Északnyugat felől záporok, zivatarok vonulnak kelet felé az országon keresztül. A zivatarokat helyenként intenzív csapadékhullás, jégeső is kísérheti, sőt, heves zivatar kialakulására is van esély.

A front mentén az északnyugatira forduló szél jelentősen megerősödik, különösen az Észak-Dunántúlon és a Balaton térségében, illetve zivatarok környezetében viharos lökések is előfordulhatnak.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 17 és 24 fok között alakul, tehát viszonylag enyhe marad az éjszaka, a párás, csapadékos idő ellenére.



SZÉLTÉRKÉP, CSAPADÉKTÉRKÉP, HŐMÉRSÉKLETTÉRKÉP

Az Agroinform.hu Időjárás rovatában 24 órás, 7, 15 és 30 napos országos és település szintű előrejelzéseket, valamint az elmúlt 30 napban mért adatokat is megtalálod, a permetezésre vonatkozó információkkal együtt.

Forrás: Met.hu

Indexkép: olvasói fotó/Druzsin Gábor