Fórum
| Becenév: | Agrárkopó |
|---|---|
| Csatlakozott: | 2014-07-04 09:07:07 |
| Utolsó belépés: | 2024-07-03 18:58:56 |
| Fórum hozzászólás: | 144 |
A felhasználó hirdetései
350 Ft
2026. május 12. 22:54 Kombinátor, kompaktor Tolna, Pincehely
Eladó jó állapotú EKOMBI MIX 3.3 kombinátor. Főbb adatok: Gyártási év: 1999 Munkaszélesség: 3,3 m Súly: 820 kg Állapot: Masszív, megbízható gép Azonnal munkára fogható Normál, használatból eredő esztétikai hibák Ár: 350.000 Ft Hely: Pincehely
Fórumhozzászólásai
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Kukorica várhatóan........! új
- Aratás új
- Milyen pótkocsit vegyek? új
- Sorközművelés! új
- Műtrágya árak új
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
- Terménytároló csarnok, szín, épület tervezés, építés, szigetelés új
- Mi lesz veled mezőgazdaság! új
- Poénok új
Cikkajánló
Sajtóközlemény

20 év a magyar mezőgazdaság szolgálatában
A francia hátterű RAGT vetőmagcég fennállásának 20. évfordulóját ünnepli...


Előzmény: Radocz #10371 hozzászólása
Szia!
Somogy megye. Gyertek nyugodtan, szívesen látjuk a méheket! ????
Ha érdekel benneteket, írj privátot, és megadom a pontos helyet.
Előzmény: ZZ.ZZ #10368 hozzászólása
Szia!
Mi már körülbelül 5 éve teljesen elhagytuk a gombaölő szereket. A napraforgó csak virágzáskor kap, illetve akkor is csak tányérvédelmet.
Sokszor még ez is elmaradt, és csak minimális különbség volt a kezelt és a kezeletlen állomány között, sőt előfordult, hogy egyáltalán nem láttunk különbséget a tányérvédelmet kapott és a csak elvetett állomány között.
A matek viszont egyértelműen a kezeletlen állomány mellett szólt. Ami többlethozam esetleg lett volna, azt sokszor a hidas gép taposta le.
Úgyhogy nálunk a rendszer egyszerű: vetünk és aratunk. Idén 127 hektáron.
Sziasztok!
A varjak mennyire bántják a napraforgó vetést? Van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok?
Kukoricában tudom, hogy sokan használnak korit, de mi a helyzet a napraforgóval? Érdekelnének a gyakorlati tapasztalatok
Ki mikor kezdi a lucerna kaszállást.
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem: ti mikor juttatjátok ki az Adengo gyomirtót?
Én eddig mindig vetés után használtam, de többen mondták, hogy várjak vele 1–2 leveles állapotig, mert a mostani meleg és az erős UV miatt hamarabb lebomlik a szer.
Ezért kíváncsi lennék a tapasztalataitokra. Több éve Adengót használok, de utána még egy olcsóbb, kétszikűek elleni szerrel is rá kellett mennem. Ezt idén szeretném elhagyni.
Ti hogy csináljátok?
Köszi előre is!
Előzmény: Egér88 #6389 hozzászólása
Ha nincs eső kilátásban, érdemes lenne egy hengerezéssel vagy gyomfésűvel sekélyen bedolgozni, hogy csökkentsd a veszteséget és gyorsabban hasznosuljon.
Válasz Egér88 #6389 hozzászólásárMárcius 16-ra esőt jeleznek, talán lesz is belőle valami. Ha a karbamid nem inhibitoros, akkor 2–3 nap alatt jelentős veszteség is lehet, főleg ilyen meleg időben.
Én általában megvárom a február végi esőt, ami idén inkább március közepére tolódik. A búzám nem szokott sem jobb, sem rosszabb lenni azokéhoz képest, akik már február elején kiszórják a műtrágyát.
Előzmény: 5465 #25453 hozzászólása
Így van,de csak te szóltál hozzá.
Gondolta itt hátha nagyobb sikere lesz.
Azért köszi
RWA Kukorica fajtával kapcsolatban van valakinek információja? Gloriett Ajowant ajánlották. Előre is köszönöm válasz.
Előzmény: agrokurd1 #20 hozzászólása
Hát sajnos halott a Piac.
Nekem túl koros csirkét voltak a szarházi aki el szokta adni be sokkalt. Igy rajtam maradt 80 napos iszonyat rá fizetéssel és persze a híénák meg is érkeztek 150ft/kg ár. Persze szerződésen kívül voltam. Ja erre a válasz boldog légy h nem kellet lefujtani. Egyetlen egy hibám volt h nem volt szerződésem. Igy dolgozok 32éve.
Most nem jött be.
Szerintem 400ft/kg ár is nagyon alacsony de itt feljebb van a baj aki be engedi az ilyen olyan húsokat..
Sziasztok
Kérdésem lenne.
Mi a véleményetek h meg jőtt a hó ???? nem-e lesz gond azzal a talaján ami nincs szántva csak lazitva?
Nem nyomja meg ez a 35-40cm hó a talaj? Nem üle nagyon?
Csak lazítás volt 45cm mélyen hajlított késsel.
Esetleg majd vetés előtt 5cm mélyen szárnyas gruberral ne járjam meg vagy jó lesz az ásóborona? Válaszokat előre köszönöm
Előzmény: 5465 #9391 hozzászólása
Köszi
Sziasztok
RWA kukorica magukról van valakinek bármilyen tapasztalata?
Szemezek velük nagyon.
Ár érték arányban jók szerintem de kíváncsi lennék termelő tapasztalatra.
Előre is köszönöm szépen válaszokat
Hát pont így gondolom.
Lehet itt költekezni amit persze "kereskedők nem bánnak"...
De akkor kezdek meg nyugodni h inkább a 3-4t/ha a jellemző.
Igen nekem is meg fordult a fejemben h lehet h kellene egy kis folyékony NPK, de talaja vizsgálat alapján rétegrendben + vagyok 20cm 40cm 80cm.
De akkor miért csak 3-4t/ha jön le.???!!!
A kérdésre meg égnek a nővények de akkor szórjuk napvédővel?
Költség oldalt nevelni be jön?
Valaki próbálta már? Eredmény esetleg képek persze csak táblán belül.
Sziasztok
Kinek mi a véleménye.
Napraforgó 6t elérésében öntözetlen területen?
Felénk ha meg van 4t akkor mindenki boldog.
De inkább a jó termés a 3-4t...
Én egy kicsit úgy veszem ki h nagy szerencse kell hozzá néha 3-4teredményhez.
Nincs eső meg ég a nőveny "csodaszer nincs szerintem" helyes tápanyag gazdálkodás mellet. Vagy lehet rosszul gondolom.?
Sziasztok
Kérdésem lenne.
Valaki találkozót már olyannal, hogy hidraulika emelő munkahengernél megvan szakadva 4-ből első 2db...
Ki hogy szokta meg oldani?
Én arra gondoltam h meg próbálom kifúrni egyel nagyobra???..Persze tudom a határt, h mit lehet vele emelni, de én így vettem most a trakit és későn derült ki sajnos.
Segédemelőt vettem hozzá azért...
Igy próbálom majd kímélni valamennyire.
Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm...
Űdv
Valaki tud esetleg friss árat,NPK10x26x26 ára? Kamion tétel.
2025 valaki kapott már Akg kifizetést?
Mind meg jött ,vagy ezt is felezik vagy negyedelik?
Előzmény: medikus #94890 hozzászólása
Szia nem tudom kupectol vettem sajnos a trakit.
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.
Adott egy mtz 920,3 valami oknál fogva nem indul el a TLT.
Mi lehet a gond hasa allat próbáltam 540/1000-rest be feszí de morogva. Akkor se megy hátul semmi.
Fülkében a bal lábadnál amivel ki be kapcsolód le van hegesztve fiszre.
Szalagokat néztem fent a csavarok bent vannak a helyén. Durva az h nem használtam semmire. Egyszer csak nem indult.
Cameleon búza esetleg volt valakinek?
Mi a tapasztalatok...? Vagy eredmény ? Mennyire elenál betegség kapcsolatba?
Előzmény: szgyuri82 #7003 hozzászólása
Űdv
Kell mert mind a 2 részről kell teljesíteni.
Állatartoanak azt a mennyiséget ki kell vezetnie naplóba!!!!
"Sajnos" ugy lett meg csinálva h megkerülhetettlen...
Ma Somogy kombájn alól nettó 76.000ft/t ment alakul ez szépen lassan.
Száraz nettó 82.000ft/t
Aratott már valaki milyen átlagokat lehet hallani Gondolom siralmas.
Tolna HO 215 000ft/T +Boni+áfa....
Sajnos nagyon gyenge....
Előzmény: Koczka József #14729 hozzászólása
Én ilyenkor mondom h hozd onnan a telefon számom meg nyugodtan tőröld ki.
Figyeld meg h kb 1 hónap azt mondja az új árrat persze én oda már nem adom, meg volt rá a lehetőséget elbasztad.
Sajnos csak így tudjuk szabályozni a piacot.
Ha mindig ők diktálja akkor markába tart.
Előzmény: t.romsics #6995 hozzászólása
Köszi
Igen egyszer már volt kaszálva 8%hagytam.
Akkor meg hagytam de sajnos sok a parlagfű , nem tudtam pontosan h melyik ujjamat harapjam meg.
Még egyszer köszönöm
Sziasztok
Meg tudná nekem valaki mondani ha kaszáláskor nem hagyod meg minimum 5%akkor mennyire büntet meg ketre? Előre is köszönöm választ.
Üdv
CAMELEON búza fajta volt valakinek, milyen tapasztalatok vannak pozitív negatív?
Gondolkodom h be kellene vezetni gazdaságba. Korai fajta búzát
Előre is köszönöm a válaszokat
Valaki dezikált már idén?
Ez biztos bruttó lehet....
Űdv
Szeretném meg kérdezni h Cameleon búza esetleg volt idén valakinek.?. Mik lettek az eredmények.?Mennyire érzékeny a megdölésere? Válaszokat előre is köszönöm
Űdv
Tud valaki friss árakat.
Sziasztok
Búza szalma 6m vágóasztal után egy tábla 130cm körbálát mennyiért kötik?
Mennyiség kb 15ha lenne... kb 300db
Előre is köszönöm válaszokat.
Sziasztok
Arra lennék kiváncsi mivel lassan itt a Búza betakaritás.
Milyen levonásokal lehet idén számolni szárítóknál?
Rosta?
Betárolás?
Kitárolás?
Levonás?
Tárolás?
Egyéb kisbetűvel nem híresztelés részek.!!?
Sziasztok 920.3 traki
Gyorsváltós 50km/h miért van az h be pattog???Esetleg az első kerekeket feltölteném vízzel, akkor probléma megszűnne szerintetek???Valakinek esetleg tapasztalata??? Előre is köszönöm a válaszokat.
Sziasztok
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Adott egy 920.3 traki.
Menetkőzben szitálva megy.
Nagy sebességnél nagyon oda egy kell figyelni, mert jobbra balra mászkál..
Mi lehet a probléma mi lehet ki kapva hol keresem...
Gumi 80%körül vannak...
Előre is köszi a segítséget...
Sziasztok
Tudom nem ebbe csoportba tartozik....
Valakinek van esetleg ötlete hogy tudnám a kukoricával meg védeni a Kányáktól?.
Kb ma néztem 1ha már ki edték?
Előre is köszönöm válaszokat.
Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Jól gondolom akkor ez a szelep a lánc sebességét határozza meg? Plusz ha túl nyomásvan le is szabályoz t-088szeretnék tenni.
Mivel Mtz húzom...
Előzmény: juraslaszlo512 #14 hozzászólása
Üdv
Jelenleg 440ft/kg de szépen halad felfelé.
Ilyen rezsi járulék gáz takarmány mellet 450ft/kg alatt nem szabad értékesiteni.
További szép napot..
Sziasztok
Mien eredmények lettek idén cirokbol?
Van rá valami piac.?
Előzmény: F. Bálint #14087 hozzászólása
Köszi
Űdv
Tud valaki friss árakat?
Sziasztok
?

Egy kis szaktanácsot szeretnék kérni ,
Ki mennyi karbamid vízben feloldva szokott permetezővel 1/ha kijutatni .
Mi az a mennyiség ami még elbir.?
Idén szeretném először alkalmazni...
Amit szórnék Mv Nándor Buza.
Gomba+rovar+ karbamid egymenetben...
Válaszokat előre is köszönöm szépen...
Előzmény: eles.andras.66 #12926 hozzászólása
Én csirkét használok sokkal könyebb mint a szarvasmarha.
Én 3db t-088 szórok/ha 3 évig bírja.
Nem használok műtrágyát.
Talajvizsgálat biztosítja, h 3 évig talaj stabilan tartja,a foszfort káliumot a nitrogén meg az eső szabályoza mennyire mosodik de 3 évig stabil....
.
Sajnos Tolna megyében nem kell senkinek. Felvásárlok kérik, h raktározuk be, majd lesz valami egyszer csak...
Előzmény: T.f. #6854 hozzászólása
Szia előre is köszönöm a segítséget.
De meg oldódott a probléma.
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni.
Vettem egy kertitox fullspray permetezőt. És valamiért nem tudok vele nyomás kialakitani.
Esetleg egy szervizes kollégát tudnátok ajánlani.? Tolna megye környékén.
Nagyon szépen köszönöm válaszokat.
Sziasztok
Mi a véleményetek napraforgó után menne egy tárcsa V, majd egy Gruber kb 20cm, majd vetés direktben Búza lenne. Mi a véleményetek? Esetleg ha van valakinek tapasztalata.