs jövője, az a saját sírját ássa meg. (Igaz Gatti?)
Előzmény: Krisztalos16245 #1413 hozzászólása
250 es RABAval 5 fejjel
Előzmény: sipike171 #7236 hozzászólása
Erre sajnos nem tudok válaszolni!
Az sok mindentől függ.
Itt a fórumon is írták páran már.
Van ahol a 3 mèteres 10 kapást röhögve viszi a 120 lovas gép van ahol meg a 150 lovas megpusztul előtte.
Előzmény: sipike171 #7234 hozzászólása
Csak az!
Előzmény: sipike171 #7223 hozzászólása
Én egy percig sem gondolkodék!
Előzmény: kis Zombi #7068 hozzászólása
Gruber elé szoktál tárcsázni?
Előzmény: kis Zombi #7068 hozzászólása
Van egy 11 lapás 2.5 mèteres gruberem, de eddig még nem használtam, mert vagy nagyon száraz vagy nagyon vizes volt a talaj ősszel. Most talán jó lehet.
Jelenleg szív alakú kapák vannak rajta, de az nem tettszik, azèrt gondoltam ezt a 40 mm lándzsát rátenni helyette ez talán jobb lehet meg talán a gél is könnyebben húzza. Arra is gondoltam hogy a szív alakot lefaragok róla, de még úgy is 60 széles lenne a lándzsa.
Előzmény: kis Zombi #3286 hozzászólása
Hogy váltak be a 40 mm es kapák?
Előzmény: rtamas1976 #2737 hozzászólása
Láttam!
Nincs hozzà traktorom!
Előzmény: rtamas1976 #2734 hozzászólása
Köszönöm!
Nem is tudtam hogy van ilyen osztásù 5 késes Jympa.
Azt hittem az 5 késesek már 250 cm szélessêgűek.
Jó szerszámnak néz ki!
Előzmény: rtamas1976 #2731 hozzászólása
A 12145 elviszi az 5 késes Jympât?
Milyen mélyen?
Milyen sebességgel?
Milyen talajon?
Előzmény: .Richard. #60674 hozzászólása
Nem ,csak egy lényeges paraméter lemaradt ami nèlkül a másik kettőnek sincs sok mondanivalója!
Előzmény: Gumóka #60670 hozzászólása
Az jó ! Milyen magas vagy? 155 cm vagy 185 cm?
Előzmény: medikus #9314 hozzászólása
Igen! Ősszel amikor az éjszakâk már hűvösek, reggel nagy harmat van ès napközben nem emelkedik a hőmérséklet 20 fok fölé. Na akkor nehezen szárad a tányér! Úgy érzésre ettől azért még nagyon messze vagyunk!
Előzmény: medikus #9312 hozzászólása
Tévedsz! Az gyorsítaná az érést ha kapna esőt! Eső után a levelek gyorsabban leszáradnak és a tányér is gyorsabban érik! Ha nem kap esőt akkor még tartja magát egy darabig ès kevésbé érik össze a tábla!
Előzmény: Gatti #13459 hozzászólása
10 t/ha fölötti termés esetében már lehet feltételezni azt hogy csapadékot is kapott. Ugyanez a hibrid lehet felétek soha nem tudna 10 t/ha fölött teremni!
Előzmény: Ares 826 #24278 hozzászólása
Az ülês eredeti a gumik biztos hogy nem.
Az első sárvêdő hiányzik , ha francia akkor nincs rajta lêgfék sem. Így azèrt kicsit sok az ára. Azt is hozzá kell tenni hogy most olcsón jò traktort venni LEHETETELEN. Meg tulajdonképpen ez egy 1025.2 MTZ ára ha úgy nêzzük!
Előzmény: muzs.feri #2132 hozzászólása
Kiderült mi volt a baja?
Valakinek van Amazone Catros 3501 típusú rövidtárcsa? Mekkora gép kell hozzá?
Előzmény: muzs.feri #2128 hozzászólása
Az irányváltó alatt van egy mágneskapcsoló ha leszeded a kormányt és az irányváltó burkolatát rögtön meglátod. Egy gyufásdooz nagyságú kapcsoló. Én is jártam így , letettem a gépet, következő alkalommal nem ment se előre se hátra. Én megkêrtem havert hogy vegyûk ki az ő gépéből próbára a kapcsolót. Át tettûk indult is rögtön! Ez 2 êve volt, a kapcsoló akkor került br. 50-60 körül ha jól emlékszem.
Előzmény: snooker #8380 hozzászólása
Nekem az árvakelést nem vitte ki de úgy megfogta hogy fél méternél nem nőtt nagyobbra az árvakelés, lennt tartotta nem okozott gondot, pedig volt rendesen árvakelés pedig még kultivátort sem kapott.
Előzmény: R Sándor #22925 hozzászólása
Nekem volt olyan hogy megfagyott, konkrétan megbarultak, elszáradtak a levelek. A kukorica 2-3 leveles volt, ilyenkor a tenyésző csúcs még nem fagy el. Aztán jött a meleg és kb 1 hét múlva már voltak új zöld levelek!
Előzmény: Doszpodm #350 hozzászólása
Ezen nincs jelölve a gerendelymagasság. A 85 az osztást (eketestek távolsága a gerendelyen) jelöli, ami ennél az ekénél 85 cm.
Előzmény: hejjatamas79 #4479 hozzászólása
Nektek is ilyen elmunkáló van hozzá?
Előzmény: Nyomasek Bobo #895 hozzászólása
Én a sajátomat permeteztem le mert azt akartam hogy a következő évben már ne hajtson ki mert ki szerettem volna szedni! A kiszedés abban az évben elmaradt mert nem volt idő rá!
Következő évben minden tőke kihajtott! Olyan mint a hamvas szeder! Fújhatod arra a glifót! Nem viszi ki!
Előzmény: Ares 826 #22339 hozzászólása
Miközben már egy hónapja is napnál világosabban lehetett látni hogy kelet MO.-on nem lesz kukorica (sem).
Ez a pokoli hőség már csak a nyugati országrész kukoricáinak árt ( de azoknak nagyon)!
Ez az év úgy fog bevonulni mint a "legkisebb termésrekordok éve" emberemlékezet óta!
Előzmény: lemken #22343 hozzászólása
7.6 millió tonna termést...........
Előzmény: Ares 826 #22339 hozzászólása
Ahhoz képest 2 héttel ez előtt még 7.6 millió termést prognosztizáltak kukoricából kis hazánkban........
Előzmény: Gatti #22287 hozzászólása
Igen sajnos ez az év már elment!
Ez a kukorica már régen halott!
Amíg le nem tárcsázod/el nem temeted addig nem nyugszik meg a lelked!
Ezen túlmenően azonban ami még nagyobb aggodalomra ad okot az az hogy a őszi kalászosok talajműveléséhez/vetéséhez/keléséhez is kellene legalább 100 mm csapadék maximum 3 részletben!
Aztán további 100 mm a bokrosodáshoz/szántáshoz!
A nagy kérdés az hogy ez a mennyiségű csapadék le fog e egyáltalán esni az idén vagy sem?
Mert ha nem akkor leszünk igazán nagy bajban ha a következő évet sem tudjuk tisztességesen elindítani mert akkor az eredmény is többé kevésbé borítékolható! Azt meg már az idén is tapasztalhatjuk milyen árbevétel nélkül!
Kitartást kívánok mindenkinek!
Előzmény: misimokus #1382 hozzászólása
A testvéred földjét 2 féle képpen tudod hivazalosan használni :
1. Ki tudod bérelni haszonbérleti szerződéssel, amit ki kell függeszteni, ez gondolom tudod mit jelent, vagy
2. Szívességi használati szerződéssel, amit nem kell kifüggeszteni.
Előzmény: Bigyófelügyelő #22243 hozzászólása
7,6 millió tonna MAGYARORSZÁGon egy csapadékos évjáratban van!
Most a 100 éves aszályban jó ha 4 millió tonna lesz! Az is a dunántúlon fog megteremni!
Ezt akinek van szeme és rendelkezik egy 10 éves gyermek szellemi szintjével is össze tudja rakni!
Kellene hogy felelősségrevonható legyen az is aki ilyeneket írkál össze vissza! Ez szándékos félrevezetésnek tűnik!
Előzmény: ..,-:) #22237 hozzászólása
Az én kukoricám szebb volt, mint amik a Gatti képein vannak, de annak is reszeltek, cső nincs rajta de viszont költsége az van rendesen!
Napraforgó is hasonlóan bíztató képet mutat, remélem ott azért az 1 tonna/ ha az meg lesz!
Ha ez lehetett volna sejteni sok millió forint megmaradhatott volna amit input anyagokra kellett költeni!
Felszívjuk magunkat a 800 forintos gázolajjal meg 240 ezer forintos kalászos vetőmaggal meg a nem tudom hány forintos műtrágyával neki ugrunk az ősznek de ha továbbra sem lesz megfelelő mennyiségű őszi-téli feltöltő csapadék a tavaszi vetèst már nem is kell nagyon erőltetni!
Előzmény: blsjela #22233 hozzászólása
Sajnos ezeknek a kukoricáknak már 1 hónappal ez előtt végük volt!
Ezek a kukoricák már olyan szintű stresszt szenvedtek el hogy a Balaton vize is kevés lenne!
Már 1 hónappal ez előtt is írtam hogy nem sok remény van !
A talaj most nem is funkcionál talajként víz nélkül nyugalmi állapotban van.
Nagyon sok víz kellene hozzá hogy újra beinduljanak benne a természetes folyamatok.
Nem 10-20-30 miliméterek hanem 100-200-300 miliméterek kellenének hogy jövőre is lehessen aratni itt KELETen!
Ilyen sanyarú itt sajnos a helyzet!
Én szeptember előtt nem számítok komoly mennyiségű csapadékra!
Ne legyen igazam de a neheze még előttünk van!
Erőt és kitartást kívánok mindenkinek!
Előzmény: Gatti #22132 hozzászólása
Nem akarlak elkeseríteni de ez a kukorica halott csak még nem volt meg a temetése.
Az enyém is ilyen, nehéz lenyelni a békát de erre az évre úgy tűnik nekünk KELETMAGYAORSZÁGIAKNAK ezt szánta a Nagyszemű!
Sokan még most is bíznak az esőben, csak sajnos eddig sem volt őszig meg szerintem nem is lesz nagyobb mennyiség, de ha lenne is az idei hozamokon az sem nagyon változtatna már.
Várakozások:
Őszi búza 3t/ha,
Napraforgó 1,5 t/ha
Kukorica 1 t/ha.
Ez az év sajnos veszteséges lesz!
Előzmény: Praetor #1224 hozzászólása
Nem mondod!?
Én egy 1000 literes IBC tartály vizet engedtem egy nagy gyümölcsfa tövére! Nem volt vakond vagy egyéb járat ami elvezette volna a vizet. Szépen lassan elszivalkodott mind a 1000 liter.
Nem kicsi a baj!
Előzmény: blsjela #22003 hozzászólása
Mikor vetetted és milyen fajta hogy már mindjárt virágzik?
Előzmény: hegesztocsabi #2248 hozzászólása
Mintha a sajátomat látnám!
Előzmény: Nagy Péter 40 #22577 hozzászólása
Ahogy most állnak a csillagok sok helyen a 4-5 tonnás búza is csoda lesz!
Előzmény: halacska80 #6998 hozzászólása
Igen változott!
Lesznek kifüggesztések újra februàrtól!
Előzmény: cslaci #438 hozzászólása
Ő látja élőben a gèpet amire alkudik?
A tiszteletdíja mennyi volt akkor és mit foglalt magában?
Előzmény: Drisa #1332 hozzászólása
Csodálatos az biztos! Én ősszel egy tábla búza vetésével kellet hogy várjak, mert a kifüggesztés lejárta előtt nem mertem elvetni ,mert ha van rájelentkező az biztos hogy nem fizeti ki a művelési költségeket! Így aztán az a tábla jó későn lett elvetve még most sincs kikelve. Mást sajnos nem lehetett bele vetni csak kalászost!
Előzmény: Büresz #6961 hozzászólása
Nem néznek meg semmit! Ha a mamának van telefonja és Te felhívod akkor...........