A brit farmerek számára ugyanis egyelőre nem világos, hogy az ország kormánya a közeli jövőben, konkrétan milyen agrárpolitikát kíván folytatni, és az milyen következményekkel járhat a gazdák jövedelmi helyzetére és megélhetésére nézve.

Sokan közülük nem tudják, hogy a mezőgazdasági termelésre vonatkozó EU szabályozások február elseje után is érvényben maradnak-e az országban. Szerintük fennáll a veszélye annak, hogy a brit mezőgazdaság vesztesen kerül ki a különböző országokkal kötendő szabadkereskedelmi megállapodásokból.

Többek között azt is el akarják érni, hogy az angol törvények szerint tiltott módszerekkel előállított élelmiszertermékek ne kerülhessenek be az országba, mivel azok alááshatják a fogyasztók bizalmát a brit élelmiszer-ellátással szemben.

A brit agrártermelők megvédik a brit mezőgazdaság eredményeit és az élelmiszer-ellátás eddig elért színvonalát - fotó: Pixabay

Amint azt Minette Batters, az NFU elnöknője hangsúlyozta, a március utolsó hetében kezdődő tárgyalások és demonstrációk létkérdést jelentenek a brit agrártermelők számára, akik a fogyasztói képviseletekkel, az állatvédőkkel és környezetvédőkkel egységesen fellépve, mindenképpen meg akarják védeni a brit mezőgazdaság eredményeit és az élelmiszer-ellátás eddig elért színvonalát.

A demonstrációk résztvevőinek további célja, illetve követelése az, hogy a kormány az agrárpolitika további alakulásáról a brit fogyasztókat megfelelően tájékoztassa.

A teljes cikk az agrarheute.com hírportálon olvasható