Miről szólnak a tananyagok?

A Digitális Agrárakadémia témái közül néhány

  • Hogyan lehetnek magasabbak a termésátlagok?
  • Hogyan szervezzük meg az élelmiszerláncot, hogyan kerülnek az asztalra az élelmiszerek?
  • Térinformatikai rendszerek, önvezető mezőgazdasági gépek, drónok.
  • Meteorológiai adatok, adatkezelés, adathasználat, mesterséges intelligencia.
  • Vállalatirányítás, logisztika
  • Precíziós gazdálkodás

Az agrárakadémiának nagy szerepe lehet abban, hogy a fiatalabb generáció számára naprakész tudás álljon rendelkezésre és kedvet kapjanak az agráriumban való tevékenykedés iránt. Olyan tudásbázist szeretnének kialakítani, amelyben szerepet kapnak azok a gazdálkodók, akik már rendelkeznek tapasztalattal például a digitalizációban és a precíziós gazdálkodásban, ezzel is segítve a tudásmegosztást, és az ismeretlentől való félelem okozta gátak lebontását.

Augusztus végétől ingyenesen elérhető bárkinek

Jobbágy László, a Digitális Jólét Non-profit Kft. ügyvezetője a Trend FM-nek adott interjújában elmondta, hogy nyár végétől lesznek ingyenesen elérhetőek a tananyagok egy e-learning rendszeren keresztül.  A tananyagot folyamatosan bővítik majd. A részletekről az Agroinform.hu is folyamatosan beszámol.

bálázás a szántóföldön

Az a lényeg, hogy a programban résztvevők alapszinten tájékozottak legyenek az agrárdigitalizáció világában – Fotó: pixabay

Együttműködő partnerek: Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE), Széchenyi István Egyetem (SZE), Állatorvostudományi Egyetem (ÁTE), Digitális Jólét Nonprofit Kft.

Már megjelent digitális tananyagok: ITT.