Gázolaj árak 639 Ft Benzin árak 650 Ft EUR 392.93 Ft USD 366.3 Ft CHF 401.45 Ft GBP 458.72 Ft

Fórum

Becenév: Brunci
Csatlakozott: 2013-12-12 22:26:01
Utolsó belépés: 2019-11-10 21:32:25
Fórum hozzászólás: 38

Fórumhozzászólásai

Előzmény: norbert.drvarga #2761 hozzászólása



És ha szabad megkérdezni, mi az indoka az elutasításnak?

Előzmény: Brunci #2698 hozzászólása



Meg aztán amelyik pályázatunk már nyert, az dec. 19.-ével jóváhagyott.

Előzmény: Málnásember #2697 hozzászólása



Igen, lehet. De akkor mi lesz az indok az elutasításra? Az 50 pontot biztos, hogy mindannyian elértük.

Ebből a nyilatkozatból hiányzik az a szó, hogy "mindet" elbíráltuk. A politikus urak nyilatkozataival meg már amúgy is tele van a hócipőm.

Előzmény: jancsi84 #2690 hozzászólása



Van. Nekem is van ilyen. Nálam most éppen 2018. 01. 03. óta feldolgozás alatt. Ez már kb. a 8. időpont, amióta feldolgozzák.
Úgy hallottam, van talán valami olyasmi, hogy a pályázatok egy részét még a határozathozatal előtt belülről tüzetesebben ellenőrzik. Mivel ez egy nagyobb összegű, a maximális 10 millió Ft támogatásra áhítozó pályázat, lehet, pont ezt választotta ki a számítógép?! Elvileg mindenki nyer, akit valamilyen adminisztratív okból ki nem zárnak, mert mindkét körben 50 pont a minimum ponthatár, ami a lehetséges legkevesebb. Annyit meg biztosan elértem. De hogy mi tarthat ilyen sokáig? Nem vagyok én sem nyugodt, hogy vajon mi gond lehet, hogy még nincs támogató okiratom.

Előzmény: Zoldbeka #2662 hozzászólása



Igen, nekem már van olyan. A két ünnep között jött, mások első körösével egy időben. Ugyanúgy 50 pont a ponthatár, mint az első körben. Viszont jó néhány első körösről még mindig semmi érdemi infó.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, én visszasírom az MVH-t. Ez a MÁK hihetetlen, miket ki tud találni.

A gép pályázat üzemméret számításnál a nádat Egyéb, máshová nem sorolt ipari növénynek számolta!!!
Vagyis a Kincstár szerint 1 ha nádassal több jövedelemre teszek szert, mint 1 ha étkezési búzával vagy kukoricával!

A gondolat nyilván abból eredhet, hogy az STÉ számításra vonatkozó EU rendelet szerint a cukornád ebbe a kategóriába esik. Na de az messze nem ugyanaz, mint az itteni!!! Arról nem is beszélve, hogy a nád nem is támogatható, nem is rajzolhatom be a SAPS kérelemben csak nem támogatható területre. Esetleg nem a Parlág, ugar támogatás nélkül kategóriába kéne sorolni?

Mi lesz, ha rájönnek erre azok a potenciális fiatal gazda jelöltek, akik nem gondolják túl komolyan a gazdálkodást? Ezek szerint 7 ha nádas és már fölötte is vagyunk a támogatások alapfeltételének számító 6000 STÉ-nek!

Előzmény: Balu_ #2648 hozzászólása



Szerintem lehet, ha lesz támogató okiratod, kérj rá módosítást, figyelembe véve a 12 hónapon belül 10%-os szabályt.

Nekünk is van olyan pályázatunk, ami elvileg dec. 4. óta jóváhagyott, de támogató okirat még nincs róla. Pedig már nagyon izgulok, mert a traktor+két metszőollóból úgy fest, csak egy olló nyert. Mi meg megvettük a traktort!

Előzmény: norbert.drvarga #2639 hozzászólása



Szerintem ez kevéssé valószínű. Láttam már első és második körös támogató okiratot is, mindegyikben 50 pont a határ. Az meg a minimális támogatható pontszám.
A saját első körös kérelmem viszont Isten tudja hányadik dátum szerint van feldolgozás alatt. Jó alaposan áttanulmányozzák! Pedig 50 pontnak biztosan meg kell lennie annak is. Kicsit ideges vagyok, mert a gépekre szükség volt, úgyhogy felét már megvalósítottuk.

Előzmény: LD6891 #2644 hozzászólása



Sziasztok!

Én azt a tájékoztatást kaptam a Kecskeméti volt MVH-tól, hogy adjak be az elektronikus felületen egy változás bejelentést, abban kérjem a projekt végének módosítását, mert arra sajnos nem sikerült odafigyelni a döntéshozónak, hogy nem elég minden esetben csak a mérföldköveket módosítani.

Előzmény: medikus #1080 hozzászólása



Már nagyon szeretném. De még nem volt rá megfelelő alkalom. Eddig csak arra jutottam, hogy nincs rá válasz.

Jó lenne háttérnek egy komoly tömeg, nem csak 50-60 elkeseredett ember, akik próbálnak az összes gazdáért helyt állni. Sajnos a korábbi tüntetéseken nagyon kevesen voltunk az érintettek létszámához képest. Tudom, hogy nem történt csoda egyiken sem, és nem valószínű, hogy most fog, de amíg annyira sem képes a gazdák többsége, hogy megmozduljon, csak várja az égi mannát és a cselekedeteivel közben (lásd lentebb a szőlőértékesítésről írottakat) inkább nehezíti az érdekképviseleti szervezetek munkáját, minthogy könnyítené, addig nem lesz semmi pozitív változás.

Előzmény: Gergo87 #1081 hozzászólása



Figyeljetek a fogalmakra. Az önköltségi ár, ill. ajánlott ár, amit a HNT közzétesz. Védőár ma nincs. Ki lenne aki védőárat garantál? Ahhoz kellene pénz meg feldolgozási lehetőség is.

Viszont, ha a felvásárlók által meghirdetett kompenzációs felárat is tartalmazó szőlőárból kiszámoljátok a nettó árat, abból a bor önköltségét, akkor kiderül, hogy a magyar bor ma olcsóbb, mint az olasz import, ami 0,25-0,4 EUR/l nettó áron jön + fuvar. Az alja FN, tehát literenként 30 Ft-ot kell rá fizetni, a magasabb ár már OFJ vörös.

Előzmény: medikus #1073 hozzászólása



A származási a mázsajegy kiállítása után keletkezik. Ezzel nem tudom megakadályozni/elhalasztani a szőlő leadást.
Egy gondolat foglalkoztat, amit egy hegybíró szájából hallottam, csak kellene hozzá jogi alapot teremteni: A hegyközség/HNT meghatároz egy minimális árat és amíg ezt nem éri el a szőlő, addig nincs származási kiállítás.

Előzmény: Matyi50 #1076 hozzászólása



A tüntetésnek nem erről kellene szólnia. Hanem az import bor anomáliájáról.

Valaki megkérdezte már a NÉBIH-BAII-t, hogy amit 3-szor zároltak, utoljára azért, mert nem nyomonkövethető, az hogyan vált néhány hónappal később nyomonkövethetővé, és lehetett forgalomba hozni?

Előzmény: Matyi50 #1076 hozzászólása



Egyszer az, hogy a gazda ne akarjon már akkor ütemeztetni, amikor a szőlő még meg sem érett. Gyakorlatilag állandóan kínálati piacot csinálunk, akkor is, ha kevés a szőlő. Várjanak türelemmel, a Bianca jól tőkén tartható lenne.

Sajnos a Kunságban ma már nincs érési sor, a Cserszegi, Bianca, Aletta összeérik, és a mai szüreti és szállító kapacitás valóban túl nagy terhet ró a feldolgozókra, előtte meg utána meg gyakorlatilag nincs semmi. És aztán a felvásárló valóban visszaél a lehetőséggel, tovább csökkenti az árat. Erre mit lép a gazda: Még gyorsabban szüretel, és tovább rontja a helyzetet, ahelyett, hogy megállna a szürettel, és várna, hogy mondjanak 5 Ft-tal magasabb árat, azt megindulunk megint.

Előzmény: indofil #1066 hozzászólása



Ebben van valami, de bízom benne, hogy azért még sem így fog működni. Egyrészt ehhez a szőlőtermelőnek is partnernek kell lennie, és akkor megint visszatértünk oda, hogy a gazda gondolja át, hogy kivágja maga alatt a fát vagy sem?
Másrészt azért a hegyközségeknek, hegybíróknak van lehetőségük ellenőrizni az ültetvényeket. Ezért aztán nagy eltérésnek a valós és a mázsajegyen szereplő termés között nem szabadna lennie.

Előzmény: medikus #1068 hozzászólása



Mi alapján fogja elutasítani a származási kiadást? Egyáltalán melyik származásira gondolsz, a szőlőére vagy az import borra?

Előzmény: medikus #1069 hozzászólása



Az jobb, mint a 65 nem?

Előzmény: indofil #1054 hozzászólása



A 6. ponttal nem értek egyet. Igenis kell a nagyobb termésmennyiség. Attól te még termelhetsz kevesebbet. De amíg az import borokkal versenyzünk, addig megengedő szabályozás kell.

Nézzetek szét itt:

http://www.quattrocalici.it/

(Jobb oldalt van egy térkép, rajta a borrégiókkal, erre kattintva, majd legörgetve az oldal alján megtaláljátok a kiválasztott régió termékleírásait, a Google "fegyelminek" fordítja. Érdemes elolvasni néhányat, milyen laza szabályozás van arrafelé az IGP=OFJ terén.)

Előzmény: medikus #1057 hozzászólása



Ez így nem igaz. Bizony volt értelme. Akkor harmadszorra zárolták a készleten lévő olasz borokat. A szüret idején egyik importőr borászat sem tudta, mi lesz velük. Ez ha nem is annyira, mint kellett volna, de felfelé hajtotta a szőlő árát.

Az érdekesség ott van, hogy mi történt azokkal a borokkal a szüret után....

Előzmény: medikus #1062 hozzászólása



Én ismerek olyan hegybírókat, akik nem keveset tettek azért, hogy jobb legyen a szőlő ára. 2014-ről 2015-re volt is egy kis pozitív változás, de ez 2016-ra kifulladt.
Sajnos az a helyzet, hogy a gazdák nélkül nem megy. Mi a fenét kezdjek azokkal az emberekkel, akik még ára sincs a szőlőnek, de már döngetik a kaput a helyi nagy borászatnál, hogy szeretnének feliratkozni a szőlővel? És sokan olyan aljasságra is képesek, hogy anélkül borítják a garatba a szőlőt, hogy tudnák, mennyit és mikor kapnak érte! Nekem meg volna 3000 q termés egy évben (na nem az idén, mert most a hétvégén leszüreteltünk), azt nem lehet normálisan megalkudni rá, mert a sok bolond tönkreteszi az üzletet.
Aztán lefut a szüret 3 hét alatt, a végén kiderül, hogy nincs is komoly termés, de addigra már minden mindegy.

Előzmény: sixx #2318 hozzászólása



Azért nézz rá a mellékletre, és olvasd el hozzá a felhívás nyakatekert szövegét. Pár napja még én is azt hittem.
Most meg küzdök a minőségi borszőlő/egyéb borszőlő igazolással. Ezzel alaposan megdolgoztatnak minket.

Előzmény: sixx #2312 hozzászólása



Ezt én is így gondoltam, de a valós helyzet más.

Idézet a felhívásból:

"• A támogatási kérelem benyújtását megelőző teljes lezárt üzleti évének egységes területalapú támogatási kérelme (a továbbiakban: TERA kérelem) alapján számolt, mezőgazdasági tevékenységből származó üzemméret."

A Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal az üzemméret igazolást csak a lezárt TERA alapján adja ki. Az pedig a 2015-ös.

Előzmény: Gabesz☻ #409 hozzászólása



Igen, ebben egyetértünk, a beállításhoz kell egy kis tudás, meg egy kis odafigyelés.

Sőt, ha a szakirányító biztos akar lenni a dolgában, akkor szúrópróbaszerűen munkavégzés közben is rá-rá néz a traktorosra, hogy az odafigyel-e a megfelelő beállításra. (Én saját káromon tanultam meg, hogy erre is szükség van.)

Lelövöm a poént:

A computer vezérlésű permetezőmet (a sebesség arányában változtatja a nyomást, ezzel tartja a beállított hektáronkénti lémennyiséget) manuális módban vizsgálták volna, ha sor kerül a vizsgáztatásra. Az automatika működését nem mérték volna.

Tessék egy videó, az előbbi hozzászólásom alátámasztására:

https://www.youtube.com/watch?v=LhipaFrjm9M

Különösen tetszik benne az ültetvénypermetező beállítása a szőlő lombmagasságához. Ezt egy gazda ilyen profi technika nélkül szemre is be tudja állítani, hogy melyik fúvókát kell kinyitni ahhoz, hogy eltaláljuk a lombot, és ne alá meg fölé szórjunk.

Előzmény: istvan.bakonyi #402 hozzászólása



Sajnos nem láttam még élőben, csak képeken, meg videón. Ezek nem győztek meg.
Önkéntesen felőlem csináltassa meg a gazda, ha akarja. De nem hiszem, hogy ezt ebben a formában kötelezővé kell tenni.

Előzmény: istvan.bakonyi #401 hozzászólása



Ha meg tudta oldani, akkor viszont valami sántít. A Kft.-nek eredetileg 1/3-ad részben volt tulajdonosa a Növényvédő Kamara. A cég megoldotta a feladatot, hogy megszervezze az 500-600 milliós állomáshálózatot.
Majd, miután megváltozott a jogszabály, és valószínű nem lesz szükség az állomásokra, a Növényvédő Kamara megvásárolta a magánszemélyek tulajdonrészét.
De akkor önállóan, Kft. nélkül nem ment volna neki?

Előzmény: Dekalb #2309 hozzászólása



Nemcsak az adóbevallás számít. A TERA kérelemnek is lezártnak kell lennie. Nem hinném, hogy az éppen megszüntetés/átalakítás alatt álló MVH 2017. májusnál előbb végezne a területalapú támogatások elbírálásával.
Magyarul csak 2015. játszik.

Előzmény: ND #376 hozzászólása



Belefér. Ha azt akarom, hogy tényleg úgy és oda jusson a szer, ahogy a technológiai utasítást adtam, akkor muszáj néha ellenőrizni a gépeket munka közben. Sajnos volt már problémám abból, hogy a gép műszakilag ugyan rendben volt, de a beállítás nem volt megfelelő.

Előzmény: Gabesz2 #374 hozzászólása



Nem hiszem, hogy a növényorvos kollégák lennének, akik olyan rettentően fenyegetőek.

Én növényorvos vagyok, és magam is gazdálkodom. Ugyan nem vagyok gépész, de azt talán meg tudom így is állapítani, hogy a permetező nem csöpög sehol, nem lyukas ott, ahol nem kéne. A szórás egyenletesség méréséhez szerintem nem kell drága technika, elég az a megoldás, amit a Vas Megyei Növényvédő Kamara honlapján a cikk végén szereplő képeken látni.

Aztán ha valami nem jó, és nem találjuk a hiba okát, akkor tényleg keresnünk kell majd egy gépész kollégát, aki meg tudja javítani.

Előzmény: istvan.bakonyi #380 hozzászólása



Ugyanakkor egy jobbára a Növényorvosi Kamara vezetőiből álló tulajdonosi körű 3 millió Ft törzstőkével alapított vállalkozás sikeresen megoldotta volna a feladatot...???

Előzmény: Balu86 #1035 hozzászólása



Én már inkább Domestost használok. Lassabban kezdi ki a pengét.

Más részről ez a fertőtlenítés szép és jó, megtanultuk az iskolában, csak a mai munkaerővel nehéz kivitelezni. Metszéskor a kisnyugdíjasbrigádnál még működik, de aztán nyáron a vegetációban már ők is megfeledkeznek róla. A román import munkaerő esetében meg abszolút reménytelen. Azt sem tudni, hányan jelennek meg, milyen szerszámuk lesz, nem még ollót fertőtlenítsenek.

Előzmény: Tanonc #1033 hozzászólása



Ha még csak 3 éves, akkor ott a fertőzött szaporítóanyag lesz a ludas. Ilyen gyorsan másképp nem tudod elterjeszteni. Ennyiből nem tudom, mekkora a teljes terület, a fél hektár hányad része a táblának, de az az érzésem, itt már a fertőtlenítés nem segít. Lehet, hogy már minden tőkében ott a kórokozó.
Látni kellene az ültetvényt hozzá, de ha jó még a kondíció, akkor van esély tünetmentesíteni. Lehetőség szerint a tünetes részek alá vissza kell vágni. Tenyészidőszakban használj foszfonát tartalmú növénykondícionáló szereket (pl. Plantafosz, Plantal Foszfitt, Csöpp-Mix Kondi, Phosfik) és mellé a kondíció javítására legalább kétszer egy szezonban valamelyik algakészítményt (pl. Amalgerol, Agrocean, Megafol, Wuxal Ascofol). Ezekkel lehet javítani a helyzeten. A foszfonát növeli a természetes ellenállóképességet és segít regenerálni a sérült szöveteket, egy darabig ez még tud segíteni.

Előzmény: Brunci #561 hozzászólása



győzik=győznek

Ezért meg fogtok kövezni, de az a helyzet, hogy mi gazdák vagyunk buták.
Mondjuk úgy, érintkezésbe kerültem már több a gazdák érdekeit képviselni hivatott szervezettel is. Egyik munkája sem ér semmit, ha a gazdák rendületlenül, sőt, inkább még nagyobb intenzitással hordják be a szőlőt , mikor 70-75 Ft/kg árról 65 Ft-ra csökken az ár. Közben mindenki tudja, hogy az országos termés messze elmarad a tavalyitól. Ezek a szőlőárak messze az olasz "bor" ára alatti költséget jelentenek a borásznál.
Tudomásul kéne venni azt, hogy a sok egyszerre érő fajta és a sok gépi szüret egyszerre nagy mennyiségű szőlőt "borít rá" a felvásárló borászatokra, amit azok nem győzik azt feldolgozni, és ez akkor is "túltermelés látszatát kelti", amikor valójában nincs is szőlő.
Mi baja lett volna a Biancának, ha egy héttel tovább van a tőkén?
De nem tudom meggyőzni azokat a gazdákat, akik ár nélkül ütemeztetik a szőlőt, és ahelyett, hogy alkudoznának az árról, minél előbb szeretnék "szinte erőszakkal" beszállítani a szőlőt a felvásárlónak.

Előzmény: jappofan #532 hozzászólása



Na erre kíváncsi volnék, melyik ez a jól működő szövetkezet az "Aranyháromszögben"! Sajnos nekem eddig még nem jött be ez a szövetkezősdi.
Ne értsetek félre, az ötlet alapvetően tetszik, és hinnék is benne, csak amíg a gazdáknak egy garasa nincsen, amit betehetnének a közösbe, addig nincs miből létrehozni egy komoly szövetkezetet.

Előzmény: csizmás kandúr #937 hozzászólása



Itt megtaláljátok a nyomtatványt hozzá:

http://www.mvh.gov.hu/portal/MVHPortal/default/mainmenu/tamogatasok/MVHJogcimKeresoPortletWindow?tamogatas_id=1000046&mutat=T%C3%A1mogat%C3%A1s%2Br%C3%A9szletei&tartalom_id=1047629

Előzmény: csizmás kandúr #937 hozzászólása



Én már EMVA géppályázatnál is csináltam átvállalást. Jóváhagyták, igaz meg kellett érte küzdeni. Akkor még nem volt rá formanyomtatvány.

De a szőlőültetvények-szerkezetátalakítása az más. A 142/2012. VM rendelet 21. § (3) Valamennyi művelési kötelezettséggel terhelt ültetvény esetében, ha az ültetvény használója bármilyen okból változik, az (1) bekezdés szerinti művelési kötelezettség átadását az MVH részére be kell jelenteni. A bejelentésnek tartalmaznia kell az átadó nevét és MVH ügyfél-azonosítóját, a kötelezettséget átvállaló nevét és MVH ügyfél-azonosítóját, az érintett terület adatait (helység, helyrajzi szám, területnagyság), az átadás dátumát, és az átadó, valamint az átvevő aláírását.
(3a)10 Amennyiben a művelési kötelezettség átadása a (3) bekezdés szerint történik, abban az esetben a kötelezettség átadása nem minősül a művelési kötelezettség megszegésének.
(4) A (3) bekezdés szerinti bejelentés elmulasztása esetén az (1) bekezdés szerinti kötelezettség elmulasztásából fakadó jogkövetkezmények a támogatást igénylőt terhelik.

Előzmény: Gergop #935 hozzászólása



Igen, ha a vevő/bérlő átvállalja a művelési kötelezettséget, amit az MVH-nak is be kell jelenteni az erre rendszeresített formanyomtatványon.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Válaszúthoz érkezett a mezőgazdaság. Nem lehet megúszni az innovációt!
Hirdetés
Biztos tudással a jelen és a jövő kihívásaival szemben
Biztos tudással a jelen és a jövő kihívásaival szemben
Akadályozza meg a termésveszteséget, alkalmazzon hatékony gombaölő szert.
Zagroda Raptor lazító akcióban
Zagroda Raptor lazító akcióban

3.450.000 Ft

Eladó új Professzionális keltetőgép MS-320,  ingyenes a házhozszállítás
Eladó új Professzionális keltetőgép...

227.000 Ft

Eladó új Professzionális keltetőgép MS-192,  ingyenes a házhozszállítás
Eladó új Professzionális keltetőgép...

174.000 Ft

John Deere 5090R
John Deere 5090R

15.950.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]