Nem sok ember mondhatja el magáról, hogy amit 14 évesen megálmodott és célul tűzött ki maga elé, azt sikerült is megvalósítania. Döme Gábor világbajnok sporthorgász nyolc évesen ismerkedett meg a horgászattal. Elmondása szerint olyan örökséget kapott a szüleitől, ami az egész életére kihatott: mindenben támogatták, amit kitalált, ami a számára fontosnak tünt, mindig hagyták,hogy kipróbálja magát. Így volt ez a horgászattal is, pedig a családjában nem hódoltak ennek a tevékenységnek.

aligátor csuka

Aligátor csuka Texasból – fotó: Döme Gábor/Facebook

Már egészen fiatalon megmutatkozott a tehetsége

A horgászattal kapcsolatban mindig pozitiv élményei voltak, a sikerémények miatt mindig örömmel ment ki a vízpartra. Horgászversenyeken vett részt, 14 éves korára pedig világossá vált, hogy profi horgászattal szeretne foglalkozni. A szakmai kíváncsiság folyamatosan hajtotta előre, az összes akkor fellelhető információt felhasználva szerzett gyakorlati tapasztalatokat. A kérdés éveken át az volt, hogy hogyan tud abból a hobbiból megélni, ami a kedvenc időtöltése.

A kitartás meghozta a gyümölcsét

Döme Gáborban olyan kitartás, szívósság és horgászat iránti szeretet lüktet, ami 34 éven át vezette álmai elérése felé. Legutóbbi Facebook-posztjában egy Atlanti szirti fűrészes sügér (Atlantic Goliath Grouper) kifogásának részleteit osztotta meg.

Az általa használt eddigi legerősebb felszereléssel - egy kézzel meggörbíthetetlen, görgős gyűrűsorral szerelt, 1,8 m hosszú, bivalyerős tengeri bottal, rajta hatalmas multi orsóval,és 3,5 mm vastag  monofil főzsinórral látott neki a feladatnak.

A horog a legvastagabb acélból készült, minimum 15/0-s circle húskampó volt, amire egy 2-3 kilós tüskés rája csali került, amelyet egy ólomnehezék segítségével engedtek a mederfenékre.

A kapás részleteit te is elolvashatod a bejegyzésben:

Vadvízi kalandok Dél-Amerikában

Döme Gábor egy hetet töltött a guyanai dzsungel kellős közepén a civilizációtól elzárva, internet és telefon nélkül, ahol legújabb filmjének - a Vadvizi kalandoknak az epizódját forgatta. A túra során sikerült egy 150 kilós arapaimát is becserkésznie.

Most először az életemben, férfiasan bevallom, de féltem ettől a haltól! Annyira erős, annyira vad és annyira nagy volt, hogy fékezhetetlennek tűnt még az erős felszereléssel is. Az is csoda, hogy a végén ez a kép elkészülhetett, hiszen közben úgy dobált minket, mint a rongyot, pedig elvileg már fáradt volt. Vad fejcsapásokkal próbált a lábamról leütni, de a legveszélyesebb az volt, amikor majdnem elérte a feje az én fejemet. Ha ez sikerült volna neki, nem kérdés, hogy kinek a feje törik be" – írta Döme Gábor a Facebook-oldalán közzétett beszámolójában.


Nézd meg te is a Vadvízi kalandok 51. részét!

A film elkalauzol a dél-amerikai Guyana esőerdő borította teróületeire, ahol szinte megállt az idő és az erdők, a folyók és a természet jelentős része háborítatlan. Az egyik legnagyobb édesvízi ragadozóhalnak, az arapaimának a szabályozatlan és vad Essequibo folyó az utolsó menedéke. Azé ragadozóhalé, amelynek az egyik legnagyobb példányát sikerült Döme Gábornak horogra akasztani. Nézd meg, hogyan!