Országos előrejelzés: hétfő estig
Napos, száraz idő várható, estig a keleten, illetve a délnyugaton képződött gomolyfelhők is leépülnek. Az ország délnyugati felén ugyanakkor éjszakára megnövekszik a fátyolfelhőzet. Az északnyugati, északi szelet estig még sokfelé élénk, néhol erős lökések kísérhetik, majd a legtöbb helyen veszít erejéből a légmozgás.
Késő estére általában 18 és 28 fok közé csökken a hőmérséklet.
Országos előrejelzés: hétfő estétől kedd reggelig
Az ország délnyugati felén fátyolfelhős lesz az ég, mely délnyugaton meg is vastagodhat, míg északkeletebbre derült idő várható. Csapadék sehol sem lesz. Az északi, északkeleti szél az Alföldön és a Zemplén térségében időnként megélénkülhet, másutt gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás.
A minimum-hőmérséklet általában 12 és 18 fok között alakul, a szélvédett hidegre hajlamos északi völgyekben ennél jóval hűvösebb, míg a felhősebb délnyugati tájakon, vízpartok közelében, valamint a belvárosokban pár fokkal enyhébb lehet a hajnal.
SZÉLTÉRKÉP, CSAPADÉKTÉRKÉP, HŐMÉRSÉKLETTÉRKÉP
Az Agroinform.hu Időjárás rovatában 24 órás, 7, 15 és 30 napos országos és település szintű előrejelzéseket, valamint az elmúlt 30 napban mért adatokat is megtalálod, a permetezésre vonatkozó információkkal együtt.
Forrás: Met.hu
Indexkép: pexels.com