Igen, ez az egyik legnehezebb feladat egy gazda életében, hogy mérlegelni tudja, hogy mikor meddig nyújtózkodhat, melyik az az eszköz, amit feltétlenül szükséges megvásárolnia és mi az, ami túl kockázatos beruházás még az adott gazdasági évben.

A szombati gépészeti hírösszefoglalónkat azért indítottuk el, hogy segítsünk áttekinteni a témában megjelenő legfontosabb cikkeket – egy hét távlatában.

– Hiszen a gépesítés egyre nagyobb mértékben mozgatja a mai modern mezőgazdaságot... és bizony, mindannyiunk számára igaz, hogy haladni kell a korral!

A hírek közül az aktuális pályázatokhoz köthető cikkel kezdjük a sort:

A magyar gazdák támogatást igényelhetnek kisméretű szárítóra – A lengyel gazdaságokban már bizonyítottak az ott piacvezető DRZEWICZ szárítók!

A lengyel mezőgazdaságban döntő többségben vannak azok a kisebb és közepes méretű gazdaságok, amilyen méretűek most Magyarországon támogatást igényelhetnek kisméretű szárítóra. Lengyelországban, ezekben a gazdaságokban már bizonyítottak az ott piacvezető DRZEWICZ (ejtsd: dzsevics) szárítók, amelyek több mint 25 éves múltra tekinthetnek vissza.

E heti körkérdésünk megint telibe találta a gazdálkodók egyik legérzékenyebb pontját: A tarlóhántás és magágyelőkészítés körüli rossz megszokásokból- vagy téves meggyőződésből alkalmazott technológiák körüli mizériát.

– Elnézést kérünk a feltételezésért természetesen azoktól, akik minden munkát körültekintően, a talajadottságoknak megfelelően, – esetleg még talajkímélő módon is végeznek...

Körkérdés: eke, tárcsa, grubber… melyik a megfelelő eszköz? Lehántjuk a leplet!

A tarlóhántás a betakarítás után az egyik legfontosabb feladat, hiszen ez a művelet alapozhatja meg a következő növényi kultúra sikerességét. Segíti a talaj nedvességmegtartását, fontos szerepet játszik a gyomszabályozásban és korlátozható vele a kártevők, kórokozók élettevékenysége, vagyis ezzel a művelettel kezdődik a jó minőségű talajállapot kialakítása.

Következő aktuális témánk a szemhordás és a terményszállítás!

A logisztika hatékonysága javítható a pótkocsik és a kiszolgálótraktorok számának bővítésével, illetve a rakodási kapacitás fejlesztésével, igazodva a kombájnok számához és teljesítményéhez.

Nemsokára itt a repce és az őszi kalászosok vetésideje!

Ismeri a Pöttinger AEROSEM vetőgépet, amely két gép árát spórolja meg Önnek?

Ezt a forradalmian új, gabona- és kukorica vetésére is alkalmas munkagépet hozta el Európa legnagyobb szántóföldi seregszemléjére a Pöttinger.Pöttinger AEROSEM

Maradjunk a vetésnél  – és lássuk a KUHN Center akcióját!

KUHN ESPRO 6000 R vontatott vetőgép minimum műveléshez. Nagy termelékenység alacsony lóerő-kategóriában is.

Az 1936-ban, Fabien Burel által alapított Sulky Burel vállalat június 24-én ünnepelte 80. jubileumát. A vetőgépek és műtrágyaszórók gyártására specializálódott francia cég a közel 250 fős dolgozói gárdájával ünnepelte ezt a jelentős mérföldkövet.

Természetesen a jövő technológiáiról is folyamatosan hírt adunk!

Videóval bizonyítjuk például, hogy léteznek a gép-cowboyok!

Az új technológia célja, hogy az állattartók válláról minél több terhet vegyen le.

Jó hír, hogy már az AXIÁL Híradó és már az Alkatrész Akció kiadványokból is vásárolhat online!

Cikkünkben megmutatjuk, hogyan vásárolhat online az AXIÁL-tól!