Minden várakozást felülmúlta a közel két hónapja tartó Elővásárlási akció. Sok ezer tonna meszező anyag és folyékony NPK-t értékesítettünk, ami azt jelenti, hogy van igény a termelők részéről a talajok termőképességének a megóvására.

műtrágya

A Vulcan Folyékony NPK-ból a szükséges, 300-700 liter/ha mennyiséget, hagyományos permetezővel is ki tudunk juttatni.

Miért nyújtottuk meg az akciót?

A jelentős, néhol már túlzott nyári csapadék kitolta a búza és repce aratását és nem alakult ki a vetésterv még az őszi vetésű növényekre. Így sok helyen csak most kezdődik el az inputanyag-beszerzés, amiben gyakran dilemma a folyékony vagy szilárd starter választása. Sokan tudják, hogy meszezni kellene a talajt, de gyengébb volt a termés a vártnál és a gabona árak sincsenek az egekben. Segíteni szeretnénk abban, hogy senki se folytassa a talajzsaroló, és egyre többször gyengének bizonyuló hagyományos agrotechnológiát.

Meghosszabbítottuk az akciót, mert augusztus 18-21 között a debreceni Farmer-Expon szeretnénk még lehetőséget adni, egy jó beszélgetésre, és akár kedvezményes vásárlást is nyújtani.

akció

Találkozzunk augusztus 18-21 között a debreceni Farmer-Expo-n.

Mert klímaváltozás zajlik

Bár most úgy érezzük, van elég nedvesség a talajban, de ez sem ősszel, sem a tavaszi hónapokban nem így volt. A hazai búzatermés mennyisége még az 5,0 millió tonnát sem érte el (10%-os csökkenés 2019-hez képest), miközben a lengyelek 30 millió tonna felett termelnek (6,5%-os növekedés). Változtatnunk kell a gondolkodásunkon, az agrotechnológián és felhasznált inputanyagokon. Olyan fejlesztésekre van szükség, amellyel olcsón, de legalább 10%-kal többet lehet termelni. Higgyük el, ezt nem lehet romló talajokon, 2-3 szilárd műtrágyázással, és egy-egy lombtrágyázással elérni.

műtrágya

Egyre súlyosabb és gyakoribb az aszály okozta terméskiesés az őszi vetésű növényeknél.

Szükségesek a fejlesztések

Amikor irigykedve nézzük a külföldi termésátlagokat és bosszankodunk az alacsony felvásárlási árakon, jusson eszünkbe, hogy ott komoly inputanyag-fejlesztés is zajlik. Termelési verseny van, amelyben egyre komolyabb szerep hárul a felhasznált termésnövelőkre is.

Mi a VulcanAgro-nál, a kereskedelem mellett a folyamatos innovációt tűztük ki célul. 2019-ben vezettük be a Balance GS-t (kénes meszező anyagot), idén nyáron már granulált gipszet (Balance GSmax), csökkentett kéntartalmú talajjavítót (Balance GS5) engedélyeztettünk. Elindult a folyékony elemi kén+mikroelemes változatainak az engedélyezése, és már nem csak Vulcan Folyékony NPK-t, de Folyékony PK-t vagy NP oldatot is szállítunk. Nem szeretnénk gyarmata lenni a külföldi cégeknek, mivel a problémák itt keletkeznek, amelyekre a választ is itt kell megtalálni. Értenünk kell nem csak a növényvédelemhez, de a talajokhoz és a felhasznált termésnövelőkhöz. Egy hatékony, de olcsó technológiát, csak közösen tudunk létrehozni.

VulcanAgro

Az inputanyag-fejlesztés nélkül versenyhátrányba kerülünk. Az okszerű, ténylegesen szükséges tápanyagok kijuttatása a célunk.

Technológia- és szemléletváltás

Mindenki arra törekszik, hogy jobb talajművelő eszköze, jobb erő- vagy vetőgépe legyen. Az inputanyagok esetén gyakran azt látjuk, hogy olyan szilárd NPK-t használunk, amelyik éppen olcsón elérhető. Az, hogy milyen hatóanyag van benne, elég-e a nitrogén a kezdeti (legkritikusabb) időszakban, adott talajra alkalmas-e, amin termelünk, másodlagos. Szemléletet kell váltani, és legalább a területünk egy részén új technológiát kell bevezetni. Ez soha nem egy-egy termék kipróbálását jelenti. Egy magára valamit adó termésnövelőkkel foglalkozó cég, áttekinti a jelenleg felhasznált anyagokat, egy részét kicseréli, egy részét pedig kiegészíti olyan termékekkel, amelyek így már egy technológiává állnak össze.

inputanyag

A VulcanAgro termékek számos helyen bizonyítottak. Tartozzon Ön is ebbe a társaságba!

Hogy néz ki egy inputanyag technológia?

Először a talajt kell javítani, mivel a növény a szükséges tápanyagok 90-95%-át innen fogja felvenni. Lesz ahol emelni vagy csökkenteni kell annak kémhatásán, lesz, ahol a szerves anyag mennyiségét kell növelni, vagy a tömörödést megszüntetni. Emelni kell a kijuttatott kén és magnézium mennyiségén, számos helyen több káliumot, cinket, rezet, molibdént vagy mangánt kell használni.

Permetező pedig úgy nem mehet ki a táblára, hogy abba termésnövelő nem kerül. Ha csak egy kb. 50 Ft/liter értékű Vulcan Powerből juttatunk ki 15-20 liter-t alkalmanként már jelentőset léptünk előre. Ha pedig folyékony és nem szilárd nitrogént szórunk aszályban, még spórolunk is. Nincs mindenhol egyformán alkalmazható technológia. Ehhez beszélgetnünk kell, megismerni a problémát, és az abban rejlő lehetőségeket.

VulcanAgro Kft.
Vázsonyi László
termékfejlesztő-mérnök

A cikkben szereplő árak nettó árak. Az elővásárlási akció pontos részelteit megtalálja a weboldalunkon, vagy aktuális kiadványainkban.