Az értékelést háromtagú független szakmai zsűri végezte, amelynek elnöke Gyuricza Csaba professzor, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem rektora volt, két szakértő tagja Sipos József növényorvos és Molnár Tamás gépészmérnök, főiskolai docens.

A sorrend kialakításában a pályázatok formai és tartalmi vizsgálatán túl olyan szempontokat vettek figyelembe,  mint az újdonság, az innováció, a hazai eredet, a referenciák, a tudományos vizsgálatok és a marketing. Ezen kívül értékelték azt is, hogy a termék mennyire segíti a gazdák munkáját, mennyire lehet számukra hasznos.

A növénytermesztés input anyagok kategóriában II. díjat nyert az Alpha –Vet Kft.  HUMINFORCE Dudarit környezetbarát talajkondícionáló készítménye, amely a talaj fizikai és biológiai állapotát javító technológia gazdálkodást segítő készítménye.

Az I. díjat a LC Packaging Kft. Innovatív vetőmag-csomagolási eljárás FIBC szövetkonténerben technológiája nyerte, amely a méltán világhírű magyar vetőmagelőállítást segítő innovatív megoldás.

A technika-technológia kategóriában a zsűri I. díjat adott az Axiál Kft. FendtOne a jövő precíziós (adatok elemzésére épülő) mezőgazdasága és generációi számára készült kezelőrendszerének kidolgozásáért. Az Axiál termelést támogató digitalizációs megoldása azon innovációk sorába illeszkedik, amelyek az agrárium legmodernebb vívmányait a gyakorlatban alkalmazza.

A Nagydíjat ebben az évben az Agrova Kft. Phylazonit Organic TK - a helyesen kezelt trágyában lévő tápanyagtartalom tökéletes kihasználása technológiája nyerte. A hazai növénytermesztés egyik legnagyobb kihívása, hogyan tudjuk természetes anyagokkal pótolni a talaj tápanyagtartalmát a termőföld fizikai, kémiai, biológiai állapotának egyidejű megőrzése és javítása mellett. Az elegendő szervestrágyát nélkülöző magyar agrárium számára hatékony megoldást nyújt a Phylazonit jövőbemutató innovációja.