A pénztárcánknak és a növénynek is jót tesz: Folyékony Kénpótlás nitrogénoldattal egy menetben!
Olcsó, hatásos, és a nitrogén-veszteséget is csökkenti.
Két év alatt csaknem a duplájára nőttek itthon a gyümölcsárak. A soha nem tapasztalt drágulás hátterében két jól beazonosítható tényező áll.
Oroszország ebben az évben történelmének második legnagyobb gabonatermését takarította be, amely (ha az országban marad) mindenképpen elegendő lesz az élelmezési és takarmányozási igények fedezésére.
Az Egyesült Államok betakarítási eredményeinek tükrében a Pioneer hibridkukoricák stabil hozamelőnyt mutatnak a verseny egészében.
Valamennyi gabona világpiaci átlagárának jelentős csökkenésével kell számolni?
Milyen FAO számú kukorica hibrideket vetettek a magyar gazdák 2020-ban? Mekkora a magas olajsavas napraforgó hibridek részaránya a 2020-as szezonban?
Jelentősen átalakult az európai tojáspiac: változott az export-import aránya, az árak is elmozdultak. Európai Uniós szinten mintegy másfél százalékos, a hazai tojás tekintetében pedig 8-11 százalékos áremelkedés volt jellemző 2020 január és november között az elmúlt év hasonló időszakához képest.
A napraforgó ára az elmúlt hetekben fokozatosan emelkedett. Kérdés, hogy meddig tart ki ez a növekvő trend, megéri-e most eladni vagy várjunk még vele? Cikkünkben erre keressük a választ.
A mezőgazdasági termények egy több éves szerkezeti áremelkedéssel néznek szembe, melyet Kína növekvő importigénye és a megnövekedett helyi biodízel kereslet okoz. Mindezek mellett pedig önmagában az alapanyag szektor mozgása fog újat hozni – idézi a világ egyik legbefolyásosabb pénzügyi magánintézményét az AgriMarket.hu.
Bár az aszály dacára a tavaszi vetések végül az 5 éves termésátlag körül teljesítettek itthon, a gabonapiaci viszonyok teljesen felborultak az őszi betakarítás idejére. Így az őszi esős időszak után nemcsak az elcsúszott munkákkal küzdenek a gazdálkodók, de a kereskedelmi kockázatokkal és egy dilemmával is.
Úgy tűnik, igazak a „pletykák”, idén valóban kukoricavetőmag-hiánnyal kell számolni a gazdálkodóknak.
A kukoricaárak az utóbbi hetekben folyamatosan és erőteljesen emelkednek. Október végén az árak tonnánként 200 dollár fölé emelkedve, többéves rekordokat döntöttek az európai és amerikai kikötőkben egyaránt.
Megkezdődött a 2021-2027-es uniós pályázati ciklus társadalmi egyeztetése.
Fagy és kártevő is drágítja az idei diót.
Nem áll meg az áremelkedés a gabonapiacon.
Jelentősen visszaesett az európai búzatermés, miközben az árak az egy évvel korábbinál csaknem 14 százalékkal magasabbak.
A takarmánybúza termelői ára 21 százalékkal, míg a kukoricáé 15 százalékkal emelkedett szeptemberben az egy évvel korábbihoz képest.
A tavaszi fagyok évtizedek óta nem látott mértékben pusztítottak a gyümölcsösökben, ez pedig az egekbe repítette az árakat.
Bővült Magyarország gabonaexportja 2020 első felében az előző évi azonos időszakhoz képest, mindeközben az import csökkent.
Az árak emelkedése a piaci árusok szerint a termés kiszáradásával még intenzívebb lesz, és a tavalyról megmaradt, gondosan bezacskózott dió is felértékelődik, eladásra kerülhet.
A tavalyi termésű dióbélen kívül szinte minden gyümölcs ára jelentősen növekedett az idén. A hazai termesztésű nektarin termelői ára 43 %-kal magasabb, mint 2019. ugyanezen időszakában. A drágulásra magyarázatot adhat, hogy az idén a szokásos termés egyharmada realizálódott.
Idén 160 ezer tonna görögdinnye termett, „csak” tízezer tonnával kevesebb, mint tavaly, miközben a termőterület húsz százalékkal csökkent – mondta az Agrárminisztérium agrárpiacért felelős helyettes államtitkára hétfőn Győrben.
Az utóbbi hónapokban Németországban jelentősen megemelkedett a szálastakarmány ára. A drágulásban az aszály és a kimerült takarmánykészletek is közrejátszottak.
A piaci helyzet több tekintetben szokatlannak, rendkívülinek tekinthető, ami összességében arra vezethető vissza, hogy hazai és EU-s szinten egyaránt két rossz évjárat követi egymást – írja a FruitVeb 2020. évi alma árprognózisa.
A liszt árának emelkedése magával hozza a pékáruk drágulását.
Már így is mélyrepülésben az árak a jelentős túlkínálat miatt és erre jön még az idei, a vártnál magasabb burgonyatermés.
Az elmúlt húsz év legalacsonyabb szilvatermése várható Békésben. Van ahol annyira kevés gyümölcs termett, hogy el sem kezdték a szüretet.
Idén mintegy 4,7 millió tonna őszi búza termett, a belföldi felhasználás általában 2,5-3 millió tonnát tesz ki, így bőven jut exportra is – mondta az Agrárminisztérium (AM) agrárpiacért felelős helyettes államtitkára csütörtökön az aratási koordinációs bizottság ülése után tartott sajtótájékoztatón.
Az EU-Bizottság legfrissebb becslése szerint Lengyelország idei gabonatermése várhatóan 30,3-30,7 millió tonna körül alakul a tavaszi szárazság ellenére. Ez 6,3 százalékkal meghaladja az előző évi mennyiséget, és az ország történetének harmadik legnagyobb termése lehet, de akár a legmagasabbra is felkúszhat.
Kína legutóbb 1,76 millió tonna kukoricát vásárolt az USA-tól 232 millió dollár értékben, ami nemcsak a két ország között egy tételben forgalmazott áruérték abszolút rekordját, hanem az utóbbi 29 évben az USA legnagyobb, egyszerre lebonyolított kukorica-értékesítését is jelenti.
Az őszi gyümölcsszezon minden bizonnyal nem az olcsó árakról fog szólni.
Olcsó, hatásos, és a nitrogén-veszteséget is csökkenti.
Lépésről lépésre 2021 tavasz a Keleti Agrár Kft.-vel.
A kézi adminisztráció kora lejárt. Az ARASZ gazdálkodási napló szoftver több...
Újabb összehasonlító kísérletben jeleskedtek a Natur Agro Hungária Kft....
Az ELHO gépei hatékonyabbá és gazdaságosabbá tehetik a takarmány-előállítást.
elho.huA lényeg sokszor a részletekben rejlik. Megéri a prémium minőségbe fektetni!
Kattints!A güzüegerek – angol nevükön igen találóan „mound-building mouse” (azaz...
Sokan csak az árra koncentrálnak, pedig a trágyakijuttatás ütemezésének és...
Először fagyasztjuk, utána szüreteljük: ez a homoktövis!
A gyümölcsösökben és a szőlőben a tél beálltával sem állnak meg a szabadtéri...
Szakmai tanácsok az egész évre!