Úgy indult az új év, akár egy adrenalin-bomba... Minden gazdálkodó ég a kíváncsiságtól és pályázati-láztól heves már 2016 első munkanapja előtt is!

Összefoglaljuk röviden, hogy mire kell figyelni hétfőtől és mik a legfontosabb, gazdálkodókat érintő újdonságok.

A legnagyobb érdeklődés talán az új feltételekkel induló fiatal gazda támogatás köré összpontosul.

Ki pályázhat és hogyan érhető el nagyobb pontszám a győzelem reményében? Mi az az STÉ és hogyan kell kiszámolni? Talán ezek a legfontosabb kérdések, amelyekre igyekeztünk minden lehetséges választ megadni, hogy időben fel tudjanak készülni az érintettek. Figyelem, ideje komolyan utánajárni a dolgoknak, mert biztosan idén is óriási érdeklődés lesz a fiatal gazda pályázatra,  – senki ne maradjon le tájékozatlanság, vagy kapkodás miatt! fiatal gazdáké a jövő

Fiatal gazdáké a jövő... – fotó: Tama Facebook oldal

A következő években még több igény lesz az agrárhitelekre... Azonban már most is lehet igényelni és érdemes figyelni az ehhez kapcsolódó híreket, hogy fel tudjuk mérni a lehetőségeinket.

hitelekből...

Hitelből is lehet fejleszteni... – fotó: Deere and Company

Nagyon jó hír, hogy az elmaradt kötelező képzések pótlásának lehetőségéről döntött a Miniszterelnökség. Az elmaradt, vagy a jogszabályban előírt határidőig el nem indított kötelező képzések pótlólagos elvégzését is engedélyezik, – így hozzájuthatnak az elnyert támogatáshoz azon ügyfelek is, akik a 2007-2013 közötti uniós fejlesztési időszakban a megadott határidőig nem tudtak részt venni azokon a kötelező képzéseken, amelyek a kifizetés feltételeként szerepeltek az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program (ÚMVP) egyes intézkedéseiben.képzettség agráriumban

Eredményes és jövedelmező munkához megfelelő szakképzettség is kell... – fotó: www.fw.co.uk

Újabb várva-várt támogatásról kaptunk hírt a héten: A mezőgazdasági termékek feldolgozásának fejlesztésére hirdetett pályázatot a Miniszterelnökség, méghozzá összesen 151 milliárd forintos keretösszeggel!

feldolgozás agrátrtermék

Az állattenyésztők és a növénytermesztők is milliárdokra pályázhatnak a genetikai állományok megőrzéséért.

Az állattenyésztők alacsony létszámmal rendelkező állatfajták eredeti tartási-, takarmányozási körülményekhez hasonló feltételek megvalósítására, valamint a genetikai állomány megőrzésére pályázhatnak. A 100 százalékos intenzitású támogatás a tenyésztőszervezet által elismert állatállományra vehető igénybe.

Hazánkban a ritka és veszélyeztetett növényfajták genetikai erőforrásainak és a mikroorganizmusok megőrzése rendkívül fontos. A növénytermesztési és kertészeti ágazatban dolgozók számára nyújt a most megjelent felhívásával 100 százalékos támogatási intenzitású pályázati lehetőséget, annak érdekében, hogy ezeket a növényfajtákat felkutassák és megőrizzék. A pályázat keretösszege 3,8 milliárd forint, a kötelezettségvállalás időtartama pedig 5 év.

magyar szürkemarha

Gulyásverseny a magyar szürkemarhákkal – fotó: mszte.hu

Mindeközben fontos közlemény látott napvilágot az őstermelői igazolványok kiváltásával kapcsolatosan. Nem lesz többé papír alapú őstermelői, ám senkinek ne jusson eszébe eldobni a régit, amíg nem ment be vele a falugazdászához! Tájékoztatót a részletekről ITT olvashatják el.napraforgó

Napraforgótábla – fotó: Shutterstock

Mi lesz a ménesgazdaságok sorsa? Mely gazdaságok lehetnek majd "Mintagazdaságok" és milyen előnyöket élvezhetnek ezek? Érdekes cikk jelent meg a témában, érdemes elolvasni IDE KATTINTVA.