Van, aki már sok éve a mezőgazdaságban dolgozik, de ne feledkezzünk el azokról a városi fiatalokról, akik közül sokan még csak most kezdenek a vidék és a természet felé fordulni. Itt sokszor nincs meg az a szülői háttér, ahonnan tudást tudnának meríteni, és már ott akadályba ütköznek, hogy nem tudnak földet venni a megfelelő végzettség hiánya miatt.

Jellemzően ezért egyre több felsőfokú végzettséggel rendelkező fiatal végzi el az Aranykalászos gazda tanfolyamot. Többségük először kisebb, pár hektáros területen, „civil” munkája mellett kezdi el a növénytermesztést, állattartást. Ez a képzés ugyanis olyan alapot nyújt, amivel biztonsággal elkezdhetnek gazdálkodni akkor is, ha előtte az utolsó élményük az almaszedés volt az óvodában.

képzés

A képzés olyan alapot nyújt, amellyel a végzettek elkezdhetnek gazdálkodni – fotó: Shutterstock

Nyilvánvaló, hogy végzettség nélkül a gazdálkodni vágyók hátrányba kerülnek. Az 1-2 napos hobbi tanfolyamokkal és a könyvekkel ellentétben az államilag elismert bizonyítvánnyal tovább lehet lépni, akár a pályázatok irányába, akár saját agrárvállalkozás elindításával. Ma egyre többen szeretnének a saját lábukon megállni, és a mezőgazdaság erre jó lehetőségeket nyújt.

A Mátrix Oktatási és Vizsgaközpont több mint 18 éves oktatási tapasztalatával, piacvezető agrárképzőként segíti a tanulni vágyókat a céljaik elérésében. Éppen ezért alakította ki saját tangazdaságát, ahol a tanulók a gyakorlatban is elsajátíthatják az elméletben tanultakat. Ráadásul országosan több helyen is elérhető az Aranykalászos gazda (OKJ 31 621 02) tanfolyam, így mindenki megtalálhatja a számára megfelelő helyszínt.

A Fiatal gazda pályázat 2017. februári leadásához INTENZÍV Aranykalászos gazda tanfolyam indul novemberben, Budapesten! Ha Ön is pályázni szeretne 2017. februárban és még időben bizonyítványt szeretne, jelentkezzen a +36/70-603-8278-as telefonszámon.

Aki pedig tovább képezné magát, annak sem kell csalódnia, széles választékkal várja a képző azokat, akik tudják, hogy a tudás a legjobb hosszú távú befektetés: indul többek között Mezőgazdasági technikus (OKJ 54 621 02), Szőlész-borász (OKJ 34 541 06), Biogazdálkodó (OKJ 35 621 02), Méhész (OKJ 32 621 02), Sajtkészítő  (OKJ 31 541 07) és Gyümölcspálinka-gyártó OKJ 31 541 04 tanfolyam is.

További részletekről érdeklődjön a képző oldalán: www.matrixoktatas.hu

Mátrix