Az Agrár-EDIH (AEDIH) projekt ismét az elsődleges célcsoportját, a mezőgazdasági termelőket szólítja meg online képzéseivel.

A projekt egyik fő célja a gazdálkodók versenyképességének növelése a digitalizáció eszközeivel, a digitális transzformáció elősegítése. Az AEDIH különböző szolgáltatásokat nyújt célcsoportjai számára az ügyfél életciklus egyes szakaszain, kiemelt figyelmet fordítva a képzésekre és a készségfejlesztésre.

A Magyarországon február óta fennálló ragadós száj- és körömfájás járvány miatt kialakult helyzetre való tekintettel az AEDIH projekt online oktatásra hívja az érdeklődőket, akik a képzéseken átfogó képet kaphatnak az agrárdigitalizáció kihívásairól és lehetőségeiről.

A legutóbbi, április 29-én megtartott, A digitalizáció megvalósítása az állattenyésztésben című középszintű online oktatás során a résztvevők megismerhették az állattenyésztésben alkalmazott agrárdigitalizáció legújabb trendjeit, az állatjóllét, állategészségügy javítását szolgáló digitális eszközöket, valamint betekintést nyerhettek a precíziós szarvasmarhatartás szakmai összefüggéseibe.

A további, jövőben tervezett képzésekről ide kattintva tájékozódhatnak az érdeklődők.

agrárdigitalizáció

 Az érdeklődők átfogó képet kaphatnak az agrárdigitalizáció kihívásairól és lehetőségeiről – fotó: Pixabay

Az online képzésekkel párhuzamosan továbbra is lehetőség van személyes oktatásokon való részvételre is.

A következő személyes képzési időpont 2025. május 14., a helyszín Szekszárd, ahol a főszerep a térinformatikáé lesz a Táblageometria, termőzónák, adatelemzés gyakorlat című programon. A résztvevők megismerhetik többek között saját adatokon a QGIS térinformatikai szoftverben végzendő táblageometriai műveleteket, védősáv, átlapolás, pufferzóna, domborzatmodell készítését.

A kínálatban lesz még:

  • Copernicus űrfelvétel letöltés,
  • biomassza indikátorok generálása és elemzése,
  • valamint a talajtermékenység és a biomassza indikátorok összehasonlítása.

A térinformatikai alapismeretek elsajátításával, az alapadatokkal és az eredmények elemzésével növelhető a gazdaság hatékonysága.

A képzéssel kapcsolatos további információk és a regisztrációs lehetőség ITT elérhető.

Forrás: nak.hu

Indexkép: pixabay.com