Hétfő estétől országszerte döntően borult, párás időre számíthatunk. A nyugati és délnyugati országrészben azonban vékonyodhat, szakadozhat a felhőzet. Sokfelé képződik köd, különösen délnyugaton alakulhat ki sűrű köd. Szitálás több helyen előfordulhat. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad, jelentős szélre nem kell számítani.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és +6 fok között valószínű.
Kedden napközben is kitart a borult, párás idő, sokfelé tartósan ködös körzetekkel. Ugyanakkor a nyugati, délnyugati megyékben időszakosan felszakadozhat a felhőzet, és rövidebb-hosszabb időre a nap is kisüthet. A hegyvidéki területeken szintén naposabb időszakokra van kilátás. A párás, ködös tájakon továbbra is előfordulhat szitálás. A szél jellemzően gyenge vagy mérsékelt marad, csak helyenként élénkülhet meg déli irányból.
A legmagasabb nappali hőmérséklet 5 és 10 fok között várható, de a naposabb körzetekben 10 fok fölé is emelkedhet a hőmérséklet.
SZÉLTÉRKÉP, CSAPADÉKTÉRKÉP, HŐMÉRSÉKLETTÉRKÉP
Az Agroinform.hu Időjárás rovatában 24 órás, 7, 15 és 30 napos országos és település szintű előrejelzéseket, valamint az elmúlt 30 napban mért adatokat is megtalálod, a permetezésre vonatkozó információkkal együtt.
Forrás: Met.hu
Indexkép: Pixabay