Ma éjjel délnyugat felől szakadozni kezd, majd hajnaltól jelentősebben is csökkenhet a felhőzet, ugyanakkor északkeleten általában még borult marad az ég. Egyre kevesebb helyen valószínű csapadék, de északkeleten még reggel is eshet. A délkeleti szelet többfelé erős lökések kísérik. A késő esti 9, 15 fokról hajnalra 6, 11 fokig közé hűl le a levegő.

Szerdán északkeleten is csökken a felhőzet, kisüt a nap, majd gomolyfelhő-képződésre számíthatunk, és főként a Dunántúlon alakulhat ki délutántól szórványosan zápor, néhol zivatar. A délkeleti, déli szelet nagy területen erős lökések kísérik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 6 és 11 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 20 és 25 fok között várható, az Északi-középhegység környezetében lehet ennél egy-két fokkal hűvösebb.

időjárás

Nem mindenhol lesz alkalmas az idő a permetezésre – fotó: Agroinform.hu

A hét többi napján marad a változékony időjárás. Szerdán főként a Dunántúlon, csütörtökön elszórtan lehetnek záporok, melyekből számottevő mennyiség nem várható. A jelenlegi számítások szerint péntek délutántól többfelé lesznek záporok, zivatarok, majd szombaton egy nyugat-délnyugat felől átvonuló hidegfront hoz országos esőt, melyből a keleti országrészben még vasárnap is esni fog. Ennek a hétvégi csapadéknak a mennyisége azonban egyelőre meglehetősen bizonytalan.

A szél sajnos továbbra sem mérséklődik számottevően, többnyire élénk, kedden és vasárnap sokfelé erős széllökésekre lehet számítani. Permetezni elsősorban a hét közepén a reggeli és esti órákban érdemes. A hajnali fagyok megszűnnek a héten, a maximum hőmérsékletek pedig a hét eleji visszaesés után szerdától ismét 20, csütörtökön és pénteken többfelé 25 fok fölött alakulnak. A hétvégi hidegfront hoz majd több fokos lehűlést, addig az 5 cm-es talajhőmérsékletben is további emelkedés várható.

Az őszi és a tavaszi vetésű növények egyaránt nagyon igénylik a csapadékot a megfelelő fejlődésükhöz. Az őszi árpa és búza már a bokrosodás végén, egyre inkább a szárba szökkenés állapotában van. A repce, ahol az aszály miatt nem kellett kiszántani, virágzik, de a nedvesség hiánya miatt sokfelé kevés a virágzó oldalhajtása. A napraforgó után a kukorica vetése is elkezdődött már, a keléshez igen nagy szükség lenne számottevő mennyiségű csapadékra. A gyümölcsfák közül az alma és a körte van még a virágzás teljében.

Aktuális időjárás-előrejelzésünket 24 órás, 5 és 30 napos, valamint település szerinti bontásban, a permetezésre vonatkozó információkkal együtt megtalálja az Agroinform.hu Időjárás rovatában!

Az időjárás rovat főtámogatója a Kaposflex Kft., támogatója az ICL Specialty Fertilizers.