A Termésverseny célja:

A Magyar Kukorica Klub Egyesület célja a Termésverseny kiírásával, hogy rávilágítson a hazai és a környező országokban folytatott kukoricatermesztés lehetőségeire, népszerűsítse és elterjessze a legeredményesebb termesztési módszereket, hozzájáruljon a vidéki élet és a mezőgazdasági tevékenység jobb megismeréséhez, tekintélyének emeléséhez.

A verenykiírás és a versenyszabályzat a Hasznos iratok XII. Kukorica Termésverseny rovatában olvasható és onnan nyomtatható formában letölthető.

Érdemes mielőbb jelentkezni – a regisztráció beérkezése után a Magyar Kukorica Klub hamarosan felveszi a kapcsolatot a jelentkezővel!

Termésbecslés Dalmandon, 2016 augusztusában – fotó: Magyar Kukorica Klub

A Magyar Kukorica Klub összefoglalta a hasznos teendőket, melyeket minden jelentkezőnek érdemes áttekintenie, mielőtt belevágna a XII. Kukorica Termésversenybe.

Olvassuk el az összefoglaló első – és a kezdeti előkészületekhez nélkülözhetetlen tudnivalókat:

Ismerd meg a Szabálykönyvet!

• A Szabálykönyv tartalmazza a Kukorica Termésverseny szabályait

• A Szabálykönyvből elsajátíthatók az induláshoz elengedhetetlenül szükséges minimális ismeretek

• Ha elolvasod a Szabálykönyvet, el tudod dönteni, hogy egyáltalán elindulj-e a versenyen

• Ha a Termésverseny mellett döntesz, felmérheted, hogy melyik kategóriában célszerű elindulnod, s vannak-e teendőid a feltételrendszer megteremtése érdekében.

Olvasd el a résztvevők teendőit!

• Tekintsd át a versenytábláról készült szatellites és tápelem-ellátottsági térképeket, hogy kiválaszthasd a versenyparcella legmegfelelőbb helyét

• Gondold végig egyenként a technológiai lépéseket!

• Tekintsd át a leltárt, hogy rendelkezésre állnak-e az eszközök, anyagok

• Gondold át, hogyan szervezed meg a betakarítást, hogy minden feltételnek megfelelj!

• Ellenőrizd a mérőműszerek és a mérleg kalibrálási és hitelesítési dátumait

A Magyar Kukorica Klub szakemberei a Termésversenyre jelentkező termelőket – részben átfogó ismeretekkel, részben az aktuális teendőket tartalmazó hírlevelek segítségével – ellátják minden tudnivalóval, de a gazdálkodók kérésére közvetlen tanácsadással is segítenek! A személyes találkozásokat a járványhelyzettel kapcsolatos rendeletek korlátozhatják, de telefonos és e-mail kapcsolattartással és egyéb kommunikációs lehetőségekkel folyamatosan a gazdálkodók rendelkezésére állnak.

Hogy sikeres lehess, tanulmányozd, milyen teendőid, tudnivalóid lehetnek!