Vasárnap estétől általában derült vagy fátyolfelhős lesz az ég, de időnként átmenetileg megnövekedhet a felhőzet. A hajnali órákra több helyen pára, foltokban köd képződhet, csapadék azonban továbbra sem várható. A légmozgás többnyire mérsékelt marad, hajnalra azonban már helyenként megélénkülhet a délkeletire forduló szél.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -4 és +3 fok között alakul, a fagyzugos területeken ennél néhány fokkal hidegebb is lehet, míg a nagyobb városokban és a magasabban fekvő vidékeken enyhébb maradhat az idő.


Töltsd le az Agroinform mobilapplikációt Androidra vagy iOS-re, hogy útközben is elérd a friss híreket, az időjárást és az apróhirdetéseket.


Hétfőn napközben az ország nagy részén derült idő várható, másutt is csak kevés fátyol- és gomolyfelhő zavarhatja a napsütést. Csapadék sehol sem valószínű. A délkeleti szél napközben nagy területen megélénkül, a Bakony térségében és a déli országrészben erős széllökések is előfordulhatnak.

A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 13 és 17 fok között alakul.



SZÉLTÉRKÉP, CSAPADÉKTÉRKÉP, HŐMÉRSÉKLETTÉRKÉP

Az Agroinform.hu Időjárás rovatában 24 órás, 7, 15 és 30 napos országos és település szintű előrejelzéseket, valamint az elmúlt 30 napban mért adatokat is megtalálod, a permetezésre vonatkozó információkkal együtt.

Forrás: Met.hu

Indexkép: Pixabay