A mezőgazdasági munkagépek tisztításához a STIHL szakértője ad néhány tanácsot.

Stihl

Fontos a gépek folyamatos karbantartása.

Hogy a mezőgazdasági gépeink a tavasz beköszöntével már munkára alkalmas állapotban legyenek, és hosszútávon megőrizzék megfelelő műszaki állapotukat, az állandó karbantartás és javítás mellett fontos figyelnünk a gépek megfelelő tárolására és tisztítására, különös tekintettel a nagyértékű erő- és munkagépekre.

A karbantartási műveletek egy részét naponta vagy műszakonként, azaz akár 4-10 óránként is érdemes elvégezni. A műveletek tartalmazzák a tisztítási, kenési és ellenőrzési feladatokat, amelyek betartása a korrózióvédelem szempontjából nagyon fontos feladat, és megfelelő eszközökkel egyszerűen elvégezhető. Fontos, hogy a tisztítás során eltávolítsuk a munkagépre tapadt szerves (növényi szár, levél) és szervetlen (homok, kő) szennyeződéseket sűrített levegővel. A mosás hideg vízzel, víz és levegő keverékével, meleg vízzel, illetve gőzzel is történhet.

Stihl

Távolítsuk el a munkagépre tapadt szerves (növényi szár, levél) és szervetlen (homok, kő) szennyeződéseket sűrített levegővel.

A vizes mosás előtt a tartályban, adagolókban, ejtőcsövekben, szállítóberendezésekben (elevátor, csiga) maradt magvakat el kell távolítani pl. porszívó vagy sűrített levegő segítségével, mert ezek odavonzhatják a rágcsálókat, melyek kárt tehetnek a gépek elektromos vezetékeiben is, illetve a vizes mosás után a magvak kicsírázhatnak és dugulást okozhatnak.

A STIHL professzionális nagynyomású mosói, az RE 232 és az RE 272 Plus ideálisak a gazdaságok, önkormányzatok, erdőgazdaságok és az építőipar számára is. A hosszú élettartamú, csekély karbantartást igénylő motor és szivattyúegység tökéletes a nehéz feladatok elvégzéséhez, a szélsőséges igénybevételhez, valamint a tartós napi használathoz – tanácsolta a szakértő, majd hozzátette, hogy ahol a víz hosszú távon kárt tehet, mint például csapágyak, vezetékek, szíjtárcsák esetében, ott ajánlott levegővel tisztítani. Az olajjal szennyezett felületeknél vagy ahol műtrágya és permetlé rakódott le, az egyszerű vizes mosás általában eredménytelen, ezért itt érdemes vegyszeres mosást végezni.

A gépek mosása során valamennyi környezetvédelmi előírást be kell tartani. A gépek mosását csak olyan helyen szabad elvégezni, ahol a szennyvíz gyűjtése vagy tisztítása megoldott. A gép működő részeinek tisztítását üzem közben is annyi alkalommal végezzük el, ahányszor azt a munka jellege megkívánja és a gép biztonsága megköveteli. A szükséges tisztítás elmulasztása kihagyásokhoz, veszteségekhez, üzemzavarokhoz, sőt töréshez is vezethet.

További információkért látogasson el a stihl.hu oldalra.

Stihl