Az amerikai Nebraska államban a Quantified Ag of Lincoln cég kutatói kidolgoztak egy eljárást, amely a szarvasmarhák fülébe szerelt zöld fényű LED, illetve a kapcsolódó szenzorok segítségével több ezer állat folyamatos egészségügyi felügyeletét teszi lehetővé (2 mérföld távolságról) – írja dtnpf.com.

A készüléket eredetileg a takarmányadagolás szabályozására Vishal Singh, az említett kisvállalkozás vezetője fejlesztette ki, és az egészségügyi felügyeletre legelőször egy 62.000 fős állománynál tesztelték. A zöld fény az állatok legkisebb egészségi károsodása esetén kigyullad, így a beteg állat könnyen elkülöníthető és azonnal kezelhető.

szarvasmarha

A szenzorok folyamatosan ellenőrzik az állatok egészségi állapotát – fotó: UNL Communications

Ez a megoldás a betegségek azonnali felfedezése révén forradalmasíthatja az állattartást és az állatgyógyászatot, és jelentős költségmegtakarítást eredményez. A jelzőberendezés további tesztelése (Nebraska és Oklahoma állam 10 szarvasmarha telepén) és szabadalmaztatása folyamatban van, a Federal Communications Commission pedig már az első minősítést megadta. A felfedezők remélik, hogy az újabb tesztelés, illetve a brazíliai és ausztráliai ideiglenes szabadalmaztatás után a készülék néhány hónapon belül kereskedelmi forgalomba kerülhet.

Mentse el a naptárába Magyarország precíziós konferenciáját!
Időpont: 2018. február 21.
PREGA 2018 – Precíziós Gazdálkodás és Agrárinformatika Konferencia
Fókuszban: megoldások és megtérülés
Szekciók: szántóföld, kertészet, állattenyésztés, élelmiszeripar
További részletek hamarosan!