A német dioxinbotrány kirobbanása után három héttel úgy tűnik, megtalálták a forrást, amelynek révén a méreg a takarmányba jutott. A szennyezés nagy valószínűséggel azokból az alapanyagokból származott, amelyeket a biodízel-gyártásnál használnak fel. A tisztított és desztillált használt sütőzsiradék és az ipari zsiradék nem megfelelő elkülönítése okozta a takarmányszennyezést. Johannes Remmel, az észak-rajna-vesztfáliai mezőgazdasági miniszter pénteken, a Zöld Hét (Grüne Woche) rendezvénysorozatán elmondta: az új vizsgálati eredmények a münsteri kémiai és állategészségügyi vizsgálóhatóságtól származnak.

A német takarmánygyártók szövetsége, elhatárolódva a dioxinszennyezett takarmányt gyártó üzemtől, azt közölte, hogy jelenleg dolgozzák ki a takarmánygyártás gyakoribb ellenőrzésére vonatkozó a javaslatot. A takarmánygyártó ágazat nyitott a kiterjesztett ellenőrzésekre, szkeptikus azonban azzal kapcsolatban, hogy a teszteredményeket, illetve a határérték feletti vizsgálati eredményeket a gyártók az interneten közzétegyék. Ugyanakkor a Berliner Zeitung - az alsó-szászországi fogyasztóvédelmi és élelmiszerbiztonsági tartományi hivatalra hivatkozva - azt jelentette, hogy a szennyező cég, a Harles & Jentzsch az eddig ismertnél jóval nagyobb mennyiségű dioxinszennyezett olajat szállíthatott ki.


A dioxinbotrány nyomán a hagyományosan "zöld" szemléletű Németországban felerősödtek azok a hangok, amelyek az iparszerű mezőgazdasági termelés visszaszorítását követelik. Szombatra több mint 120, a témában érdekelt szervezet részvételével tartanak felvonulást, amelyen a géntechnika mezőgazdasági alkalmazására, az állatgyárakra, az ipari jellegű élelmiszergyártásra mondanak nemet a résztvevők. A szervezők mintegy 5 ezer résztvevőre számítanak egész Németországból.


A Zöld Hét pénteken nyílt meg a nagyközönség előtt. A szervezők január 30-ig mintegy 400 ezer látogatóra számítanak. A zöld vásáron 57 ország több mint 1600 kiállítója kínálja termékeit. (Agrárkamara)